húžva
05.12.09,05:27
Pekný deň všetkým.

V súčasnosti sme nimi doslova bombardovaný, všetky nám ponúkajú za nemalé peniaze zaručený úspech... Poznáte to...chcete sa z niečoho vyliečiť, alebo niekomu pomôcť uľahčiť a ani neviete ako, po obdržaní zázračného štartovacieho balíčka za bezkonkurenčnú cenu sa z Vás postupne stáva obchodník...MLM...
Je to bludný kruh.

Ja som však presvedčený, že každý z nás pozná minimálne jeden skutočne zázračný liek, ktorý mu pomohol od nejakej ťažkosti či bolesti, alebo ktorý pomohol niekomu z jeho najbližšieho okolia.
Mám však na mysli iba viac - menej bežné, alebo aspoň celkom obyčajné a všetkým aj cenovo dostupné potravinové, respektíve prírodné produkty.
Lieky našich starých mám.

Rád by som touto témou prispel k našemu vzájomnému povedal by som odpútaniu sa od závislosti na všakovakých predražených "medicínskych preparátoch", ktoré sa i keď nie vždy, ale dosť často dajú nahradiť domácou lekárňou a ktoré sa dosť často míňajú zaručený úspech.

Zároveň chcem požiadať všetkých prispievateľov(ak nejaký budú), aby zverejňovali iba odskúšané a overené lieky:

Môj typ.

Med.

Asi sedem rokov nazad som sa škaredo porezal na cirkulári. Ľavú ruku mi dvakrát operovali. Po prvej operácii, keďže som ju mal ešte zdrôtovanú začala mi v okolí tohoto drôtu ruka vnútorne hnisať.
Raz keď som bol v nemocnici na preväze, som akoby "náhodou" stretol staršieho pána, ktorý sa ma opýtal čo sa mi stalo.
Spočiatku som bol skúpy na slovo, ako nás to naučila dnešná komplikovaná doba. Ale keď sa mi zdôveril on, opätoval som mu jeho úprimnosť.
Na oplátku mi prezradil jeden zázračný liek.
Povedal mi aby som si hnisajúcu ranu natieral Pravým včelým medom, keďže som vtedy býval na kopaniciach nebol problém takýto med zohnať.
On mal s týmto veľmi dobrú osobnú skúsenosť, vtedy keď si z hnisaním ani lekári nevedeli rady. Bola to zložitá nehojaca sa a hnisajúca pooperačná rana na bruchu. Med toho človeka vtedy zachránil!

Priznám sa však, že oveľa väčší problém, ako zdôveriť sa tomu neznámemu človeku, som mal s tým ako tento med na tú moju čerstvú ranu dostať.
Pochybnosti sa postupne stupňovali a v rodine nebolo nikoho kto by mi ich vyvrátil, práve naopak, skôr ma odhovárali.
Predstavoval som si med ako niečo extrémne sladké čo proces kvasenia v mojej rane iba znásobí.!?

Ale podstúpil som tento pokus a neľutujem. Už po prvom raze som ráno po zobudení pociťoval uľavu aj od bolesti. Med do rána z veľkej časti pokožka vstrebala. O týždeň po pravidelnom natieraní sa zázračne zastavilo aj vnútorné hnisanie v okolí drôtu. Hojenie rany sa urýchlilo, popri tom som si pred každým medovým obkladom vymočil ruku v repíku lekárskom. Ďalej som už začínal pociťovať príjemné a upokojujúce svrbenie znamenite sa hojacej rany.

Je to neuveriteľné, dá sa to iba vyskúšať.
zdenka131
05.12.09,05:59
S medom mám aj ja veľmi dobré skúsenosti. Zachránil ma pred PN. Pri nachladnutí som úplne stratila hlas. Kolegyňa mi poradila, aby som dvakrát denne pila medovo - škoricový nápoj - v šálke vody rozpustená lyžica medu s lyžicou škorice. Po krátkej dobe sa mi hlas vrátil.
húžva
05.12.09,18:28
Zvláštne, som úprimne prekvapený, koľko málo zázračných liekov poznáme..?

Ale možno je problém celkom niekde inde...
Tak teda skúsim ďalší pokus:

Pozná niekto ľaliu v režnom, respektíve v inej pálenke, aké máte s ňou skúsenosti?
tetrisss
05.12.09,18:33
Ano, laliu v alkohole nalozenu, poznam, je to velmi dobry pomocnik na popalene miesta.
Iny, zarucene odskusany a rokmi prevereny liek je kvet nechtika vyluhovany v domacej palenke /lebo ma vacsinou vacsie grady/ aspon 2 tyzdne. Je ucinny na siroke spektrum koznych problemov, napr. zaparene miesta, exemy, vyrazky. Pri pouziti trochu stipe, ale to prejde.
iriska
05.12.09,18:34
ľalia pomáha dobre na rany, vyťahuje hnis a lieči zápal v rane (to asi aj tá pálenka :) ) Ja som mala škaredo pohryzenú nohu cca pred 10timi rokmi a pekne sa mi to zahojilo, aj keď niektoré jazvy ešte vidno... začali sme si tento "liek" pripravovať tento rok aj doma a už sme ho odporučili susedom s rozbitou perou a porezaným prstom
húžva
05.12.09,19:28
Moja nevlastná dcéra spadla na kolieskových korčuliach na schodoch. A na chrbte mala škaredú modrinu až podliatinu.
V ten večer som jej to tou ľaliou potrel a do rána modrina skoro zmizla!!!
To bola moja prvá skúsenosť s ľaliou.

Doporučujem.
Xanti
05.12.09,19:46
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s nechtíkovou masťou. Pomáha zhojiť rany, otlaky na nohách.... proste ked už neviem čo dalej, tak si spomeniem na nechtíkovú masť, použijem a ona pomôže. Nazvala by som ju širokospektrálnou. :)

Návod na prípravu je tu : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5841 ináč ak mi dôjde domáca, tak v lekárni kupujem ale vždy pýtam takú čo je zo šmalca, iné nechcem. ;)
Ajuška
05.12.09,20:02
Najzázračnejší liek je v našej hlave... naozaj mám odskúšané... ;) ...s čím sa sama stotožním na dosiahnutie želaného účinku, naozaj nemám problém... od preliečenia bolestí kĺbov (zázvor, chilli)... cez pečeň (medovo citrónové rána)... až po výslednú bilanciu, že v zdravotnej kartotéke ani nepamätám posledný záznam kedy bol. Rovnako nepamätám, kedy som poslednú tabletu prehltla... a som vstave, že asi len zastreliť ma budú musieť (zatiaľ, kým ma nezabijú vlastné myšlienky)... Tá skutočná sila je naozaj v každom z nás... len sa treba vedieť naučiť počúvať svoje telo... ono nám naozaj včas dáva signály, že treba do "servisu"... :rolleyes: ...
Xanti
05.12.09,20:14
A na popáleniny pri varení sa mi osvedčila obyčajná horčica. Ak sa mi prihodí nehoda, tak potriem popálené miesto horčicou, a nechám prisušiť. :) Neurobia sa pluzgiere, a aj menej to bolí.
húžva
06.12.09,04:45
Najzázračnejší liek je v našej hlave... naozaj mám odskúšané... ;) ...s čím sa sama stotožním na dosiahnutie želaného účinku, naozaj nemám problém... od preliečenia bolestí kĺbov (zázvor, chilli)... cez pečeň (medovo citrónové rána)... až po výslednú bilanciu, že v zdravotnej kartotéke ani nepamätám posledný záznam kedy bol. Rovnako nepamätám, kedy som poslednú tabletu prehltla... a som vstave, že asi len zastreliť ma budú musieť (zatiaľ, kým ma nezabijú vlastné myšlienky)... Tá skutočná sila je naozaj v každom z nás... len sa treba vedieť naučiť počúvať svoje telo... ono nám naozaj včas dáva signály, že treba do "servisu"... :rolleyes: ...

