nikolia
12.04.10,21:01
joj, to viem , zle som sa opýtala? u faktúr vystavovaných do EU je dátum zdaniteľného plnenia -dátum vystavenia fa, alebo dátum dodania služby?
ichromekova
12.04.10,19:05
ďakujem krásne.
tuta
13.04.10,05:20
mám to chápať tak, že vtedy netreba splnomocnenie ? :confused: pre zasielanie bez ZEP.


Splnomocnenie je potrebné, len ho netreba overovať u notára. Tým, že sa urobí zápis o ústnom pojednávaní za účasti všetkých zúčastnených strán je to vybavené.
Nechcem nikoho zavádzať, ale takto mi to bolo povedané priamo na DÚ u našej registrátorky.
nikolia
13.04.10,10:40
joj, to viem , zle som sa opýtala? u faktúr vystavovaných do EU je dátum zdaniteľného plnenia -dátum vystavenia fa, alebo dátum dodania služby?
už som si to našla, tak ak niekto potrebujete vedieť deň dodania služby do EU je dňom daň.povinnosti, u dodania tovaru je to deň vyhotovenia fa, ak bola vyhotovená pred 15 dňom kalend.mesiaca, ktorý nasleduje po kalend.mesiaci kedy bol tovar dodaný.
nika.sum
13.04.10,11:56
Pomoc nejde mi to poslat, je mi do placu....stale ma upozornuje ze mam povolit v prehliadaci stahovanie ActiveX komponentov...isla som podla navodu, ale stale nic, najviac ma stve, ze som analfabet na pocitace, ked sa k tomu zase moze dostat moj manzel, co pc ako - tak rozumie, tak zase danovy portal bude nedostupny. Boze co za hovadinu to vymysleli.

Teraz mi tam ukazalo, ked som dala oznacit dokument, ze cakajte a nic sa nedeje, neviete kolko to trva?
JAJA11
13.04.10,12:47
Pomoc nejde mi to poslat, je mi do placu....stale ma upozornuje ze mam povolit v prehliadaci stahovanie ActiveX komponentov...isla som podla navodu, ale stale nic, najviac ma stve, ze som analfabet na pocitace, ked sa k tomu zase moze dostat moj manzel, co pc ako - tak rozumie, tak zase danovy portal bude nedostupny. Boze co za hovadinu to vymysleli.

Teraz mi tam ukazalo, ked som dala oznacit dokument, ze cakajte a nic sa nedeje, neviete kolko to trva?

Častokrát veľmi dlho. Niekedy toľko, až to užívateľa odpojí. Veľa trpezlivosti treba :o Ja som dnes podala súhrnný výkaz, ale na konci mi to vyhlásilo, že stránka je zaneprázdnená, tak len dúfam, že to prešlo a je to odovzdané :o
nika.sum
14.04.10,06:29
Častokrát veľmi dlho. Niekedy toľko, až to užívateľa odpojí. Veľa trpezlivosti treba :o Ja som dnes podala súhrnný výkaz, ale na konci mi to vyhlásilo, že stránka je zaneprázdnená, tak len dúfam, že to prešlo a je to odovzdané :o

Najhorsie je ze neviem, ci to mam uz vsetko spravne nainstalovane, keby tam nieco napisalo, aby som vedela na com som, tak dufam, ze ked to dnes spristupnia, tak sa mi to podari odoslat.
JAJA11
14.04.10,07:01
Najhorsie je ze neviem, ci to mam uz vsetko spravne nainstalovane, keby tam nieco napisalo, aby som vedela na com som, tak dufam, ze ked to dnes spristupnia, tak sa mi to podari odoslat.

Ja som si volala na to ich Call centrum a poradili mi - tiež som mala problém to rozbehnúť. :o
nika.sum
14.04.10,08:04
Tak uz sa mi to podarilo odoslat, mam potvrdenku, vytlacene krycie listy. Teraz mam dilemu, kto podpisuje krycie listy, asi konatel, ja mam len splnomocnenie na podanie elektronickou postou. Je to tak?
JAJA11
14.04.10,08:42
Tak uz sa mi to podarilo odoslat, mam potvrdenku, vytlacene krycie listy. Teraz mam dilemu, kto podpisuje krycie listy, asi konatel, ja mam len splnomocnenie na podanie elektronickou postou. Je to tak?

Ten kto podpisuje aj daňové priznanie k DPH :)
m.hladka
14.04.10,12:04
Krycí list podpisujem ja, pretože mám spísanú dohodu na základe notárom potvrdeného splnomocnenia od konateľa.
Cali11
14.04.10,13:07
konecne som to podal...huraaa.....a dkujem zato DominicoOffice......veeelmi pekne dakujem...
nika.sum
15.04.10,06:31
Krycí list podpisujem ja, pretože mám spísanú dohodu na základe notárom potvrdeného splnomocnenia od konateľa.

Ale ja mam splnomocnenie len na elektronicke podanie bez zaruceneho podpisu, tak myslim, ze kryci list by mal podpisat konatel. Este si to skusim overit na DU.
lenkam68
15.04.10,06:36
Tiež podávam SV bez ZEP a krycí list mi podpisuje riaditeľ. Splnomocnenie mám len na podanie SV.
an-ps
15.04.10,11:51
Ahojte. Od rána sa zaoberám poslaním súhrnného výkazu a prečítala som si všetky príspevky s touto témou. (už mi ide hlava prasknúť).
Veľmi mi pomohli príspevky č. 350 od m.hladka, č. 410 a 483 od domenico.office a príspevok č. 451 od Economic.
Dokument sa mi podarilo podpísať, aj bol podaný, už len počkať na akceptáciu dokumentu.
To mi príde meilom?
A ešte jedna otázka. Môžem poslať elektronicky aj DP k DPH a štvrťročný Prehľad?
bea
15.04.10,12:46
Na úvodnej stránke drsr sa objavili nové informácie:

Postup používateľov pre využívanie autorizovaných služieb:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/postaes15042010.pdf

a

Informácia pre používateľov k elektronickému podávaniu daňových dokumentov :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/upozorn15042010.pdf
domenico.office
15.04.10,14:35
Ahojte. Od rána sa zaoberám poslaním súhrnného výkazu a prečítala som si všetky príspevky s touto témou. (už mi ide hlava prasknúť).
Veľmi mi pomohli príspevky č. 350 od m.hladka, č. 410 a 483 od domenico.office a príspevok č. 451 od Economic.
Dokument sa mi podarilo podpísať, aj bol podaný, už len počkať na akceptáciu dokumentu.
To mi príde meilom?
A ešte jedna otázka. Môžem poslať elektronicky aj DP k DPH a štvrťročný Prehľad?

Áno, všetko čo je v ponuke elektronických podávaní sa môže podať elektronicky. Ak bez ZEP, musí sa do piatich dní dokladovať takéto podanie, ak so ZEP, elektronické podanie sa už nemusí dokladovať v písomnej forme.
jacekova
15.04.10,14:48
Áno, všetko čo je v ponuke elektronických podávaní sa môže podať elektronicky. Ak bez ZEP, musí sa do piatich dní dokladovať takéto podanie, ak so ZEP, elektronické podanie sa už nemusí dokladovať v písomnej forme.


tiež by som rada nadviazala na tuto poznámku. My máme v zápisnici s DÚ napísané, že budeme elektronicky podávať len DPH (nakoľko ma pracovníčka DU presvedčila, že viac vecí podávať za klientov nemôžem...teraz už viem že to bola mylná info). ale čo teraz? ak chcem podávať aj iné dokumenty za klientov, máme s DÚ spísať novú zápisnicu? dííík
domenico.office
15.04.10,14:55
tiež by som rada nadviazala na tuto poznámku. My máme v zápisnici s DÚ napísané, že budeme elektronicky podávať len DPH (nakoľko ma pracovníčka DU presvedčila, že viac vecí podávať za klientov nemôžem...teraz už viem že to bola mylná info). ale čo teraz? ak chcem podávať aj iné dokumenty za klientov, máme s DÚ spísať novú zápisnicu? dííík

Urobil by som novú zápisnicu, ale záleží aj na plnej moci, ja mám takú na celkovú komunikáciu a to nemôže ignorovať daňová úradníčka. A kdesi sme sa bavili aj o tom odstavci zo zákona. Treba jej to rukolapne ukázať. :)
jacekova
15.04.10,15:08
Urobil by som novú zápisnicu, ale záleží aj na plnej moci, ja mám takú na celkovú komunikáciu a to nemôže ignorovať daňová úradníčka. A kdesi sme sa bavili aj o tom odstavci zo zákona. Treba jej to rukolapne ukázať. :)


takže ma neminie dalšia navšteva DU a nove splnomocnenia od klientov:(. diiik
domenico.office
15.04.10,15:14
takže ma neminie dalšia navšteva DU a nove splnomocnenia od klientov:(. diiik

Asi áno.... a pre istotu je tu PM.
LUBY
15.04.10,17:57
Na úvodnej stránke drsr sa objavili nové informácie:

Postup používateľov pre využívanie autorizovaných služieb:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/postaes15042010.pdf

a

Informácia pre používateľov k elektronickému podávaniu daňových dokumentov :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/upozorn15042010.pdf


Bohuzial, nicomu z tohto vobec nerozumiem, hlavne v suvislosti s tym, ze sa mi neda odoslat suhrnny vykaz, dôjdem po označiť pred odoslaním, potvrdím, napíše mi že ho mám podpísať tlačítkom Podpísať, stlačím ho, dá mi výber certifikátu a SKONČILA SOM. ZEP nemáme, aktívne je dole len tlačítko STORNO.
prosím, viete mi poradiť čo ešte treba spraviť aby mi to prešlo? Mám nainštalované všetky tri prvky ktoré bolo treba a nepustí ma to cez podpis.
domenico.office
15.04.10,18:01
nemáš nainštalované dva certifikáty. Nachádzajú sa v časti správa certifikátov. Je tam aj návod, prejdi si to.
Economic
15.04.10,18:01
Bohuzial, nicomu z tohto vobec nerozumiem, hlavne v suvislosti s tym, ze sa mi neda odoslat suhrnny vykaz, dôjdem po označiť pred odoslaním, potvrdím, napíše mi že ho mám podpísať tlačítkom Podpísať, stlačím ho, dá mi výber certifikátu a SKONČILA SOM. ZEP nemáme, aktívne je dole len tlačítko STORNO.
prosím, viete mi poradiť čo ešte treba spraviť aby mi to prešlo? Mám nainštalované všetky tri prvky ktoré bolo treba a nepustí ma to cez podpis.

Podpísať dokument môžeš so zaručeným elektronickým podpisom. Bez neho Ti to nepôjde. K tomuto úkonu Ti musí registračná autorita vystaviť kvalifikovaný certifikát.
Blankake
15.04.10,18:06
Bohuzial, nicomu z tohto vobec nerozumiem, hlavne v suvislosti s tym, ze sa mi neda odoslat suhrnny vykaz, dôjdem po označiť pred odoslaním, potvrdím, napíše mi že ho mám podpísať tlačítkom Podpísať, stlačím ho, dá mi výber certifikátu a SKONČILA SOM. ZEP nemáme, aktívne je dole len tlačítko STORNO.
prosím, viete mi poradiť čo ešte treba spraviť aby mi to prešlo? Mám nainštalované všetky tri prvky ktoré bolo treba a nepustí ma to cez podpis.
Keď sa prihlásiš na portál, v sekcii eTax v časti Úvod je Správa certifikátov a tam sú uvedené dve elektronické značky (klientská a serverovská), ktoré si musíš stiahnuť a je tam tiež podrobný návod aj s obrázkami.
LUBY
15.04.10,18:09
nemáš nainštalované dva certifikáty. Nachádzajú sa v časti správa certifikátov. Je tam aj návod, prejdi si to.
Nainštalovala som si veci čo sú v podmienkach použivania v časti H/6, prosím, kde je správa certifikátov? Tiež v tých podmienkach?

A ešte by ma zaujímalo ohľadne tých splnomocnení - v čom je problém, keď je zaregistrovaný konateľ a prihlasovacie údaje dá účtovníčke, aby súhrnný výkaz odoslala? načo sú dobré všetky tie notárske splnomocnenia?
LUBY
15.04.10,18:12
Keď sa prihlásiš na portál, v sekcii eTax v časti Úvod je Správa certifikátov a tam sú uvedené dve elektronické značky (klientská a serverovská), ktoré si musíš stiahnuť a je tam tiež podrobný návod aj s obrázkami.


Vdaka, predtým som písala, zobrazilo sa mi to neskôr, idem to skúsiť
LUBY
15.04.10,18:13
mám si stiahnuť tú klientskú a serverovskú elektronickú značku?
Blankake
15.04.10,18:15
mám si stiahnuť tú klientskú a serverovskú elektronickú značku?
áno
a stiahni sa aj návod hneď pod tým - ten Ťa bude pekne viesť krok za krokom.
domenico.office
15.04.10,18:15
mám si stiahnuť tú klientskú a serverovskú elektronickú značku?

Tie dve ti chýbajú.
domenico.office
15.04.10,18:18
Nainštalovala som si veci čo sú v podmienkach použivania v časti H/6, prosím, kde je správa certifikátov? Tiež v tých podmienkach?

A ešte by ma zaujímalo ohľadne tých splnomocnení - v čom je problém, keď je zaregistrovaný konateľ a prihlasovacie údaje dá účtovníčke, aby súhrnný výkaz odoslala? načo sú dobré všetky tie notárske splnomocnenia?

Keď je zaregistrovaný konateľ a robíš to ako účtovníčka, žiadny problém. Ak je zaregistrovaná účtovníčka a má viacero daňovníkov (bežná vec), vtedy konatelia spoločností splnomocňujú účtovníčku, aby zo svojho konta na DRSR podávala daňové podania.
LUBY
15.04.10,18:35
ĎAKUJEEEEEEM, je to podané, vďaka, chýbali tam tie dve značky, už je to odoslané. A keďže sa mi nedá pridať bod, neviem prečo, VĎAKA domenico.office a Blankake, trafili ste do čierneho a ja som to konečne asi na päťdesiaty krát odoslala:D

A znova mimotemykeď niekto nevie poslať súhrnný výkaz zo svojho počítača a ja mu ho pošlem, hoci nie som splnomocnená, čo zlé vlastne urobím:confused:
domenico.office
15.04.10,18:38
Ak ti "niekto" poskytne svoje ID, heslo a čísla do SV, určite nič zlé neurobíš..... :)
LUBY
15.04.10,18:45
:) VĎAKA:)
mimaemma
15.04.10,19:15
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť - až teraz som sa dočítala, že je zmena v zákone o DPH, lúštim..lúštim ale nemám v tom jasno.
Firma poskytuje služby ( technické inžinierske poradenstvo) do členských štátov EU a objednáva služby z EU.
Doteraz sa jednalo o samozdanenie došlých fa. Vyšlé fa do DP DPH nevstupovali.
Teraz mi z nového zákona vychádza, že sa mal podávať súhrnný výkaz už od januára, keďže sa jedná o služby:eek::eek::eek::eek::eek:
Rozumiem tomu správne?
Rozalka
15.04.10,19:51
Bez urážky: ty si medvedica?
Kde si bola doteraz?
Friško sa treba registrovať na podávanie súhrnného výkazu
http://www.porada.sk/t132188-suhrnny-vykaz-dph-podany-elektronicky.html
http://www.porada.sk/t128251-elektronicky-podpis-ako-nato.html

K podávaniu výkazu za január-február:
ak nemáte dodanie tovaru nad 100 tisíc Euro, výkaz podávaš štvrťročn.
V momente prekročenia dodania tovaru nad 100tisíc už podávaš mesačne.
Asi nie je nič stratené, však?
mimaemma
16.04.10,05:05
mimotemyMožno momentálne ako medvedica vyzerám keďže som v 8 om mesiaci tehotenstva, inak sa ako medvedica necítim. Nie každý tu na porade sa účtovníctvom aj živí.
Ďakujem za odpoveď.
an-ps
16.04.10,05:35
Áno, všetko čo je v ponuke elektronických podávaní sa môže podať elektronicky. Ak bez ZEP, musí sa do piatich dní dokladovať takéto podanie, ak so ZEP, elektronické podanie sa už nemusí dokladovať v písomnej forme.

