km30
19.12.09,15:39
Ahoj moja švagriná mi vulgárne nadáva prostredníctvom sms. Môžem na ňu podať trestné oznámenie aj za takéto správy? Ďakujem
buchač
19.12.09,14:49
Ahoj moja švagriná mi vulgárne nadáva prostredníctvom sms. Môžem na ňu podať trestné oznámenie aj za takéto správy? Ďakujem

...si normálny/a ....?????????

Si slovák - slovenka ?

Ak áno , niet čo riešiť ....;)
Toľko krásnych írečitých výrazov má naša slovenčina ....ani expresívny človek veľmi nemusí byť ...;):---:D:D:D:D

Malá vzorka :

Ogrgeň,Papľuh,Kekečur,Oplan,ikimor,Lapikurkár, Koňokrad,Pačmag,Ceľban,Ozembuch,Kleofáš,
Potlkeň,Ochľasta,Drndaj,Odzgaň,Kľampa,Paskuda, Nalpa,Šklban,Ťulpas,Hastroš,Oštinoha

a ďaľšie ....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=slovensk%C3%A9+nad%C3%A1vky&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
misoft
19.12.09,14:54
Buchač, zase si sledoval reprízy L&S ? :D Ale v jednom máš pravdu, sú to také nádherné výrazy, že km30 ich môže smelo a veselo použiť. A jeho švagriná bude z toho PAFFF! :---
arizona
19.12.09,19:55
už je tu viacero debát na túto tému, používaj vyhľadávač;)
napr. http://www.porada.sk/t126436-anonymne-volania-a-obtazovanie.html

prečítaj aj : http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html (bod č. 4 )
Chobot
19.12.09,23:20
Ahoj moja švagriná mi vulgárne nadáva prostredníctvom sms. Môžem na ňu podať trestné oznámenie aj za takéto správy? Ďakujem

Trestné oznámenie za správy nemôžeš podať. Trestné oznámenie sa podáva pri spáchaní nejakého trestného činu. A zaslanie vulgárnej správy nie je trestný čin. Môže to byť kvalifikované ako priestupok, ale neviem ti povedať, aký by to mohol byť trestný čin.

Takže jednoducho ich vymaž.

To mi pripomína situáciu, keď jedna pani s plačom sa sťažovala, ako jej bývalý (tuším) manžel či frajer škaredo nadával cez telefón pol hodinu!!!! :rolleyes::D
km30
20.12.09,01:19
Nestalo sa mi to prvý krát a nezostalo iba pri sms, ale vynadala mi priamo na ulici v meste, ale nemám žiadnych svedkov čo by mi to dosvedčili. Presné znenie nadávky bolo " Ty pi... sku......"
uct2007
20.12.09,03:34
Nestalo sa mi to prvý krát a nezostalo iba pri sms, ale vynadala mi priamo na ulici v meste, ale nemám žiadnych svedkov čo by mi to dosvedčili. Presné znenie nadávky bolo " Ty pi... sku......"

No neviem, ale by som to proste ignorovala, veď tým ju naštveš najviac, keď si to proste nebudeš všímať a nerieš to vôbec. Je proste blbá, tak čo s ňou??
Vykašli sa na to, Vianoce sú na spadnutie tak si ich nepokaz a hlavne nedaj si ich pokaziť nikým a ničím. A teda nech ich máš pekné :)
km30
20.12.09,07:36
Asi máš pravdu a aj tebe želám pekné Vianoce.
profesional
21.12.09,22:38
Ak su tam len vulgarizmy, ide o priestupok voci obcianskemu spolunazivaniu. Na taketo nieco sa podava priestupkove oznamenie na miestne prislusnom obvodnom urade podla bydliska pachatela. V pripade ak su tam akekolvek vyhrazky, ide o trestny cin a trestne oznamenie mozes podat na hociktorom policajnom utvare alebo prokurature.
Ak bude v priestupkovom konani uznana 1 krat za vinnu a bude jej ulozena sankcia, tak behom 2 rokov sa 3. takyto delikt bude povazovat za trestny cin. Takze ak v tom bude dlhodobo pokracovat aj po potrestani obvodnym uradom, je mozne aj trestne stihanie.
Barbara
22.12.09,04:59
ja by som zmenila číslo a bude ju triafať šľak;)
km30
22.12.09,12:23
Presné znenie vety bolo "Ty pi... sku... skap do rána" alebo už použila aj výraz "zabijem ťa" a keď som jej pohrozila, že ju nahlásim na políciu odrazu to bolo akože zo srandy.
profesional
22.12.09,19:56
V pripade vyhrazky smrtou, nie je podstatne ako ju ta osoba myslela, nakolko to ako ju v skutocnosti myslela sa v tomto pripade preukazat neda. Takze na tvojom mieste by som podal trestne oznamenie.
buchač
23.12.09,05:46
Presné znenie vety bolo "Ty pi... sku... skap do rána" alebo už použila aj výraz "zabijem ťa" a keď som jej pohrozila, že ju nahlásim na políciu odrazu to bolo akože zo srandy.


V pripade vyhrazky smrtou, nie je podstatne ako ju ta osoba myslela, nakolko to ako ju v skutocnosti myslela sa v tomto pripade preukazat neda. Takze na tvojom mieste by som podal trestne oznamenie.

Jedno naväzuje na druhé ....

Ešte sa nenašiel človek , ktorý by mi to do ksichtu šmaril ....:rolleyes:

Trestné oznámenie ????
Blbosť ....a na čo ...????

Pridrbal by som rovno na ulici ...:cool:
profesional
23.12.09,11:55
Na to aby si to ta osoba raz a navzdy rozmyslela. To je pripad na skratene trestne konanie. Tam v pripade ze by sa vysetrovatelovi chcelo je mozne dokoncit vysetrovanie a vzniest obvinenie a podat navrh na podanie obzaloby behom 10 dni.
km30
24.12.09,07:21
Uvidím, ako to bude po sviatkoch a potom sa rozhodnem. Ďakujem všetkým za pomoc a želám ŠŤASTNÉ A VESELÉ.