zetta
25.12.09,13:46
Ahoj som tu nový viete mi poradiť ako sa dá odstrániť stará téma ktorá už nieje premna aktualna.
ďakujem
arizona
25.12.09,16:33
Ahoj som tu nový viete mi poradiť ako sa dá odstrániť stará téma ktorá už nieje premna aktualna.
ďakujem
Ako to myslíš? akože chceš zmazať tému, ak si už dostal odpoveď?:rolleyes::confused:
"Porada" je "o poradení"...poraďáci dobrovoľne poradia tomu, kto to potrebuje;):)
Nie je to povinné, ale ak niekto poradí Tebe , je milé ak poradíš aj Ty v témach, v ktorých by si vedel na oplátku poradiť Ty...

Odpoveď na tvoju otázku neslúži iba tebe, ale aj niekomu druhému,kto má rovnaký, či podobný problém a použije vyhľadávač...
Takže staršie témy ( už zodpovedané) sa nevymazávajú, ale slúžia ďalej.

Odporúčam prečítať aj : http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html - možno ti trošku priblíži fungovanie tejto stránky;):)

Ak chceš z nejakého dôvodu vymazať určitý svoj príspevok, slúži na to tlačítko nahlás, pri každom príspevku. Admin, či moderátor môže podľa uváženia príspevok zmazať. / ak je na to dôvod /
alla66
03.10.10,07:42
Ako to myslíš? akože chceš zmazať tému, ak si už dostal odpoveď?:rolleyes::confused:
"Porada" je "o poradení"...poraďáci dobrovoľne poradia tomu, kto to potrebuje;):)
Nie je to povinné, ale ak niekto poradí Tebe , je milé ak poradíš aj Ty v témach, v ktorých by si vedel na oplátku poradiť Ty...

Odpoveď na tvoju otázku neslúži iba tebe, ale aj niekomu druhému,kto má rovnaký, či podobný problém a použije vyhľadávač...
Takže staršie témy ( už zodpovedané) sa nevymazávajú, ale slúžia ďalej.

Odporúčam prečítať aj : http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html - možno ti trošku priblíži fungovanie tejto stránky;):)

Ak chceš z nejakého dôvodu vymazať určitý svoj príspevok, slúži na to tlačítko nahlás, pri každom príspevku. Admin, či moderátor môže podľa uváženia príspevok zmazať. / ak je na to dôvod /

Neodstraňujú sa staré zodpovedané témy! Ale čo tak v rámci šetrenia s pamäťou a možným zvýšením rýchlosti tejto stránky zrušiť témy, ktoré sú do dnešného dňa bez odpovede? Alebo tie, v ktorých zadávateľ namiesto rady našiel ironické poznámky na svoju osobu alebo opisovanú skutočnosť... Ešte jedna poznámka ... umožniť zadávateľovi témy, zmazať omylom založenú duplicitnú tému.
veronikasad
03.10.10,09:28
Ahoj som tu nový viete mi poradiť ako sa dá odstrániť stará téma ktorá už nieje premna aktualna.
ďakujem
Odstrániť sa nedá, ak nechceš aby sa v téme pokračovalo, môžeš ju uzatvoriť - bude prístupná len na čítanie.
rodina1
03.10.10,12:14
... dievčence, reagovali ste na skoro rok starú tému ...
alla66
03.10.10,12:21
Použila som nový Google vyhľadávač a schváľne vložila príspevok do starej témy. Prečo zakladať novú tému, keď stará je stále aktuálna;)
Chobot
04.10.10,08:56
Neodstraňujú sa staré zodpovedané témy! Ale čo tak v rámci šetrenia s pamäťou a možným zvýšením rýchlosti tejto stránky zrušiť témy, ktoré sú do dnešného dňa bez odpovede? Alebo tie, v ktorých zadávateľ namiesto rady našiel ironické poznámky na svoju osobu alebo opisovanú skutočnosť... Ešte jedna poznámka ... umožniť zadávateľovi témy, zmazať omylom založenú duplicitnú tému.

1. Tému môže vymazať administrátor alebo moderátor. Ak niekto nahlási duplicitnú tému, moderátor to vymaže. Ak sa nahlási nevhodná téma, buď sa vymažú nevhodné príspevky, alebo sa zmaže celá téma (ak tam nie je nič osožné).

2. Keby sa zadávateľom umožnilo vymazať témy (svoje príspevky môžu upraviť a teda aj vymazať do 2 mesiacov od napísania), ako by si rozlíšila duplicitnú tému a neduplicitnú. Potom by sa stalo, že by niekto napísal otázku, ľudia by mu poradili a on by následne tému vymazal. A čo prípadní budúci poraďáci ,ktorí by mali podobný problém? Znovu by sa museli opýtať? A čo poraďáci, ktorí poradili? To by im niekto len tak mirnix-dirnix zmazal ich cenné príspevky, na ktoré venovali čas?

3. Neviem, akú pamäť máš na mysli. Ak diskový priestor na serveri, tak zmazaním témy sa voľný priestor nezväčší. Zmazaná téma sa nevymaže, zostane uložená, len je pre bežných poraďákov neviditeľná. Admin a moderátori vidia zmazané témy a môžu ich kedykoľvek znovu oživiť.