Ďakujem domenico.office, keby sa mi dali pridať body, hneď tak urobím. ;) Vidno že sa vyznáš a veľká VĎAKA, že si ochotný pomáhať aj druhým.
My máme ZEP, vidí sa mi zbytočne mať spísanú Dohodu s DU a potom to ešte doručiť v písomnej forme, je to práca navyše a aj strata času.

Hovorí sa tu o zápisnici s DU, my sme boli so štatutárom na DU ešte pred 6 týždňami, aj som sa na zápisnicu pýtala, ale doteraz nám ju nedoručili. Musím ísť pre ňu osobne? alebo aký čas majú na vypracovanie tejto zápisnice? Chcela by som posielať všetky dokumenty elektronicky (keď sa mi to už raz podarilo):rolleyes::D
domenico.office
16.04.10,05:42
Ďakujem domenico.office, keby sa mi dali pridať body, hneď tak urobím. ;) Vidno že sa vyznáš a veľká VĎAKA, že si ochotný pomáhať aj druhým.
My máme ZEP, vidí sa mi zbytočne mať spísanú Dohodu s DU a potom to ešte doručiť v písomnej forme, je to práca navyše a aj strata času.

Hovorí sa tu o zápisnici s DU, my sme boli so štatutárom na DU ešte pred 6 týždňami, aj som sa na zápisnicu pýtala, ale doteraz nám ju nedoručili. Musím ísť pre ňu osobne? alebo aký čas majú na vypracovanie tejto zápisnice? Chcela by som posielať všetky dokumenty elektronicky (keď sa mi to už raz podarilo):rolleyes::D

Samozrejme, ak máte ZEP, netreba dohodu. Ak máš daňovníka pridaného v systéme, v konte, cez ktoré sa podávajú podania, je to OK. Ak tam nieje i napriek tomu, že ste tam boli pred šiestimi týždňami, choď za tým, aby daňovníka pridali. Čo DÚ, to rôzny prístup, niekde na počkanie, niekde povedia, prídite o dva-tri dni.
Barky1
16.04.10,06:03
Už týždeň sa snažím podpísať Súhrnný výkaz za I.Q. Denne strávim s tým aj 3 hodiny. Stále mi vypisuje hlášku nech skúsim neskôr. Obrátila som sa s problémom na DRSR, odpísali mi, že mám vymazať cookies a skúsiť znova. V prípade ďalších problémov sa mám obrátiť na ServerDesk. Urobila som čo mi navrhovali, ale nič nepomohlo. Tel.č. na ServerDesk je obsadené, IP adresy čo mi dali sú nefunkčné a tak neviem čo mám robiť. Včera som si vytlačila niekoľko hlásení priamo z monitora, aby som mala doklad, prečo som to včas neodoslala. Pošlem im to s výkazom poštou. Aj keď zo strany štátu je to porušenie zákona, ale štát by mal zabezpečiť chod serveru tak, aby sme s tým nemali problém. Urobili si z nás "rukojemníkov" a tak chcú naplniť štátnu pokladnicu.
Barky1
16.04.10,06:12
Ja som sa snažila poslať výkaz z domu a odmietlo ma prihlásiť, lebo bola zlá e-mailová adresa.
nika.sum
16.04.10,06:18
Posielate bez ZEP, na dohodu? Ja som tiez s tym mala problem, nakoniec som zistila, ze som nemala rozbalene niektore subory z tych co treba nainstalovat, a nezabudnite treba ist cez Internet Explorer. Co uz musime sa vsetci prisposobit, myslim ze aj zamestnanci DU si pri tomto uziju svoje a tí co to vsetko vymysleli s tym asi problem nemaju ...
nika.sum
16.04.10,06:21
Ďakujem domenico.office, keby sa mi dali pridať body, hneď tak urobím. ;) Vidno že sa vyznáš a veľká VĎAKA, že si ochotný pomáhať aj druhým.
My máme ZEP, vidí sa mi zbytočne mať spísanú Dohodu s DU a potom to ešte doručiť v písomnej forme, je to práca navyše a aj strata času.

Hovorí sa tu o zápisnici s DU, my sme boli so štatutárom na DU ešte pred 6 týždňami, aj som sa na zápisnicu pýtala, ale doteraz nám ju nedoručili. Musím ísť pre ňu osobne? alebo aký čas majú na vypracovanie tejto zápisnice? Chcela by som posielať všetky dokumenty elektronicky (keď sa mi to už raz podarilo):rolleyes::D

Ja som pre obe firmy dostala zapisnicu hned, jednej dodatocne poslali dohodu, pri druhej firme na inom DU mi dali dohodu hned. Nemaju to jednotne, kazdy DU to robi inak.
Mozno je to praca navyse ak nemame ZEP, ale nie kazdy to vyuzije tak aby sa mu to oplatilo:D.
AnnaK
16.04.10,06:22
No hurá daňový portál je zase nedostupný.
gotka
16.04.10,11:42
Už týždeň sa snažím podpísať Súhrnný výkaz za I.Q. Denne strávim s tým aj 3 hodiny. Stále mi vypisuje hlášku nech skúsim neskôr. Obrátila som sa s problémom na DRSR, odpísali mi, že mám vymazať cookies a skúsiť znova. V prípade ďalších problémov sa mám obrátiť na ServerDesk. Urobila som čo mi navrhovali, ale nič nepomohlo. Tel.č. na ServerDesk je obsadené, IP adresy čo mi dali sú nefunkčné a tak neviem čo mám robiť. Včera som si vytlačila niekoľko hlásení priamo z monitora, aby som mala doklad, prečo som to včas neodoslala. Pošlem im to s výkazom poštou. Aj keď zo strany štátu je to porušenie zákona, ale štát by mal zabezpečiť chod serveru tak, aby sme s tým nemali problém. Urobili si z nás "rukojemníkov" a tak chcú naplniť štátnu pokladnicu.
presne ako pise Barky1, cely system nefunguje a clovek s tym stravi kopec hodin a strati kopec nervov. tiez si z monitora fotim vsetky neplatne pokusy o spojenie s ich serverom a tiez im to asi poslem postou. na podanie mame uz len 2 pracovne dni (som povinna robit aj v sobotu a nedelu?) a stale im to nefunguje. nech sa len opovazia rozdavat pokuty! do utorka mam podat 5 SV, to sa este zapotim... nechapem, ako môze byt v zakone takato obmedzujuca podmienka, ze "len elektronicky". co ak nemam internet? pôjdem do internetovej kaviarne?
JAJA11
16.04.10,11:56
presne ako pise Barky1, cely system nefunguje a clovek s tym stravi kopec hodin a strati kopec nervov. tiez si z monitora fotim vsetky neplatne pokusy o spojenie s ich serverom a tiez im to asi poslem postou. na podanie mame uz len 2 pracovne dni (som povinna robit aj v sobotu a nedelu?) a stale im to nefunguje. nech sa len opovazia rozdavat pokuty! do utorka mam podat 5 SV, to sa este zapotim... nechapem, ako môze byt v zakone takato obmedzujuca podmienka, ze "len elektronicky". co ak nemam internet? pôjdem do internetovej kaviarne?

No na sobotu a nedeľu by som sa nespoliehala, ono to nejde často ani vtedy :mee:
I keď ja patrím medzi tých šťastlivcov, ktorým sa to podarilo poslať. :rolleyes: A dúfam, že to tam aj majú, potvrdenie som si vytlačila. Len teraz sa tam už nemôžem dostať, aby som to skontrolovala . A ani nechcem brzdiť ostatných, ktorým to ešte neprešlo :o
gotka
16.04.10,12:00
No na sobotu a nedeľu by som sa nespoliehala, ono to nejde často ani vtedy :mee:
I keď ja patrím medzi tých šťastlivcov, ktorým sa to podarilo poslať. :rolleyes: A dúfam, že to tam aj majú, potvrdenie som si vytlačila. Len teraz sa tam už nemôžem dostať, aby som to skontrolovala . A ani nechcem brzdiť ostatných, ktorým to ešte neprešlo :o
jaja, my-ostatni, ktori sme si naivne mysleli, ze 16.-teho je v pohode to tam prilepit, ti tymto velmi pekne dakujeme, ze nebrzdis chod portalu :-) /on sa brzdi aj sam/. ja osobne sa neviem stotoznit ani s terminom 20.-teho, pretoze robim pre X klientov a, vsetci to poznate, oni maju casu do depehacky... ach jaj. este spolieham na pondelok. utorku uz sancu nedavam vôbec.
AnnaK
16.04.10,12:30
Neviem, či to pomôže, ale ja som si vytlačila úvodnú stránku s oznámením, že služba je mimo prevádzky, a dole mám dnešný dátum. Keďže som tam v kuse 10 minút volala bez výsledku, poslala som na callcentrum@drsr.sk slušný dotaz, kedy to bude fungovať, prípadne kedy budú robiť údržbu systému, aby sme sa vedeli zariadiť. Prišla mi automatická odpoveď o prijatí dotazu - otvorenie udalosti. To som si vytlačila. Ale neviem, keby sme písali všetci, či by to nebolo brzdenie systému, ale aké brzdenie, keď vôbec nefunguje.
gotka
16.04.10,12:41
ja narhujem: pisme im tam vsetci, a poriadne rozhorcene. ved toto fakt nie je normalne. nemôzem tu cely den striehnut, kedy to spustia, a nakoniec sa aj tak stretnem s kadejakymi priblemami, ako tu citam od ostatnych, kym to sprevadzkovali vo svojich pocitacoch, kadejake prijatia certifikatov, nastavovania activeX prvkov, podpisovacich komponentov,... som len obycajny pouzivatel pocitacu, nie som iiiteckaaar!
abel
16.04.10,12:42
tiež mi bolo odporučené, že mám napísať mail na callcentrum, aby som mala dôkaz, že som sa snažila... Prečo ja musím dokazovať, keď oni zlyhali? Zaregistrovať na daňovom som sa bola ešte v januári. Posielam výkazy štvrťročne, odskúšať som to skôr nemala ako. v marci som sa snažila zaslať aspoň mesačnú DPH, aby som mala prehľad, ako to funguje. nepodarilo sa, vieme, ako v marci fungovala stránka drsr. Povedala som si, že v apríli to stíham v pohode, údaje do výkazov mám pripravené už dávno. V apríli sa pokúšam o zaslanie denne, vrátane soboty, nedele, verte, dodnes sa mi to nepodarilo. A ja sa mám teraz triasť, či dostanem pokutu? Nemali by sme my pokutovať ich? Prečo nedajú nejaké záväzné stanovisko napr. vo verejnoprávnej televízii o následkoch tohoto zlyhania? Prečo namiesto toho, keď po týždni pršania je konečne pekne, ja sa budem doma od strachu triasť, že to do utorka neodošlem a budem nedobrovoľne sponzorovať predvolebné bilboardy. Samozrejme, hovorkyne budú mať zase plné ústa toho, ako si Slováci všetko nechávajú na poslednú chvíľu.
bea
16.04.10,12:45
Je to vrcholne neseriozne, že s nami takto kývu. Keď stránka nešla v termíne danových priznaní, tak v najhoršom bolo možné vyplniť daňové priznania ručne a odovzdať v termíne. Ale teraz, keď sa inak nesmie, len elektronicky a my si nemôžeme ani odskúšať, či máme správne nainštalované všetko a či to dokážeme spustiť, tak to je už neskutočné. Aj keď je tento môj "výkrik" zahlcovanie porady, musela som si trochu vyliať srdce :-) A veru neviem, čo bude, keď mi SV nebude prechádzať v pondelok , utorok :(
gotka
16.04.10,14:16
tak pozrite teraz na www.drsr.sk - vymysleli skvele nahradne riesenie. vraj nudzovy rezim. pekne vypisem tlaciva vo worde za kazdeho klienta, (podotykam, ze jeden z nich ma odberatelov na dve strany!!!), ani raz sa nepomylim, poslem im to mailom a vsetko je ok. tak to aby som zacala teraz vypisovat tie tlaciva, nech ich do utorka stihnem. asi okrem kurzu viac-ako-pokrocileho uzivatela PC si urobim aj kurz strojopisu.
Monika Kováčová
16.04.10,16:01
tak pozrite teraz na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) - vymysleli skvele nahradne riesenie. vraj nudzovy rezim. pekne vypisem tlaciva vo worde za kazdeho klienta, (podotykam, ze jeden z nich ma odberatelov na dve strany!!!), ani raz sa nepomylim, poslem im to mailom a vsetko je ok. tak to aby som zacala teraz vypisovat tie tlaciva, nech ich do utorka stihnem. asi okrem kurzu viac-ako-pokrocileho uzivatela PC si urobim aj kurz strojopisu.
no mne to pripadá ako útok hackera, vôbec neverím tej stránke v núdzovom režime... :eek:
abel
16.04.10,17:03
no mne to pripadá ako útok hackera, vôbec neverím tej stránke v núdzovom režime... :eek:

A aký je v tom rozdiel? Keď som sa snažila prihlásiť a odoslať výkaz za klientov, za ktorých mám splnomocnenie, z ničoho nič som tam mala prístup k firme top soft, o ktorej som predtým ani nepočula. A to prosím ešte nebolo na tejto náhradnej stránke, ale pekne na drsr.sk
gotka
16.04.10,18:14
A aký je v tom rozdiel? Keď som sa snažila prihlásiť a odoslať výkaz za klientov, za ktorých mám splnomocnenie, z ničoho nič som tam mala prístup k firme top soft, o ktorej som predtým ani nepočula. A to prosím ešte nebolo na tejto náhradnej stránke, ale pekne na drsr.sk
to snad zartujes! neuveritelne. takato "ochrana" udajov je priam trestuhodna. aj bendži tu spomina, ze sa jej tam podarilo nacitat udaje nejakej uplne cudzej firmy. ja sa len divim, ze v mediach zatial nic neodznelo. to s tym fakt nikto nic neurobi?
Rozalka
16.04.10,18:31
http://www.zive.sk/spravy/danovaci-vypli-povodny-web-novy-je-z-praveku/sc-30-a-287710/default.aspx

Daňováci vypli pôvodný web. Nový je z „praveku“
Na provizórnej stránke sú len aktuálne tlačivá a postup na ich odoslanie e-mailom. Dizajnom i prevedením vracia o 10 - 15 rokov nazad.

