MatoB
08.01.10,18:49
Zdravim Vas,

Chcel by som predat svoju polrocnu firmu s.r.o.cku s obratom 10 000€. Firma nema ziadne dlzoby, zavazky, je neplatca DPH (neplatca DPH zatial) A chcel by som sa spytat aka by bola podla Vasho nazoru realna cena takejto firmy (chcem vediet kolko mozem zarobit na predaji;)). Firmu predam aj z uctami (TB, SLSP, VUB ma aj PayPal) aj telefonom gratis ked bude dotycny chciet.

Zaujima ma hlavne kolko je realna suma takejto firmy - nazor.

Dakujem, Mato
Lianka
09.01.10,09:02
Podla mna pri urceni ceny si treba zodpovedat minimalne na otazky:
1. Ma firma majetok? (hmotny, nehmotny, financny) V akej vyske?
2. Predavas "cistu" firmu alebo ma firma podpisane dlhodobe kontrakty, je zarucene pokracovanie jej cinnosti?
3. Obrat nemusi byt smerodajny, dolezite su aj naklady a zisk - a najma do buducna.
j.sch
09.01.10,11:07
Zdravim Vas,

Chcel by som predat svoju polrocnu firmu s.r.o.cku s obratom 10 000€. Firma nema ziadne dlzoby, zavazky, je neplatca DPH (neplatca DPH zatial) A chcel by som sa spytat aka by bola podla Vasho nazoru realna cena takejto firmy (chcem vediet kolko mozem zarobit na predaji;)). Firmu predam aj z uctami (TB, SLSP, VUB ma aj PayPal) aj telefonom gratis ked bude dotycny chciet.

Zaujima ma hlavne kolko je realna suma takejto firmy - nazor.

Dakujem, Mato
Uvažujem o kúpe ........ pokial budeš mať cenu napíš mi prosím
MatoB
09.01.10,15:08
Budem otvoreny. Chcem ju predat s toho dovodu ze ked som zacinal podnikat mal som velke oci (za zarobkom) firma sa zaobera predajom vypoctovej kancelarskej techniky, a predajom softu. Lenze nakolko firma bola isty dlhsi cas najlacnejsia na slovensku za pol roka mala dost smiesny az poburujuci zisk 75€. Obrat je celkom fajn za 3 mesiace 300 000 SKK. A vzhladom k tomu ze 75€ asi neni dost na vyzitie kaslem na podnikanie idem do roboty popri tom na vysku. Preto sa pytam co stoji neska polrocna firma s 300 000€ obratom vydel som inzeraty kde za 3 mesacnu srocku bez obratu pytaju 30 000€ to sa mi zda zase ale dost. Cize aka by tam bola podla vasho nzoru realna cena. A firma ma aj kontrakty a je zarucene jej pokracovanie cinnosti. A pisal som hore keby sa to da predam ju aj z uctami (samozrejme ked tam bude 0) aj s telefonom. :)
JarkaL
09.01.10,15:14
Dnes sa dá nová s.r.o. založiť za týždeň aj za 12 tis. Sk (aj menej, ak to urobí niekto kto má vybavený zar. el. podpis). Nevidím zmysel kupovať Tvoju firmu s 0 na účte, s 0 pohľadávkami a s jedným mobilom k tomu, navyše ak tam sú nejaké zmluvy, z ktorých plnenia vyplynie zisk 75 € za kvartál.Ibaže by niekto chcel ísť napr.do výberového konania a potreboval k tomu už fungujúcu firmu s nejakou históriou.
MatoB
09.01.10,15:27
Nevies co stoji zrusenie sro?
Lianka
10.01.10,11:27
Nevies co stoji zrusenie sro?

Podla mna taku firmu predas, bez sance to nie je, ale netreba mat velke oci. Vzhladom k tomu "majetku" by som si pytala maximalne tolko, kolko stoji zalozenie novej sro, vid. Jarkin prispevok.

Mozno este stoji za to si firmu nejaky cas ponechat, neskor sa ti moze pritrafit nejaka podnikatelska prilezitost.
MatoB
11.01.10,10:53
Podla mna taku firmu predas, bez sance to nie je, ale netreba mat velke oci. Vzhladom k tomu "majetku" by som si pytala maximalne tolko, kolko stoji zalozenie novej sro, vid. Jarkin prispevok.

Mozno este stoji za to si firmu nejaky cas ponechat, neskor sa ti moze pritrafit nejaka podnikatelska prilezitost.
Mohli by ste mi laskavo povedat alebo napisat kde som napisal v mojich prispevkoch ze ju chcem draho predat??? Pytal som sa ze co stoji taka sro mne je jedno kolko bude stat ale urcite ju nedam zadarmo mumakom co mi vypisuju do SS ze ju odemna preberu (asi 16 SS mi doslo) ale s tym ze nic nedostanem. Jasne ja ju dam volakomu zadarmo on za nu bude mat provizie ach padov som s jahody!!!

Lianka mas pravdu s tou poslednou vetou dam ti bod za to necham to tak racej.

Diki cawes
Danila
11.01.10,11:18
Budem otvoreny. Chcem ju predat s toho dovodu ze ked som zacinal podnikat mal som velke oci (za zarobkom) firma sa zaobera predajom vypoctovej kancelarskej techniky, a predajom softu. Lenze nakolko firma bola isty dlhsi cas najlacnejsia na slovensku za pol roka mala dost smiesny az poburujuci zisk 75€. Obrat je celkom fajn za 3 mesiace 300 000 SKK. A vzhladom k tomu ze 75€ asi neni dost na vyzitie kaslem na podnikanie idem do roboty popri tom na vysku. Preto sa pytam co stoji neska polrocna firma s 300 000€ obratom vydel som inzeraty kde za 3 mesacnu srocku bez obratu pytaju 30 000€ to sa mi zda zase ale dost. Cize aka by tam bola podla vasho nzoru realna cena. A firma ma aj kontrakty a je zarucene jej pokracovanie cinnosti. A pisal som hore keby sa to da predam ju aj z uctami (samozrejme ked tam bude 0) aj s telefonom. :)Z toho čo si napísal je pravdepodobnosť Tvojho nízkeho zisku v nevedomosti istých zákonitostí podnikania v obchodnej činnosti. Nepíšeš o tom, koľko máš ešte zásob, nepíšeš informácie potrebné čo i len k hypotetickej možnosti vyjadriť sa k cene. Ja osobne som presvedčená, že toto nie je s.r.o., z ktorej by si nemal dosiahnuť zisk pri predaji. Možno dobrý predavač by Tvoj problém vyriešil k spokojnosti Vás oboch. Ak je niečo z podnikania najťažšie, tak spojazdniť firmu. Tvoj obrat nasvedčuje tomu, že je životaschopná. Treba sa len pozrieť na rub mince v oblasti výdajov, nákladov a pod.
Lianka
11.01.10,12:51
Nebolo mojim cielom sa ta dotknut ;).


