nedopo
25.12.09,20:32
Prosím o pomoc, vysvetlenie prístupových práv.Zaregistroval som sa 21..12.2009, pretože ma zaujala téma dobrovolny-platca-dodatocne-riesenie,a chcel som tam napísať príspevok.Po ukončení registrácie som čakal oznámenie o aktivácii, neprichádzalo nič. Tak som sa aspoň zoznamoval s Poradou. Keď som prezeral zoznam členov,som zistil,že už aj tí, čo sa prihlásili po mne, písali príspevok.Prihlásiť sa mi podarilo, ale sa mi nepodarilo napísať príspevok. Objavilo sa upozornenie:

nedopo, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístup k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese.

Keď som chcel hlasovať (sprehľadniť tému, dať na svetlo, schovať do tmy, svetlo, tma a neviem koľko ďalších pomenovaní existuje pre jeden a ten istý úkon) som sa dozvedel,že hlasovať môžu len registrovaní.Ak ma vítajú na stránke mojim prihlasovacím menom, môžem byť neregistrovaný?

Čírou náhodou som zistil, že na iné témy by som mohol písať.

Cez Kontakt som oznámil tento môj problém, odpoveď som nedostal.

Navrhujem, aby novým členom boli poskytnuté prehľadné základné informácie, s vysvetlením aj základných pojmov, podľa možnosti na jednom mieste (napr. zaslaním mailu hneď po registrácii alebo v špeciálnej sekcii pre nových), aby sa rýchlejšie zorientovali v tom, ako funguje Porada. Lepšie informovaní by kládli menej otázok.

Vopred ďakujem za pomoc,

Gabriel

No prosím, narazil som na ďalšie pravidlo, o ktorom som nevedel...chcel som pridať link na stránku, o ktorú mám záujem...až po 15 príspevkoch...:( :rolleyes: :)
wagner
27.12.09,08:41
Vitaj na Porade. Prečítaj si najprv Etiketu porady, tam sú upravené prístupy pre nováčikov. Ako nový člen nemáš na začiatku toľko možností, ako ostatní členovia. Tým musí prejsť každý. Ani my sme hneď od začiatku nemohli robiť všetko, ako starší členovia. A okrem toho, by si sa mal najprv v téme "Nováčikovia predstavte sa" predstaviť poraďákom. Všade treba dodržiavať určitý postup, to platí aj tu.
frederyka
27.12.09,19:40
Vitaj na Porade. Prečítaj si najprv Etiketu porady, tam sú upravené prístupy pre nováčikov. Ako nový člen nemáš na začiatku toľko možností, ako ostatní členovia. Tým musí prejsť každý. Ani my sme hneď od začiatku nemohli robiť všetko, ako starší členovia. A okrem toho, by si sa mal najprv v téme "Nováčikovia predstavte sa" predstaviť poraďákom. Všade treba dodržiavať určitý postup, to platí aj tu.
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html


http://www.porada.sk/f19-ako-na-to-tipy-na-pracu-s-poradou.html

http://www.porada.sk/f157-novacikovia-predstavte-sa.html
nedopo
27.12.09,21:21
Ďakujem za oba príspevky, ľutujem, že som dvoma poznámkami vzbudil dojem, že sa búrim proti pravidlám a odviedol som pozornosť od podstaty môjho príspevku :).Doporučené témy som čítal aj pred otvorením tejto témy, teraz som si to prečítal znova, ale som nenašiel odpovede na moju otázku ohľadne prístupových práv. Išlo mi hlavne o to, uľahčiť orientáciu novým členom. Isteže na tejto stránke sú všetky potrebné informácie, ale možná by stálo za to pozbierať ich na jedno miesto a v prehľadnej forme. Potom by sa nováčikovia nemuseli s nimi zoznamovať metódou pokusov a omylov. Nie každý si dá tú námahu hľadať tieto pravidlá, a keď ich nepozná, nemôže sa nimi riadiť.
Môj návrh nie je žiadna novinka,viď:

06-11-04, 08:27 PM
#6

ekin
Poraďák

Členom od: 11-05-04
Miesto: San Francisco-od 03/2006
Príspevky: 509
Súhlasil: 13x
Získal 48 súhlasov
v 22 príspevkoch
PoradaBody: 3

Re: Etiketa Porady
pri zaregistrovaní kazdeho noveho člena by sa čosi ako pravidlá malo ihned objavit, nech vyjadrí svoj súhlas...a až vtedy môže byť zaregistrovany..
alebo uviesť pravidlá osobitne, aby si ich mohol prečítat aj ten, kto je "staronový" a začal ich uvádzať do praxe.. Momentálne ma nič nové nenapadá, ale ak to náhodou príde, prispejem..
Vdaka za námet.
nedopo
28.12.09,06:41
Prepáčte mi, že tu mám príspevok duplicitne,ale nie je to mojou vinou. Včera večer som sa pokúšal odoslať príspevok cca 5 až 6-krát, ale ani raz som nedostal oznámenie o tom,že bol umiestnený.Buď bola stránka nedostupná,alebo prišlo oznámenie:

Dosiahli ste maximálny počet príspevkov (1), ktoré môžete pridať počas 30 minút. Ospravedlňujeme sa za obmedzenia, ale chránime takto stránku pred novými členmi, ktorí zahlcujú stránku spamom.

