Vlastas
05.01.10,14:42
V MRP WIn majú novú službu generovanie faktúr. Používa niekto túto funkciu, a načo vlastne slúži, zatiaľ som nezistila jej význam.Vlasta:):)
Marína
05.01.10,15:15
Nepoužívam, generovanie však slúži, ak periodicky sa opakujú pre toho istého odberateľa tie isté dodávky. Vieš to napr. využiť, ak v pravidelnom intervale, napr. mesačnom faktúruješ tomu istému odberateľovi za nájom, tiež aj tú istú sumu. Faktúry nemusíš ty zadávať ručne, automaticky sa ti po zadanom cykle vytvoria v knihe pohľadávok.
Generovanie som ešte v programe neskúšala, pracuje však na princípe ako je generátor jázd v Knihe jázd, t. z. že pravidelne sa opakujúce jazdy si vygeneruješ a nemusíš ich zadávať.
Vlastas
05.01.10,16:09
Nepoužívam, generovanie však slúži, ak periodicky sa opakujú pre toho istého odberateľa tie isté dodávky. Vieš to napr. využiť, ak v pravidelnom intervale, napr. mesačnom faktúruješ tomu istému odberateľovi za nájom, tiež aj tú istú sumu. Faktúry nemusíš ty zadávať ručne, automaticky sa ti po zadanom cykle vytvoria v knihe pohľadávok.
Generovanie som ešte v programe neskúšala, pracuje však na princípe ako je generátor jázd v Knihe jázd, t. z. že pravidelne sa opakujúce jazdy si vygeneruješ a nemusíš ich zadávať.

Do teraz som sa s tým zabávala, zatiaľ mi to nefunguje, ale som to presne tak pochopila ako si mi to popísala. Na nájom pre 6 nájomcov sa mi to zíde. ďakujem
renataton
21.06.10,18:51
Prosím Vás poraďte mi niekto:mee:pri zadávaní položiek faktúr sa mi nedá prejsť do druhého riadku, skúšam insert ale márne prešla som nastavenia a nič - som z toho zúfalá
Žabinka
22.06.10,08:09
Prosím Vás poraďte mi niekto:mee:pri zadávaní položiek faktúr sa mi nedá prejsť do druhého riadku, skúšam insert ale márne prešla som nastavenia a nič - som z toho zúfalá
Vypíšeš položku v prvom riadku, enterom sa preklikáš do druhého riadku. Keď chceš vložiť riadok medzi už vypísané riadky, musíš stáť na vypísanom riadku, klávesou Ins vložíš nový riadok, ktorý bude pred už vypísaným. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
skvrnka
01.07.10,10:02
Neviete mi poradiť akú chybu môžem robiť v tom generator
faktur, lebo mi to nefunguje ani keď postupujem
podľa pokynov MRP, ktoré som si vytlačila z ich www stránky
skvrnka
01.07.10,10:16
Beriem späť predchádzajúci dotaz, lebo po opakovanom
vypnutí a zapnutí programu MRP mi to už funguje a vygenerovalo
faktúry.