Bergi
30.12.09,23:31
Nainštaloval som W7 a chcel by som si prehodiť outlook.nk2 z XP. Mám však problém, že nemôžem otvoriť priečinok na C:\ "Documents and settings", napriek tomu, že mám konto nastavené ako administrátor. Mám na ňom ikonku zámku a keď sa ho snažím otvoriť, napíše mi "prístup je odmietnutý" Ako sa viem dostať cez toto? Dík za pomoc.
Chobot
30.12.09,23:07
Nainštaloval som W7 a chcel by som si prehodiť outlook.nk2 z XP. Mám však problém, že nemôžem otvoriť priečinok na C:\ "Documents and settings", napriek tomu, že mám konto nastavené ako administrátor. Mám na ňom ikonku zámku a keď sa ho snažím otvoriť, napíše mi "prístup je odmietnutý" Ako sa viem dostať cez toto? Dík za pomoc.

Treba sa prihlásiť pod menom toho užívateľa, ktorému priečinok Documents and settings patrí. Ak sa prihlásiš pod iným menom, do tohto priečinku by si sa štandardne nemal dostať. Dá sa to obísť, písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/t92497-windows-sukromne-zlosky.html
Bergi
31.12.09,07:31
Dik. No len ja sa neprihlasujem pod ziadnym menom. rovno sa mi sputi desktop.
Chobot
31.12.09,07:49
Dik. No len ja sa neprihlasujem pod ziadnym menom. rovno sa mi sputi desktop.

To, že v úvode nezadávaš žiadne prihlasovacie meno neznamená, že sa neprihlasuješ pod žiadnym užívateľom. Máš to nastavené tak, že windows preskočí úvodnú prihlasovaciu stránku a rovno prihlási prednastaveného uživateľa. Je to pre prípady, kedy v domácnosti sa PC používa len pre jedného uživateľa, aby pri každom prihlasovaní nemusel zadávať (alebo vyberať zo zoznamu - podľa spôsobu nastavenia) svoje meno a heslo. Viac o tom je tu:

http://www.tiparna.cz/2006100022-ms-windows-xp-automaticke-prihlaseni-do-windows-xp.html

Je to síce pre Windows XP, ale myslím, že niečo podobné bude aj vo W7.

Mám silé tušenie, že to bude tým užívateľom.
domenico.office
31.12.09,09:20
Len malá otázočka, načo sa chceš dostať do Docu&Settings, všetko máš predsa v adresári Users, skúšal som to, mne síce ide otvoriť adresár, ale smeruje to aj tak do Users.
Bergi
01.01.10,16:28
dakujem. urobil som to cez users :)
ivka.1975
03.01.10,12:34
tiez si ho chcem kupit a nainstalovat