... urcite ju nedam zadarmo mumakom co mi vypisuju do SS ze ju odemna preberu (asi 16 SS mi doslo) ale s tym ze nic nedostanem. Jasne ja ju dam volakomu zadarmo on za nu bude mat provizie ach padov som s jahody!!!

Toto je pre mna zaujimavy poznatok - hmm, neviem, co tych ludi moze motivovat. Ja osobne by som totiz firmu nekupovala z viacerych dovodov:
- obavy z minulosti tej firmy (aj napriek tomu, ze kazdy konatel si zodpoveda vykon svojej cinnosti pocas svojho posobenia),
- firma je relativne nova, takze nie je to ani firma "s minulostou",
- dnes je velmi jednoduche a casovo nie zdlhave zalozit si vlastnu firmu.


...s tym ze nic nedostanem. Jasne ja ju dam volakomu zadarmo on za nu bude mat provizie ach padov som s jahody!!!
Hmm, mozno toto je pre nich motivacia, dostat sa k firme zadarmo. :eek: Zadarmo je urcite nedavaj.
Danila
11.01.10,13:29
Nebolo mojim cielom sa ta dotknut ;).



Toto je pre mna zaujimavy poznatok - hmm, neviem, co tych ludi moze motivovat. Ja osobne by som totiz firmu nekupovala z viacerych dovodov:
- obavy z minulosti tej firmy (aj napriek tomu, ze kazdy konatel si zodpoveda vykon svojej cinnosti pocas svojho posobenia),
- firma je relativne nova, takze nie je to ani firma "s minulostou",
- dnes je velmi jednoduche a casovo nie zdlhave zalozit si vlastnu firmu.


Hmm, mozno toto je pre nich motivacia, dostat sa k firme zadarmo. :eek: Zadarmo je urcite nedavaj.Hm, hm, hm.......;)
MatoB
11.01.10,14:42
Ja osobne by som totiz firmu nekupovala z viacerych dovodov:
- obavy z minulosti tej firmy (aj napriek tomu, ze kazdy konatel si zodpoveda vykon svojej cinnosti pocas svojho posobenia),
- firma je relativne nova, takze nie je to ani firma "s minulostou",
- dnes je velmi jednoduche a casovo nie zdlhave zalozit si vlastnu firmu.


Hmm, mozno toto je pre nich motivacia, dostat sa k firme zadarmo. :eek: Zadarmo je urcite nedavaj.

Nie neboj sa nedotkla si sa ma :D

Prave s toho dovodu, ze firma moze mat istu minulost som srocku nekupoval ale racej som si ju dal zalozit (vyslo ma to lacnejsie 350€ od uin.sk)

Teraz nenarazam na tych co mi pisu SS. Ale vacsinou takychto ludi motivuje v tom to, ze srocku skoro zadarmo prevedu na seba respketive na svoju firmu a po nejakom case (rok, dva, tri) tu firmu za dobru cenu predaju (600€ +). Takychto stranok kde vidis vetu "Predaj firiem založených za účelom ďalšieho predaja, ktoré nevykonávali žiadnu činnosť." ti nájdem na SR minimalne 1000. Sem-tam nie vzdy firme pred predajom urobia zavazok a predaju ju "akoze" bez zavazkov. Ked som zakladal firmu bolo jedine stastie, ze som videl jedneho chlapika od nas (NR), ktory kupil pol roka dozadu (dnes uz vyse roka) rocnu srocku "akoze bez zavazkov" s dlhom pol melona korun chudak o tom nevedel a DU mu dal este aj pokutu za nesplnenie si nejakej povinnosti. A ked ukazal kontrolorom z DU, ze ma od byvalych konatelov a spolocnikov tej firmy prehlasenie o tom, ze firma nema zavazky, povedali mu, ze to moze hodit do kosa to ich a ani nikoho nezaujima. Teraz nema srocku nema nic len 800 000 splacat dlhy na zebrakov.
Zakony na SR su robene tak, ze byvali majitelia s tym nemaju absolutne nic spolocne.

Maju len lóve. No čo business je business

Tolko odomna.
Lianka
11.01.10,16:45
Dakujem za vysvetlenie. Ten "biznis" so zakladanim a prevadzanim sro je zrejme urceny pre ludi s nizsim pravnym a ekonomickym povedomim. Kto sa chce seriozne venovat podnikaniu, da si zalezat aj na pravnej cistote. Lepsie zacat od nuly, ako od minus 800 000.

Tie dlhy si mohol dotycny vymahat od konatelov - bolo by to zrejme na dlhsie a bez sudnej cesty by to neslo. Prave na toto som sa snazila poukazat vo svojom pripevku, lebo ako aj ty pises, je v tom viac rizika ako osohu. A kvoli lakomosti zaplatit za zalozenie vlastnej sro cca. 350 EUR, aby clovek splacal napr. 800 000, to je privelke riziko. Zrejme v tej firme ani nemali bohviako vedene uctovnictvo, ked o tom zaväzku dotycny kupujuci nevedel.

Dovolila som si taku uvahu :).
Martin_Timko
11.01.10,19:14
Mohli by ste mi laskavo povedat alebo napisat kde som napisal v mojich prispevkoch ze ju chcem draho predat??? Pytal som sa ze co stoji taka sro mne je jedno kolko bude stat ale urcite ju nedam zadarmo mumakom co mi vypisuju do SS ze ju odemna preberu (asi 16 SS mi doslo) ale s tym ze nic nedostanem. Jasne ja ju dam volakomu zadarmo on za nu bude mat provizie ach padov som s jahody!!!

Lianka mas pravdu s tou poslednou vetou dam ti bod za to necham to tak racej.