Tento príspevok ma veľmi ale milo prekvapil, priznám sa nečakal som aj takéto niečo...
Bezozvyšku súhlasím s tým, že zdravie je spôsob ako žijem, nie iba telesne, ale aj duševne = myšlienky, dobré, zlé ..., ale aj duchovne = svedomie ...

Žiada sa mi ešte dodať, že sa pokúšam už niekoľko rokov účinne liečiť sebareflexiou. Teda odhaľovaním vlastných chýb, pretože vlastne tie sú pravými príčinami každej choroby.

"Akákoľvek bolesť je posolstvom večného Ducha, že naše sily zblúdili."

Vyžaduje to tréning a určité základné info. Ale funguje to.
Akási Etikoterapia, alebo tak nejako by som to nazval.

Zatiaľ úprimne ďakujem všetkým ktorý prispeli do tejto témy.
babi2
06.12.09,07:04
Pridám aj ja niečo.
Na zapálené zahnisané miesto naniesť dobre umytý postrúhaný zemiak, alebo chrenový list, vyťahujú hnis.
Na popálené, alebo obarené miesto, hneď nechať tiecť prúd studenej vody a následne potrieť surovým bielkom, keď zaschne zopakovať aj viackrát.
Na dezinfekciu nôh je veľmi dobrý kúpel vo vode, do ktorej pridáme jablkový ocot.
Všetkým pekný deň:)
babi2
06.12.09,07:28
Ešte mi napadlo, veľmi dobrý prostriedok proti kašľu, cibuľový čaj.
5 čajových lyžíc cukru upáliť na karamel, zaliať 2 šálkami vody, vložiť 1 rozkrojenú cibuľu a pridať čajovú lyžicu majoránu a nechať zovrieť asi 5 minút. Nechať v hrnci ďalej lúhovať a vždy precediť len toľko ho vypijeme. Viem, že cibuľový čaj deti moc nemusia, ale keď sa im podáva od malička, tak si naň zvyknú. Ten karamel a majorán, potlačia nie je veľmi príjemnú chuť cibule. Moja dcéra si ho dokonca obľúbila a pýtala si ho aj keď nemala kašeľ.
ludo_centrum
06.12.09,09:52
Najlesia je prevencia. Nič nové pod slnkom, ale napriek tomu na ňu prakticky všetci zabúdame a veríme tým chemickým zlúčeninám z reklám.

Základom je dobrá, kľudná psychika.
Dobre fungujúci krvný obehový systém.
Pravidelný prísun všetkých stopových prvkov a vitamínov z prírodných zdrojov (ovocie, zlenina, mäso, ryby, atd...).
Dostatočné množstvo čistej vody, neperlivej. Žiadne príchute ani prísady. Je to len chémia. Voda z vodovodu je vynikajúca. Ak má moc kameňa v sebe, tak ju necháme vo fľaške zmrznúť (nenaplňte až po hrdlo) 24h a potom rozmraziť. Vodný kameň je pekne dole vo fľaši usadený a dá sa jednoduchým jemným sitkom odstrániť, prípadne cez hustú, nechlpavú tkaninu precediť.
Ak má voda veľa pachutí, stačí ju nechať odstáť aspon 6-12h.

Určite poznáme dobré recepty atď... Dôležité je uveriť tomu, že treba uveriť, že sa chcem vyliečiť, že som zdravý atd...
Niekde som počul keď som bol mladší, že: "Ak chcete byť zdraví, hlavne nechoďte k lekárovi". Dnes asi chápem čo tým dotyčná osoba myslela.
Všetko je v nás.

A osobne dokážem liečiť energiou dlane :)
kargo
06.12.09,11:13
Žiada sa mi ešte dodať, že sa pokúšam už niekoľko rokov účinne liečiť sebareflexiou. Teda odhaľovaním vlastných chýb, pretože vlastne tie sú pravými príčinami každej choroby.

"Akákoľvek bolesť je posolstvom večného Ducha, že naše sily zblúdili."




Vždy, keď čítam niečo takéto, premýšľam nad tým ako strašne museli zblúdiť maličké detičky trpiace hroznými bolesťami , nádormi...
Myslím že oni nezblúdili. Skôr Ty.
húžva
06.12.09,17:50
Vždy, keď čítam niečo takéto, premýšľam nad tým ako strašne museli zblúdiť maličké detičky trpiace hroznými bolesťami , nádormi...
Myslím že oni nezblúdili. Skôr Ty.

Prepáčte ale asi ste ešte nepočul a nečítal nič o karme. Je to dokonalá Spravodlivosť Božia.
"Čo človek zasieva to bude žať"

Človek si v mnohých prípadoch, i keď nie vo všetkých, utrpením odpykáva svoje zlé skutky a pochybenia. Ak je utrpenie vážne, alebo sa sním človek narodil, jedná sa o resty z minulého života.
V tomto živote si svojimi skutkami vlastne rozsievame život ďalší a podmienky do akých sa v budúcnosti zrodíme...

Je to na dlhú tému, ale ja nikoho nebudem a nechcem presviedčať. Každý sa musí presvedčiť sám. Materiálov na túto tému je už všade veľmi veľa, takže nechám to na Vás.
Vrele odporúčam, pretože dokedy som sa k tomu nedostal ja, tak bolo moje uvažovanie blízke tomu Vážmu.

Ak prijmete karmu ako niečo samozrejmé, potom sa Vám nebude zdať ten výrok pritiahnutý za vlasy... a nielen ten...
iriska
06.12.09,20:04
Prepáčte ale asi ste ešte nepočul a nečítal nič o karme. Je to dokonalá Spravodlivosť Božia.
"Čo človek zasieva to bude žať"

Človek si v mnohých prípadoch, i keď nie vo všetkých, utrpením odpykáva svoje zlé skutky a pochybenia. Ak je utrpenie vážne, alebo sa sním človek narodil, jedná sa o resty z minulého života.
V tomto živote si svojimi skutkami vlastne rozsievame život ďalší a podmienky do akých sa v budúcnosti zrodíme...


