Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti a založenie novej

Chcem sa opýtať či mi vie niekto poradiť: mám živnosť od roku 2004 a chýbajú mi tam niektoré činnosti, v ktorých by som chcela podnikať. Nechcem mať dve živnosti. Je možné túto živnosť zrušiť a založiť si novú . Aká lehota je na založenie si novej živnosti a môžem si v tej novej živnosti uviesť aj niektoré činnosti z tej prvej ? Ešte by ma zaujímalo
ako to je potom zo zdravotnou a socialnou poisťovňou. Som povinná platiť socialne odvody, ale sa na to vzťahujú podmienky ako pre začínajúceho živnostníka?
ďakujem za akúkoľvek odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Môžeš si rozšíriť živnosť - s tým je určite menej behania, ako so zrušením a založením novej.

    lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

    živnostník lienka3
    Neviem, ale bola som na živnostenskom úrade a tam mi povedali, že 1000 Sk kolok a založiť si novú živnosť , že doplniť to nejde. Tak neviem či to bola správny informácia .

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    lienka3
    Neviem, ale bola som na živnostenskom úrade a tam mi povedali, že 1000 Sk kolok a založiť si novú živnosť , že doplniť to nejde. Tak neviem či to bola správny informácia .
    To počujem prvý krát. Dúfam že hovoríš o FO. Podľa mňa ty ako FO môžeš mať len jedno IČO a jedno DIČ !! Podľa mňa by ti mali živnosť len rozšíriť. To je bežne.:p

    lienka3 je offline (nepripojený) lienka3

    živnostník lienka3
    Ano som FO a také informácie mi dali keď som mala možnosť isť na dlhšie robiť v rámci Slovenska činnosť , ktorú som nemala v živnosti. Odporučili mi to robiť na sprostredkovateľskú činnosť v rozsahu voľnej živnosti, ale to sa zasa nepáči tým čo mi davajú prácu v oblasti filmu.
    A momentálne nemám ani žiadnu takúto prácu a vznikla mi aj povinnosť platiť socialne odvody, ale z čoho keď teraz nemám dobry príjem a pozastaviť živnosť znamená nepodnikať 6 mesiacov . Takto sa mi to zdalo byť jednoduchšie v tom, že by som asi neplatila socialne odvody a mohla by som si založiť živnosť s tými činnosťami, ktoré potrebujem. Niečo som tu už našla ale je to z minulého roku.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    bredikova
    To počujem prvý krát. Dúfam že hovoríš o FO. Podľa mňa ty ako FO môžeš mať len jedno IČO a jedno DIČ !! Podľa mňa by ti mali živnosť len rozšíriť. To je bežne.:p
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=231500#post231500

    Zrušenie živnosti a založenie novej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.