Diki cawes

Suhlas aj s tebou, aj s ostatnymi, nepredavat, ponechaj si, obrali by ta o spolocnost, mumaci. A zarobili na tom majland, predali za tisic eur a tebe nic. A ani nelikviduj. Kamosovi tiez nukali, nakoniec likvidoval spolocnost, sice trvalo to rok, kopec nervov, papierov pre sud, nechcel k pravnikovi, aj ten by ho zodral.
svetra76
12.01.10,11:02
S týmto nesúhlasím,rada by som vedela,kto mi založí s.r.o. za 12 000 SKK,-keď iba koľkové zmámky pre príslušný reg. súd stoja 10 000,- pripočítaj notára,vydanie patričných živn. opravnení a čo ten,kto všetko vypracoval??
Danila
12.01.10,11:14
S týmto nesúhlasím,rada by som vedela,kto mi založí s.r.o. za 12 000 SKK,-keď iba koľkové zmámky pre príslušný reg. súd stoja 10 000,- pripočítaj notára,vydanie patričných živn. opravnení a čo ten,kto všetko vypracoval??Ak si prečítaš pozorne príspevky na Porade, dočítaš sa aj to, koľko podnikateľov si založilo s.r.o svojpomocne. Vďaka bezplatným a kvalitným radám právnikov a ekonómov práve tu.:)
Dáša_
12.01.10,13:20
Ja by som pri predaji takejto firmy upozornila ešte na jednu vec: nemusí náhodou držať na tovar, čo predala, dvojročnú záruku?
Lianka
12.01.10,13:24
Ja by som pri predaji takejto firmy upozornila ešte na jednu vec: nemusí náhodou držať na tovar, čo predala, dvojročnú záruku?

Podla mojho nazoru, pokial firma existuje, tak ano. Ak by bola firma zlikvidovana, nie je ziadny pravny nastupca - spotrebitelia maju smolu :eek:.
Dáša_
12.01.10,13:28
Podla mojho nazoru, pokial firma existuje, tak ano. Ak by bola firma zlikvidovana, nie je ziadny pravny nastupca - spotrebitelia maju smolu :eek:.

no ved práve, keď už kupovať firmu, tak nikdy nie takú, čo tesne pred predajom predávala napríklad VT

(mali sme voľakedy firmu, čo VT predávala. A musím povedať, že po dvoch rokoch od ukončenia činnosti som si riadne vydýchla - firma existovala ndalej, len nevykazovala činnosť.)
MatoB
15.01.10,18:23
Reklamaciu tovaru nema na starosti firma alebo obchod ktora tovar predala ale vyrobca tovaru! (obchod / firma len sprostredkovanie servisu)
Cize ked ja predam v pondelok notebook Asus stredu predam firmu a stvrtok sa dotycnemu Asus pokazi moze ho dat v piatok bez problemov na reklamaciu autorizovanemu servisu. Firma respektive obchod s tym ine aj tak neurobia len zavolaju kuriera aby to odniesol do autorizovaneho servisu.
A zarucny list plati aj ked bude firma predana alebo zrusena!
Zarucny list je fakticky len doklad o tom ze prave ten vyrobok bol zakupeny prave v tento den tu a tu a este mu plati zaruka cize servis preplati vyrobca AsusTEC LLC.

Dáša_ - to ste si robili len zbytocnu galibu
MatoB
15.01.10,18:27
Este som sa zabudol vyjadrit k svetra76 zalozit srocku mozes aj za 350 (elektronicky) alebo za 399 napriklad ako som hore uvadzal prostrednictvom uin.sk a kolkove znamky stoja 3€ / jeden predmet podnikania alebo ich stes mat sto??? a podpis STACI AJ NA MATRIKE za 6€ /15 podpisov ci kolko to bolo ja si to uz nepamatam

Dobra matematika ne????
A keby vyuzijes vianocnu akciu uin.sk (co uz je neskoro) mozes ju mat zo vsetkym len za 300€
Dáša_
15.01.10,18:37
Dáša_ - to ste si robili len zbytocnu galibu

no firma predavala VT v rooch 1994-96.

Ale videla som na vlastné oči súdne rozhodnutie, keď bol postihnutý pri reklamácii predajca. Žiadny dovozca, žiadny značkový servis. CCa dva roky dozadu.
MatoB
15.01.10,18:49
To bol potom predajca a zaroven aj vyrobca
Dáša_
15.01.10,18:53
To bol potom predajca a zaroven aj vyrobca
nie nebol, predajca dovážanej veci, ktorá má za sk zastúpenie. Ale sudca bol proste takého názoru.
MatoB
15.01.10,19:14
Plati to aj v pripade, ked je predajca v zmluvnom vstahu z vyrobcom (ze mu zabezpecuje predaj, servis... vsetko)

Alebo bol sudca skorumpovany?
Dáša_
15.01.10,19:50
Plati to aj v pripade, ked je predajca v zmluvnom vstahu z vyrobcom (ze mu zabezpecuje predaj, servis... vsetko)

Alebo bol sudca skorumpovany?

to bolo celé hodne zložitý prípad.

Ale vieš, ja ako kupujúci, ke´d si kúpim v predajni u nás doma NB a pri reklamácii by mi niekto povedal, že mam to posielať kade tade, tak ďakujem. Preto si aj predaj v malej firme, aj ked má super cenu, rozmyslím. Obzvlášť v jednochlapovej...

vôbec, záruky, reklamácie sú hodne zložitou súčasťou našej existencie. Som veľmi rada, že nepredávam tovar, ktorý by bol poruchový.
MatoB
15.01.10,20:01
Hovori sa, ze za peknu cenu pekne sluzby. A nakolko som bol donuteny dat take sumy, ze som skoro ani nezarobil tak s prepacenim serem na svojich zakaznikov nech posielaju a behaju. Si predstav moj pripad VOC cena NB bola 500€ zisk som mal na 15% nikto ani o mna nezakopol. Dal som marzu na 3% (islo to postupne - 14, 13, 12, 12,7....) zrazu zacali aj o mna mat aj zaujem. A teraz si predstav ze mam zisk 15€ musim zaplatit vsetko okolo zasielky, dopravu, balne... cize zisk 10€ a ked mi to posle na reklamaciu dobrych 20€ tam a naspak doprava. No kde sme??? No sak tam, kde teraz sme > v riťke.
Dáša_
15.01.10,20:04
Hovori sa, ze za peknu cenu pekne sluzby. A nakolko som bol donuteny dat take sumy, ze som skoro ani nezarobil tak s prepacenim serem na svojich zakaznikov nech posielaju a behaju. Si predstav moj pripad VOC cena NB bola 500€ zisk som mal na 15% nikto ani o mna nezakopol. Dal som marzu na 3% (islo to postupne - 14, 13, 12, 12,7....) zrazu zacali aj o mna mat aj zaujem. A teraz si predstav ze mam zisk 15€ musim zaplatit vsetko okolo zasielky, dopravu, balne... cize zisk 10€ a ked mi to posle na reklamaciu dobrych 20€ tam a naspak doprava. No kde sme??? No sak tam, kde teraz sme > v riťke.

nuž každý rozbeh je ťažý. Alebo skoro každý :D:D

ty musíš vedieť, či a v čom chceš podnikať.
MatoB
15.01.10,20:06
No. ja už som viditelne dopodnikal
NEILOS
19.01.10,10:20
mam otazocku neviem ci sa tu to uz spominalo:
Potrebujem bezodplatne previest dve s.r.o. s jednym majitelom t.j. zalozene zakladatelskou listinou na ineho majitela.