V tom prípade nechcem, aby sa mi narodilo dieťa, ktoré v minulom živote bolo zblúdeným človekom.
Denisa
06.12.09,21:12
V tom prípade nechcem, aby sa mi narodilo dieťa, ktoré v minulom živote bolo zblúdeným človekom.

mimotemy deti si samé vyberajú komu sa narodia, ty môžeš iba tak po nejakom túžiť a možno také bude ;)
220870
06.12.09,21:15
Spravodlivosť božia!!! vám poplietla cesty!!!
Denisa
06.12.09,21:16
Nezabudnime na morskú soľ! Naparovanie, kloktanie, výplach nosa, nohy do teplého slaného kúpeľa...
a_je_to
06.12.09,21:56
V začiatkoch rizikového tehotenstva veľmi účinne pomáha pitie čaju z listov alchemilky obyčajnej, prvá šálka vždy ráno pred jedlom, pomaly po dúškoch. Vyháňa z brušnej dutiny nadbytočnú vodu a posilňuje svaly, ktoré držia maternicu aj plod a nedovolia im klesnúť. Ako prvých som zachránil svojho syna a svoju ženu a udržal až do 9 mesiaca normálny priebeh tehotenstva. Odvtedy ešte aspoň 5 matiek, ktorým sa výrazne zlepšil rizikový stav. Vrele doporučujem všetkým tehotným ženám, ktorým hrozí rizikové tehotenstvo.
Na všetky gynekologické zápalové problémy - sedací kúpeľ z myšieho chvostíka, striedaný kúpeľom z prasličky roľnej. Posilniť pitím čaju z myšieho chvostíka.
Zachránil som aj dieťa matke, ktorá mala tak zúžené močovody po zápaloch, že jej lekári konziliárne doporučili prerušiť tehotenstvo, lebo močové cesty ho zaručene nebudú zvládať. Čajom z hluchavky, lipkavca, zlatobyle. Recepty nie sú môj vynález, sú z Márie Treben....a fungujú, prakticky som to overil.
Ajuška
06.12.09,22:33
Tento príspevok ma veľmi ale milo prekvapil, priznám sa nečakal som aj takéto niečo..;)...ďakujem, potešilo ma...
Vyžaduje to tréning a určité základné info. Ale funguje to.
Akási Etikoterapia, alebo tak nejako by som to nazval...

Fascinuje ma (?) bežne zaužívaný "trening" napríklad pri kúpe luxusného auta...;)...zbieranie info, čítanie návodov, zháňanie rád... a následné kontrolovanie a hýčkanie...tekutiny, kvapaliny, kvalitné oleje, fúkania škrabancov... s jediným cieľom = aby "miláčik" čo najdlhšie slúžil v perfektnom stave, keď už stál toľko peňazí a okrem komfortu je aj potrebný... Pre každého taká samozrejmosť venovať tomu "stroju" najlepšiu starostlivosť...
Je vážne taký problém si uvedomiť, že to auto, aby vôbec fungovalo, je vyskladané na obraz nášho tela? ...:rolleyes:... Následné otázky si asi úprimne s rukou na srdci dokáže zodpovedať každý sám a vtedy aktuálny stav vlastného "stroja" nás aaaaž tak neprekvapí... ;) ...ale dôsledky riadne zaskočia... mhmmm...
húžva
07.12.09,16:37
Hlavne sa upokojte korenoto.

Ja nie som kňaz, a ani keby som bol, by som Vás nepresviedčal.
Bola by to strata času aj pre mňa, aj pre Vás.
Hľadať odpoveď na tú otázku musíte iba Vy sám.
Ja som ju už našiel a nielen na ňu.

Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma, respektíve ten Rím by som preložil radšej, ako všetky cesty vedú k Bohu.
Ale nikto z nás nemôže ísť po všetkých cestách odrazu!
Každý z nás má tú svoju cestu ktorá ho tam môže --- , ale vôbec nemusí doviesť.
Záleží to od každého jednotlivca zvlášť, aj od jeho schopnosti absolútnej sebareflexie... či vôbec, a ako, respektíve v akom stave tam docestuje...

Ďakujem všetkým prispievateľom tejto témy som úprimne rád, že mnohých ani tá karma neodradila.
buchač
07.12.09,16:52
Hlavne sa upokojte korenoto.

Ja nie som kňaz a ani keby som bol by som Vás nepresviedčal.
Bola by to strata času aj pre mňa aj pre Vás.
Hľadať odpoveď na tú otázku musíte iba Vy sám.
Ja som ju už našiel a nielen na ňu.

Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma, respektíve ten Rím By som preložil radšej ako všetky cesty vedú k Bohu.
Ale nikto z nás nemôže ísť po všetkých cestách odrazu!
Každý z nás má tú svoju cestu ktorá ho tam môže, ale vôbec nemusí doviesť.
Záleží to od každého jednotlivca zvlášť, aj od jeho schopnosti absolútnej sebareflexie... či vôbec, a ako, respektíve v akom stave tam docestuje...

Ďakujem všetkým prispievateľom tejto témy som úprimne rád, že mnohých ani tá karma neodradila.

...pre koho ako ...každý má toho svojho ....

Niekto aj do Mekky zájde ....
TomasHC
07.12.09,18:06
Dostatok pohybu, pestra strava (obcas aj klobaska, slanina :) ), vela tekutin (caje), pozitivne myslenie.

Obcas aj dvojka vinka ;)
kačer
08.12.09,07:45
Ano, moja svokra to robieva, dala aj nám, pomáha na rezné rany, vyrážky, popáleniny - tinktúra z ľalie
hanelie
08.12.09,09:10
Nevravím, že každému to rovnako by bolo, ale kedysi sa mame nezhojili za 2-3 roky vredy na predkolení (zavreli otvorili zavreli).
Tak si do bravčovej masti natrhala kvetov a zavreli sa natrvalo.
aké to boli kvety ? svokra má túto chorobu a už sa liečila rôznymi masťamia a vodičkami na lekársky predpis, ale choroba sa vždy vráti ,
Xanti
08.12.09,09:29
aké to boli kvety ? svokra má túto chorobu a už sa liečila rôznymi masťamia a vodičkami na lekársky predpis, ale choroba sa vždy vráti ,
Predpokladám, že nechtík lekársky. Ten sa robí v bravčovej masti.
účtovník 007
08.12.09,10:18
Na krvácajúce ďasná a afty v ústach:
do 2 dcl alpy dať asi 20-30 klinčekov a nechať vylúhovať. Ja tie klinčeky tam nechám dokedy neminiem tinktúru. Po umytí zubov naliať na kefku a ešte raz vyčistiť zuby.
bibus
09.12.09,08:19
Príprava:
350g očisteného cesnaku rozotrieme dreveným tĺčikom v keramickej alebo sklenenej nádobe. Cesnak nesmie prísť do styku s kovom ani pri čistení, ani pri miešaní! Po dokonalom rozotretí ho zalejeme 200ml 96%-ného liehu. Nádobu tesne uzatvoríme a uložíme do tmavej a chladnej miestnosti na 14 dní. Potom obsah precedíme cez ľanové plátno (alebo viac vrstiev gázy. Necháme 3 dni stáť a začneme užívať.
Dávkovanie:
Z cesnakového roztoku nakvapkáme vždy 10 minút pred jedlom do 50ml tvranlivého mlieka uvedený počet kvapiek:






