avenida
01.01.10,22:00
dobry den, chcela by som vas poprosiť o radu ako postupovať:

pracujem na HPP, s kamaratkou sme sa rozhodli spolu podnikať,
ona je iba SZČO a ma jendoosobovu s.r.o., kde je konateľom.
zaujimalo by ma hlavne ako:

1. zmeniť menovú hodnotu základného imania (ako som sa dočitala, treba to ako prve pred všetkymi ostatnymi zmenami)
2. zapisať mňa do s.r.o.
+ čo je lepšie pre mňa - zapisať ako spolumajiteľa alebo konateľa, alebo je to to isté?
3. upraviť názov s.r.o.
4. zapísať prevádzkareň

? da sa to všetko zmeniť naraz?
? aké povinnosti vyplývajú mne, kedže pracujem aj na HPP - kam všade sa mám zahlásiť
? ak chcem vo firme aj priležitostne pracovať, musi ma s.r.o. zamestnať?
? časom ak sa podnikanie rozbehne, chcela by som odisť z HPP - musim potom znova obehať nejake urady kvôli odvodom?
? ako postupovať pri daňovom priznaní - jedno si budem robiť pre HPP a jedno sa firmu?

pre kamaratku sa toho veľa nezmeni (navyše bola s.r.o. dlhšie nečinná) ale ja už mam z toho gulaš, keďže sa to komplikuje s HPP.
ďakujem za každú radu.
domenico.office
01.01.10,21:18
Dobrý večer....
Tak na začiatok len jednu malú pripomienku. Kde bola kamarátka doteraz, keď nezmenila ZI zo SK na €? Doteraz to bolo zadarmo, odteraz (od 1.1.2010) to bude platená zmena za 66 € -vý poplatok do Obchodného registra.
1.Dočítala si sa dobre, bez premeny menovitých hodnôt ZI neurobíš žiadnu inú zmenu v OR.
2.Musíte sa s kamarátkou dohodnúť, či budeš len spolumajiteľka, či budeš len konateľka, či budeš oboje, ťažko tu hovoriť o výhodách, nevýhodách. Môj názor majiteľka, konateľka....
3. a 4. Urobiť všetky zmeny naraz

Ak sa nezamestnáš v s.r.o. na tvoj HPP to nemá žiadny vplyv, ak chceš pracovať príležitostne, môžeš sa-nemusíš sa zamestnávať, bude to práca aj pre tvoju firmu, takže tvoja práca bude zvelaďovať tvoju firmu (ak budeš spolumajiteľka). Ak sa zamestnáš na HPP v s.r.o., samozrejme ťa bude musieť na všetkých úradoch prihlásiť s.r.o., ako zamestnankyňu. Je jednoznačné, že s.r.o. podáva daňové priznanie, tvoju mzdy rieši s.r.o., alebo ak budeš mať iné príjmy, budeš musieť podávať DP ty sama.
zalobaba
03.01.10,12:04
Dobrý večer....
Tak na začiatok len jednu malú pripomienku. Kde bola kamarátka doteraz, keď nezmenila ZI zo SK na €? Doteraz to bolo zadarmo, odteraz (od 1.1.2010) to bude platená zmena za 66 € -vý poplatok do Obchodného registra. - pri zápise aj ďalších zmien, o ktorých sa tu píše, bude aj tak musieť zaplatiť súdny poplatok. Skôr by som povedala, že skutočnosť, že premenu ZI doteraz nepodala a chce robiť ďalšie zmeny, je pre ňu výhoda (urýchli lehotu na zápis premeny + zmien). Ak by nespoplatnený návrh na premenu podala napr. v decembri (alebo aj skôr), pri "rýchlosti" práce našich OR by premenu nemala doteraz zapísanú. Ďalšie zmeny by síce pdať mohla, ale OR by lehotu na ich zápis predĺžil až do doby, kedy by prebehol zápis samotnej premeny.
1.Dočítala si sa dobre, bez premeny menovitých hodnôt ZI neurobíš žiadnu inú zmenu v OR.
2.Musíte sa s kamarátkou dohodnúť, či budeš len spolumajiteľka, či budeš len konateľka, či budeš oboje, ťažko tu hovoriť o výhodách, nevýhodách. Môj názor majiteľka, konateľka.... - tiež by som išla cestou spoločníčka + konateľka. Ak niekto nemá ujasnené, že sú to 2 rôzne pozície v spoločnosti, radšej nech do toho nejde.....
3. a 4. Urobiť všetky zmeny naraz

Ak sa nezamestnáš v s.r.o. na tvoj HPP to nemá žiadny vplyv, ak chceš pracovať príležitostne, môžeš sa-nemusíš sa zamestnávať, bude to práca aj pre tvoju firmu, takže tvoja práca bude zvelaďovať tvoju firmu (ak budeš spolumajiteľka). Ak sa zamestnáš na HPP v s.r.o., samozrejme ťa bude musieť na všetkých úradoch prihlásiť s.r.o., ako zamestnankyňu. Je jednoznačné, že s.r.o. podáva daňové priznanie, tvoju mzdy rieši s.r.o., alebo ak budeš mať iné príjmy, budeš musieť podávať DP ty sama.

:cool:
domenico.office
03.01.10,12:17
BLINDSIDE
03.01.10,12:19
Ale už by mohlo aj stačiť s tými smajlami. Pripomína mi to pokec tretieho veku...