Napadlo ma, či nespamujú práve preto, že potrebujú 5 príspevkov k získaniu práva zaslať súkromnú správu alebo 15 k umiestneniu linku do svojho príspevku :).

Neviem, aké percento nováčikov spamuje; nedalo by sa to (technicky) zariadiť tak, aby boli upozornrní alebo postihnutí len tí,ktorí skutočne spamujú? Ak má niekto záujem spamovať,tak to bude robiť aj vtedy, keď už nebude nováčikom.
Nováčik potom nemôže pružne reagovať v diskusii (napr. ak ho vyzvú k upresneniu otázky, potom 30 minútové pravidlo zdržuje aj tých, ktorí mu chcú poradiť).
wagner
28.12.09,12:56
Prepáčte mi, že tu mám príspevok duplicitne,ale nie je to mojou vinou. Včera večer som sa pokúšal odoslať príspevok cca 5 až 6-krát, ale ani raz som nedostal oznámenie o tom,že bol umiestnený.Buď bola stránka nedostupná,alebo prišlo oznámenie:

Dosiahli ste maximálny počet príspevkov (1), ktoré môžete pridať počas 30 minút. Ospravedlňujeme sa za obmedzenia, ale chránime takto stránku pred novými členmi, ktorí zahlcujú stránku spamom.

Napadlo ma, či nespamujú práve preto, že potrebujú 5 príspevkov k získaniu práva zaslať súkromnú správu alebo 15 k umiestneniu linku do svojho príspevku :).

Neviem, aké percento nováčikov spamuje; nedalo by sa to (technicky) zariadiť tak, aby boli upozornrní alebo postihnutí len tí,ktorí skutočne spamujú? Ak má niekto záujem spamovať,tak to bude robiť aj vtedy, keď už nebude nováčikom.
Nováčik potom nemôže pružne reagovať v diskusii (napr. ak ho vyzvú k upresneniu otázky, potom 30 minútové pravidlo zdržuje aj tých, ktorí mu chcú poradiť).
Jeden príspevok môžeš vymazať. Pod príspevkom máš "uprav" a keď to otvoríš, tak Ti ponúkne môžnosť vymazať príspevok. A ostane iba jeden príspevok.
frederyka
28.12.09,13:06
Ďakujem za oba príspevky, ľutujem, že som dvoma poznámkami vzbudil dojem, že sa búrim proti pravidlám a odviedol som pozornosť od podstaty môjho príspevku :).Doporučené témy som čítal aj pred otvorením tejto témy, teraz som si to prečítal znova, ale som nenašiel odpovede na moju otázku ohľadne prístupových práv. Išlo mi hlavne o to, uľahčiť orientáciu novým členom. Isteže na tejto stránke sú všetky potrebné informácie, ale možná by stálo za to pozbierať ich na jedno miesto a v prehľadnej forme. Potom by sa nováčikovia nemuseli s nimi zoznamovať metódou pokusov a omylov. Nie každý si dá tú námahu hľadať tieto pravidlá, a keď ich nepozná, nemôže sa nimi riadiť.
Môj návrh nie je žiadna novinka,viď:

06-11-04, 08:27 PM
#6

ekin
Poraďák

Členom od: 11-05-04
Miesto: San Francisco-od 03/2006
Príspevky: 509
Súhlasil: 13x
Získal 48 súhlasov
v 22 príspevkoch
PoradaBody: 3

Re: Etiketa Porady
pri zaregistrovaní kazdeho noveho člena by sa čosi ako pravidlá malo ihned objavit, nech vyjadrí svoj súhlas...a až vtedy môže byť zaregistrovany..
alebo uviesť pravidlá osobitne, aby si ich mohol prečítat aj ten, kto je "staronový" a začal ich uvádzať do praxe.. Momentálne ma nič nové nenapadá, ale ak to náhodou príde, prispejem..
Vdaka za námet.
mimotemySorry, netušila som, že máš prelúskanú Etiketu.
Odkazy som prilepila pre ľahšiu orientáciu. Prajem pekný deň.:)
nedopo
28.12.09,18:13
Ďakujem za návod, linky, aj súhlas. :)
Rozalka
28.12.09,19:22
Možno si chcel pozrieť do tém, ktoré sú zverejnené na stránke DRAK-a. Je to stránka najmä o mzdovom účtovníctve a je spoplatnená.

Ak na pravej strane uvidíš Mzdy - Praktické príklady, tak ide o DRAK-a.
Richard
30.12.09,12:43
nedopo, uvedomujeme si že nie je príjemné mať obmedzenia pre nováčikov, vždy však dostaneš hlášku čo môžeš a čo nie.
Možno by bolo fajn mať to niekde pokope, ale zasa skúsenosti hovoria že málokto by to prečítal a nastavenia tu neustále meníme.

Každopádne už čoskoro budeme mať nový systém na ochranu, ktorý nás zbaví týchto krkolomných metód.
nedopo
30.12.09,20:14
nedopo, uvedomujeme si že nie je príjemné mať obmedzenia pre nováčikov, vždy však dostaneš hlášku čo môžeš a čo nie.
Možno by bolo fajn mať to niekde pokope, ale zasa skúsenosti hovoria že málokto by to prečítal a nastavenia tu neustále meníme.

Každopádne už čoskoro budeme mať nový systém na ochranu, ktorý nás zbaví týchto krkolomných metód.

ďakujem za odpoveď, prajem veľa úspechov pri vylepšovaní Porady.