Daňové riaditeľstvo SR (DR SR) dnes vyplo štandardný portál, ktorý prevádzkovalo na adrese Drsr.sk. Po tom, čo bola adresa celý deň nedostupná „kvôli implementácii zmien súvisiacich s vytváraním organizačných a technických podmienok pre zabezpečenie stabilnej prevádzky“, sa dnes podvečer objavila úplne nová stránka s podtitulom „... núdzový režim“. Jediné, čo obsahuje, sú aktuálne tlačivá; e-mailové adresy, kam ich možno zaslať a pár informácií k celému procesu.

Pôvodný web bol vypnutý zrejme pre obavy z náporu používateľov, ktorý možno očakávať v najbližších dňoch. Do utorka 20. apríla totiž firmy musia elektronicky podávať súhrnné výkazy DPH za predošlý mesiac i kvartál. Na stránke sa píše, že práve ona bola vytvorená na splnenie si týchto povinností.

Dizajnom stránka pripomína riešenia spred 10, či skôr 15 rokov. Z grafiky obsahuje len ikonky formátu DOC, v ktorom sú tlačivá k dispozícii, a veľké tlačidlo služby na meranie návštevnosti Naj.sk. Prevedením je stránka v HTML v kombinácii s jednoduchými kaskádovými štýlmi, podľa kódu prevzatými z iných stránok.

E-mailové riešenie uznajú

Náhradné riešenie je realizované bez zaručeného elektronického podpisu. Úradníci si preto budú musieť zaslané údaje pracne overovať. „Zamestnanci daňových úradov si Vás dovolia kontaktovať za účelom potvrdenia skutočností uvedených vo Vašich podaniach.“, informuje web.

V prípade, že daňové priznanie (súhrnný výkaz alebo daňové priznanie DPH) bolo podané náhradným e-mailovým riešením, „nie je potrebné ich podanie cez portál daňovej správy“, píše sa ďalej na webe. Používateľov teda nečakajú žiadne ďalšie kroky ani pokuty.

Mala byť prepracovaná

Daňováci alebo dodávateľská firma chystali vylepšenia webu, ktoré mu mali pomôcť čiastočne situáciu zvládnuť. Podľa informácií konateľa dodávateľskej firmy Novitech Tax Petra Birčáka malo ísť o riešenie, ktoré eliminuje vytváranie nadmerného počtu stránok zmenou statickej stránky na dynamickú. Samotný Birčák ale upozorňoval, že toto riešenie nemusí pádu zabrániť. „Vzhľadom na skutočnosť, že riešenie portálu je z rokov 2003 až 2005, má ďalšie obmedzenia, ktoré môžu spôsobiť opätovný pád portálu pri záťaži, ktorú si dnes asi netrúfne nikto kvalifikovane odhadnúť.“, povedal pred týždňom Birčák.
K dočasne vypnutému originálnemu webu sa podľa informácií Živé.sk nedá vôbec dostať. Ak si ho používateľ zobrazí pomocou IP adresy, objaví sa informácia o jeho odstávke. Možno preto predpokladať, že web sa návštevníkom nezobrazuje ani v čase malého náporu - v nočných či skorých ranných hodinách, kedy by mohol ponúknuť komfort aspoň vybraným používateľom.

Kolaboval len nedávno

Web naposledy nešiel 28. a 29. marca, tesne pred termínom podania daňových priznaní. Dva posledné marcové dni bolo možné zobraziť si statické stránky a stiahnuť formuláre pre tlač. Elektronické formuláre väčšinu času stále nešli.

DR SR i dodávateľ stránok sa navzájom žalujú. Podľa daňovákov web nezvládal ani pár percent z používateľov, s ktorými sa malo počítať už pri vývoji webu. Za vinu to dávajú dodávateľskej firme - programovému kódu jej stránok. Firma to odmieta, poukazuje na slabé servery a zastaranosť riešenia, na ktoré vraj v minulosti poukazovala. Núdzová verzia portálu DR SR používateľov stručne ubezpečuje, že „Daňová správa intenzívne pracuje na zabezpečení spoľahlivého (webového) riešenia.“

Živé.sk komentuje: Prečo úradníci spustili takto jednoduchý web a nevyriešili situáciu ako nedávno - umiestením odkazov na tlačivá a informácií na pôvodom webe, zostáva záhadou. Na riešenie situácie mali len od začiatku apríla 10 pracovných dní. Keď už nič iné, dala sa vytvoriť použitím bezplatných nástrojov a miernou úpravou kódov plne statická verzia stránok, akoby „obraz“ toho, čo si môže návštevník v nejakej chvíli pozrieť na webe. Stránka by v tom prípade poskytovala aspoň bežné informácie. Takto sú občania, ktorí hľadajú čokoľvek iné než dané tlačivá, odkázaní snáď len na cache vyhľadávača Google (voľba „V pamäti“ pri vyhľadanej stránke) alebo o vyhľadanie si iného tlačiva opäť cez Google (tlačivá sú zadaním priamej adresy naďalej prístupné).
Braňo
16.04.10,19:03
V obmezdenom režime : http://194.1.0.115/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/index.html
Dáša_
16.04.10,19:06
A aký je v tom rozdiel? Keď som sa snažila prihlásiť a odoslať výkaz za klientov, za ktorých mám splnomocnenie, z ničoho nič som tam mala prístup k firme top soft, o ktorej som predtým ani nepočula. A to prosím ešte nebolo na tejto náhradnej stránke, ale pekne na drsr.sk

no však sú to iba informácie o vývoze :confused::confused::confused:

podľa ičdph najdem zahraničného odberateľa mojej konkurencie a mám to v suchu ---- ja viem, že to nie je až tak ľahké, ale veľa firmám by informácie o tam, kam vyváža konkurencia celkom pomohli. A to nehovorím, že ešte presne aj zistí, v akom množstve vyváža...
nika.sum
16.04.10,19:11
A aký je v tom rozdiel? Keď som sa snažila prihlásiť a odoslať výkaz za klientov, za ktorých mám splnomocnenie, z ničoho nič som tam mala prístup k firme top soft, o ktorej som predtým ani nepočula. A to prosím ešte nebolo na tejto náhradnej stránke, ale pekne na drsr.sk

ja som pocula, ze DU mal dost velky problem, popadali im vazby a stalo sa presne to co ste pisali. Firma co ma danovy portal spravovat a zabezpecovat elektronicku komunikaciu to akosi nezvladla. Ja som stastna, ze z mojich dvoch firiem, u ktorych mam splnomocnenie som u jednej SV poslala uspesne a druha nemala v 1Q/2010 dodane sluzby do EU, takze sa s tym trapit nemusim. Mne je teraz luto tych zamestnancov, ktorí si odnesu od vsetkych nespokojnych mnozstvo vycitiek, ale oni su tiez len obetou ako my uctovnici, podnikatelia...:mee:
azla
16.04.10,19:15
Niekto nakreslí vtip .... a je to "zrelé" na žalobu :eek:

Toto:D:D:D:D:cool: ..čo sa deje s portálom a následný dopad na množstvo daňovníkov je zrelé na čo ?????

Kto poradí ???????? :rolleyes:
nika.sum
16.04.10,19:17
V nasom state je mozne uplne vsetko, zial....
Rozalka
16.04.10,19:22
Tak toto je už ozaj .............
[16.04.2010]
Informácie o možnosti používania daňového portálu

Vážení užívatelia elektronických služieb

Dovoľujeme si Vám poskytnúť informáciu o možnosti prihlasovania sa na stránku DR SR. V dňoch 17.4. – 20.4.2010 bude možné používať portál len pre subjekty:
ktoré sú zaregistrované k elektronickej komunikácii a chcú podať súhrnný výkaz
alebo sa chcú zaregistrovať k elektronickej komunikácii a podať súhrnný výkaz.
Pre ostatných užívateľov portálu nebudú v tomto období bežné informácie dostupné, za čo sa ospravedlňujeme.

Snahou DR SR je umožniť zaregistrovaných subjektom podať súhrnný výkaz v zákonom stanovenej lehote. Keďže v tomto období budú súhrnný výkaz podávať nielen mesační ale aj štvrťroční platitelia DPH, ktorých počet je podstatne vyšší, boli sme nútení žiaľ upraviť prístup do nášho portálu.

Podľa novej platnej právnej úpravy musia súhrnný výkaz podávať aj subjekty, ktoré poskytujú služby do zahraničia a ich počet je zatiaľ len štatisticky odhadovaný .

Obdobným spôsobom bude portál prístupný len pre zaregistrované subjekty alebo subjekty, ktoré sa chcú zaregistrovať dňa 26.4.2010 a to z dôvodu umožnenia podávania daňových priznaní na DPH.

Daňová správa sa ospravedlňuje všetkým užívateľom za nefunkčnosť portálu dňa 16.4.2010 spôsobenú nasadením novej verzie aplikácie a súčasne ubezpečuje širokú odbornú i laickú verejnosť, že v spolupráci s dodávateľmi intenzívne hľadá riešenia na odstránenie všetkých nedostatkov a zabezpečenie funkčnosti a komfortu daňového portálu.

Za pochopenie ďakujeme
Dav
16.04.10,19:35
Niekto nakreslí vtip .... a je to "zrelé" na žalobu :eek:

Toto:D:D:D:D:cool: ..čo sa deje s portálom a následný dopad na množstvo daňovníkov je zrelé na čo ?????

Kto poradí ???????? :rolleyes:
Na infarkt.mimotemy

A k téme : Prečo nemôžme posielať len xml súbory, aby si ich priradili vo voľnom čase správkyne, alebo systemáci, do "ľajstra", ale musíme prácne prekresľovať to, čo nám vyexportuje program za desatiny sekundy????

Dakto tu spomínal, že mal tureckú firmu. Ja som mala niečo severské, asi Nórske.
domenico.office
16.04.10,19:46
Snáď sa niekto spamätá a chytí rozum do hrsti. A keď to ten niekto urobí, zistí, že bude najlepšie urobiť klientské aplikácie do našich PC a my odošleme 50 kb podpísané xml súbory do systému DRSR. Bez Internetu exploreru, bez activeX prvkov, bez stresov zo zbytočného načítavania zeleného výkazu....
Dáša_
16.04.10,19:47
Na infarkt.mimotemy

A k téme : Prečo nemôžme posielať len xml súbory, aby si ich priradili vo voľnom čase správkyne, alebo systemáci, do "ľajstra", ale musíme prácne prekresľovať to, čo nám vyexportuje program za desatiny sekundy????

Dakto tu spomínal, že mal tureckú firmu. Ja som mala niečo severské, asi Nórske.

presne tak, vyplniť súbor na stranke (alebo v softeň po starom a potom im poslať ten. Ja napríklad word nemám kúpený a v OO som to nejak neotvorila správne
domenico.office
16.04.10,19:51
Na infarkt.mimotemy

A k téme : Prečo nemôžme posielať len xml súbory, aby si ich priradili vo voľnom čase správkyne, alebo systemáci, do "ľajstra", ale musíme prácne prekresľovať to, čo nám vyexportuje program za desatiny sekundy????

Dakto tu spomínal, že mal tureckú firmu. Ja som mala niečo severské, asi Nórske.

Včera som rozbiehal komunikáciu s klientom pre podávanie a prijímanie správ pri preprave tovaru podliehajúceho spotrebnej dani v režime pozastavenia dane.... úplne jednoduchá aplikácia, nainštalovaná v PC. Tam to šlo a tu sa trápime s riešením z pre piatich rokov.....
cloe
16.04.10,20:04
Napadlo mi, či neurobíme nejakú petíciu, v ktorej by sme požadovali, aby z celej tejto situácie, ktorá trvá 3 mesiace, boli vyvodené naozaj prísne závery, o ktorých bude verejnosť informovaná.
Nie je to vôbec sranda. Predsa nemôžu nás nútiť podpisovať Dohodu o doručovaní písomností elektronickými prostriedkami, keď to nefunguje!!!!!
Lebo oni nás k tomu naozaj prinútili a to tým, že si to dali do zákona.
Minule som sa zamýšľala, či je vlastne niekde v zákone, že daňovník musí mať prístup k PC. Je to niekde dané? Keď to pritiahnem za vlasy, tak si predstavme, že robím účtovníctvo ručne, nemám internet a čo teraz. Musím si ho zaobstarať? A som naozaj povinná posťahovať si do PC všetky tie somariny, čo bolo nevyhnutné aby som poslala ten priblblý SV? A potom, keď to krvopotne všetko nainštalujem, tak to nefunguje...
Sme už naozaj len stádo, ktoré bude poslúchať všetko, čo nám prikážu?
Som fakt, fakt nasr.....
Vymyslime niečo.
Skúšala som nájsť nejaké slabé miesto v Dohode o spôsobe doručovania písomností...

V Č. 3 - Práva a povinnosti Daňového riaditeľstva SR a správcu dane,
bod 3.1.
Daňové riaditeľstvo SR zabezpečí režim nepretržitej prevádzky elektroickej komunikácie a elektronickej podateľne spoločnej pre všetky daňové úrady a režim garantovanej prevádzky elektronickej podateľne v pracovných dňoch v čase od 8.00 od do 16.30 hod s výnimkou prípadov nevyhnutnej údržby informačného systému a nepredvídateľných technických porúch na zariadeniach správcu dane.

Tu sa očividne poistili pre prípady ako je tento. Ale rozumie sa nepredvídateľnou technickou poruchou dlhodobá niekoľkomesačná nefunkčnosť portálu?!

bod 3.2.
Daňové riaditeľstvo SR sa zaväzuje prijať bezpečnostné opatrenia tak, aby nedošlo k neoprávnenému zneužitiu informácií poskytnutých v rámci autorizovaných elektronických služieb portálu eTax.

Myslím si, že tento bod dohody bol porušený /ako vyplýva z niektorých predchádzajúcich príspevkov/, keďže bolo možné sa dostať k informáciám iných firiem.