raňajky

obed

večera

1. deň

1 kvapka

2 kvapky

3 kvapky
2. deň


4 kvapky

5 kvapiek

6 kvapiek
3. deň


7 kvapiek

8 kvapiek

9 kvapiek
4. deň


10 kvapiek

11 kvapiek

12 kvapiek
5. deň


13 kvapiek

14 kvapiek

15 kvapiek
6. deň


15 kvapiek

14 kvapiek

13 kvapiek
7. deň


12 kvapiek

11 kvapiek

10 kvapiek
8. deň


9 kvapiek

8 kvapiek

7 kvapiek
9. deň


6 kvapiek

5 kvapiek

4 kvapky
10. deň


3 kvapky

2 kvapky

1 kvapka
11. deň


15 kvapiek

15 kvapiek

15 kvapiek
12. deň


25 kvapiek

25 kvapiek

25 kvapiek



















Pokračujeme po 25 kvapkách pred raňajkami, obedom a večerou až do úplného minutia roztoku.
Účinky:
Organizmus sa prečistí od prebytočného tuku a vápenatých usadenín, zlepší sa látková výmena, upraví krvný tlak v cievach, ich steny sa stanú elastickejšími. Tento liek však podporuje liečenie aj týchto chorôb: hypertenzia, infarkt, stenokardia, skleróza. Z organizmu zmiznú zápaly, opuchy, bolesti a šumenie v hlave, hučanie v ušiach, zlepšuje zrak, omladzuje sa organizmus. Tiež sa mu pripisujú protirakovinové a preventívne účinky.
Upozornenie:
Liečebná procedúra sa môže opakovať až po piatich rokoch !!!
plada
09.12.09,08:55
Jedna priateľka toto isté užívala pred tridsiatimi rokmi na vysoký krvný tlak, účinky nejako nevidela, nakoniec zomrela na rakovinu. Tlak mala stále vysoký, bez liekov sa nezaobišla.
Plada
osky
09.12.09,09:43
sory,ale tie prispevky o karme,hoci su zaujimave,su nepravdepodobne.
mimotemyja som veriaca.neverim na reinkarnaciu.ziadny minuly,ziadny buduci zivot.Boh nam dava len jeden zivot.ako s nim nalozime,je len na nas.druhej sance niet.a to ze si deti vyberaju komu sa narodia,je podla mna uplna hlupost.
len tam hore niekto,pre nas veriacich Boh,rozhoduje o tom,ci budeme rodicmi,kedy a akych deti.
suhlasim s metodami napr.Dr.jonasa ,moze rozhodovat konstelacia hviezd pri narodeni.......moze to fungovat.ale je to dane z Hora.skratka je o tom rozhodnute-aky charakter budeme mat,ako budeme vyzerat......mame vsak svoju volu a podvedomie,ktorou mozeme mnohe ovplyvnit.zivot nam ponuka vzdy slobodnu volbu.o tom ako sa zachovame,nie je rozhodnute.

a k teme.ja suhlasim s medom,morskou solou,okrem toho pridavam veci,ktore doma jednoducho nesmu chybat:

neviem si predstavit zivot bez citronov-su lepsim rannym zivotabudicom ako kava,pomahaju pri nachladnuti,pri domacej skraslovacej kozmetike,hoja rezne rany ,doplnaju deficit vitaminu C-ked sa mi okolo nechtov objavia tzv.zadery,je to signal pre citronovu kuru..
dalej cesnak-prirodne antibiotikm na pouzitie vnutorne i vonkajsie,rovnako aj cibula.
olivovy olej je vybornym pozieracom zleho cholesterolu,v mojej kuchyni je pritomny denne.rovnako dobry je tekvicovy a lanovy olej pre ludi s vysokym krvnym tlakom.samozrejme,vsetky musia byt panenske.

biely jogurt-obycajny,ziadny nizkotucny.upokoji podrazdeny zaludok aj slnkom spalenu pokozku.s medom chuti vyborne .zabal na vlasy-1PL olivoveho oleja,2PL bieleho jogurtu,1 KL medu,2PL citron.stavy,1 zltok-vymiesat na hladko,naniest na vlasy,navliect igelitovu ciapkua a zabalit do nahriateho uteraka.nechat posobit aspon pol hodinu,mozeme i hodinu,potom vlasy bezne umyt.

bylinky,ktore mam vzdy po ruke:
levandula,medovka-odvar na dobry spanok;
salvia proti poteniu;
kamilky-vsestranne upokojujuce liecivo.
materina duska,tymian,majoran,sipky-pri nachladnuti/caj/;
bazovy a lipovy kvet pri horuckach/caj/.
rasca,yzop lekarsky-na podrazdeny zaludok/caj-je horky!/

Alpa-ked detom idu zubky a placu,dobre je potierat dasienka Alpou.ucinok zaruceny.
ked mam daku vyrazku,potieram Alpou,tiez ked sa vyhodi pri ustach horucka.
pri bolestiach hlavy ,napr.i pri horucke masirovat celo a spanky Alpou,pri horucke natierat i lytka.
pri podrazdenom zaludku na lyzicku trosku cukru,alebo 1 kocka a pokvapkat Alpou-zjest.pomoze to.

suchare alebo suche zemle-ak niekto ma podrazdeny zaludok tak ze zvracia
datle,figy alebo lanove semena- pri zapche zjest trochu
slane tycinky-pri hnackach/sol zabrani dehydratacii/

ocot-na modriny a opuchliny/obklad/
húžva
10.12.09,16:39
Vrelá vďaka osky za Váš príspevok.

Prepáčte, ale nedá mi to, a skutočne nechcem vyrývať a ani Vás presviedčať, iba ak povzbudiť Vaše uvažovanie.

Ak veríte v Boha, tak prirodzene veríte aj v dokonalú Božiu spravodlivosť.

A teraz uvažujme:

(?) akáže by to bola dokonalá Božia(!), spravodlivosť, ak berieme do úvahy iba jediný ľudský život,
keď si predstavíme všetkých narodených mrzákov, respektíve handycapovaných ľudí a zároveň ich šance na uplatnenie slobodnej vôle vo svojom živote!?
Takto si nedokážem predstaviť dokonalú Spravodlivosť ani so všetkými zatajenými zmyslami.

Pracoval som cca 2 roky v ústave pre mentálne postihnutých a verte mi mal som tam dosť času o všetkom popremýšľať.

Aj vtedy som bol "svojim spôsobom" veriaci, ale pochybnosť o spravodlivosti Božej moju vieru nahlodávala každý deň pri pohľade na v ústave najviac trpiace "ležiace" deti, ktorým zaživa odhnívalo mäso, pretože boli tak postihnuté, že sa nemohli pohybovať.

Odkedy som sa dozvedel o reinkarnácii tieto pochybnosti sa stratili a moja viera sa stala mohutnejšou, pretože v reinkárnácii, kto ju správne pochopí sa nedá neuzrieť Dokonalosť Božieho stvorenia...

Som úprimne vďačný všetkým tým, ktorý sa nebáli písať o reinkarnácii a všetkým ktorý ma na tieto myšlienky priviedli.
Ale musím zároveň podotknúť, že sa dištancujem od reinkarnácie, ktorá pripúšťa prevteľovanie do zvierat, alebo nebodaj rastlín...

Dôkazov na reinkarnáciu je veľa, dokonca aj v Biblii sa zachovali min. dva. Stačí len hľadať. Kto hľadá, ten nájde.
Kto hľadá pravdu, aj ten ju nájde.

