Zavrieť

Porady

založenie nadácie

Ahojte, prosim Vás nemohol by sa mi niekto ohlásiť, kto má prax so založením nadácie? Potrebovala by som stanovy, alebo nejakú zmluvu o založení, až by to bolo možné, nakoľko moja kamarátka má postihnuté dievčatko a má možnosť príjmu z 2 % daní pre tento rok už samozrejme, že nie/. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    O nadáciách viď www.civil.gov.sk pri registre a registrácie a súčasne prikladám ako vzor dokumenty, ktoré po úprave na vlastné podmienky sú použiteľné.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    krajc Pozri príspevok
    poprosím o info : vstupný poplatok pri založení nadácie je ?
    pokial viem, nadacne imanie je 200 tis sk, my mame neinvesticny fond, je to podobne ako nadacia-ale riadi sa inym zakonom, a tam je zakladaci poplatok 2000 sk

    pacifik667 je offline (nepripojený) pacifik667

    Pohodový človek pacifik667
    Aká právna forma je najvhodnejšia, aby som ju mohol plne ovládať, ale majetkovo by som bol v anonymite. Ktorá forma má najjednoduchšie účtovníctvo a byrokraciu. V mnojom prípade chcem kúpiť druhú nehnuteľnosť /investovať vlastné prostredky/ a súčasne som nezamestnaný a chcel si zachovať právo na poberanie životného minimuma. Uvažujem neziskovú organizáciu, nadáciu, tichú spoločnosť a iné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.