Možno nejaký právnik by mohol povedať, či je všetko naozaj v poriadku po právnej stránke...
camozzi
16.04.10,20:20
presne tak, vyplniť súbor na stranke (alebo v softeň po starom a potom im poslať ten. Ja napríklad word nemám kúpený a v OO som to nejak neotvorila správne
Prave som sa s tym dotrapil v OO. Keby si potrebovala pomoc, tak kludne cez SS.
domenico.office
16.04.10,20:20
Nikto ťa nemôže prinútiť mať PC, mať internet, až na to, že SV je nutné podať elektronicky..... To je dané zákonom. Súhlasím s tebou Cloe a pridávam sa, že by bolo dobré spísať petíciu a žiadať vyvodenie prísnych záverov pre tých, ktorí sa na tomto paškvile podieľali. Myslím si, že bol porušený bod 3.1., pretože nie je garantovaná prevádzka v čase od 8.00-16.30. Ak niečo nefunguje skoro dva dni, to sa nedá hovoriť o nevyhnutnej údržbe......
LUBY
17.04.10,09:12
"Daňováci alebo dodávateľská firma chystali vylepšenia webu, ktoré mu mali pomôcť čiastočne situáciu zvládnuť. Podľa informácií konateľa dodávateľskej firmy Novitech Tax Petra Birčáka malo ísť o riešenie, ktoré eliminuje vytváranie nadmerného počtu stránok zmenou statickej stránky na dynamickú. Samotný Birčák ale upozorňoval (http://www.zive.sk/portal-danovakov-moze-skolabovat-znovu-k-20-aprilu/sc-4-a-287569/default.aspx), že toto riešenie nemusí pádu zabrániť. „Vzhľadom na skutočnosť, že riešenie portálu je z rokov 2003 až 2005, má ďalšie obmedzenia, ktoré môžu spôsobiť opätovný pád portálu pri záťaži, ktorú si dnes asi netrúfne nikto kvalifikovane odhadnúť.“, povedal pred týždňom Birčák."


Zožralo to už milióny od daňových poplatníkov a a ďalšie zožerie.... niečo podobné sa deje aj na Colnom riaditeľstve :D
Braňo
17.04.10,09:47
Snáď sa niekto spamätá a chytí rozum do hrsti. A keď to ten niekto urobí, zistí, že bude najlepšie urobiť klientské aplikácie do našich PC a my odošleme 50 kb podpísané xml súbory do systému DRSR. Bez Internetu exploreru, bez activeX prvkov, bez stresov zo zbytočného načítavania zeleného výkazu....

Dobré, lacné a fungujúce riešenia nemôžu byť akceptované, nakoľko tender vyhráva firma s najdrahšou a najhoršou ponukou. Myslím, že obyčajné programy na podvojné účtovníctvo by zvádli export do xml bez nejakých veľkých investícií.
tuta
17.04.10,09:58
mimotemy
MK SOFT Prešov má export výkazu do xml zakomponovaný už od 15.02.

poznámka: toto nie je platená reklama :D:D
domenico.office
17.04.10,10:21
Dobré, lacné a fungujúce riešenia nemôžu byť akceptované, nakoľko tender vyhráva firma s najdrahšou a najhoršou ponukou. Myslím, že obyčajné programy na podvojné účtovníctvo by zvádli export do xml bez nejakých veľkých investícií.

Oni to aj zvládajú, len tieto xml výstupy treba podpísať buď ZEP, alebo značkou podateľne a musia byť odoslané prostredníctvom bezpečného kanálu internetu. Na strane prijímateľa musí byť zabezpečené odšifrovanie týchto xml dát. Preto by to mala byť jednotná aplikácia vo forme klientskej aplikácie vytvorená štátom a poskytnutá zdarma užívateľom. Jednoznačný súhlas so všetkým Braňo. Vyhrávajú najhoršie a najdrahšie..... ale veľmi blízke......
Rozalka
17.04.10,17:39
Do sociálnej poisťovne (nie že by to bola moja obľúbená inštitúcia) roky posielame xml súbory a nie sú žiadne problémy (okrem pár dní tuším v r. 2008, ale zasielať sa dalo)!
M3G
18.04.10,18:39
Tak toto je už ozaj .............
..............
Keďže v tomto období budú súhrnný výkaz podávať nielen mesační ale aj štvrťroční platitelia DPH, ktorých počet je podstatne vyšší, boli sme nútení žiaľ upraviť prístup do nášho portálu......

Nechápem zmysel tamtej vety, čo tam mali napísanú. Či podávam mesačne alebo kvartálne súhrnný výkaz nezávisí od toho, či som platiteľ DPH mesačný alebo kvartálny, ale od toho, koľko som vyviezol.

Ale už sa tomu nečudujem, ešte donedávna bola "núdzová" stránka čierna ako uhoľ, s nejakými na kolene spracovanými dokumentami a s poučením, že máme elektronicky podávať okrem súhrnných výkazov, aj daňové priznania k DPH. Očividne to tam majú pod palcom nejakí odborníci...
VladoaKatka
18.04.10,19:32
Ja som v piatok po niekoľkých hodinách trápenia sa ... potom za pomoci IT špecialistu úspešne zalala súhrnný výkaz elektronicky, ... no ale najviac sa mi páčilo to, že na internetových stránkach, ak máte možnosť niečo sťiahnúť, tak je slovíčko tu alebo sem v takejto forme, ale na stránke slovíčko "tu" sa stratí v texte -a pritom to máme "POVINNOSť. Nebyť toho, že pri čítaní textu sme prešli šípkou cez toto slovíčko a zistili sme, že tam je tá možnosť inštalácie potrebného programu k odoslaniu, tak sa trápim ešte aj teraz, ... produktivita práce ...na ...
Kazu
18.04.10,20:25
Ľudkovia moji zlatí, poslala som to tak rýchle a tak jednoducho až mám pocit, že je to určite zle:eek::D
Melnick
18.04.10,20:33
Ľudkovia moji zlatí, poslala som to tak rýchle a tak jednoducho až mám pocit, že je to určite zle:eek::D

Dúfam, že ako môj klient. Prázdne tlačivá, kde sa neuchovali údaje. :cool:
Kazu
18.04.10,20:42
Dúfam, že ako môj klient. Prázdne tlačivá, kde sa neuchovali údaje. :cool:

Nie, nie, mojka, ja som si ich skontrolovala. Boli vyplnené :D
Monika C.
19.04.10,04:07
Nakoľko daňový portál nefunguje opýtam sa Vás poradáci DPH sa odovzdáva do pondelka ? Asi áno ale chcela by som to overiť. Ďíki
Blankake
19.04.10,04:29
Ja som v piatok po niekoľkých hodinách trápenia sa ... potom za pomoci IT špecialistu úspešne zalala súhrnný výkaz elektronicky, ... no ale najviac sa mi páčilo to, že na internetových stránkach, ak máte možnosť niečo sťiahnúť, tak je slovíčko tu alebo sem v takejto forme, ale na stránke slovíčko "tu" sa stratí v texte -a pritom to máme "POVINNOSť. Nebyť toho, že pri čítaní textu sme prešli šípkou cez toto slovíčko a zistili sme, že tam je tá možnosť inštalácie potrebného programu k odoslaniu, tak sa trápim ešte aj teraz, ... produktivita práce ...na ...
Áno, to slovíčko "tu" tam splývalo s textom. Ale predtým bolo krásne odlíšené červenou farbou, neviem, prečo to potom zmenili...:rolleyes:
Blankake
19.04.10,04:31
Nakoľko daňový portál nefunguje opýtam sa Vás poradáci DPH sa odovzdáva do pondelka ? Asi áno ale chcela by som to overiť. Ďíki
Myslíš daňové priznanie DPH alebo súhrnný výkaz DPH?
Dav
19.04.10,04:48
Dúfam, že ako môj klient. Prázdne tlačivá, kde sa neuchovali údaje. :cool:
mimotemy Poslal súhrnný výkaz? Poslal. Zabezpečil údaje pred zneužitím? Zabezpečil.:---mimotemy
Monika C.
19.04.10,04:51
Myslíš daňové priznanie DPH alebo súhrnný výkaz DPH?


Myslím daňové priznanie DPH do 26. - tého/ súhr. do 20. - tého/
azla
19.04.10,06:18
§ 13
Lehoty

(4) Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.
nika.sum
19.04.10,06:30
Ja si tiez len overujem, mam to poznacene, tak dufam, ze dobre. Klienta mam zaregistrovaneho nakolko nepravidelne dodavaju tovar do Ciech. Za prvy stvrtrok vsak nedodali nic mimo slovenska, ani sluzbu ani tovar, tak nepodaveme SV, nakolko nulovy sa nepodava vsak?
nika.sum
20.04.10,08:29
Dakujem vsetkym za suhlasy. Ked Vas mozem takto poprosit, odpovedala som v tejto teme, ale nikto ma neopravil, ale ani nepotvrdil, ze mam pravdu, bola by som rada keby ste sa Vy sikulkovia na mrkli, budem spokojnejsia, ze som niekoho nepoplietla.:
http://www.porada.sk/t138324-vystupenie-ceskeho-umelca-a-dph.html
christophe
21.04.10,09:08
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem
azla
21.04.10,09:45
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem


Ak nebol podaný žiadný SV, tak podávate riadný, ale je to po termíne.
(je to na pokutu).
Pozri, či nestačí Ti podať kvartálny výkaz (aby bola jedna pokuta), lebo oni dávajú za každý (:D:rolleyes:)
dogicka
21.04.10,09:52
Ak nebol podaný žiadný SV, tak podávate riadný, ale je to po termíne.
(je to na pokutu).
Pozri, či nestačí Ti podať kvartálny výkaz (aby bola jedna pokuta), lebo oni dávajú za každý (:D:rolleyes:)

Súhlasím, pokuta za nepodanie SV je až 331,93 Eur, strašné...
babi2
21.04.10,09:53
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem
Presne na toto nás upozornili na školení, je povedané že nulový výkaz sa nepodáva, ale ak sa podá nie je to trestné a potom ak sa zmenia okolnosti, ako v tomto prípade tak sa podá dodatočný a je to bez pokuty;)
Blankake
21.04.10,10:01
Presne na toto nás upozornili na školení, je povedané že nulový výkaz sa nepodáva, ale ak sa podá nie je to trestné a potom ak sa zmenia okolnosti, ako v tomto prípade tak sa podá dodatočný a je to bez pokuty;)
Áno, aj ja mám takéto info zo školenia. Ak napr. presiahne tovar v celom štvrťroku 100 000 EUR (a napr. v januári o tom subjekt samozrejme nemusel vedieť), podá sa do 20 dní v nasledujúcom mesiaci SV za všetky predchádzajúce mesiace tohto štvrťroka jednotlivo.
Takže bez pokuty by to bolo, keby bol podaný SV v tomto termíne.
liba2
21.04.10,10:04
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem
Toto sa môže stať hocikomu z nás a mali by sme mať jasno, ako postupovať.
V tejto téme sa to preberalo.
http://www.porada.sk/t115600-p2-suhrnny-vykaz-k-dph.html

... musíme len vyskúšať, či aj nevyplnený SV prejde elektronicky, potom to bude jasné.
Ja som zástancom myšlienky - posielať aj nulový SV - z dôvodu tej vysokej pokuty.
Blankake
21.04.10,10:07
Nulový SV sa nepodáva.

Pripájam ešte príklad z metodického pokynu drsr:

Príklad č.3/
Platiteľ dane dodal tovar pre podnikateľa identifikovaného pre daň v inom členskom štáte v prvom štvrťroku 2010 v hodnote 70 000 € a podal súhrnný výkaz za I. štvrťrok do 20 apríla.2010. V mesiaci apríl dodal tovar podnikateľovi v hodnote 60 000 € a v máji v hodnote 55 000 €. Keďže v máji platiteľ dane presiahol hodnotu dodávaných tovarov v príslušnom kalendárnom štvrťroku, je povinný podať súhrnný výkaz samostatne za apríl 2010 a samostatne za máj 2010 v lehote na podanie súhrnného výkazu za kalendárny mesiac, v ktorom hodnota dodaných tovarov v príslušnom kalendárnom štvrťroku presiahla 100 000 € t.j. do 20. júna 2010.
liba2
21.04.10,10:20
Nulový SV sa nepodáva.

Pripájam ešte príklad z metodického pokynu drsr:

Príklad č.3/
Platiteľ dane dodal tovar pre podnikateľa identifikovaného pre daň v inom členskom štáte v prvom štvrťroku 2010 v hodnote 70 000 € a podal súhrnný výkaz za I. štvrťrok do 20 apríla.2010. V mesiaci apríl dodal tovar podnikateľovi v hodnote 60 000 € a v máji v hodnote 55 000 €. Keďže v máji platiteľ dane presiahol hodnotu dodávaných tovarov v príslušnom kalendárnom štvrťroku, je povinný podať súhrnný výkaz samostatne za apríl 2010 a samostatne za máj 2010 v lehote na podanie súhrnného výkazu za kalendárny mesiac, v ktorom hodnota dodaných tovarov v príslušnom kalendárnom štvrťroku presiahla 100 000 € t.j. do 20. júna 2010.
Blanka, toto je v poriadku a nepredpokladám, že tieto prípady sa budú sankcionovať.
Ale môžeme urobiť aj chybu... na základe ktorej bude treba podať SV.
JAJA11
21.04.10,10:25
dobrý chcela by som len vedieť či niekto nemáte skúsenosť ako ja
za január a február som mala nulový Súhrnný výkaz a bola som informovaná DÚ že sa nepodáva. vznikla nová situácia musím podať dodatočné za tieto dva mesiace a je problém s DÚ, nemajú si ho vraj s čím spárovať keďže sme nepodali žiadne (nakoľko boli nulové) a teda ich mám podať ako riadne a nie ako dodatočné a samozrejme budú s pokutou povedala teta z DÚ ďakujem

Nerozumiem tomu "vznikla nová situácia". Čiže sa po Vás dostali dodatočne doklady a z nich vyplýva, že ste mali podať mesačné súhrnné výkazy? Na školení nám radili, aby sme v prípade, že obchodujeme so zahraničím, radšej podali aj nulové, práve pre takýto prípad. Ja sama som podávala súhrnný výkaz už za január, aj keď mi podľa zákona nevznikla povinnosť podať mesačný výkaz, ale som sa bála, že prídem na nejakú chybu a potom budem platiť pokutu za nepodanie. Mali sme vtedy vývoz 96.000 EUR a nad 100.000 sa už musí podávať mesačne. A už sa mi stalo, že som opravovala faktúru a zákon schválnosti pri mojom šťastí by určite zaúradoval :o
christophe
21.04.10,10:56
je to ale pekné ........, ale ďakujem za názory. som si zarobila vyše 600€ vo februári som chcela nulové podať nešiel im portál tak som to nechala tak v marci som nemala dôvod podať tak som nedala a je to tak nevedomosť neospravedlňuje(teda DÚ neospravedlňuje), že všetci sme len ľudia no na DÚ pracujú asi len neomylní, ale teraz som využila príležitosť a poslala som to mailom, keďže im to zase raz fungovalo.
Blankake
21.04.10,11:03
je to ale pekné ........, ale ďakujem za názory. som si zarobila vyše 600€ vo februári som chcela nulové podať nešiel im portál tak som to nechala tak v marci som nemala dôvod podať tak som nedala a je to tak nevedomosť neospravedlňuje(teda DÚ neospravedlňuje), že všetci sme len ľudia no na DÚ pracujú asi len neomylní, ale teraz som využila príležitosť a poslala som to mailom, keďže im to zase raz fungovalo.
Kvôli čomu teraz máš podať dodatočný SV, čo sa vlastne menilo? Dodávaš tovar alebo služby? V mesiacoch jan, feb a mar si niečo dodala?
Blankake
21.04.10,11:03
Blanka, toto je v poriadku a nepredpokladám, že tieto prípady sa budú sankcionovať.
Ale môžeme urobiť aj chybu... na základe ktorej bude treba podať SV.
No v prípade chyby je to asi na pokutu, nie?
christophe
21.04.10,11:08
dodali služby a faktury mi prišli až teraz a sme zaregistrovaní podavať SV mesačne
Blankake
21.04.10,11:10
dodali služby a faktury mi prišli až teraz a sme zaregistrovaní podavať SV mesačne
A v 1. štvrťroku ste dodali len služby?
christophe
21.04.10,11:12
ano len služby
Blankake
21.04.10,11:15
ano len služby
No keď ste dodávali len služby, stačilo podať SV štvrťročne - teda do 20. apríla.
Možno by sa to teraz ešte dalo nejako "uhrať", že nefungoval ich portál a tak... a rýchlo podať SV dnes. Ale neviem, či to prejde. :rolleyes:
abel
21.04.10,11:17
ja mám tiež klientov, ktorí DP k DPH podávajú mesačne, ale do EÚ poskytovali len služby a tak súhrnný stačí podať štvrťročne - teda stačilo - do včera.
christophe
21.04.10,11:26
a čo s formulkou v zákone ´platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa ods.1a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štrvťroku a súčastne v predchádzajúcich 4 kalendárnych štrvťrokoch hodnotu 100 000€´
christophe
21.04.10,11:27
potešilo by ma to lebo za 3.mesiac som podala a nejako by som to uhrala, že som sa pomýlila a dala som miesto štvrťrok 3.mesiac
Blankake
21.04.10,11:29
a čo s formulkou v zákone ´platiteľ môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, ak hodnota tovarov podľa ods.1a) až c) nepresiahne v príslušnom kalendárnom štrvťroku a súčastne v predchádzajúcich 4 kalendárnych štrvťrokoch hodnotu 100 000€´
toto sa týka dodávania tovaru - a vy ste nedodali/nepremiestnili žiadny tovar, čiže ste nepresiahli hodnotu 100 000 Eur.