Ešte raz vďaka za príspevky, aj som ich chcel oceniť, ale nezobralo mi to ... neodborná téma.
kattyb
10.12.09,18:28
no,usmevne to je,ale....
mozno si ntreba uvedomit preco sa ta noha zlomila...
nie nadarmo sa hovori ze vsetko zle je na nieco dobre..
a mam to aj z vlstnej skusenosti...:-)

a doma mame velmi dobre skusenosti s domacou nechtikovou mastou...
tetrisss
10.12.09,19:04
Uvedomujem si, ze som trochumimotemy, ale neda mi to . Vcera kolegynu bolelo velmi ucho a druha spolupracovnicka jej poradila stary a aj mne znamy recept, aby si do ucha dala cesnak, ked si ho uz chcela vybrat, tak sme ju presviedcali, ze len nech si ho tam necha. Kedze do rana ju ucho bolelo, navstivila usneho doktora a ten jej po vysetreni vravi, co ste si preboha davali do ucha, mate ho mimoriadne podrazdene, no a ona mu popravde vravi, ze cesnak. Tak a kto vam to poradil?!, ak to bol chlap, tak ho kopnite do g...i a ak zena, tak do r..i. Tak dopadla nasa alternativna medicina.:o
buchač
10.12.09,19:29
Vrelá vďaka osky za Váš príspevok.

Prepáčte, ale nedá mi to, a skutočne nechcem vyrývať a ani Vás presviedčať, iba ak povzbudiť Vaše uvažovanie.

Ak veríte v Boha, tak prirodzene veríte aj v dokonalú Božiu spravodlivosť.

A teraz uvažujme:

(?) akáže by to bola dokonalá Božia(!), spravodlivosť, ak berieme do úvahy iba jediný ľudský život,
keď si predstavíme všetkých narodených mrzákov, respektíve handycapovaných ľudí a zároveň ich šance na uplatnenie slobodnej vôle vo svojom živote!?
Takto si nedokážem predstaviť dokonalú Spravodlivosť ani so všetkými zatajenými zmyslami.

Pracoval som cca 2 roky v ústave pre mentálne postihnutých a verte mi mal som tam dosť času o všetkom popremýšľať.

Aj vtedy som bol "svojim spôsobom" veriaci, ale pochybnosť o spravodlivosti Božej moju vieru nahlodávala každý deň pri pohľade na v ústave najviac trpiace "ležiace" deti, ktorým zaživa odhnívalo mäso, pretože boli tak postihnuté, že sa nemohli pohybovať.
Odkedy som sa dozvedel o reinkarnácii tieto pochybnosti sa stratili a moja viera sa stala mohutnejšou, pretože v reinkárnácii, kto ju správne pochopí sa nedá neuzrieť Dokonalosť Božieho stvorenia...
Som úprimne vďačný všetkým tým, ktorý sa nebáli písať o reinkarnácii a všetkým ktorý ma na tieto myšlienky priviedli.
Ale musím zároveň podotknúť, že sa dištancujem od reinkarnácie, ktorá pripúšťa prevteľovanie do zvierat, alebo nebodaj rastlín...

Dôkazov na reinkarnáciu je veľa, dokonca aj v Biblii sa zachovali min. dva. Stačí len hľadať. Kto hľadá, ten nájde.
Kto hľadá pravdu, aj ten ju nájde.

Ešte raz vďaka za príspevky, aj som ich chcel oceniť, ale nezobralo mi to ... neodborná téma.

Amen ....

http://www.duchovnapremena.sk/biblia/b10.php
Tara1
10.12.09,20:23
Pamätám si z mojej mladosti, a vtedy mi to bolo veľmi smiešne, že moja mama skoro všetko liečila Lipovitanom. Bol to jej liek, ktorý jej pomáhal a ordinovala ho aj ockovi, či už pri chrípke, nachladnutí, bolestiach, akonáhle mal niekto nejaký problém, už ponúkala svoj všeliek a najneuveriteľnejšie je, že on vždy pomohol..a dnes je to presne tak so mnou..môj všeliek je propolis rozpustený v liehu..a tiež ho používam na všeličo a takisto ho ponúkam ako pomoc iným..a tiež veľmi pomáha..
TomasHC
11.12.09,06:28
húžva: budem offtopic, ale pokial viem, tak Biblia zrovna otvorene k reinkarnacii nehlasi ako ine nabozenstva. Ak to treba hladat medzi riadkami, tak sa to tam da najst ako aj milion inych veci.

Osobne som zaryty a presvedceny ateista, z omse v kostole sa mi jezia chlpy, ale myslienka reinkarnacie mi je celkom mila :) Aj ked to bude asi zbytocne, ked si clovek neuvedomuje svoje minule existencie, nevie sa z nich poucit ani nijako inak zurocit :(
Denisa
11.12.09,08:28
Aj ked to bude asi zbytocne, ked si clovek neuvedomuje svoje minule existencie, nevie sa z nich poucit ani nijako inak zurocit :(

Dá sa to napríklad regresnou terapiou - mám to odskúšané, overené ;)
Už kedysi dávno, tisíce rokov dozadu, hlavne východné kultúry, využívali rôzne takéto metódy na rozvoj a poznanie seba, a pochopenie všetkého na čo hľadali odpoveď.
hanelie
11.12.09,09:06
Kto hľadá pravdu, aj ten ju nájde.
ale každý tú svoju - podľa svojho presvedčenia a viery

písať /hovoriť /o postihnutí človeka /mentálne, fyzicky ai./ako o akejsi forme spravodlivosti z minulých životov je prinajmenšom :confused: ,
neviem si predstaviť rodiča, ktorý sa na svoje ťažko postihnuté dieťa pozerá ako na bohom spravodlivo potrestaného za svoje skutky v predchádzajúcom živote:eek:

niečo podobné sa deje aj v kolektívnych predsudkoch a poverách - / v súvislosti s reinkarnáciami a minulými životmi / - jednoducho človek potrebuje mať akú takú istotu v odpovediach na otázky, ktoré sa nedajú celkom klasicky rozumovo vysvetliť
lofr
11.12.09,11:14
Zaujimave, ako sa tema zazracny liek, rychlo zvrtne az k samotnemu zakladu vesmiru - k Bohu. Nieco na tom bude. Cim hlbsie patrame, tym skor najdeme korene. A prave tam hlboko lezi najvacsi zazracny liek, liek na vsetko. Poznanie, viera a laska. To su korene.
Co je to vlastne zazrak? To je nasa nevedomost. Keby sme mali poznanie vsetkeho, tak ako Stvoritel nasho vesmiru, ziaden zazrak by nemohol existovat. Ked ale nemame poznanie, a nieco nas milo prekvapi, tym, ze to funguje, volame to zazrak. Zazrak je teda mozny len vdaka nasej nevedomosti. Pritom ale, zazrak je nieco, co je aj tak v sulade s prirodnymi zakonmi. Teda, na jednej strane stoji nevedomost, kde su zazraky mozne, na druhej strane stoji absolutne poznanie, kde zazraky mozne niesu. Medzitym su prirodne zakony, ktore platia vzdy. Ked chceme zazraky, mozeme ist na to dvoma cestami. Prva, je cesta nevedomosti. Ostaneme nevedomi a cakame, az budeme mat take stastie, az sa nejaky zazrak stane. Druha cesta, je cesta poznania. Ucime sa porozumiet prirodnym zakonom, a zistime, ze tie zazraky vlastne zazrakmi neboli, ale samotnymi prirodnymi zakonmi, ktore sme dovtedy nepoznali. Cim vacsie poznanie mame, tym viac zazrakom rozumieme, ale uz ich nevolame zazrakmi. Volame ich poznanim. Na druhej ceste, ceste poznania, teda ziadne zazraky neexistuju. Ked neexistuju ziadne zazraky, nemoze existovat ani nahoda, a teda nemoze existovat ani stastie, ani smola. Nahoda neexistuje. Vsetko je pricina-dosledok, to hovori poznanie prirodnych zakonov. Ked sa teda narodi niekto ako mentalne postihnuty, ci inak poznaceny, nemoze to byt nahoda. Pretoze ja som si vybral cestu poznania, viem, ze zazraky neexistuju, a ani nahody. Ten clovek si to zasluzi. Hladam chybajucu skladacku, ktora mi tam chyba. Najdem dusu, Boha a spravodlivost. Uverim na reinkarnaciu. Nedavam jej ziadnu formu, rovnako ako ani Bohovi. Nenecham sa zviest z cesty 100x prepisanymi a nedoveryhodnymi nabozenskymi textami v rukach cirkvi. Vybral som si cestu poznania, a vsetko poznanie lezi v mojom ludskom byti. Dostal som dar rozmyslat, aby som sa pytal na Boha, nie aby som sa snazil nanho zabudnut.
Moj zazracny liek je moje poznanie. Ale zazracny je len pre tych, co si nevybrali cestu poznania...
hanelie
11.12.09,11:37
lofr vitaj na fóre :) -
monika74
11.12.09,11:42
ja by som tvrdenie o liecivych ucikoch medu podporila odkazom na jeden zaujimavy clanok v zivote.sk - zivot.lesk.cas.sk/cl/11124/248546/Z-zra-n--med-V-elie-produkty--ak--ve-k--bud-cnos-
...mne napr. pri prechladnuti pomaha niekolko salok denne obycajneho horuceho cierneho caju s medom a citronom...zaberie to tak do 2 dni a nepotrebujem k tomu ani paralen a jemu podobne vymozenosti farmaceutickeho priemyslu...ked mozem tabletkam sa vyhybam....
húžva
12.12.09,18:00
O cesnaku do ucha som ešte nepočul, ale detský moč máme vyskúšaný na zápal stredného ucha úspešne.
húžva
12.12.09,18:02
Uvedomujem si, ze som trochumimotemy, ale neda mi to . Vcera kolegynu bolelo velmi ucho a druha spolupracovnicka jej poradila stary a aj mne znamy recept, aby si do ucha dala cesnak, ked si ho uz chcela vybrat, tak sme ju presviedcali, ze len nech si ho tam necha. Kedze do rana ju ucho bolelo, navstivila usneho doktora a ten jej po vysetreni vravi, co ste si preboha davali do ucha, mate ho mimoriadne podrazdene, no a ona mu popravde vravi, ze cesnak. Tak a kto vam to poradil?!, ak to bol chlap, tak ho kopnite do g...i a ak zena, tak do r..i. Tak dopadla nasa alternativna medicina.:o


O cesnaku do ucha som ešte vôbec nepočul, ale máme dobré skúsenosti s detským močom na zápal stredného ucha.
jobobe
12.12.09,18:23
O cesnaku do ucha som ešte vôbec nepočul, ale máme dobré skúsenosti s detským močom na zápal stredného ucha.
smiem sa spýtať akým spôsobom liečite zápal stredného ucha?
Mária.K.
12.12.09,19:00
Manžel zvykne využívať hojivé účinky živice smreka. Používa ju väčšinou na rôzne poranenia na rukách, keď vidí, že sa mu rana začína hnisať.
Mäkkú živicu zo smreka si nanesie na vyčistenú ranu, prelepí náplasťou a nechá pôsobiť aj niekoľko dní. Stále hovorí, že živicou si liečia rany ihličnany a že pomáha aj ľuďom. Ja tento ľudový liek využívať nemôžem, lebo som na živicu alergická.
húžva
12.12.09,19:23
Zaujimave, ako sa tema zazracny liek, rychlo zvrtne az k samotnemu zakladu vesmiru - k Bohu. Nieco na tom bude. Cim hlbsie patrame, tym skor najdeme korene. A prave tam hlboko lezi najvacsi zazracny liek, liek na vsetko. Poznanie, viera a laska. To su korene.
Co je to vlastne zazrak? To je nasa nevedomost. Keby sme mali poznanie vsetkeho, tak ako Stvoritel nasho vesmiru, ziaden zazrak by nemohol existovat. Ked ale nemame poznanie, a nieco nas milo prekvapi, tym, ze to funguje, volame to zazrak. Zazrak je teda mozny len vdaka nasej nevedomosti. Pritom ale, zazrak je nieco, co je aj tak v sulade s prirodnymi zakonmi. Teda, na jednej strane stoji nevedomost, kde su zazraky mozne, na druhej strane stoji absolutne poznanie, kde zazraky mozne niesu. Medzitym su prirodne zakony, ktore platia vzdy. Ked chceme zazraky, mozeme ist na to dvoma cestami. Prva, je cesta nevedomosti. Ostaneme nevedomi a cakame, az budeme mat take stastie, az sa nejaky zazrak stane. Druha cesta, je cesta poznania. Ucime sa porozumiet prirodnym zakonom, a zistime, ze tie zazraky vlastne zazrakmi neboli, ale samotnymi prirodnymi zakonmi, ktore sme dovtedy nepoznali. Cim vacsie poznanie mame, tym viac zazrakom rozumieme, ale uz ich nevolame zazrakmi. Volame ich poznanim. Na druhej ceste, ceste poznania, teda ziadne zazraky neexistuju. Ked neexistuju ziadne zazraky, nemoze existovat ani nahoda, a teda nemoze existovat ani stastie, ani smola. Nahoda neexistuje. Vsetko je pricina-dosledok, to hovori poznanie prirodnych zakonov. Ked sa teda narodi niekto ako mentalne postihnuty, ci inak poznaceny, nemoze to byt nahoda. Pretoze ja som si vybral cestu poznania, viem, ze zazraky neexistuju, a ani nahody. Ten clovek si to zasluzi. Hladam chybajucu skladacku, ktora mi tam chyba. Najdem dusu, Boha a spravodlivost. Uverim na reinkarnaciu. Nedavam jej ziadnu formu, rovnako ako ani Bohovi. Nenecham sa zviest z cesty 100x prepisanymi a nedoveryhodnymi nabozenskymi textami v rukach cirkvi. Vybral som si cestu poznania, a vsetko poznanie lezi v mojom ludskom byti. Dostal som dar rozmyslat, aby som sa pytal na Boha, nie aby som sa snazil nanho zabudnut.
Moj zazracny liek je moje poznanie. Ale zazracny je len pre tych, co si nevybrali cestu poznania...


Vítam Vás v téme lofr. Vaša analýza je skvelá.
Vrelá vďaka za Váš príspevok, myslím si, že výstižnejšie, stručnejšie a zároveň zrozumiteľnejšie sa to už reinkarnácii a... nedá napísať.

Práve som chcel reagovať na príspevok od hanelie, ktorá sa trošku pohoršovala nad reinkarnáciou, ale zdá sa, že sa Vám podarilo trošíčku "pootočiť" aj jej uvedomenie (hanelie, prosím bez urážky).

Áno všetko so všetkým súvisí a všetky cesty vedú k Bohu.
A žiada sa mi ešte napísať, že ten praveký zákon príčiny a dôsledku je aj na slovensku pradávno známy, píše sa o ňom už v našich rozprávkach!
Len sa mi zdá, že sme už akosi prestali jednoduchej a priamej reči pod tlakom toľkých kultúr rozumieť...