Co vsetko musim urobit, co z toho sa da spravit elektronicky (ZEP) a kolko stoja jednotlive kroky?

Dik Dik
mi_ke
19.01.10,13:19
mam otazocku neviem ci sa tu to uz spominalo:
Potrebujem bezodplatne previest dve s.r.o. s jednym majitelom t.j. zalozene zakladatelskou listinou na ineho majitela.

Co vsetko musim urobit, co z toho sa da spravit elektronicky (ZEP) a kolko stoja jednotlive kroky?

Dik Dik

elektronicky? iba podat navrh na zapis zmeny zapisanych udajov...to stoji 33 eur
Economic
19.01.10,17:21
mam otazocku neviem ci sa tu to uz spominalo:
Potrebujem bezodplatne previest dve s.r.o. s jednym majitelom t.j. zalozene zakladatelskou listinou na ineho majitela.

Co vsetko musim urobit, co z toho sa da spravit elektronicky (ZEP) a kolko stoja jednotlive kroky?

Dik Dik

Rozhodnutie jediného spoločníka, zmluva o prevode OP, úplné znenie zakladateľskej listiny, podpisový vzor nového konateľa. A už iba podať. Ak si porobíš všetky papiere svojpomocne, tak platíš len nejakých pár overovačiek podpisov a súdny poplatok, u každej ako píše Mike 33.- Eur - pri elektronickom podaní. Predpokladám, že Euro máš urobené.
NEILOS
19.01.10,17:37
Dik chlapi - ano mam urobene. Uz len sa pohrat s naskenovanim. Treba kupnopredajnu zmluvu medzi starym a novym majitelom aj ked ide s.r.o. bezodplatne alebo sa vteedy dava nieco ine?
Economic
19.01.10,17:41
Dik chlapi - ano mam urobene. Uz len sa pohrat s naskenovanim. Treba kupnopredajnu zmluvu medzi starym a novym majitelom aj ked ide s.r.o. bezodplatne alebo sa vteedy dava nieco ine?

Nie je to klasická kúpno-predajná zmluva, ale Zmluva o prevode obchodného podielu medzi prevodcom a nadobúdateľom.
Alenka35
19.01.10,18:06
Podla mojho nazoru, malokto kupi obchodnu spolocnost. Ja osobne by som nikdy uz existujucu spolocnost nekupila, pretoze je tam obava, ze co ak tato spolocnost ma dlhy, o ktorych sa predavajuci nezmienil. Je to jednoznacne risk. Radsej by som si nechala zalozit obchodnu spolocnost nejakym advokatom zaplatila za toto zalozenie. Mala by som totiz istotu, ze ziadne dlhy sa neobjavia v buducnosti "nahodou".
Economic
19.01.10,18:10
Podla mojho nazoru, malokto kupi obchodnu spolocnost. Ja osobne by som nikdy uz existujucu spolocnost nekupila, pretoze je tam obava, ze co ak tato spolocnost ma dlhy, o ktorych sa predavajuci nezmienil. Je to jednoznacne risk. Radsej by som si nechala zalozit obchodnu spolocnost nejakym advokatom zaplatila za toto zalozenie. Mala by som totiz istotu, ze ziadne dlhy sa neobjavia v buducnosti "nahodou".

Sú aj spoločnosti, ktoré sa špecializujú na servis okolo zakladania s.r.o., realizáciou zmien v nich a tiež môžeš mať istotu, že sa neobjavia dlhy.
Dáša_
19.01.10,18:23
Podla mojho nazoru, malokto kupi obchodnu spolocnost. Ja osobne by som nikdy uz existujucu spolocnost nekupila, pretoze je tam obava, ze co ak tato spolocnost ma dlhy, o ktorych sa predavajuci nezmienil. Je to jednoznacne risk. Radsej by som si nechala zalozit obchodnu spolocnost nejakym advokatom zaplatila za toto zalozenie. Mala by som totiz istotu, ze ziadne dlhy sa neobjavia v buducnosti "nahodou".
Ale keď potrebješ úver, firma msí mať históriu. Inak sa s tebou v banke ani nebavia...
Economic
19.01.10,18:27
Ale keď potrebješ úver, firma msí mať históriu. Inak sa s tebou v banke ani nebavia...


To je pravda, najlepšia história je kladná história, a určite vlastné imanie spoločnosti.
NEILOS
19.01.10,21:43
ja robim len uctovnictvo a obe spolocnosti som preklepol aj na danovom aj v poistovniach. Uctovnictvo tiez nevykazuje ziadne sudne prikazy ani nesplatene zavazky. Teda aspon zatial :D
Maria3
07.04.10,08:51
Ahojte, práve pracujem na niečom podobnom - prevod obchodného podielu z jediného spoločníka (tento ostane v s.r.o. konateľom, ale už nebude spoločníkom) na nového spoločníka (bude aj 2. konateľom). Je to tu popísane tak hopom, vie mi pls niekto po krokoch napísať, co všetko treba urobiť? Prípadne aj vzor Zmluvy o prevode obchodného podielu medzi prevodcom a nadobúdateľom. Vopred veľká vďaka. Maria
Economic
07.04.10,09:12
Ahojte, práve pracujem na niečom podobnom - prevod obchodného podielu z jediného spoločníka (tento ostane v s.r.o. konateľom, ale už nebude spoločníkom) na nového spoločníka (bude aj 2. konateľom). Je to tu popísane tak hopom, vie mi pls niekto po krokoch napísať, co všetko treba urobiť? Prípadne aj vzor Zmluvy o prevode obchodného podielu medzi prevodcom a nadobúdateľom. Vopred veľká vďaka. Maria

Rozhodnutie jediného spoločníka, úplné znenie, zmluva o prevode OP, vyhlásenie o zmene splatenia vkladov do ZI, spracovať návrh a už len podať. Ak elektronicky, tak SP vo výške 50 %.
Maria3
07.04.10,13:51
Ďakujem. Ešte otázka - čo je "SP"? Elektronicky som ešte nepodavala, ale rada to skusim, ak to nie je príliš komplikované.
Economic
07.04.10,13:54
Ďakujem. Ešte otázka - čo je "SP"? Elektronicky som ešte nepodavala, ale rada to skusim, ak to nie je príliš komplikované.

