Zavrieť

Porady

WINDOWS sukromne zlosky

Nevie mi niekto poradiť ako sa zbaviť problému so súbormi ktore som si kedysi dávno osnacil ak súkromne a teraz pri každom preinstalovani Windowsu mam s tym problém že ma do nich nepusti. Musim im po jednom pridávat uživatela a práva.. Poradte prosím ako z nich opäť urobit obyčajne ničim nechrané súbory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    giricco Pozri príspevok
    Nevie mi niekto poradiť ako sa zbaviť problému so súbormi ktore som si kedysi dávno osnacil ak súkromne a teraz pri každom preinstalovani Windowsu mam s tym problém že ma do nich nepusti. Musim im po jednom pridávat uživatela a práva.. Poradte prosím ako z nich opäť urobit obyčajne ničim nechrané súbory.
    AK dobre chápem, čo potrebuješ, tak na to existuje riešenie.

    Najprv si to ujasníme - na kompe bol v starej inštalácii užívateľ, ktorý sa prihlasoval heslom do systému. K nemu Windows automaticky vytvorí zložku užívateľa v adresári Documents and setings, kde sa ukladajú súbory. Pokiaľ sa niekto iný príhlási do PC, tak dokumenty v zložke iného užívateľa nevidí.

    Po preinštalovaní ti nechce ukázať tieto dokumenty - správa sa rovnako, ako keby sa prihlásil cudzí užívateľ. Je tak?

    Dúfam, že tou inštaláciou Windowsu si neprepísal na disku tie dokumenty. Ak áno, tak pomoc bude ťažšia, možno ani nebude možné obnoviť dáta. Ak sa neprepísali, tak mne sa to podarilo tak, že disk som prehodil do iného PC (ale nie je to nutné, dá sa to urobiť aj na tom istom PC). Tam som nainštaloval aplikáciu Easy Recovery, je to fre to try, takže na tých pár použití to nemusíš kupovať.

    Po spustení som dal prehľadať celý disk, aby našlo všetky súbory na disku (existujúce aj zmazané). Po nejakom čase hľadania (v závislosti od kapacity disku) ti vypíše pekne adresáre a súbory, vrátane tých, čo sú v osobných zložkách. Na to, aby si ich mohol znovu používať, ich musíš obnoviť (uložiť), najlepšie je na iný disk alebo partíciu, aby si si ich pri obnove neprepísal. Takto uložené už nebudú chránené tou osobnou zložkou a môžeš ich používať.

    Tu máš ešte pár screenshotov, treba to robiť cez záložku Data Recovery, voľba Advanced Recovery.
    Naposledy upravil Chobot : 15.10.08 at 10:43

    giricco je offline (nepripojený) giricco

    giricco
    Nieje to celkom tak ten adresar mam na inom disku nie tam kde je nainstal win. Ja som mu raz ani neviem kde pridelil ze je iba pre mna. A iny uzivatel ho sice videl aj vidi ale neotvori a hlavny problem je teraz ten ze ked som preinstal. win tak ten adresar stale mam a dalsie podadresare a subory ale nic z toho neotvorim kym nepridam ako administrator noveho uzivatela kedze novy win je aj novy uzivatel. Podla rady som skusal presunut aj prekopirovat tie adresare ale nepusti to.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    giricco Pozri príspevok
    Nieje to celkom tak ten adresar mam na inom disku nie tam kde je nainstal win. Ja som mu raz ani neviem kde pridelil ze je iba pre mna. A iny uzivatel ho sice videl aj vidi ale neotvori a hlavny problem je teraz ten ze ked som preinstal. win tak ten adresar stale mam a dalsie podadresare a subory ale nic z toho neotvorim kym nepridam ako administrator noveho uzivatela kedze novy win je aj novy uzivatel. Podla rady som skusal presunut aj prekopirovat tie adresare ale nepusti to.

    A robil si to cez ten Easy Recovery?

    giricco je offline (nepripojený) giricco

    giricco
    nie ale ten program je na vyhladavanie stratenych suborov ak som dobre pochopil. Ja ich mam aj sa k nim dostanem len ich nespustim..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    giricco Pozri príspevok
    nie ale ten program je na vyhladavanie stratenych suborov ak som dobre pochopil. Ja ich mam aj sa k nim dostanem len ich nespustim..
    Prečo nerobíš to, čo ti poviem????

    Mal si to urobiť cez ten Easy Recovery - to nájde nielen stratené a vymazané súbory, ale všetky súbory na disku teda aj tie, ku ktorým sa nevieš inak dostať!

    Darmo kopíruješ tie súbory cez Prieskumníka, tak ti to nepôjde. Musíš ich skopírovať z toho programu, čo som ti napísal. Najprv si to on musí vyhľadať a potom to z neho skopíruj.

    Prieskumník totižto pri vyhľadávaní číta v obsahu disku (file allocation table), kde je aj informácia o zaheslovaní. Preto ti ten súbor nedovolí prečítať.

    Naproti tomu Easy Recovery prečíta všetky sekcie disku (cluster) a údaje v nich a potom z toho vytvorí obsah disku (file allocation table) kde už tá informácia o zaheslovaní nie je.

    Preto ma poslúchaj a rob to, čo ti poradím.

    Easy Recovery som ti neporadil preto, aby ti vyhľadal stratené súbory, ale aby si pomocou neho odblokoval tie súbory a vedel ich otvoriť.
    Naposledy upravil Chobot : 16.10.08 at 19:14

    WINDOWS sukromne zlosky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.