"Bez vetra sa ani list nepohne."
Tak sa o ňom píše v rozprávkach a povestiach.

Verím takmer bezo zvyšku, tomu čo ste o tom "vetre a liste" vo Vašom príspevku napísali, a s ohľadom k tomu v sebe živým aj vieru v to, že pre človeka sa napriek rastúcemu poznaniu zázraky neskončia a ani nemôžu skončiť.
Z jednoduchého dôvodu, ani vo večnosti totiž jednoducho nemôže existovať iba akási zástavka, "nekonečná dovolenka", alebo niečo podobné, práve naopak.
Život je tam nevyhnutne a zákonite niekoľkonásobne "čulejší", živší. To znamená, že aj podmienky pre rast ďalších zázrakov sú neprestajne vytvárané a tak ich vlastne ani zažívať nikdy nemôžeme prestať ani tam.
Totiž ak by sme zázraky, raz jednoducho mali dokázať prestať vnímať, museli by sme sa časom dokonalosťou nevyhnutne priblížiť Stvoriteľovi a neskôr sa možno aj stať samotnými stvoriteľmi, to však nie je možné.
Vždy sme boli a budeme stvorení na obraz Boží, v žiadnom prípade nie pre vznik Božstva nového.

Napriek tomu, že táto myšlienka sebazbožčovania je v skutku samovražedná,
napriek tomu sa po nej vo svojej neskrotnej domýšľavosti a pýche načahuje stále viac ľudí, ktorý sa tak väčšinou podvedome pokúšajú zbaviť svojej zodpovednosti aj za svoje terajšie, ale aj svoje mnohoživotné zlé skutky.
V súčastnosti je táto myšlienka živená mnohými zdanlivo neškodnými duchovnými smermi, a takmer masovo, i keď len po dúškoch o nej už viac rokov píšu vo svojích duchovných "šlabikároch" mnohí súčasný uznávaní ezoterickí autori.

Ale to už je vonkoncom mimo témy...takže podľa mňa pokojne zostaňme pri zázrakoch aj zázračných liekoch, pretože stupeň poznania je v celosvetovom, ale aj celoslovenskom meradle ešte stále veľmi rôznorodý.

Chcem tým povedať, že mnohý z nás, alebo z našich najbližších tie zázračné vyliečenia prostredníctvom niečoho, ešte stále potrebujú.
Potrebujú aj napriek tomu, že nejeden z nás už vďaka poznaniu vie, že akékoľvek vyliečenie, hoci aj tým najprírodnejším a najprirodzenejším liekom, bez skutočného odstránenia príčiny bolesti či choroby, je a bude vždy iba relatívne.


A to je už zasa o láske...
Boh je Láska...
húžva
12.12.09,19:25
Amen ....

http://www.duchovnapremena.sk/biblia/b10.php

Vďaka Vám buchač za podporu, od Vás som to nečakal.
Stanislav 1975
12.12.09,19:29
O cesnaku do ucha som ešte nepočul, ale detský moč máme vyskúšaný na zápal stredného ucha úspešne.

:confused::confused::confused:-TO AKOŽE FAKT?Ja tomu moc neverím teda...
Denisa
12.12.09,21:07
...tak si niečo prečítaj o urinoterapii.
lofr
12.12.09,22:15
Urinoterapia preveri vztah samemu k sebe. Kto sa ma dost rad, toho aj choroba obijde. :)
buchač
13.12.09,14:53
Vďaka Vám buchač za podporu, od Vás som to nečakal.

mimotemy
Prečo ....???
hanelie
13.12.09,18:06
Práve som chcel reagovať na príspevok od hanelie, ktorá sa trošku pohoršovala nad reinkarnáciou, ale zdá sa, že sa Vám podarilo trošíčku "pootočiť" aj jej uvedomenie (hanelie, prosím bez urážky).

v pohodičke - rešpektujem názory iných , niekedy však vášnivejšie obhajujem tie svoje :) my sme s lofrom debatili na túto tému aj v inom fóre / www.jewel.sk (http://www.jewel.sk) - škola pozitívneho myslenia:)
húžva
13.12.09,18:11
:confused::confused::confused:-TO AKOŽE FAKT?Ja tomu moc neverím teda...

Ešte pred rozvodom sme žili nejaký čas na kopaniciach, dcérka na počiatku víkendu chytila silný zápal stredného ucha ešte bola maličká, celý večer preplakala, na šťastie si babka spomenula na ten moč. Do jej vlastného moču sme namočili vatu a dali do uška. Pomohlo.

Dedko mi vždy vravieval, keď sa porežem aby som si to omočil a mám to zaručene vydenzifikované, to mám odskúšané, je to pravda.

Vojaci kedysi, keď boli nútený nosiť kanady jeden po druhom, bola tam veľká hrozba plesňového ochorenia, vtedy vraj tiež pomohlo vymočiť sa do tých kanád, nechať odstáť, potom vysušiť a tak ich vlastne tiež vydenzifikovali. Vždy lepšie ako chytiť na celý ďalší život pleseň na nohy...

Neviem, ale celkovo urinoterapiu, myslím pitie vlastného moču, akosi nemôžem prijať, je mi to proti srsti, ale nevravím, že to nefunguje.
Z logicky detského úsudku je to však abnormálne pretože piť niečo čoho sa telo snaží zbaviť?! V dnešnej dobe je tých intoxikácii - škodlivín strašne veľa a mnohí z nás má aj kadejaké vnútorné ešte celkom neprejavené poruchy - choroby... orgány teda vylučujú kadečo.

Pripomína mi to tvrdenie, že prírodná neupravovaná voda nie je vlastne ani pitná.
Mám pocit, že za urinoterapiou sa skrýva nejaká nekalá snaha, ale nemal som čas ešte nad tým uvažovať.

Minulý rok, nejako o takomto čase som navštívil po dlhej dobe dobrú priateľku. Mala po tvári samé vyrážky, ale skutočne veľké , tie "pubertálne".
Nehovoril som jej na to samozrejme nič, len mi to bolo trochu divné a vo svojom nútri som sa pokúšal nájsť príčinu tých vyrážiek. Vždy mala takú čistú pleť...

Keď som bol na odchode tak sa mi mimochodom pochválila, že začala už dávnejšie s urinoterapiou, neviem ale v tej chvíli som nepochyboval, že za to môže práve pitie vlastného moču, aj som jej to hneď povedal, vyšlo to zo mňa automaticky. Bránila sa bola totiž presvedčená, že robí pre seba to najlepšie čo robiť môže.

Asi štyri mesiace dozadu som ju stretol už mala pleť čistú, ale nebol čas na rozhovor.

Neviem osobne beriem urinoterapiu ako premrštenú, ale budem rád ak sa niekto podelí o svoju skúsenosť.
húžva
13.12.09,18:16
mimotemy
Prečo ....???

No podľa Vašich reakcii na iné mnou zadané témy som Vás pokladal skôr za ateistu.

Ja som tiež ateista, ale vďaka Bohu.

Píšem to preto, lebo sa neradím k žiadnemu náboženstvu, takže z toho sa odvodzujem ako veriaci ateista.
buchač
13.12.09,18:29
No podľa Vašich reakcii na iné mnou zadané témy som Vás pokladal skôr za ateistu.

