Pani Oravcová
14.12.09,16:07
Zdravím všetkých. Chcela by som sa spýtať či by mi vedel niekto poradiť ako sa dá založiť nadácia alebo nadačný fond alebo zbierka na pomoc sociálne slabším rodinám. Ak by sa rodina ocitla z ničoho nič na ulici, vzdelanie, podpora talentov atď. Som len obyčajná žena a rada by som v tomto smere pomáhala ľuďom ktorý to naozaj potrebujú. Len neviem čo na to treba a ako sa to vybavuje.Ďakujem vopred za odpovede.
JankaO
14.12.09,15:55
Pani Oravcová
14.12.09,17:32
No zrovna 200 000 vklad na založenie nadácie nemám. Existuje aj niečo iné kde netreba taký vysoký vklad na túto moju činnosť. ďakujem
JankaO
14.12.09,18:15
Občianske združenie.
hanelie
15.12.09,07:27
pre vznik občianského združenia treba min 3 osoby - podrobnosti o registrácií na stránke minv - sekcia registrácie -
na porade máme množstvo tém o vzniku občianského združenia , prípadne neziskovej organizácie
Pani Oravcová
15.12.09,15:22
Počula som niečo i o nadačnom fonde. Vie mi to niekto poradiť čo je lepšie založiť. Menej problémové. Ďakujem
victoria
15.12.09,16:49
To máte asi skôr na mysli neinvestičný fond. Nadačný fond je súčasťou účtovníctva nadácie, nadačné fondy môže vytvárať nadácia. Neinvestičný fond je iný druh organizácie nezriadenej za účelom podnikania a zriaduje sa podľa zákona o neinvestičných fondoch. Základné imanie neinvestičného fondu je minimálne 66,38 EUR.
Pani Oravcová
16.12.09,18:13
A mhohla by som ja ako samostatná fyzická osoba založiť neziskovú organizáciu napr. dobrý anjel. na pomoc ľuďom v núdzi.
Halli
16.12.09,18:21
A mhohla by som ja ako samostatná fyzická osoba založiť neziskovú organizáciu napr. dobrý anjel. na pomoc ľuďom v núdzi.

píšeš, že nemáš financie...zakladateľ dobrého anjela Andrej Kiska dal do tohto projektu 1mil €...máš veľké sny s malými možnosťami :rolleyes:
hanelie
17.12.09,07:33
registrácia n.o. :)
http://www.civil.gov.sk/archiv/p12/p12-03-01.shtm

predpokladaná doba získania väčšej sumy na určený cieľ cca min dva roky pri maximálnom úsilí / nespočet zaslaných projektov / žiadostí o dotáciu, prípadne grantov ap.
MiG29M
17.01.10,19:10
To je pekná blbosť a nie porada
pivko
17.01.10,19:18
Zdravím všetkých. Chcela by som sa spýtať či by mi vedel niekto poradiť ako sa dá založiť nadácia alebo nadačný fond alebo zbierka na pomoc sociálne slabším rodinám. Ak by sa rodina ocitla z ničoho nič na ulici, vzdelanie, podpora talentov atď. Som len obyčajná žena a rada by som v tomto smere pomáhala ľuďom ktorý to naozaj potrebujú. Len neviem čo na to treba a ako sa to vybavuje.Ďakujem vopred za odpovede.
Aj ja si chcem založiť nadáciu na pomoc všetkým čo sa pustili do stavby rodinného domu:mee:Všetky použité prostriedky poctivo zdokladujem:D a použijem len na nákup stavebného materiálu a platy stavbárov:rolleyes:.
V tejto republike už by každý chcel mať nadáciu:mad:
buchač
17.01.10,20:11
Možno trochu mimotemy

Ale je to názor kamaráta na kamaráta .....
Je to síce na dlhšie čítanie , ale oplatí sa ...


A pak jsme zjistili, že “čepičáři” mají nad sebou ochrannou ruku a to přímo z Hradu! Každý čepičář, který chtěl v centru Prahy prodávat ten hnus, musel se nejprve na úřadě Prahy 1 – jenž vydával povolenky k záboru místa pro prodejce vždy na čtvrt roku – prokázat složenkou 30 tisíc korun, které musel pan žadatel poslat na Nadaci paní Olgy Havlové! Teprve po předložení takového platebního dokladu – poštovního ústřižku – bylo čepičáři dovoleno, aby zaplatil Praze 1 za zábor na čtvrt roku a bylo mu vydáno povolení k prodeji s přesným vymezením místa. Jen ze Staroměstského náměstí až na Hrad těch čepičářů bylo na 60! Já jsem takovou složenku od jednoho čepičáře získal za lahvičku rumu, ofotil ji, napsal kritický článek “Za úplatu Nadaci Olgy Havlové budou možná povoleny k prodeji i drogy” a vše předal následně do ČTK, byť jsem to nabízel k otištění všemu tehdejšímu tisku.


Vyprávěl mi jeden člověk z oné zmiňované Nadace paní Olgy, že když přišla do Čech ze Západu nějaká nabídka ku pomoci – povětšinou se jednalo zdravotnické zařízení – všechny takové nabídky muselo ministerstvo zdravotnictví posílat nejdříve paní Olze a byla to ona, kdo vyřizoval všechny ty humanitární nabídky. Jen ona v této zemi měla na tom všem zásluhy, že jedině její Nadace zařídila to, či ono, že vše sehnala a obstarala pro děti.

http://hlavuhore.wordpress.com/2009/12/21/opilec-vaclav-havel-jiri-wolf/