súdny poplatok. Elektronicky podávaš podpísané ZEP-om, môžeš to cez niekoho kto ho má.
byznys
11.04.10,07:41
Dnes sa da zalozit nova SRO za tyzden??? Ved len 7 dni je zivnostensky urad, 5-6 dni obchodny register ( osobne podanie).
domenico.office
11.04.10,07:56
Ak si také niečo čítala, prispievateľ myslel, že ak sú pripravené všetky dokumenty, ak sú bez formálnych chýb, OR by mal zapísať takúto s.r.o. do týždňa.
NEILOS
08.11.10,09:02
zdravim - vies mi prosim poradit ako spravit bezodplatny prevod jednoosobovej s.r.o.?
hlavne aku zmluvu napisat pripadne nejaky vzor

dakujem
Economic
08.11.10,09:15
zdravim - vies mi prosim poradit ako spravit bezodplatny prevod jednoosobovej s.r.o.?
hlavne aku zmluvu napisat pripadne nejaky vzor

dakujem

štandardná zmluva o prevode obchodného podielu
NEILOS
08.11.10,09:31
aaa potom sa robi nova zakladatelska listina s novym "spolocnikom" a vsetky ostatne listiny typu, spravca vkladu, vyhlasenie konatela a pod.?
Economic
08.11.10,09:34
aaa potom sa robi nova zakladatelska listina s novym "spolocnikom" a vsetky ostatne listiny typu, spravca vkladu, vyhlasenie konatela a pod.?

Áno klasické VZ alebo rozhodnutie jediného spoločníka so všetkým, čo k tomu patrí.
NEILOS
08.11.10,09:36
este posledna otazka - ak bol povodny majitel /spolocnik/ aj konatelom - treba ho zrusit ako konatela?
Economic
08.11.10,10:40
este posledna otazka - ak bol povodny majitel /spolocnik/ aj konatelom - treba ho zrusit ako konatela?

áno, ak bol aj konateľom ako konateľa odvolať a menovať nového.
janacer
10.11.10,14:52
Dobrý de,

vie mi niekto poradiť, aké sú pri predaji povinnosti ( kúpno-predajná zmluva, mimoriadna závierka až po zaúčtovaní predajnej sumy do zisku a pod) ?
Economic
10.11.10,15:37
Dobrý de,

vie mi niekto poradiť, aké sú pri predaji povinnosti ( kúpno-predajná zmluva, mimoriadna závierka až po zaúčtovaní predajnej sumy do zisku a pod) ?

Čo predávaš ? Firmu, obchodný podiel, zásoby, hnuteľný majetok ?
janacer
11.11.10,09:23
Klient sa chce zbaviť sro. Nemá žiadny majetok, žiadne zásoby, záväzky ani pohľadávky.Dakujem
Economic
11.11.10,09:28
Klient sa chce zbaviť sro. Nemá žiadny majetok, žiadne zásoby, záväzky ani pohľadávky.Dakujem

Má dve možnosti. Buď firmu predá, t.z. urobí sa prevod obchodného podielu na nového majiteľa, vymenuje sa nový konateľ, možno zmení sídlo spoločnosti, alebo dá firmu do likvidácie, čo dlhšie trvá a následne podá návrh do OR k výmazu spoločnosti z OR.
Prvá varianta sa mi zdá výhodnejšia a rýchlejšia. No ak nenájde kupca, iné ako likvidácia mu neostáva.
Benko
13.11.10,17:32
Takže ten predaj podielu je rýchlejší. A ešte by ma zaujímalo, čo s minulosťou tej firmy, čo s účtovníctvom a účtovnými dokladmi, zostanú v úschove ktorej firmy?
KEJKA
13.11.10,18:07
Má dve možnosti. Buď firmu predá, t.z. urobí sa prevod obchodného podielu na nového majiteľa, vymenuje sa nový konateľ, možno zmení sídlo spoločnosti, alebo dá firmu do likvidácie, čo dlhšie trvá a následne podá návrh do OR k výmazu spoločnosti z OR.
Prvá varianta sa mi zdá výhodnejšia a rýchlejšia. No ak nenájde kupca, iné ako likvidácia mu neostáva.
ak účtovne nie sú žiadne pohľadávky ani záväzky, nie je nejaká skrátená možnosť? Čítala som tu na Porade - celkom by sa mi to ako riešenie páčilo
................................ dat na prislusny registrovy sud podnet na začatie konania o zrušenie spoločnosti podla § 200e O. s. p. - uviesť dovod, napr. nevykonávanie činnosti alebo niečo iné pre zrusenie spolocnosti podla § 68 ods. 6 Obchodneho zakonnika. (čo keď vráti ŽL a tým stratí oprávnenie podnikať?).
Sud by mal z úradnej moci začať konanie, vykonávať dokazovanie a ak nezisti žiaden majetok rozhodne o zrušení spoločnosti bez likvidácie a po nadobudnuti právoplatnosti tohto rozhodnutia z úradnej moci (bez potreby navrhu) vykoná výmaz spoločnosti z OR.
=======================
Aké sú šance?
Economic
13.11.10,18:12
ak účtovne nie sú žiadne pohľadávky ani záväzky, nie je nejaká skrátená možnosť? Čítala som tu na Porade - celkom by sa mi to ako riešenie páčilo
................................ dat na prislusny registrovy sud podnet na začatie konania o zrušenie spoločnosti podla § 200e O. s. p. - uviesť dovod, napr. nevykonávanie činnosti alebo niečo iné pre zrusenie spolocnosti podla § 68 ods. 6 Obchodneho zakonnika. (čo keď vráti ŽL a tým stratí oprávnenie podnikať?).
Sud by mal z úradnej moci začať konanie, vykonávať dokazovanie a ak nezisti žiaden majetok rozhodne o zrušení spoločnosti bez likvidácie a po nadobudnuti právoplatnosti tohto rozhodnutia z úradnej moci (bez potreby navrhu) vykoná výmaz spoločnosti z OR.
=======================
Aké sú šance?