A okrem toho vy ste ale dodali len služby a tam nie je žiadne obmedzenie... ak sa dodávajú len služby - čiže tak, či tak vám stačilo podať štvrťročný SV
abel
21.04.10,11:31
Ale píšeš, že poskytujete službu a tam sa podáva vždy štvrťročne. A hodnota tovaru sa berie do úvahy za štvrťroky až od 1.1.2010, rok 2009 sa teraz neberie do úvahy.

Prečítala som to len letkom, ak si podala, malo by to byť v poriadku, až na to označenie 3. mesiac namiesto 1. štvrťrok.
christophe
21.04.10,11:31
ale v minulom roku sme tovar dodávali a presiahli sme sumu
Blankake
21.04.10,11:43
ale v minulom roku sme tovar dodávali a presiahli sme sumu
Ale ak ste nedodali v danom mesiaci či dokonca štvrťroku žiadny tovar, čiže hodnota tovaru bola nulová, SV ste neboli povinní podať (aj keď ste zaregistrovaní ako mesační platcovia).
A čo sa týka služieb, ktoré ste dodali - za tie sa SV podáva len štvrťročne.

Takže si si vlastne povinnosť splnila v termíne, tak by som sa asi išla len informovať na DÚ, že či je potrebné nejako opraviť ten 3. mesiac (namiesto 1. štvrťrok).;)
nika.sum
21.04.10,11:47
ale v minulom roku sme tovar dodávali a presiahli sme sumu

Na prezentacii na DU hovorili, ze minuly rok sa neberie do uvahy, zacina sa pocitat az od 1.1.2010.
v.balogova
21.04.10,15:33
Poprosím o radu. Som registrovaná a podávala som SV 1.Q. Môžem už teraz podávať aj priznanie k DPH elektronicky? Zaručený elek. podpis nemám.
domenico.office
21.04.10,15:44
Áno, dá sa aj DPH podať
v.balogova
21.04.10,17:04
Áno, dá sa aj DPH podať

Ďakujem. Len sa ubezpečím - v papierovej forme už podávať DPH potom nemusím.
domenico.office
21.04.10,17:12
Keď nemáte ZEP, tak sa dokladá na DÚ krycí list a prvá strana podania, do 5 dní od elektronického podania.
christophe
22.04.10,07:15
Na prezentacii na DU hovorili, ze minuly rok sa neberie do uvahy, zacina sa pocitat az od 1.1.2010.
ďakujem Vám všetkým, skúsim to teda na DÚ s tetou nejako poriešiť :D
Blankake
22.04.10,07:18
ďakujem Vám všetkým, skúsim to teda na DÚ s tetou nejako poriešiť :D
A potom nás o výsledku poinformuj ;)
tanti
22.04.10,09:31
Chcela by som sa spýtať, či sa musí registrovať aj podnikateľ, ktorý nie je platiteľom DPH, ale fakturuje do českej spoločnosti (platca dph) služby, ktoré vykonáva na Slovensku. Podľa mňa sa na neho táto povinnosť nevzťahuje. Ďakujem.
JAJA11
22.04.10,10:19
Chcela by som sa spýtať, či sa musí registrovať aj podnikateľ, ktorý nie je platiteľom DPH, ale fakturuje do českej spoločnosti (platca dph) služby, ktoré vykonáva na Slovensku. Podľa mňa sa na neho táto povinnosť nevzťahuje. Ďakujem.

Treba konkretizovať o akú službu ide, od toho závisí, či sa musí registrovať alebo nie ;)
tanti
22.04.10,10:26
Ide vlastne o dokladanie tovaru v obchodných reťazcoch.
TAdri
22.04.10,12:02
Služby uvedené v súhrnnom výkaze musa byť aj v DP DPH ? - keď áno , tak v ktorom riadku?
mimaemma
22.04.10,12:15
Služby, ktoré vstupujú do SV sú tie podľa par. 15 ods. 1 - tie idú potom do DP DPH na r. 11,12.
Kolejová
22.04.10,12:59
Tieto služby nie sú predmetom dane v SR takže nevstupujú do Daňového priznania iba do súhrnného výkazu.
Blankake
22.04.10,13:06
Služby uvedené v súhrnnom výkaze musa byť aj v DP DPH ? - keď áno , tak v ktorom riadku?
Do súhrnného výkazu sa dávajú len dodané služby do iného ČŠ - a z nich sa daň predsa neplatí, nie?
mimaemma
22.04.10,18:59
Zle som to napísala...pravdu majú ďalšie príspevky.
Na 11,12 idú služby prijaté.
mlyn16
23.04.10,05:51
ďakujem Vám všetkým, skúsim to teda na DÚ s tetou nejako poriešiť :D
Napíšem moju skúsenosť. Pomýlila som sa, keď som podávala prvýkrát SV a to rovno 2x, namiesto 1.štvrťrok som dala 4. štvrťrok a zabudla som vypísať druhu stranu. Krycí list som dala na DU 13.4. Keď som zistila, čo sa stalo, napísala som na callcentrum@drsr.sk žiadosť o vymazanie prvého SV z 13.4. a krycí list na nový SV so správnym dátumom (1. štvrťrok) a správnou hodnotou som dala na DU. Z centra veľmi promtne reagovali a žiadosť vybavili. Na DU som dala aj kópie mailovej pošty s callcentrom, pre istotu :)
Píšem preto, že treba kvôli SV komunikovať viac s callcentrom, na samotnom DU asi nič moc nezmôžu.
tanti
23.04.10,07:21
Treba konkretizovať o akú službu ide, od toho závisí, či sa musí registrovať alebo nie ;)

Ide vlastne o dokladanie tovaru v obchodných reťazcoch.

No tak myslím, že som si to predtým preštudovala nesprávne...

Určenie miesta dodania služby pre zdaniteľnú osobu registrovanú podľa § 7a
Miestom zdaňovania služieb by malo byť v princípe miesto, kde dochádza ku
skutočnej spotrebe dodanej služby. Podľa nových pravidiel premietnutých v novele
zákona o DPH platia pri zdaňovaní služieb dve všeobecné pravidlá uvedené v § 15
ods.1 a 2 a osobitné pravidlá uvedené v § 16 novely zákona o DPH.
Prvé všeobecné pravidlo je obsiahnuté v § 15 ods.1 novely zákona
o DPH, podľa ktorého sa za miesto dodania služby poskytnutej zdaniteľnej
osobe považuje miesto, kde je príjemca služby usadený. Zdaniteľná osoba je
usadená tam, kde má sídlo alebo miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo
kde sa obvykle zdržiava. Ak sú poskytovateľ a príjemca služby usadení
v rozdielnych členských štátoch, prenesie sa daňová povinnosť na príjemcu
služby.

Dokladanie tovarov sa zrejme dá klasifikovať ako sprostredkovateľská služba a aj keď sa služba vykonáva v SR podľa vyššie uvedeného vyplýva, že povinnosť registrovať sa tam je :cool:
Stefan2005
23.04.10,07:48
... akosi sa mi nedarí nájsť vo vyhľadávaní (na Porade i net-e) súbory na stiahnutie:

SVDPH-10-1-print.pdf
SVDPH-10-2-print.pdf

ak ich niekto má, ďakujem za pripojenie...
lenkak
23.04.10,07:52
sú to tieto?
Blankake
23.04.10,07:55
Nech sa páči aj s vyhlásením


Ináč... boli tu:
http://www.porada.sk/1376948-post76.html
tanti
23.04.10,08:32
No tak myslím, že som si to predtým preštudovala nesprávne...

Určenie miesta dodania služby pre zdaniteľnú osobu registrovanú podľa § 7a
Miestom zdaňovania služieb by malo byť v princípe miesto, kde dochádza ku
skutočnej spotrebe dodanej služby. Podľa nových pravidiel premietnutých v novele
zákona o DPH platia pri zdaňovaní služieb dve všeobecné pravidlá uvedené v § 15
ods.1 a 2 a osobitné pravidlá uvedené v § 16 novely zákona o DPH.
Prvé všeobecné pravidlo je obsiahnuté v § 15 ods.1 novely zákona
o DPH, podľa ktorého sa za miesto dodania služby poskytnutej zdaniteľnej
osobe považuje miesto, kde je príjemca služby usadený. Zdaniteľná osoba je
usadená tam, kde má sídlo alebo miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo
kde sa obvykle zdržiava. Ak sú poskytovateľ a príjemca služby usadení
v rozdielnych členských štátoch, prenesie sa daňová povinnosť na príjemcu
služby.

Dokladanie tovarov sa zrejme dá klasifikovať ako sprostredkovateľská služba a aj keď sa služba vykonáva v SR podľa vyššie uvedeného vyplýva, že povinnosť registrovať sa tam je :cool:

Môžte mi to niekto odsúhlasiť alebo naopak.... Dakujem ;)
nika.sum
23.04.10,09:14
No tak myslím, že som si to predtým preštudovala nesprávne...

Určenie miesta dodania služby pre zdaniteľnú osobu registrovanú podľa § 7a
Miestom zdaňovania služieb by malo byť v princípe miesto, kde dochádza ku
skutočnej spotrebe dodanej služby. Podľa nových pravidiel premietnutých v novele
zákona o DPH platia pri zdaňovaní služieb dve všeobecné pravidlá uvedené v § 15
ods.1 a 2 a osobitné pravidlá uvedené v § 16 novely zákona o DPH.
Prvé všeobecné pravidlo je obsiahnuté v § 15 ods.1 novely zákona
o DPH, podľa ktorého sa za miesto dodania služby poskytnutej zdaniteľnej
osobe považuje miesto, kde je príjemca služby usadený. Zdaniteľná osoba je
usadená tam, kde má sídlo alebo miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo
kde sa obvykle zdržiava. Ak sú poskytovateľ a príjemca služby usadení
v rozdielnych členských štátoch, prenesie sa daňová povinnosť na príjemcu
služby.

Dokladanie tovarov sa zrejme dá klasifikovať ako sprostredkovateľská služba a aj keď sa služba vykonáva v SR podľa vyššie uvedeného vyplýva, že povinnosť registrovať sa tam je :cool:

Nikde v zakone nie je definovana presne sluzba dokladanie tovarov, tak by som to brala ako dodanie sluzby podla §15 odst.1 ale aj keby ste to pokladali ako sprostredkovatelsku sluzbu a je to pre zdanitelnu osobu, tak sa ide podla §15 odst.1. Pre Vas z toho vyplyva, ze ak nie ste platitel DPH, mate sa ist registrovat na DU podla §7a a budete podavat SV v ktorom budu tieto sluzby uvedene, SV staci podavat stvrťrocne ak poskytujete len sluzby.:) A este by som dodala, ze v tomto pripade faktury vystavite samozrejme bez DPH a nezabudnut na odvolavku na § 69 odst.2

povinnosť registrovať sa tam je - toto som najprv zle pochopila. Ano povinnost registrovat sa je tu v SR :-)
bystricanko
23.04.10,12:05
Prave teraz som zistil, ze po novom mam aj ja povinnost podavat suhrnny vykaz, nakolko po novom sa to vztahuje aj na sluzby. Neviete mi poradit, ako mam z toho vykorculovat, aby som nedostal prilis velku pokutu za oneskorenie podania? Vopred dakujem!!!
ekopo
23.04.10,12:11
Prave teraz som zistil, ze po novom mam aj ja povinnost podavat suhrnny vykaz, nakolko po novom sa to vztahuje aj na sluzby. Neviete mi poradit, ako mam z toho vykorculovat, aby som nedostal prilis velku pokutu za oneskorenie podania? Vopred dakujem!!!
vykorčulovať nijako, zaregistrovať, podať a čakať list s DU
bystricanko
23.04.10,12:50
A aka vysoka moze byt pokuta? Jedna sa totiz o DPH vo vyske cca 70 €, takze ma napadlo ze si tu fakturu prerobim a radsej zaplatim tu DPH za klienta ja sam z vlastneho :-(. Tym padom mi nevznikne povinnost podavat suhrnny vykaz.
Stefan2005
23.04.10,12:58
A aka vysoka moze byt pokuta? ...

