Zavrieť

Porady

Pokuta od Registrového súdu

V prípade, ak spoločnosť nestihne a nezabezpečí zmenu vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na menu euro do konca tohto roka(2009), vystavuje sa obmedzeniam. V prvom rade hrozí osobe oprávnenej konať v mene spoločnosti pokuta až do výšky 3 310 eur. Okrem toho register nezapíše spoločnosti žiadnu inú zmenu v zapísaných údajoch, ako napr. zmenu sídla spoločnosti, konateľov, atď., pokiaľ s týmto návrhom nebude podaný aj návrh na premenu vkladov a imania na eurá... Je to reálne? Čo vy na to?

Zdroj: Hospodárske noviny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    A preco si myslis, zeby to nebolo? Ved pokuty su slusnym prijmom do statnej pokladnice. Statna sprava casto zije prevazne z pokut a z popatkov ( kolky ). Ja si myslim, ze velakrat sa ani nevie, ako zakon v praxi bude vyzerat, ale pokuty sa vyberaju zarucene hned a bezodkladne.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    domenico.office Pozri príspevok
    V prípade, ak spoločnosť nestihne a nezabezpečí zmenu vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na menu euro do konca tohto roka(2009), vystavuje sa obmedzeniam. V prvom rade hrozí osobe oprávnenej konať v mene spoločnosti pokuta až do výšky 3 310 eur. Okrem toho register nezapíše spoločnosti žiadnu inú zmenu v zapísaných údajoch, ako napr. zmenu sídla spoločnosti, konateľov, atď., pokiaľ s týmto návrhom nebude podaný aj návrh na premenu vkladov a imania na eurá... Je to reálne? Čo vy na to?

    Zdroj: Hospodárske noviny.

    Realne je to akurat tak v teoretickej rovine...Registrove sudy mozu pokutu ukladat podla § 11 ZOR, ale v praxi k tomu dochadza iba minimalne, pretoze sudy su zatazene uplne inymi vecami...Takze ak niekto dostane pokutu za to, ze nevykonal premenu, bude to najskor na podnet tretej osoby, inak to sudy skumat nebudu...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    wegamizi Pozri príspevok
    A preco si myslis, zeby to nebolo? Ved pokuty su slusnym prijmom do statnej pokladnice. Statna sprava casto zije prevazne z pokut a z popatkov ( kolky ). Ja si myslim, ze velakrat sa ani nevie, ako zakon v praxi bude vyzerat, ale pokuty sa vyberaju zarucene hned a bezodkladne.
    Problematické budú hlavne podania iných zmien v spoločnosti, ktorá zabudne na povinnosť premeniť vklady z Sk na Euro. Súd také podania bude podľa mňa odmietať.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mi_ke Pozri príspevok
    Realne je to akurat tak v teoretickej rovine...Registrove sudy mozu pokutu ukladat podla § 11 ZOR, ale v praxi k tomu dochadza iba minimalne, pretoze sudy su zatazene uplne inymi vecami...Takze ak niekto dostane pokutu za to, ze nevykonal premenu, bude to najskor na podnet tretej osoby, inak to sudy skumat nebudu...
    Z čoho usudzuješ, že rigistrové súdy neukladajú pokuty? My sme pred pár rokmi nestihli zapísať zmenu člena predstavenstva do 30 dní a dostali sme pokutu 1000 SKK. Nie je to síce veľa, ale keby sa to opakovalo, tak pohrozili pokutou až 10.000 SKK.

    Prečo by si reg. súd nedal tú námahu udeliť pokutu? Možno nie hneď v januári, ale pri najbližšom zápise nejakého údaju firma môže dostať pokutu (spolu s rozhodnutím o zápise ).

    Pokuta od Registrového súdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.