Takže nesúhlasím, aby každý mal možnosť mazať témy. Každý však môže tému nahlásiť a požiadať o vymazanie. JE na moderátorovi, či to urobí alebo nie.
alla66
04.10.10,10:47
Nemala som poňatia, že zmazané témy nie sú úplne odstránené. A z akého dôvodu sa uchovávajú, to už neriešim. Duplicitná téma - tým som mala na mysli, ak zadávateľ vytvorí tému v Zdraví, neskôr si uvedomí, že sekcia Domácnosť viac vyhovuje danej otázke a tému zadá druhýkrát. Potom namiesto rád a odpovedí číta komentáre, prečo tému založil 2x. Ak by bolo umožnené pri zakladaní témy v určitom časovom intervale odstrániť duplicitnú tému, spokojnosť bude na obidvoch stranách. Nájdu sa i takí nedočkavci, ktorí úmyselne položia otázku, dúfajúc rýchlu odpoveď... Mám ešte jednu žiadosť, doplniť pri zakladaní otázky možnosť editovať názov témy. Pripadá mi nefér, ak zadávateľ témy nemá pristup k úprave preklepu, alebo hrubky a stane sa terčom posmeškov v inej nemenovanej téme. Mýliť sa, je ľudské.:)
Chobot
04.10.10,11:48
Nemala som poňatia, že zmazané témy nie sú úplne odstránené. A z akého dôvodu sa uchovávajú, to už neriešim.

Aj v PC keď dáš vymazať súbor, tak sa nevymaže. Dokonca sa nevymaže, ani keď ho dáš vymazať z koša. Dáta sú stále na disku a je možné ich obnoviť.

Aj o vymazanej téme je dobré, keď je jej história zachovaná, kto čo písal, kedy sa vymazalo a pod.


Duplicitná téma - tým som mala na mysli, ak zadávateľ vytvorí tému v Zdraví, neskôr si uvedomí, že sekcia Domácnosť viac vyhovuje danej otázke a tému zadá druhýkrát. Potom namiesto rád a odpovedí číta komentáre, prečo tému založil 2x. Ak by bolo umožnené pri zakladaní témy v určitom časovom intervale odstrániť duplicitnú tému, spokojnosť bude na obidvoch stranách.

Ale ako chceš dosiahnuť, aby systém vedel, že toto je duplicitná téma a užívateľ môže zmazať, a toto nie je duplicitná téma a užívateľ nemôže zmazať? Softvér nie je inteligentný, že z názvu či obsahu dokáže určiť duplicitu.


Nájdu sa i takí nedočkavci, ktorí úmyselne položia otázku, dúfajúc rýchlu odpoveď... Mám ešte jednu žiadosť, doplniť pri zakladaní otázky možnosť editovať názov témy. Pripadá mi nefér, ak zadávateľ témy nemá pristup k úprave preklepu, alebo hrubky a stane sa terčom posmeškov v inej nemenovanej téme. Mýliť sa, je ľudské.:)

Má možnosť nahlásiť tému či príspevok a moderátor mu názov opraví. často dostávam takéto požiadavky a nie je to nič nezvyčajné.
Kvaka
04.10.10,13:17
Má možnosť nahlásiť tému či príspevok a moderátor mu názov opraví. často dostávam takéto požiadavky a nie je to nič nezvyčajné.
Stalo sa aj mne, v názve témy som namiesto sociálneho poistenia napísala siciálneho, nahlásila som chybu a poprosila o opravu, stalo sa, ďakujem.
Len tá pôvodná chyba ostáva naďalej v hlavičke každého príspevku, takže nepomôže len táto oprava.
alla66
04.10.10,13:44
Stalo sa aj mne, v názve témy som namiesto sociálneho poistenia napísala siciálneho, nahlásila som chybu a poprosila o opravu, stalo sa, ďakujem.
Len tá pôvodná chyba ostáva naďalej v hlavičke každého príspevku, takže nepomôže len táto oprava.

.... je povolené editovať príspevok, ale názov témy je blokovaný... Stačí chvíľka nepozornosti a.....
Oj, oj, žeby sme mali o jedno poistenie naviac?
Navrhované zmeny zákona o siciálnom poistení Dnes
10:27 AM
PRÍSPEVOK PRE ZAČATIE PODNIAKNIA
Chobot
04.10.10,13:58
Stalo sa aj mne, v názve témy som namiesto sociálneho poistenia napísala siciálneho, nahlásila som chybu a poprosila o opravu, stalo sa, ďakujem.
Len tá pôvodná chyba ostáva naďalej v hlavičke každého príspevku, takže nepomôže len táto oprava.

Dá sa aj to opraviť, len je to pracnejšie. Musím vtedy editovať každý jeden príspevok. Názov príspevku si môže každý sám zadať, nemusí byť rovnaký, ako je názov témy. Ak sa ale nezadá žiadny, tak názov príspevku je totožný s názvom témy.

Pozri po úprave:

http://www.porada.sk/t148486-navrhovane-zmeny-zakona-o-socialnom-poisteni.html
Kvaka
04.10.10,14:03
Dá sa aj to opraviť, len je to pracnejšie. Musím vtedy editovať každý jeden príspevok. Názov príspevku si môže každý sám zadať, nemusí byť rovnaký, ako je názov témy. Ak sa ale nezadá žiadny, tak názov príspevku je totožný s názvom témy.

Pozri po úprave:

http://www.porada.sk/t148486-navrhovane-zmeny-zakona-o-socialnom-poisteni.html
Už je to v poriadku, ďakujem.
Kvaka
04.10.10,14:06
.... je povolené editovať príspevok, ale názov témy je blokovaný... Stačí chvíľka nepozornosti a.....
Ale ja môžem opraviť chybu len vo svojich príspevkoch. Ostalo by to v hlavičkách ostatných príspevkov, aj po oprave názvu témy.
Chobot
04.10.10,14:08
Ale ja môžem opraviť chybu len vo svojich príspevkoch. Ostalo by to v hlavičkách ostatných príspevkov, aj po oprave názvu témy.

áno, za názov príspevku je zodpovedný autor príspevku. On ho môže pri písané príspevku zmeniť.