Lucius-IL
04.01.10,22:43
Mili poradaci chcem sa spytat, ci nemusim posielat fakturu postou ale ci ju mozem podpisanu naskenovat a zaslat mailom. Je najaky zakon ktory to zakazuje? Dakujem
Stanislav 1975
04.01.10,21:54
Mili poradaci chcem sa spytat, ci nemusim posielat fakturu postou ale ci ju mozem podpisanu naskenovat a zaslat mailom. Je najaky zakon ktory to zakazuje? Dakujem

Nevidím v tom problém, mne už skoro všetky faktúry chodia mailom( orange, t-mobile,zse, internet atď), je to rýchlejšie,prehľadnejšie a v budúcnosti už ani poštou faktúry sa podla mňa posielať nebudú...
domenico.office
05.01.10,06:02
Zákon hovorí o niečom inom i keď aj mne chodia faktúry s oskenovaným podpisom, veľké spoločnosti to tak robia. Pozri si môj príspevuk tu: http://www.porada.sk/t26652-p5-nalezitosti-faktury.html , v zákone je to jednoznačne napísané, ako by to malo byť. Ak chceš posielať faktúry elektronicky, mali by byť podpísané elektronickým podpisom
lubos.tinak
06.01.10,08:08
Ja zasielam faktúry väčšinou e-mailom. Klienti si ich vytlačia a zaúčtujú (zaevidujú). Je to rýchlejšie a lacnejšie (o poštovné). Samozrejme, že faktúra spĺňa všetky náležitosti (je aj opečiatkovaná s podpisom) a je vyhotovená v PDF formáte.
Porovnával som aj faktúry, čo prichádzajú ku mne poštou a tiež nie sú podpísané "atramentovým perom". Nevidel som žiadny rozdiel medzi vytlačenou z PC a došlou v obálke.
Čo sa týka elektronického podpisu ten je potrebný ak bude spoločnosť evidovať došlé faktúry elektronicky, aby bolo zrejmé, že elektronická faktúra je od konkrétneho klienta.
Lianka
06.01.10,12:45