Áno dá sa aj takto. Tiež to trošku trvá, neplatí sa žiadny súdny poplatok. Súd začne konanie, vyzve spoločnosť na kopec dokladov na doloženie a dá sa dôjsť aj k zrušeniu spoločnosti. Robila som to už aj takto. Spoločnosť zrušila živnostenské oprávnenie, nemala zo 2 roky valné zhromaždenie, dá sa to urobiť aj vtedy, keď nemá v Zbierke listín doložené účtovné závierky. Dá sa tam veľa dôvodov popísať, no hlavne že nevykonáva žiadnu ekonomickú činnosť. Na zrušenie nejakej spoločnosti môže dať podnet aj hocijaká iná firma, nie len firma sama na seba.
KEJKA
13.11.10,19:34
áno, je to jednoosobová spoločnosť, spoločník a konateľ chce vrátiť ŽL a zrušiť účet. SRO nebude už vykonávať, vlastne už nevykonáva žiadnu činnosť. VZ sa nekoná, RUZ schvaľuje rozhodnutím jediný spoločník.
Mne zostane na krku splnomocnenie na zastupovanie pred DU - chcem sa toho zbaviť a plánujem dať ten podnet. Nechcem mať s tým žiadne náklady, napokon ja oprávnenie na konanie nemám.
Ak však nič neurobím, tak každý rok budem nútená robiť nulové DP a aj výkazy.
Economic
13.11.10,19:38
áno, je to jednoosobová spoločnosť, spoločník a konateľ chce vrátiť ŽL a zrušiť účet. SRO nebude už vykonávať, vlastne už nevykonáva žiadnu činnosť. VZ sa nekoná, RUZ schvaľuje rozhodnutím jediný spoločník.
Mne zostane na krku splnomocnenie na zastupovanie pred DU - chcem sa toho zbaviť a plánujem dať ten podnet. Nechcem mať s tým žiadne náklady, napokon ja oprávnenie na konanie nemám.
Ak však nič neurobím, tak každý rok budem nútená robiť nulové DP a aj výkazy.

Presne tak, to je to najhoršie že aj na takúto firmu sa musí robiť DP a podávať... Možno by niekto o ňu mal niekto záujem, ak má históriu v súvislosti s eurofondami...
KEJKA
13.11.10,19:44
nemá historiu a nie je ani zaujímavá. Ešte rozmýšľam, že by som to riešila ako splynutie dvoch firiem - prevzala ju do svojej sro.
Economic
13.11.10,20:28
nemá historiu a nie je ani zaujímavá. Ešte rozmýšľam, že by som to riešila ako splynutie dvoch firiem - prevzala ju do svojej sro.

No aj to je náhodou výborný nápad. Aj keď priznám sa, splynutie som ešte nerobila, ale nemyslím, že by to malo byť nejak komplikované.
Daggmar
19.11.10,12:30
Dobrý deň.Chcela by som sa informovať - Sro-čka má 2 spoločníkov (podiel 50/50) a 3 prevádzky (pizzeria, pub a kuchyňa v hotely), su platcami DPH. Spoločník A má na starosti (jej chod) len 1 prevádzku, druhý ostatné. Tento spoločník A sa chce osamostatniť - nevedú samostatné účtovníctvo na každú prevádzku. Čo je výhodnejšie - prevedenie obch. podielu na spoločníka B alebo predajom časti podniku / teda 1 prevádzky na novú sro-čku spoločníka A ?? Dúfam, že je to aspoň trochu zrozumiteľné o čo prosím poradiť. Ďakujem .
Daggmar
19.11.10,12:33
Ešte dodám, spoločník A chce ďalej pokračovať v podnikaní tejto prevádzky. Ešte som nerobila predaj alebo prevod obch.podielu spoločnosti. Na čo si mám dať pozor ?
NEILOS
19.11.10,13:17
zdravim kolegovia. Vie niekto poradit ake tlacivo a co a ako robit, pri elektronickom prehlasovani spolocnosti z jedneho majitela na druheho? Nejaky postup a hlavne formular aky sa tam vyplana pripadne nejaky odkaz na doc formu.

Dik
sroservis
19.11.10,13:39
Dobrý deň,

Vaša sro-očka vlastní tri prevádzky.
Ak dôjde k prevodu obchodného podielu spoločníka A na spoločníka B, sro-čka bude naďalej vlastniť pôvodné 3 prevádzky, jej jediným spoločníkom bude len spoločník B a spoločník A získa len finančné prostriedky (a stratí podiel na pôvodnej s.r.o. bez toho aby ovládol prevádzku č. 1).

Ak chcete dosiahnuť rozdelenie prevádzok vo vlastníctve sro-očky tak, aby prevádzku č. 1 ovládal spoločník A (osobne alebo prostredníctvom jeho s.r.o.) a ďalšie 2 prevádzky spoločník B, môžete postupovať niektorým z týchto postupov:

a) Spoločník A si buď vybaví živnostenský list na prevádzkovanie prevádzky č. 1 alebo si založí s.r.o. (napr. spoločnosť C).

Pôvodná s.r.o. prevedie na spoločnosť C zmluvou o prevode časti podniku prevádzku č. 1 (za dohodnutú odplatu) a súčasne spoločník A prevedie na spoločníka B celý svoj obchodný podiel pôvodnej s.r.o.

Zmluva o prevode obchodného podielu - ust. § 115 Obchd. zák., zmluva o prevode podniku § 476.
Toto riešenie je podľa môjho názoru najjednoduchšie a najkomplexnejšie. Zmluvou o prevode časti podniku prejdú všetky práva, záväzky, zmluvy s dodávateľmi, zákazníkmi, zamestnanci z prevádzky č. 1 do sféry spoločníka A (jeho s.r.o.)

Len pre úplnosť ešte uvediem, že časť podniku pôvodnej s.r.o. (prevádzku č. 1) je možné oceniť znaleckým posudkom a následne ako nepeňažný vklad vložiť do novozaloženej s.r.o. (ktorá sa stane majiteľom prevádzky č. 1).
Spoločníci sa následne zmluvami o prevode obch. podielu vysporiadajú tak, že pôvodnú s.r.o. ovládne spoločník B a novú ovládne spoločník A.


b) rozdelením pôvodnej s.r.o. na dve novozaložené s.r.o. - základné imanie prvej bude tvoriť prevádzka 1 a jej jediným zakladateľom a spoločníkom bude spoločník A, druhá novozaložená s.r.o. získa do svojho majetku ostatné 2 prevádzky a jej jediným spoločníkom bude spoločník B.

Pôvodná s.r.o. zaniká bez likvidácie, novozaložené s.r.o. preberajú imanie a záväzky podľa dohody spoločníkov A a B.

V závislosti od hodnoty čistého obchodného imania pripadajúceho na jednotlivé prevádzky by sa mali spoločníci A a B (resp. ich novozaložené s.r.o.) ešte finančne vyrovnať. Postup je uvedený v ust. § 69 Obch. zák., je to čisté riešenie, avšak dosť komplikované a finančne náročné (len súdne poplatky - založenie 2 s.r.o., výmaz jednej 331 eur x 3, resp. -3x 165,75 pri elektronickom podaní).

c) Ak je prevádzka č. 1 jednoduchá, nemá veľa majetku, nemá zamestnancov a iné záväzky - môžu to urobiť aj tak, že spoločník A si buď vybaví živnostenský list na prevádzkovanie prevádzky č. 1 alebo si založí s.r.o. (napr. spoločnosť C). Spoločníci A a B sa dohodnú, že všetky aktivity týkajúce sa prevádzky č. 1 jednoducho prevezme spoločník A, resp. jeho s.r.o. - prevezme zákazníkov a dodávateľov (uzatvorí s nimi vlastné zmluvy, pôvodné sa ukončia), odkúpi majetok od pôvodnej s.r.o., proste pôvodná s.r.o. sa "vzdá" už vybudovanej prevádzky, ovládne ju spoločník A (resp. jeho nová s.r.o.) a následne si spoločníci ešte vysporiadajú vzťahy medzi sebou v pôvodnej s.r.o. zmluvou o prevode obchodného podielu.