Pokute je 331,94 €.
tanti
24.04.10,12:06
Nikde v zakone nie je definovana presne sluzba dokladanie tovarov, tak by som to brala ako dodanie sluzby podla §15 odst.1 ale aj keby ste to pokladali ako sprostredkovatelsku sluzbu a je to pre zdanitelnu osobu, tak sa ide podla §15 odst.1. Pre Vas z toho vyplyva, ze ak nie ste platitel DPH, mate sa ist registrovat na DU podla §7a a budete podavat SV v ktorom budu tieto sluzby uvedene, SV staci podavat stvrťrocne ak poskytujete len sluzby.:) A este by som dodala, ze v tomto pripade faktury vystavite samozrejme bez DPH a nezabudnut na odvolavku na § 69 odst.2

povinnosť registrovať sa tam je - toto som najprv zle pochopila. Ano povinnost registrovat sa je tu v SR :-)


Dakujem pekne za odpoved :)
Ingrid Ondruskova
25.04.10,11:28
Firma mala za I.Q 2010 jednu exportnú VF v hodnote 2000 EUR, včas sa odovzdal SV na DÚ, ale potrebovala by som vedieť,kde sa má táto suma vpísať v riadnom daň.priznaní k DPH, moje MRP
to ťahá do r.15....dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane...je to O.K.???
Melnick
25.04.10,14:02
Ak išlo o dodanie služby do iného ČŠ potom si pozri :


http://www.porada.sk/1381966-post2.html
Ingrid Ondruskova
25.04.10,14:08
Melnick ďakujem, tému som si pozrela, ale aj tak neviem odpoveď,áno, je pravda, že exporty v riadku č.03 neevidujem v priznaní k DPH, ale niekde ich predsa uviesť musím...mne to vychádza tak, ako som písala v príspevku č.638, len by som chcela mať istotu...Ďakujem...
Johanka
25.04.10,14:09
Firma mala za I.Q 2010 jednu exportnú VF v hodnote 2000 EUR, včas sa odovzdal SV na DÚ, ale potrebovala by som vedieť,kde sa má táto suma vpísať v riadnom daň.priznaní k DPH, moje MRP
to ťahá do r.15....dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane...je to O.K.???
Čo je to "exportná VF" ? Čo sa faktúruje ?
Ingrid Ondruskova
25.04.10,14:11
Odpoveď pre Johanku: faktúroval sa tovar do Hungárie bez DPH, nakoľko príjemce má prefix HU...
lenkak
25.04.10,15:23
Firma mala za I.Q 2010 jednu exportnú VF v hodnote 2000 EUR, včas sa odovzdal SV na DÚ, ale potrebovala by som vedieť,kde sa má táto suma vpísať v riadnom daň.priznaní k DPH, moje MRP
to ťahá do r.15....dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane...je to O.K.???

áno
riadok 15,16.
v.balogova
25.04.10,17:25
áno
riadok 15,16.

Ale neodporuje to vyjadreniu v tomto príspevku?
http://www.porada.sk/1381966-post2.html
lenkak
25.04.10,17:29
ale Ingrid písala, že sa jedná o tovar, prísp. 642, takže je to tak ako som písala.
Služby sa do DP DPH neuvádzajú.
Janiela
26.04.10,09:04
*prosím Vás, nedočítala som sa tu, kde vyhľadať formulár vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou. SV som podala v riadnom termíne na sv@drsr.sk. Potvrdenie mi doručili dosť rýchlo, ale len krátkou vetou. Dnes čítam na stránke DÚ, podať 1. stranu SV + spomínaný formulár vyhlásenie o podadní ...
Nemám zaručený el podpis. Poradí mi niekto.
Ďakujem.
lenkak
26.04.10,09:16
v priloženom linku nájdeš spomínaný súbor:
http://www.porada.sk/1381635-post630.html
Janiela
26.04.10,09:44
v priloženom linku nájdeš spomínaný súbor:
http://www.porada.sk/1381635-post630.html

Ďakujem pekne.
Mirto
26.04.10,11:52
Ahojte, nemate prosim niekto z 20.4 screenshot z alternativnej stranky drsr.sk? Tej modrej.. Lebo dnes tam uz nie je totozny text s tym co tam bol a potreboval by som verziu ktora tam bola povodne... Dakujem...
LUBY
26.04.10,12:04
ja mam ich stranku z 18.4. na zaklade ktorej som posielala mailom suhrnny vykaz, ale 20.4 tam uz bolo tusim nieco ine...
Rozalka
26.04.10,12:08
Blankake
26.04.10,12:21
Ahojte, nemate prosim niekto z 20.4 screenshot z alternativnej stranky drsr.sk? Tej modrej.. Lebo dnes tam uz nie je totozny text s tym co tam bol a potreboval by som verziu ktora tam bola povodne... Dakujem...
Skús si pozrieť tu:

http://www.ta3.com/sk/reportaze/150675_stranka-v-nudzovom-rezime

P.S.: Myslela som, že tam niečo bude vidno, ale asi nič z toho...:(
Rozalka
26.04.10,12:26
Pozrela som si to a ........ aaa vlastne ma to ani neprekvapuje: hovorca DR a pán z IT Asociácie majú rovnaké priezvisko.
Blankake
26.04.10,13:10
Ahojte, nemate prosim niekto z 20.4 screenshot z alternativnej stranky drsr.sk? Tej modrej.. Lebo dnes tam uz nie je totozny text s tym co tam bol a potreboval by som verziu ktora tam bola povodne... Dakujem...
našla som nejaké screenshoty portálu drsr:

http://www.facebook.com/group.php?gid=111325092235241&v=photos
http://img690.imageshack.us/img690/177/drsrsk02.jpg

A pripájam ešte môj screenshot časti stránky z 19.4.10... neviem, ktoré konkrétne info Ťa zaujímajú.
Mirto
27.04.10,07:39
Dakujem vsetkym velmi pekne za pomoc... Prajem prijemny den.
Jajina
27.04.10,08:19
Snažím sa nainštalovať pre správne fungovanie Súhrnného výkazu všetky potrebné programy a súbory podľa ich návodu na stránke DR.

Nejde mi rozpakovať a spustiť inštaláciu súboru DSigXadesSetup.msi

Pýta si heslo
Neviete mi poradiť aké? Ak ste to už niekto inštalovali?
Blankake
27.04.10,08:25
Snažím sa nainštalovať pre správne fungovanie Súhrnného výkazu všetky potrebné programy a súbory podľa ich návodu na stránke DR.

Nejde mi rozpakovať a spustiť inštaláciu súboru DSigXadesSetup.msi

Pýta si heslo
Neviete mi poradiť aké? Ak ste to už niekto inštalovali?
Netreba dať žiadne heslo, stiahni si príručku na portáli drsr, tam je pekne rozpísaný postup aj s obrázkami.

V záložke eTax/Úvod/Správa certifikátov, hneď prvý text:
"Použitie elektronickej značky elektronickej podateľne, spoločnej pre všetky daňové úrady" -
tam si musíš stiahnuť 2 elektronické značky a pod tým je ešte príručka na stiahnutie.
Jajina
27.04.10,09:07
Ďakujem, tie elektronické značky už mám. Ale na hlavnej stránke DR je ďalší postup:
Autorizované elektronické služby – AES – technická podpora.

Nižšie uvádzame daňovým subjektom súhrn informácií potrebných pre elektronické podávanie daňových dokumentov.

Návody na stiahnutie:

AES – Inštalácia komponentov [/COLOR] (https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/aes_instalacia_komponentov.pdf)
AES – Podanie súhrnného výkazu (platného od 01.01.2010) (https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/aes_podanie_suhrnneho_vykazu.pdf)
Vyplnenie tlačív na internete – všeobecné informácie (https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/prirucka.pdf)
AES - Používateľská príručka – všeobecné informácie (https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/pouziv_prirucka.pdf)
Blankake
27.04.10,09:15
Ďakujem, tie elektronické značky už mám. Ale na hlavnej stránke DR je ďalší postup:
Autorizované elektronické služby – AES – technická podpora.

Nižšie uvádzame daňovým subjektom súhrn informácií potrebných pre elektronické podávanie daňových dokumentov.

Návody na stiahnutie:

AES – Inštalácia komponentov [/COLOR] (https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/aes_instalacia_komponentov.pdf)
AES – Podanie súhrnného výkazu (platného od 01.01.2010) (https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/aes_podanie_suhrnneho_vykazu.pdf)
Vyplnenie tlačív na internete – všeobecné informácie (https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/prirucka.pdf)
AES - Používateľská príručka – všeobecné informácie (https://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/pouziv_prirucka.pdf)


Máš stiahnutú aj podpisovú politiku? (SignaturePolicy2010)
Jajina
27.04.10,09:49
Blankake ďakujem za ochotu, podpisova politika mi unikla, ale už mám aj tú. Snáď mi to pôjde.
Blankake
27.04.10,10:11
Blankake ďakujem za ochotu, podpisova politika mi unikla, ale už mám aj tú. Snáď mi to pôjde.
Musíš mať stiahnuté a nainštalované 3 súbory:

xades
xmplugin
SignaturePolicy2010

a potom ešte tie 2 elektronické značky

A v Internet Exploreri musíš mať potom nastavené správne povolovanie prvkov ActiveX
Janiela
10.05.10,10:18
Prosím vás o radu, ako postupovať ďalej. Klient si v riadnom čase 20.4.2010 podal súhrnný výkaz. Kartičku s SK(10miest číslo) pre identifikáciu mu dodali až 22.4.2010. Na českej strane ale majú problém. Účtovníčka v ČR ho nemohla nahlásiť, nakoľko ho nenašla v zozname identifikovaných pre DPH. Mohol by si klient opraviť výkaz na nulový s tým, že vlastne bral len zálohy? Požiadal ho o to jeho český odberateľ (chlebodarca :-) ). Neviem, mne sa to nejako nezdá, dotyčný je smutný, lebo viete, ide mu o prácu. Poradí niekto?
JAJA11
10.05.10,10:30
Prosím vás o radu, ako postupovať ďalej. Klient si v riadnom čase 20.4.2010 podal súhrnný výkaz. Kartičku s SK(10miest číslo) pre identifikáciu mu dodali až 22.4.2010. Na českej strane ale majú problém. Účtovníčka v ČR ho nemohla nahlásiť, nakoľko ho nenašla v zozname identifikovaných pre DPH. Mohol by si klient opraviť výkaz na nulový s tým, že vlastne bral len zálohy? Požiadal ho o to jeho český odberateľ (chlebodarca :-) ). Neviem, mne sa to nejako nezdá, dotyčný je smutný, lebo viete, ide mu o prácu. Poradí niekto?

No ani ja tomu celkom nerozumiem. Predpokladám, že klient mal pridelené IČ DPH už v marci, keďže podával súhrný výkaz. Pokiaľ uviedol na faktúre IČ DPH, česká strana to mala dať do daň. priznania k DPH. Ale aj keby nedala, s veľkou pravdepodobnosťou je platca DPH, takže aj keď bude podávať dodatočné DP, DPH odvedie a uplatní si. Takže by tam nemal vzniknúť rozdiel. :o
Janiela
11.05.10,10:59
Nie, nie je platca DPH. Má len povinnosť podať súhrnný výkaz. Daňový úrad mu pridelil identif číslo až 17.4.2010 a kartičku mu doručil 22.4.2010. Ide teda o oneskorené prihlásenie sa. Neviem, či by sa obhájil tým, že v marci mal len zálohu,. Ide o chybu DU,ž e ho tak neskoro registrovali, bohužiaľ nemá doklad, že registráciu dodal v riadnom termíne. Neviem čo s tým ďalej, klient trvá na zálohe a tým pádom chce podať (prostredníctvom mňa) opravný nulový SV. Môžte mi ešte poradiť?
nika.sum
11.05.10,11:49
No ani ja tomu celkom nerozumiem. Predpokladám, že klient mal pridelené IČ DPH už v marci, keďže podával súhrný výkaz. Pokiaľ uviedol na faktúre IČ DPH, česká strana to mala dať do daň. priznania k DPH. Ale aj keby nedala, s veľkou pravdepodobnosťou je platca DPH, takže aj keď bude podávať dodatočné DP, DPH odvedie a uplatní si. Takže by tam nemal vzniknúť rozdiel. :o


Nie, nie je platca DPH. Má len povinnosť podať súhrnný výkaz. Daňový úrad mu pridelil identif číslo až 17.4.2010 a kartičku mu doručil 22.4.2010. Ide teda o oneskorené prihlásenie sa. Neviem, či by sa obhájil tým, že v marci mal len zálohu,. Ide o chybu DU,ž e ho tak neskoro registrovali, bohužiaľ nemá doklad, že registráciu dodal v riadnom termíne. Neviem čo s tým ďalej, klient trvá na zálohe a tým pádom chce podať (prostredníctvom mňa) opravný nulový SV. Môžte mi ešte poradiť?

JAJA myslela, ze odberatel je pravdepodobne platitel DPH. Staci ked ten poda dodatocne DP k DPH, ziadna pokuta mu predsa nehrozi, lebo rozdiel bude nulovy.
nika.sum
27.05.10,13:35
Ahoj, mam problem s pravnymi sluzbami konkretne: pravnik vymahal pre firmu A od firmy B (platitel DPH v CZ) dlznu sumu. Firma B zaplatila, ale tiez zaplatila aj uroky a pravne sluzby ale v jednej sume na ucet firmy A. Firma A by mala vystavit nejaky doklad. Neviem ci musi vystavit doklad aj na uroky (ale to riesim v inej teme), ale mala by refakturovat pravne sluzby, lenze pravnik za tie sluzby vystavil fakturu firme A aj s DPH, teraz by mala firma A vystavit fakturu na tieto sluzby, ale bez DPH kedze ide o sluzby podla § 15 odst. (nehmnotne sluzby). Moze to takto byt? Nemal nahodou uz pravnik vystavit fakturu bez DPH, kedze tie sluzby ma v konecnom dosledku uhradit ceska firma?
marjankaj
27.05.10,13:55
Ahoj, mam problem s pravnymi sluzbami konkretne: pravnik vymahal pre firmu A od firmy B (platitel DPH v CZ) dlznu sumu. Firma B zaplatila, ale tiez zaplatila aj uroky a pravne sluzby ale v jednej sume na ucet firmy A. Firma A by mala vystavit nejaky doklad. Neviem ci musi vystavit doklad aj na uroky (ale to riesim v inej teme), ale mala by refakturovat pravne sluzby, lenze pravnik za tie sluzby vystavil fakturu firme A aj s DPH, teraz by mala firma A vystavit fakturu na tieto sluzby, ale bez DPH kedze ide o sluzby podla § 15 odst. (nehmnotne sluzby). Moze to takto byt? Nemal nahodou uz pravnik vystavit fakturu bez DPH, kedze tie sluzby ma v konecnom dosledku uhradit ceska firma?