Ja som tiež ateista, ale vďaka Bohu.

Píšem to preto, lebo sa neradím k žiadnemu náboženstvu, takže z toho sa odvodzujem ako veriaci ateista.

Časť mojej odpovede ......

http://www.porada.sk/1224033-post2.html
húžva
13.12.09,18:36
Manžel zvykne využívať hojivé účinky živice smreka. Používa ju väčšinou na rôzne poranenia na rukách, keď vidí, že sa mu rana začína hnisať.
Mäkkú živicu zo smreka si nanesie na vyčistenú ranu, prelepí náplasťou a nechá pôsobiť aj niekoľko dní. Stále hovorí, že živicou si liečia rany ihličnany a že pomáha aj ľuďom. Ja tento ľudový liek využívať nemôžem, lebo som na živicu alergická.


Veľmi dobre, že ste nám sem prispeli, pretože až pri Vašom príspevku som si spomenul, že to čo jednému prospieva, môže druhému vážne uškodiť.

Na to nesmieme zabúdať ani pri zázračných liekoch!

Aha, už mi je jasné prečo ich je toľko a ani jeden univerzálny, každý z nás potrebuje na tej svojej púti prežiť a vyskúšať niečo pre neho špecifické, niečo čo mu ešte k tej pravej ľudskosti chýba a od toho je priamo závislá aj účinnosť, respektíve neúčinnosť rôznych liekov.

Takto je každý z nás Božou prozreteľnosťou donútený hľadať práve to, čo hlavne on potrebuje.

Vďaka Vám Mária. Opakovanie je matkou múdrosti.
kargo
13.12.09,19:05
Ešte pred rozvodom sme žili nejaký čas na kopaniciach, dcérka na počiatku víkendu chytila silný zápal stredného ucha ešte bola maličká, celý večer preplakala, na šťastie si babka spomenula na ten moč. Do jej vlastného moču sme namočili vatu a dali do uška. Pomohlo.

Dedko mi vždy vravieval, keď sa porežem aby som si to omočil a mám to zaručene vydenzifikované, to mám odskúšané, je to pravda.

Vojaci kedysi, keď boli nútený nosiť kanady jeden po druhom, bola tam veľká hrozba plesňového ochorenia, vtedy vraj tiež pomohlo vymočiť sa do tých kanád, nechať odstáť, potom vysušiť a tak ich vlastne tiež vydenzifikovali. Vždy lepšie ako chytiť na celý ďalší život pleseň na nohy...

Neviem, ale celkovo urinoterapiu, myslím pitie vlastného moču, akosi nemôžem prijať, je mi to proti srsti, ale nevravím, že to nefunguje.
Z logicky detského úsudku je to však abnormálne pretože piť niečo čoho sa telo snaží zbaviť?! V dnešnej dobe je tých intoxikácii - škodlivín strašne veľa a mnohí z nás má aj kadejaké vnútorné ešte celkom neprejavené poruchy - choroby... orgány teda vylučujú kadečo.

Pripomína mi to tvrdenie, že prírodná neupravovaná voda nie je vlastne ani pitná.
Mám pocit, že za urinoterapiou sa skrýva nejaká nekalá snaha, ale nemal som čas ešte nad tým uvažovať.

Minulý rok, nejako o takomto čase som navštívil po dlhej dobe dobrú priateľku. Mala po tvári samé vyrážky, ale skutočne veľké , tie "pubertálne".
Nehovoril som jej na to samozrejme nič, len mi to bolo trochu divné a vo svojom nútri som sa pokúšal nájsť príčinu tých vyrážiek. Vždy mala takú čistú pleť...

Keď som bol na odchode tak sa mi mimochodom pochválila, že začala už dávnejšie s urinoterapiou, neviem ale v tej chvíli som nepochyboval, že za to môže práve pitie vlastného moču, aj som jej to hneď povedal, vyšlo to zo mňa automaticky. Bránila sa bola totiž presvedčená, že robí pre seba to najlepšie čo robiť môže.

Asi štyri mesiace dozadu som ju stretol už mala pleť čistú, ale nebol čas na rozhovor.

Neviem osobne beriem urinoterapiu ako premrštenú, ale budem rád ak sa niekto podelí o svoju skúsenosť.

Na túto terapiu máme zrejme rovnaký názor. Ja užívam dermálnu emulziu, ( predpísanú kožnou lekárkou), ktorej základom je urea a pomáha mi.
húžva
15.12.09,18:25
A čo tak vodoliečba?
Myslím si, že vo všeobecnosti je čistá pramenitá voda nami veľmi nedocenený liek.
Veľmi často malomeštiacky pohŕdame tým čo nám mnohý cudzinci závidia a stádovite nakupujeme sprivatizované minerálky najrôznejších typov, druhov, chemických farieb a chutí!
Píšem o praobyčajnej vode z vodovodu, ktorú stačí nechať iba odstáť aby bola nezávadná.

Pitím vody, liečim najmä bolesti hlavy. Únava, prepracovanosť, vyčerpanosť, boľavé nohy, opuchy, na toto všetko niekedy postačí studená voda. Zápcha, pravidelný pitný režim odstraňuje túto ťažkosť.
Očista organizmu. a ...
Teplé vodné kúpele o tom sa radšej nebudem rozpisovať.

No prosto pramenitá Voda. Je zázračným liekom pre všetkých, bez rozdieľu, ale všetkého veľa škodí aj vody.
delonka
16.12.09,05:59
húžva,

ja by som len zmenila poradie- Láska je Boh, schválne píšem aj slovo Láska s veľkým "L"., myslím,že ten kto miluje ľudí takých akí sú, ten musí byť šťastný ,človeku to v dnešnej dobe chýba., úprimnosť, láska, prajnosť - už nie sú ani medzi najbližšími., skôr opak - závisť, faloš a neprajníctvo.,

etikoterapia-myslím,že nie je zlá vec,.mne to osobne na moje zdravotné problémy sedí, nikomu neublíži,keď sa nad tým aspoň zamyslí....

a ešte jedno dôležité slovíčko nám v našich životoch stratilo na význame /sorry, opäť môj osobný názor/ tolerancia., nechaj žiť a ži! v tejto súvislosti nemôžem pochopiť ako sa môžu ľudia zabíjať v mene viery.

želám nám všetkým, krásne a pokojné vianočné sviatky.
Dobrotka
24.01.10,18:31
Ľaliu máme doma naloženú v liehu stále. Ale musí to byť iba biela ľalia. Používame ju na boľavé rany, otlčené miesta, triesky v palci, reumu,synove rozbité kolená ..... Lístok priložíte na ranu, pokryjete čistým plátnom alebo obvazom a necháte dovtedy, pokým nie je ľalia úplne suchá a zhnednutá. Je to naozaj zázrak. Do rána vytiahne všetku bolesť aj opuchy. Vrelo odporúčam. Tento recept sa v našej rodine dedí už niekoľko generácií.
silvapoko
09.11.13,15:38
Ja na popáleniny tiež používam klasickú horčicu. Keď sa použije hneď, tak sa pľuzgier naozaj neurobí. A ešte mám rada špeciálne náplasti na popáleniny cosmos. Majú účinné látky a chránia pred nečistotami. :)