Všetko dobré.
Daggmar
20.11.10,13:43
Ďakujem sroservis, veľmi si mi pomohol. Spoločník chce založiť novu sro. Ešte sa spýtam ako je to s dph. Samotný predaj je oslobodený od dph, ale ked novovzniknutá sro nebude platca dph sa bude učtovať ? Má sa registrovať ako dobrovolny platca ? A ako to bude s HIM , ktorý povodná sročka vyradí pri predaji ? uplatnila si na ňom odpočet.
Economic
20.11.10,13:49
Dobrý deň,

Vaša sro-očka vlastní tri prevádzky.
Ak dôjde k prevodu obchodného podielu spoločníka A na spoločníka B, sro-čka bude naďalej vlastniť pôvodné 3 prevádzky, jej jediným spoločníkom bude len spoločník B a spoločník A získa len finančné prostriedky (a stratí podiel na pôvodnej s.r.o. bez toho aby ovládol prevádzku č. 1).

Ak chcete dosiahnuť rozdelenie prevádzok vo vlastníctve sro-očky tak, aby prevádzku č. 1 ovládal spoločník A (osobne alebo prostredníctvom jeho s.r.o.) a ďalšie 2 prevádzky spoločník B, môžete postupovať niektorým z týchto postupov:

a) Spoločník A si buď vybaví živnostenský list na prevádzkovanie prevádzky č. 1 alebo si založí s.r.o. (napr. spoločnosť C).

Pôvodná s.r.o. prevedie na spoločnosť C zmluvou o prevode časti podniku prevádzku č. 1 (za dohodnutú odplatu) a súčasne spoločník A prevedie na spoločníka B celý svoj obchodný podiel pôvodnej s.r.o.

Zmluva o prevode obchodného podielu - ust. § 115 Obchd. zák., zmluva o prevode podniku § 476.
Toto riešenie je podľa môjho názoru najjednoduchšie a najkomplexnejšie. Zmluvou o prevode časti podniku prejdú všetky práva, záväzky, zmluvy s dodávateľmi, zákazníkmi, zamestnanci z prevádzky č. 1 do sféry spoločníka A (jeho s.r.o.)

Len pre úplnosť ešte uvediem, že časť podniku pôvodnej s.r.o. (prevádzku č. 1) je možné oceniť znaleckým posudkom a následne ako nepeňažný vklad vložiť do novozaloženej s.r.o. (ktorá sa stane majiteľom prevádzky č. 1).
Spoločníci sa následne zmluvami o prevode obch. podielu vysporiadajú tak, že pôvodnú s.r.o. ovládne spoločník B a novú ovládne spoločník A.


b) rozdelením pôvodnej s.r.o. na dve novozaložené s.r.o. - základné imanie prvej bude tvoriť prevádzka 1 a jej jediným zakladateľom a spoločníkom bude spoločník A, druhá novozaložená s.r.o. získa do svojho majetku ostatné 2 prevádzky a jej jediným spoločníkom bude spoločník B.

Pôvodná s.r.o. zaniká bez likvidácie, novozaložené s.r.o. preberajú imanie a záväzky podľa dohody spoločníkov A a B.

V závislosti od hodnoty čistého obchodného imania pripadajúceho na jednotlivé prevádzky by sa mali spoločníci A a B (resp. ich novozaložené s.r.o.) ešte finančne vyrovnať. Postup je uvedený v ust. § 69 Obch. zák., je to čisté riešenie, avšak dosť komplikované a finančne náročné (len súdne poplatky - založenie 2 s.r.o., výmaz jednej 331 eur x 3, resp. -3x 165,75 pri elektronickom podaní).

c) Ak je prevádzka č. 1 jednoduchá, nemá veľa majetku, nemá zamestnancov a iné záväzky - môžu to urobiť aj tak, že spoločník A si buď vybaví živnostenský list na prevádzkovanie prevádzky č. 1 alebo si založí s.r.o. (napr. spoločnosť C). Spoločníci A a B sa dohodnú, že všetky aktivity týkajúce sa prevádzky č. 1 jednoducho prevezme spoločník A, resp. jeho s.r.o. - prevezme zákazníkov a dodávateľov (uzatvorí s nimi vlastné zmluvy, pôvodné sa ukončia), odkúpi majetok od pôvodnej s.r.o., proste pôvodná s.r.o. sa "vzdá" už vybudovanej prevádzky, ovládne ju spoločník A (resp. jeho nová s.r.o.) a následne si spoločníci ešte vysporiadajú vzťahy medzi sebou v pôvodnej s.r.o. zmluvou o prevode obchodného podielu.

Všetko dobré.

POZOR za výmaz spoločnosti z OR sa súdny poplatok neplatí !!!
Economic
20.11.10,13:53
Ďakujem sroservis, veľmi si mi pomohol. Spoločník chce založiť novu sro. Ešte sa spýtam ako je to s dph. Samotný predaj je oslobodený od dph, ale ked novovzniknutá sro nebude platca dph sa bude učtovať ? Má sa registrovať ako dobrovolny platca ? A ako to bude s HIM , ktorý povodná sročka vyradí pri predaji ? uplatnila si na ňom odpočet.