Nie. Faktúru vystavil slovenskej firme, tak faktúruje s DPH(ak je platiteľ)
A firma "A" by mala vystaviť faktúru.
jess
28.05.10,07:17
Reklamu na bilboarde, ktorý je na Slovensku, chcem vyfakturovať českému obch.partnerovi. Ktorým paragrafom sa prosím mám riadiť a som vôbec povinná podať súhrnný výkaz, keďže miesto dodania nie je iný členský štát, ale SR ? Vďaka.
Cali11
15.10.10,16:36
Prosim vas poradte mi....uz som podaval suhrny vykaz v aprili a teraz ho chcem podat znova..mam nastavene activeX prvky ako treba..no nejde mi to odoslat...a je to bez ZEP
JAJA11
15.10.10,17:12
Prosim vas poradte mi....uz som podaval suhrny vykaz v aprili a teraz ho chcem podat znova..mam nastavene activeX prvky ako treba..no nejde mi to odoslat...a je to bez ZEP

Ja som si stiahla zo stránok DR SR program na vyplnenie výkazu a odtiaľ to ide bez problémov. :o
babi2
15.10.10,17:34
Ja som dnes posielala a nešlo mi odoslať, tak som zavolala na Caallcentrum, že mám problém a dozvedela som sa, že problém bol v tom že som to vypĺňala cez Mozilu a nie Internet explorer;)
nika.sum
15.10.10,18:15
Ja som to poslala celkom v pohode, najprv to vyhadzovalo, ze nemam to v spravnom formate xml (tusim), ale to bol problem ze som nemala upgrade na explorer, ked som to dala do poriadku, uz mi to preslo.
Stefan2005
15.10.10,18:58
Ja som si stiahla zo stránok DR SR program na vyplnenie výkazu a odtiaľ to ide bez problémov. :o

... aký je to program ? Môžeš dať link ?
Cali11
16.10.10,06:22
ako sa vola ten program na drsr a kde ho tam najdem...dajte prosim link
domenico.office
16.10.10,06:31
Cali11
16.10.10,07:06
musim mat nato nainstalovane vsetky 3 programi a aj povelene activeX prvky? Alebo ako to vlastne teraz funguje?
domenico.office
16.10.10,07:12
Tento program pracuje nezávisle od webovej aplikácie, takže netreba mať povolené žiadne ActiveX prvky. Ak nemáš nainštalované tie tri iné veci, samozrejme, je potrebné. Program pracuje ako klient. Vyplním si potrebné údaje, podpíšem a odošlem v prospech daňovej správy len údaje zo SV.
sybila3
16.10.10,07:51
viete mi poradiť, znova sa mi pokazil notebook, ako mám podať SV elektronicky? alebo sa dá aj inak? dík
domenico.office
16.10.10,07:57
SV sa podáva len elektronicky, to znamená, že bez PC to nie je možné.... Možno poprosiť niekoho, kto podáva SV, urobiť to na jeho PC, samozrejme cez svoje konto.
sybila3
16.10.10,08:08
EšTE sa opýtam, dá sa ten elektronický podpis čo mám nainštalovaný v mojom notebooku pokazenom, nainštalovať trebárs do druhého počítača alebo je to viazané na jeden? dík
domenico.office
16.10.10,08:15
Dá sa to všetko nainštalovať aj do iného PC. Ak sa jedná bez ZEP bude nutné: elektronická značka podateľne, D.Signer/Xades, XML Plugin, podpisová politika pre rok 2010 a poprípade vyššie mnou prilepený program. Ak sa jedná so ZEP, neinštaluje sa elektronická značka podateľne, ale musia sa nainštalovať potrebné ovládače bezpečného zariadenia.
sybila3
16.10.10,08:21
ide o ZEP, takže nainštalovať všetko od začiatku ako keď som inštalovala u seba a malo by to ísť? Lebo do 20-teho asi nestihnem kúpiť nový PC nainštalovať všetko a prehodiť účtovníctvo a ešte je otázka, či to vôbec zostalo na harddisku.
domenico.office
16.10.10,08:28
Či to ostalo na HDD, to neviem, dúfaj, že áno.... Áno, ak so ZEP, všetko, ako na začiatku. Použi program, ktorý je vyššie spomenutý, nemusíš sa trápiť s Explorerom. Je to jednoduchšie a spoľahlivejšie.
sybila3
16.10.10,08:30
ak použijem program ako píšeš, tak inštalujem potom tiež všetko rovnako ale môžem posielať napr. aj cez mozillu? ešte otázočka na tom počítači kde to chcem inštalovať musí byť originál windows?
čiže ten ZEP môžem nainštalovať aj na viac počítačov? pre istotu? chcem sa ešte opýtať, či aj do PC, kde je skúšobná verzia windows? dík
jess
16.10.10,09:10
Nulový súhrnný výkaz sa nepodáva, že nie ? Či ???
domenico.office
16.10.10,09:22
ak použijem program ako píšeš, tak inštalujem potom tiež všetko rovnako ale môžem posielať napr. aj cez mozillu? ešte otázočka na tom počítači kde to chcem inštalovať musí byť originál windows?

Program pracuje bez použitia webového prehliadača..... nemusí.
domenico.office
16.10.10,09:23
ak použijem program ako píšeš, tak inštalujem potom tiež všetko rovnako ale môžem posielať napr. aj cez mozillu? ešte otázočka na tom počítači kde to chcem inštalovať musí byť originál windows?
čiže ten ZEP môžem nainštalovať aj na viac počítačov? pre istotu? chcem sa ešte opýtať, či aj do PC, kde je skúšobná verzia windows? dík

Áno, ZEP sa dá inštalovať do viacerých PC. Ak nemá vypršanú skúšobnú dobu, malo by to ísť.
nika.sum
16.10.10,09:49
Dá sa to všetko nainštalovať aj do iného PC. Ak sa jedná bez ZEP bude nutné: elektronická značka podateľne, D.Signer/Xades, XML Plugin, podpisová politika pre rok 2010 a poprípade vyššie mnou prilepený program. Ak sa jedná so ZEP, neinštaluje sa elektronická značka podateľne, ale musia sa nainštalovať potrebné ovládače bezpečného zariadenia.

Neviem ci tomu rozumiem:
Ja som zacala robit jedno ucto klientovi, kt. ma tiez povinnost podavat SV. Ja zo svojho PC podavam dvoch klientov, ja som registrova ako pouzivatel. Keby som chcela podat za klienta, ktory je sam registrovany ako pouzivatel, ma svoji ID, bolo by to mozne ak by mi dal ID pouzivatela, heslo, ja by som sa na svojom PC prihlasila pod jeho ID? Musela by som si stiahnut elektronicku znacku - to ma kazdy pouzivatel registrovany inu? Su to asi hlupe otazky, ale vobec sa tomu nerozumiem. Sama som si sice pripravila PC, aby som mohla posielat SV a funguje to, ale ked nemam presny navod som stratena...
sybila3
16.10.10,09:52
Áno, ZEP sa dá inštalovať do viacerých PC. Ak nemá vypršanú skúšobnú dobu, malo by to ísť.
no práveže skúšobná doba končí a teraz neviem, čo, či nainštalovať aj tak alebo preinštalovať na wind.WP, ktorý máme legálne kúpený, ale neviem ako, či stačí len cd ale zas sa mi vymažú všetky údaje??????,,,,,,
sybila3
16.10.10,10:10
no nainštalovala som si ten program na SV, otvoril sa mi SV, vyplním ho a čo ďalej, nemám sprístupnené podpísať.
domenico.office
16.10.10,10:16
no nainštalovala som si ten program na SV, otvoril sa mi SV, vyplním ho a čo ďalej, nemám sprístupnené podpísať.

kontrola...., sprístupní sa podpísať.
domenico.office
16.10.10,10:21
Neviem ci tomu rozumiem:
Ja som zacala robit jedno ucto klientovi, kt. ma tiez povinnost podavat SV. Ja zo svojho PC podavam dvoch klientov, ja som registrova ako pouzivatel. Keby som chcela podat za klienta, ktory je sam registrovany ako pouzivatel, ma svoji ID, bolo by to mozne ak by mi dal ID pouzivatela, heslo, ja by som sa na svojom PC prihlasila pod jeho ID? Musela by som si stiahnut elektronicku znacku - to ma kazdy pouzivatel registrovany inu? Su to asi hlupe otazky, ale vobec sa tomu nerozumiem. Sama som si sice pripravila PC, aby som mohla posielat SV a funguje to, ale ked nemam presny navod som stratena...

Dá sa cez ID-čko klienta a elektronická značka je nainštalovaná v PC, tú nebude treba.
nika.sum
16.10.10,11:45
Dá sa cez ID-čko klienta a elektronická značka je nainštalovaná v PC, tú nebude treba.

Super, to som rada, budem mat usetreny cas.:)
jess
16.10.10,12:34
Viete mi niekto povedať, čo môžu byť "logické chyby" ? Program (Omega) mi vygeneruje súbor, ja ho nahrám, nič nemením a kontrola mi vyhodí takúto chybu. Síce som to odoslala a z DÚ nenamietali, ale zaujíma ma to.
Economic
16.10.10,12:36
Viete mi niekto povedať, čo môžu byť "logické chyby" ? Program (Omega) mi vygeneruje súbor, ja ho nahrám, nič nemením a kontrola mi vyhodí takúto chybu. Síce som to odoslala a z DÚ nenamietali, ale zaujíma ma to.

Môže to byť nevyplnený údaj DÚ, dátum, kód právnej formy, popozeraj si pozorne ešte raz celý SV
Ingrid Ondruskova
16.10.10,15:43
Nulový súhrnný výkaz sa nepodáva, že nie ? Či ???
Posúvam...:confused:
Economic
16.10.10,15:45
Posúvam...:confused:

NULOVÝ SA NEPODÁVA
JAJA11
16.10.10,15:52
Posúvam...:confused:

Nulový SV sa nepodáva. Ale v prípade zistenia, že predsa len bolo treba podať, platí sa plná pokuta. Preto je asi lepšie podať aj nulový. Aspoň ja si myslím :o
marjankaj
16.10.10,16:23
Nulový SV sa nepodáva. Ale v prípade zistenia, že predsa len bolo treba podať, platí sa plná pokuta. Preto je asi lepšie podať aj nulový. Aspoň ja si myslím :o

No má to niečo do seba. Pokuta je vysoká.

Zákon o správe daní a poplatkov.


(6) Ak daňový subjekt nepredloží v ustanovenej lehote hlásenie alebo prehľad podľa osobitného zákona, 6ec) správca dane mu uloží pokutu 66,38 €; ak hlásenie alebo prehľad daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 132,77 €. Ak daňový subjekt v ustanovenej lehote nepredloží súhrnný výkaz podľa osobitného zákona, 11ae) správca dane mu uloží pokutu 331,93 €; ak súhrnný výkaz daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 663,87 €. Správca dane podľa prvej vety alebo druhej vety je oprávnený daňovému subjektu uložiť len jednu pokutu.
Dáša_
16.10.10,16:26
mám otázku, z minulého kvartálu mám na pc uložený náhradný spôsob na podávanie suhrnného výkazu. dá sa stále použiť táto cesta alebo musím predsa len nejak nainštalovať to, čo sa mi nedarilo?
nika.sum
16.10.10,16:47
Nulový SV sa nepodáva. Ale v prípade zistenia, že predsa len bolo treba podať, platí sa plná pokuta. Preto je asi lepšie podať aj nulový. Aspoň ja si myslím :o

A da sa podat nulovy?
Economic
16.10.10,16:49
No má to niečo do seba. Pokuta je vysoká.

Zákon o správe daní a poplatkov.


POZOR !!! HLÁSENIE alebo PREHĽAD nerovná sa SÚHRNNÝ VÝKAZ !!!!!
Rozalka
16.10.10,16:54
A da sa podat nulovy?

Nedá.
nika.sum
16.10.10,16:56
Nedá.

Tak potom nechapem o com sa tu hovori:).
marjankaj
16.10.10,17:00
POZOR !!! HLÁSENIE alebo PREHĽAD nerovná sa SÚHRNNÝ VÝKAZ !!!!!

Že by som nevedel čítať? Myslím to zvýraznené fialovým.:confused:


Nedá.

S nulovým som to ešte neskúšal. Takže nech skúsi a uvidí.;)
Economic
16.10.10,17:07
Že by som nevedel čítať? Myslím to zvýraznené fialovým.:confused:



S nulovým som to ešte neskúšal. Takže nech skúsi a uvidí.;)

V zákone sa nepíše, že sa podáva aj nulový SV. Keby sa podával SV nulový, to by akože všetci mali podávať, aj tí čo sa ich to netýka ?? Určite nie ! Ak subjekt nepredloží a má povinnosť ho predložiť vtedy hrozí pokuta !!! Opravte ma ak sa mýlim. Mýliť sa je ľudské.
nika.sum
16.10.10,17:09
Že by som nevedel čítať? Myslím to zvýraznené fialovým.:confused:



S nulovým som to ešte neskúšal. Takže nech skúsi a uvidí.;)

Ja som to tiez neskusala, len som zvedava, ked to tu spominate. Rozalka to asi skusala vsak?
JAJA11
16.10.10,17:13
POZOR !!! HLÁSENIE alebo PREHĽAD nerovná sa SÚHRNNÝ VÝKAZ !!!!!

Ja som podala aj nulový a zobralo mi to. Robila som to cez ten program DR SR. Ale je pravda, neskontrolovala som, či mi ho nevrátilo :o

Kontrolovala som to a prešlo to :-)
nika.sum
16.10.10,17:18
Tak ked zistis, ci vratilo alebo nie, prosim daj vediet :-)
marjankaj
16.10.10,17:34
V zákone sa nepíše, že sa podáva aj nulový SV. Keby sa podával SV nulový, to by akože všetci mali podávať, aj tí čo sa ich to netýka ?? Určite nie ! Ak subjekt nepredloží a má povinnosť ho predložiť vtedy hrozí pokuta !!! Opravte ma ak sa mýlim. Mýliť sa je ľudské.

Ak to technicky nejde, tak je to bezpredmetné. Je to však dosť šalamúnske riešenie v tých zákonoch. Tým, že mi znemožnia podať nulový súhrnný výkaz, tak som zároveň vystavený pokute 10 000 SK.
A nepovedal som, že by to všetci mali podávať. Veď predtým sa musia aj zaregistrovať, ak by sa ich to týkalo.
A to máš pravdu, ak nepredloží a má povinnosť predložiť, tak hrozí pokuta. Lenže nemusí mať na to doklady. Podaním nulového SV by sa dalo tomu predísť.
JAJA11
16.10.10,17:36
V zákone sa nepíše, že sa podáva aj nulový SV. Keby sa podával SV nulový, to by akože všetci mali podávať, aj tí čo sa ich to netýka ?? Určite nie ! Ak subjekt nepredloží a má povinnosť ho predložiť vtedy hrozí pokuta !!! Opravte ma ak sa mýlim. Mýliť sa je ľudské.

Je pravda, že nie je povinnosť podaž ak je nulový. Pri tých, o ktorých viem, že nemajú činnosť do zahraničia, ani nepodávam. Ale mám klientov, ktorí majú občas takúto činnosť, tak sa chcem vyvarovať chyby, ak by mi náhodou doniesli zabudnutú vystavenú faktúru a nebol by podaný SV. V tom prípade by sa platila plná pokuta a nebolo by možné podať dodatočný súhrnný výkaz. :o

Ja som to začala práve robiť po tom, čo sa tu niekto sťažoval, že nedostal tieto faktúry, až po 20. a potom už museli platiť plnú pokutu.
JAJA11
16.10.10,17:40
A da sa podat nulovy?

Áno, prešlo to :)

a týkalo sa to 2.kvartálu, odovzdala som to aj na DÚ a nevrátili mi to. Len neviem čo spravia, keď to takto budú robiť všetci :o
Ale zákon a hlavne pokuty k tomu nútia :o
marjankaj
16.10.10,17:54
Áno, prešlo to :)

a týkalo sa to 2.kvartálu, odovzdala som to aj na DÚ a nevrátili mi to. Len neviem čo spravia, keď to takto budú robiť všetci :o
Ale zákon a hlavne pokuty k tomu nútia :o

Nemali by s tým nič urobiť. Neviem o tom, že by zákon zakazoval podávať nulový SV.
Rozalka
16.10.10,18:10
Neviem, ako sa vám podarilo podať nulový výkaz.