Nová sro bude nový subjekt, takže treba podať žiadosť ako dobrovoľný platiteľ DPH
Daggmar
22.11.10,09:13
Nová sro bude nový subjekt, takže treba podať žiadosť ako dobrovoľný platiteľ DPH

A bude musieť firma spoločníka B vrátiť uplatnenú dph na odpisovanom majetku a zásobách, ktoré predá spoločníkovi A v rámci predaja časti podniku? Alebo to len vyradí z majetku v rámci oslobodeného predaja ?
KEJKA
22.11.10,10:34
len vyradí..............
stavebny dozor
09.01.11,07:52
Za 12.000 zalozis firmu vravis? Ano mas pravdu. Tolko stoja kolky. A finalna suma tych 12.000 by bola vtedy, ak by pravnici pracovali zadara. Dnes uz staci 1euro. Nemusim mat zakladne imanie 200.000,- ale to nie je vsetko. Podklady na zalozenie firmy si pravnik uctuje cca 1.000eur a nevravim o nafte ci benzine a starostiach kym dostanem do ruk vypis z obchodneho registra. V CR idu ocistene s.r.o. po 50.000KC inak sa tam so mnou nebudu ani bavit. Apropo preco by som mal predat firmu za nejake kolky v hodnote 400,- eur?!!!
stavebny dozor
09.01.11,08:01
Zboznujem, ked sa uctovnicka ide hrat a pravnika. Nechapem preco sa do konkretne tejto temy interesuju ludia, ktori ziadnu s.r.o.-cku nevlastnia. Zalozte si firmu a potom rozpravajte ako svet funguje.
Ice dive
09.01.11,08:08
Za 12.000 zalozis firmu vravis? Ano mas pravdu. Tolko stoja kolky. A finalna suma tych 12.000 by bola vtedy, ak by pravnici pracovali zadara. Dnes uz staci 1euro. Nemusim mat zakladne imanie 200.000,- ale to nie je vsetko. Podklady na zalozenie firmy si pravnik uctuje cca 1.000eur a nevravim o nafte ci benzine a starostiach kym dostanem do ruk vypis z obchodneho registra. V CR idu ocistene s.r.o. po 50.000KC inak sa tam so mnou nebudu ani bavit. Apropo preco by som mal predat firmu za nejake kolky v hodnote 400,- eur?!!!
v dnešnej dobe už existuje tzv elektronický podpis, čo sa využíva v podstatnej miere pri podaniach na súde... a v tedy je 50 % poplatok... takže v dnešnej dobe je naozaj možné založiť sro za 12000 (cca 400 €)... lebo poplatok na súde nie je pri elektronickom podani 331 € ale len 165 € + nejaký ten poplatok na živnostenskom úrade za ohlásenie živnosti, zakladateľských zmlúv je plný internet... no a rozdiel na súdnom poplatku, ktorý vznikne pri elektronickom podaní, je ziskom danej spoločnosti (ak neberiem do úvahy náklady na zriadenie EP a ostatnej režie..)
však si daj do googla "založenie sro" alebo "predaj sro" a vyhodí ti to odkazov ako maku...

napríklad tu ti založia sro už za 360 €
http://www.conecom.sk/zalozenie-sro/zalozenie-sro
Stefan2005
09.01.11,08:37
Zboznujem, ked sa uctovnicka ide hrat a pravnika. Nechapem preco sa do konkretne tejto temy interesuju ludia, ktori ziadnu s.r.o.-cku nevlastnia. Zalozte si firmu a potom rozpravajte ako svet funguje.

Som rád, že si svojím konštruktívnym príspevkom vniesol viacej svetla do problematiky. Pre mňa určite v tom, že účtovníci vedia určite viacej o fungovaní s.r.o., ako ty o účtovníkoch.

Pre teba to bude iste novinka, ale väčšina tu prispievajúcich účtovníkov má svoju firmu, a mnohí dokonca s.r.o. A za svojej praxe určite účtovali o založení nejednej s.r.o. -čky, takže určite prehľad na úrovni aký máš o problematike ty, majú aj oni.
Economic
09.01.11,11:59
v dnešnej dobe už existuje tzv elektronický podpis, čo sa využíva v podstatnej miere pri podaniach na súde... a v tedy je 50 % poplatok... takže v dnešnej dobe je naozaj možné založiť sro za 12000 (cca 400 €)... lebo poplatok na súde nie je pri elektronickom podani 331 € ale len 165 € + nejaký ten poplatok na živnostenskom úrade za ohlásenie živnosti, zakladateľských zmlúv je plný internet... no a rozdiel na súdnom poplatku, ktorý vznikne pri elektronickom podaní, je ziskom danej spoločnosti (ak neberiem do úvahy náklady na zriadenie EP a ostatnej režie..)
však si daj do googla "založenie sro" alebo "predaj sro" a vyhodí ti to odkazov ako maku...

napríklad tu ti založia sro už za 360 €
http://www.conecom.sk/zalozenie-sro/zalozenie-sro

Súhlasím. za 400.- Eur sa dá dostať kompletný servis. KLient urobí iba jednu vec a to overí podpis na vyhotovených dokumentoch a o ostatné sa postará profesionálna firma. Kým ja pracujem klient môže sa venovať svojim aktivitám. A čo na tom že takáto firma okrem zakladania sro vedie firmám aj účtovníctvo ? To je len veľké plus, pretože vie aj poskytnúť odborné poradenstvo.
MatoB
09.01.11,12:23
Zboznujem, ked sa uctovnicka ide hrat a pravnika. Nechapem preco sa do konkretne tejto temy interesuju ludia, ktori ziadnu s.r.o.-cku nevlastnia. Zalozte si firmu a potom rozpravajte ako svet funguje.


Ja zboznujem ludi co si myslia ze pravnik im zalozi srocku lacnejsie nez keby si ju zalozia sami. Ano pravnik ti ju zalozi za 1500€ a viac ale existuju aj firmy ktore sa tymto zaoberaju a tak isto ti zalozia firmu (zapis, prebratie ZL, Vypis zOR DU.....) za 355€. (ja som si daval asi 2 roky dozadu takto zalozit za 380€ komplet srocku). Staci otvorit len oci alebo pouzit google a nie bez overenia druhych ohovarat. A dalsia vec srocky na kluc zakladaju prevazne uz uctovnici ked uz sme pri nich. Dalsia vec co si si neoveril a len sa hras na mudreho. A dalsia vec co pises o zakladnom imani ked zakladas srocku nepotrebujes ani cent pokial mas dobre vpracovane listiny dalsia vec co si si neoveril.

Ja zboznujem mudrlantov.
MatoB
09.01.11,12:31
Súhlasím. za 400.- Eur sa dá dostať kompletný servis. KLient urobí iba jednu vec a to overí podpis na vyhotovených dokumentoch a o ostatné sa postará profesionálna firma. Kým ja pracujem klient môže sa venovať svojim aktivitám. A čo na tom že takáto firma okrem zakladania sro vedie firmám aj účtovníctvo ? To je len veľké plus, pretože vie aj poskytnúť odborné poradenstvo.

Inak je asi pravdou ze firmy zaoberajuce sa zakladanim srociek prisli do mody len nedavno (4-5 rokov dozadu) preto ty co podnikaju dlhsie a zakladali si srocku cez pravnikov (nakolko to v tej dobe boli jediny co zakladali na kluc) alebo sami, tak nevedia ako sa veci maju a kolko veci stoja...