Raz sme do výkazu uviedli nesprávne IČ DPH odberateľa, pri podaní opravného výkazu sa celková suma opravy nemenila, takže na prvej strane bola suma 0,00 - toto sa jednoducho nedalo do výkazu napísať. Tak sme do výkazu uviedli 10, pri tlačení na miesto, kde by sa bola vytlačila "1" nalepili papierik, výkaz vytlačili, papierik odlepili a opravený výkaz zaniesli na DÚ, nech si to skúsia nahrať do systému s 0 €. Čo s tým nakoniec na DÚ spravili, nepodarilo sa zistiť.
durisovad
16.10.10,18:37
Kdesi som citala, ze nulovy vykaz sa nepodava. Danovy urad ma moznost z vykazu DPH zistit, ze ziadne plnenia neboli.
marjankaj
16.10.10,18:45
Kdesi som citala, ze nulovy vykaz sa nepodava. Danovy urad ma moznost z vykazu DPH zistit, ze ziadne plnenia neboli.

Tu nejde o to či sa podáva alebo nepodáva.
Ale ak nepodám, a neskôr zistím, že som podať mal, tak ak by som mal podaný nulový výkaz, tak by ma nemohli pokutovať sumou 10000 Sk.

Druhá vec je či je to technicky možné. Rozalke sa to nepodarilo a JAJA11 hovorí, že jej to prešlo. Tak by som chcel vedieť ako na to.
JAJA11
16.10.10,18:58
Kdesi som citala, ze nulovy vykaz sa nepodava. Danovy urad ma moznost z vykazu DPH zistit, ze ziadne plnenia neboli.

Áno to je pravda, ale tu na porade sa riešilo, že nepodali súhrnný výkaz lebo nemali informáciu o zahraničných faktúrach. A potom chceli podať, ale už dostali pokutu naplno :o
Tým nulovým som sa chcela tomu vyhnúť. Mám ľudí, ktorí urobia do zahraničia 2-3 faktúry ročne. A ak mi ich zabudnú dať, tak je to riadne vysoká pokuta :o
Ľuďom o ktorých viem, že nerobia faktúry do zahraničia nulové nepodávam :)
durisovad
16.10.10,19:01
Ked sefinkovia zabudnu dat faktury, musia ratat s pokutou. Neviem, ci to riesi podanie nuloveho vykazu.
JAJA11
16.10.10,19:04
Tu nejde o to či sa podáva alebo nepodáva.
Ale ak nepodám, a neskôr zistím, že som podať mal, tak ak by som mal podaný nulový výkaz, tak by ma nemohli pokutovať sumou 10000 Sk.

Druhá vec je či je to technicky možné. Rozalke sa to nepodarilo a JAJA11 hovorí, že jej to prešlo. Tak by som chcel vedieť ako na to.

Ja som si vytvorila dáta v programe Omega. Tie som načítala do programu zo stránok DR SR na podávanie súhrnného výkazu. Program kontroluje dáta a pri kontrole nemal problém s tým, že je to nulový súhrnný výkaz. V tomto programe sa výkaz aj podpíše a potom sa odošle. Príde aj potvrdenie o odoslaní na DR SR. Odtiaľto si aj tlačím doklady.:)

Link na tento program je v príspevku 675.
JAJA11
16.10.10,19:12
Ked sefinkovia zabudnu dat faktury, musia ratat s pokutou. Neviem, ci to riesi podanie nuloveho vykazu.

Ale keď sa dá pomôcť, prečo nie? :o
marjankaj
16.10.10,19:12
Ja som si vytvorila dáta v programe Omega. Tie som načítala do programu zo stránok DR SR na podávanie súhrnného výkazu. Program kontroluje dáta a pri kontrole nemal problém s tým, že je to nulový súhrnný výkaz. V tomto programe sa výkaz aj podpíše a potom sa odošle. Príde aj potvrdenie o odoslaní na DR SR. Odtiaľto si aj tlačím doklady.:)

No v tomto prípade by som bol zvedavý, ak by som dodatočne opravoval ten výkaz, podľa akého paragrafu by dali tú pokutu. Pokuta je iba za nepodanie, a ja by som mal potvrdené že som podal.(aj keď som nemusel)
nika.sum
17.10.10,05:04
Kdesi som citala, ze nulovy vykaz sa nepodava. Danovy urad ma moznost z vykazu DPH zistit, ze ziadne plnenia neboli.

Ale sluzby ktore idu do SV predsa nevstupuju do DP DPH nie?
durisovad
17.10.10,07:33
Davam vsetky plnenia bez DPH do riadku 15 v danovom priznani DPH. Nasledne vsetky taketo plnenia davam do suhrnneho vykazu. Absolvovala som uz viacero kontrol DPH a zatial to nikto nenapadol, takze predpokladam, ze je to spravne.
pepoxx
17.10.10,08:25
Prosim o radu.

Zivnostnik, platca DPH, pracuje v CR na stavbe, fakturuje ceskemu platcovi DPH instalaterske prace. Faktury su bez DPH.

Jedna sa o par. 15 alebo 16?

Podava suhrnny vykaz?

Dakujem za odpoved.
Peter
nika.sum
17.10.10,09:08
Davam vsetky plnenia bez DPH do riadku 15 v danovom priznani DPH. Nasledne vsetky taketo plnenia davam do suhrnneho vykazu. Absolvovala som uz viacero kontrol DPH a zatial to nikto nenapadol, takze predpokladam, ze je to spravne.

Bola by som rada keby sa k tomuto vyjadrili viacerí. Uz viackrat som si to hladala tu na porade a vzdy som prisla k vysledku, ze sluzby kt. su v SV sa do DP DPH nedavaju. Prezrela som aj poucenie k podavaniu DP DPH : 33. Riadok 15 – základ dane za všetky dodané tovary a služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, § 43, § 46, § 47 a § 48 ods. 8 zákona. Tento riadok nie je súčtom riadkov 16 a 17.


A podla tohoto by nemali byt v r. 15, ale nakolko nemam skusenost ako na toto reaguju pracovnici DU pri kontrole, nemozem tvrdit, ze je to spravne.
nika.sum
17.10.10,09:35
Prosim o radu.

Zivnostnik, platca DPH, pracuje v CR na stavbe, fakturuje ceskemu platcovi DPH instalaterske prace. Faktury su bez DPH.

Jedna sa o par. 15 alebo 16?

Podava suhrnny vykaz?

Dakujem za odpoved.
Peter

Sluzby vztahujuce sa na nehnutelnost(co podla mna instalaterske prace su) sa posudzuju podla §16 odst.1 a podla tohoto miesto dodania je tam kde sa nehnutelnost nachadza (je jedno ci je to pre zdanitelnu osobu alebo nezdanitelnu). Kedze vy to poskytujete pre zdanitelnu osobu moze sa danova povinnost preniest na odberatela (uz to tu bola velakrat rozoberana a v CZ tusim ta moznost je), preto fakturujete bez DPH, ale kedze sa nejedna o §15 odst. 1, nemate povinnost podavat SV.
pepoxx
17.10.10,09:54
Dakujem!
sybila3
17.10.10,13:19
ešte s opýtam, ak má nainštalovaný program na podanie SV bez využitia drsr, tak nainštalujem len ZEP a nemusím inštalovať z drsr nič? dík
Economic
17.10.10,13:32
ešte s opýtam, ak má nainštalovaný program na podanie SV bez využitia drsr, tak nainštalujem len ZEP a nemusím inštalovať z drsr nič? dík

SV podávaš cez drsr.sk stránku, mala by si tam mať sprístupnené konto či seba alebo svojich klientov, musíš mať nainštalované ovládacie prvky... S DÚ musí byť spísaná zápisnica o ústnom pojednávaní s obsahom na autorizované elektronické služby prostredníctvom ZEP.
domenico.office
17.10.10,13:39
ešte s opýtam, ak má nainštalovaný program na podanie SV bez využitia drsr, tak nainštalujem len ZEP a nemusím inštalovať z drsr nič? dík

Ak podávaš programom, nenastavuješ nič.
sybila3
17.10.10,15:25
SV podávaš cez drsr.sk stránku, mala by si tam mať sprístupnené konto či seba alebo svojich klientov, musíš mať nainštalované ovládacie prvky... S DÚ musí byť spísaná zápisnica o ústnom pojednávaní s obsahom na autorizované elektronické služby prostredníctvom ZEP.
toto všetko viem a to som mala na notebooku, ale ten sa pokazil, tak sa pýtam ako nato v núdzovom režime, aby som stihla SV do 20-teho.
Economic
17.10.10,15:26
toto všetko viem a to som mala na notebooku, ale ten sa pokazil, tak sa pýtam ako nato v núdzovom režime, aby som stihla SV do 20-teho.


Tak potom z cudzieho PC kto to má a prihlásiť sa pod svojim kontom a podať.
sybila3
17.10.10,15:29
no takú možnosť tiež nemám.
KEJKA
17.10.10,16:16
Tak potom z cudzieho PC kto to má a prihlásiť sa pod svojim kontom a podať.


no takú možnosť tiež nemám.
skus internetovu kaviareň
tuta
17.10.10,16:23
no neviem či je v internetovej kaviarni v počítači nainštalovaná elektronická značka podateľne portálu eTax DR SR
sybila3
18.10.10,05:47
ale veď vyššie píšete, že stačí nainštalovať program na SV, ktorý už mám už inštalujem ZEP a skúsim, či mi to pôjde odoslať bez drsr.
nika.sum
19.10.10,11:36
Ahoj, asi to uz bolo niekde spominane, ale neviem to ako na potvoru najst. Ked mam podany SV, vytlacene krycie listy, co mi ostava, myslim co mi potvrdi DU pri odneseni krycieho listu? Vyhlasenie o podani asi nechavam na DU a mne potvrdia podanie krycieho listu na prvej strane SV?
JAJA11
19.10.10,11:49
Ahoj, asi to uz bolo niekde spominane, ale neviem to ako na potvoru najst. Ked mam podany SV, vytlacene krycie listy, co mi ostava, myslim co mi potvrdi DU pri odneseni krycieho listu? Vyhlasenie o podani asi nechavam na DU a mne potvrdia podanie krycieho listu na prvej strane SV?

Ja si to tlačím 2x celé a na tú kópiu mi dajú pečiatku DÚ :)
nika.sum
19.10.10,13:18
Ja si to tlačím 2x celé a na tú kópiu mi dajú pečiatku DÚ :)

Aj ja to tak robi klientom, len som chcela vediet, co vlastne by malo zostat na DU. DAkujem
Zoltán Kovács
20.10.10,07:14
Ako podám elektornicky SV, ak klient nemá vybavený elektronický podpis?
Na svojom PC mám nainštalovanú aplikáciu na vyplnenie a odoslanie SV, len neviem výkaz elektornicky podpísať.... :mee:
domenico.office
20.10.10,07:17
Z konta na www.drsr.sk treba stiahnuť v správe certifikátov elektronickú značku podateľne, aplikácia v sebe obsahuje všetky potrebné komponenty, okrem tejto.
Zoltán Kovács
20.10.10,07:19
Budem za blbého, ale nechápem.....
domenico.office
20.10.10,07:26
V prvom rade, klient sa musí registrovať na portáli Daňovej správy, keď sa prihlási do konta, je tam správa certifikátov a v tejto zložke je potrebný certifikát na podpísanie dokumentov elektronickou značkou podateľne. Tento sa nainštaluje do lokálneho PC a používa sa aj v aplikácii, ktorá je nainštalovaná v PC.
Dúšava
20.10.10,07:32
Asi je preťažený server, minulý týždeň to všetko išlo v poriadku.
Posledný výkaz mi včera nešiel podpísať celý deň. Podarilo sa mi to až v noci o 1. hodine. Mala som toho plné zuby. Možno bude lepšie poslať to nádradným riešením. Pre istotu.
Zoltán Kovács
20.10.10,07:33
V prvom rade, klient sa musí registrovať na portáli Daňovej správy, keď sa prihlási do konta, je tam správa certifikátov a v tejto zložke je potrebný certifikát na podpísanie dokumentov elektronickou značkou podateľne. Tento sa nainštaluje do lokálneho PC a používa sa aj v aplikácii, ktorá je nainštalovaná v PC.

Tiež som tvrdil klientovi, že sa musí registrovať, čo neurobil, a tvrdí, že to ide az bez toho - údajne info z DÚ.

Zrejme poslať pod mojím kontom asi je nemožné.
domenico.office
20.10.10,07:43
Nejde to bez toho, lebo pri podaní podpísaného dokumentu bude vyžadovať ID.
Slavena
20.10.10,08:29
Dobrý deň, v rámci odosielanie súhrnných výkazov dph komunikujem s DÚ bez využitia zaručeného elektr. podpisu. Odoslala som za klienta výkaz, bol akceptovaný, potvrdenku som si vytlačila ale nedá sa mi stále vytlačiť krycí list. Všetko robím podľa návodu a keď sa dostanem k zobrazenému dokumentu a v dolnej časti formulára na prvej strane SV DPH dám tlač krycích listov, iba mi to začne preblikávať akoby sa niečo preberalo a to je všetko. V čom môže byť chyba?
saskia26
20.10.10,19:43
Pokúšam sa "označiť pred odoslaním", lenže mi vypíše "nastala chyba v komunikácii so servrom" a keď dám zopakovať pokus, tak to stále nefunguje, vypíše skontrolujte pripojenie alebo kontaktujte call-centrum.
Takže sa mi to dnes už nepodarí odoslať?
Monika Kováčová
20.10.10,21:35
na tejto stránke http://www.drsr.sk/wps/portal v časti D je D) Špecifická aplikácia pre elektronické podávanie súhrnných výkazov.
Nainštaluj si ju, do Programfilesov sa ti pridá nový program. Je to perfektné, funguje podávanie SV aj počas totálne zaneprázdneného servera.
Tu sa dá potom vytlačiť aj krycí list.
Potrebuješ len ID kód na odoslanie. to je všetko.
Po odoslaní si dokážeš "takmer okamžite" skontrolovať v schránke prijatých správ v elektronickej podateľni potvrdenku - správa o prijatí dokumentu.
Janiela
21.10.10,08:46
na tejto stránke http://www.drsr.sk/wps/portal v časti D je D) Špecifická aplikácia pre elektronické podávanie súhrnných výkazov.
Nainštaluj si ju, do Programfilesov sa ti pridá nový program. Je to perfektné, funguje podávanie SV aj počas totálne zaneprázdneného servera.
Tu sa dá potom vytlačiť aj krycí list.
Potrebuješ len ID kód na odoslanie. to je všetko.
Po odoslaní si dokážeš "takmer okamžite" skontrolovať v schránke prijatých správ v elektronickej podateľni potvrdenku - správa o prijatí dokumentu.

Ja som ten "zázrak" tiež použila: po dlhých mukách, nervov a priznám sa i plaču.
Nechápem iba, prečo mi to napadlo napadlo až po 5,5 hodinovom trápení. Ide to ozaj veľmi rýchlo a vo veľmi krátkom čase som mala aj potvrdenú správu vo svojej schránke, i keď tam tiež som musela trochu dlhšie čakať, kým som sa dostala dnu.