Zavrieť

Porady

Predaj s.r.o.

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Zdravim Vas,

Chcel by som predat svoju polrocnu firmu s.r.o.cku s obratom 10 000€. Firma nema ziadne dlzoby, zavazky, je neplatca DPH (neplatca DPH zatial) A chcel by som sa spytat aka by bola podla Vasho nazoru realna cena takejto firmy (chcem vediet kolko mozem zarobit na predaji). Firmu predam aj z uctami (TB, SLSP, VUB ma aj PayPal) aj telefonom gratis ked bude dotycny chciet.

Zaujima ma hlavne kolko je realna suma takejto firmy - nazor.

Dakujem, Mato
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Podla mna pri urceni ceny si treba zodpovedat minimalne na otazky:
1. Ma firma majetok? (hmotny, nehmotny, financny) V akej vyske?
2. Predavas "cistu" firmu alebo ma firma podpisane dlhodobe kontrakty, je zarucene pokracovanie jej cinnosti?
3. Obrat nemusi byt smerodajny, dolezite su aj naklady a zisk - a najma do buducna.
0 0
j.sch j.sch

j.sch je offline (nepripojený) j.sch

Man
MatoB Pozri príspevok
Zdravim Vas,

Chcel by som predat svoju polrocnu firmu s.r.o.cku s obratom 10 000€. Firma nema ziadne dlzoby, zavazky, je neplatca DPH (neplatca DPH zatial) A chcel by som sa spytat aka by bola podla Vasho nazoru realna cena takejto firmy (chcem vediet kolko mozem zarobit na predaji). Firmu predam aj z uctami (TB, SLSP, VUB ma aj PayPal) aj telefonom gratis ked bude dotycny chciet.

Zaujima ma hlavne kolko je realna suma takejto firmy - nazor.

Dakujem, Mato
Uvažujem o kúpe ........ pokial budeš mať cenu napíš mi prosím
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Budem otvoreny. Chcem ju predat s toho dovodu ze ked som zacinal podnikat mal som velke oci (za zarobkom) firma sa zaobera predajom vypoctovej kancelarskej techniky, a predajom softu. Lenze nakolko firma bola isty dlhsi cas najlacnejsia na slovensku za pol roka mala dost smiesny az poburujuci zisk 75€. Obrat je celkom fajn za 3 mesiace 300 000 SKK. A vzhladom k tomu ze 75€ asi neni dost na vyzitie kaslem na podnikanie idem do roboty popri tom na vysku. Preto sa pytam co stoji neska polrocna firma s 300 000€ obratom vydel som inzeraty kde za 3 mesacnu srocku bez obratu pytaju 30 000€ to sa mi zda zase ale dost. Cize aka by tam bola podla vasho nzoru realna cena. A firma ma aj kontrakty a je zarucene jej pokracovanie cinnosti. A pisal som hore keby sa to da predam ju aj z uctami (samozrejme ked tam bude 0) aj s telefonom.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dnes sa dá nová s.r.o. založiť za týždeň aj za 12 tis. Sk (aj menej, ak to urobí niekto kto má vybavený zar. el. podpis). Nevidím zmysel kupovať Tvoju firmu s 0 na účte, s 0 pohľadávkami a s jedným mobilom k tomu, navyše ak tam sú nejaké zmluvy, z ktorých plnenia vyplynie zisk 75 € za kvartál.Ibaže by niekto chcel ísť napr.do výberového konania a potreboval k tomu už fungujúcu firmu s nejakou históriou.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Nevies co stoji zrusenie sro?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
MatoB Pozri príspevok
Nevies co stoji zrusenie sro?
Podla mna taku firmu predas, bez sance to nie je, ale netreba mat velke oci. Vzhladom k tomu "majetku" by som si pytala maximalne tolko, kolko stoji zalozenie novej sro, vid. Jarkin prispevok.

Mozno este stoji za to si firmu nejaky cas ponechat, neskor sa ti moze pritrafit nejaka podnikatelska prilezitost.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Lianka Pozri príspevok
Podla mna taku firmu predas, bez sance to nie je, ale netreba mat velke oci. Vzhladom k tomu "majetku" by som si pytala maximalne tolko, kolko stoji zalozenie novej sro, vid. Jarkin prispevok.

Mozno este stoji za to si firmu nejaky cas ponechat, neskor sa ti moze pritrafit nejaka podnikatelska prilezitost.
Mohli by ste mi laskavo povedat alebo napisat kde som napisal v mojich prispevkoch ze ju chcem draho predat??? Pytal som sa ze co stoji taka sro mne je jedno kolko bude stat ale urcite ju nedam zadarmo mumakom co mi vypisuju do SS ze ju odemna preberu (asi 16 SS mi doslo) ale s tym ze nic nedostanem. Jasne ja ju dam volakomu zadarmo on za nu bude mat provizie ach padov som s jahody!!!

Lianka mas pravdu s tou poslednou vetou dam ti bod za to necham to tak racej.

Diki cawes
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
MatoB Pozri príspevok
Budem otvoreny. Chcem ju predat s toho dovodu ze ked som zacinal podnikat mal som velke oci (za zarobkom) firma sa zaobera predajom vypoctovej kancelarskej techniky, a predajom softu. Lenze nakolko firma bola isty dlhsi cas najlacnejsia na slovensku za pol roka mala dost smiesny az poburujuci zisk 75€. Obrat je celkom fajn za 3 mesiace 300 000 SKK. A vzhladom k tomu ze 75€ asi neni dost na vyzitie kaslem na podnikanie idem do roboty popri tom na vysku. Preto sa pytam co stoji neska polrocna firma s 300 000€ obratom vydel som inzeraty kde za 3 mesacnu srocku bez obratu pytaju 30 000€ to sa mi zda zase ale dost. Cize aka by tam bola podla vasho nzoru realna cena. A firma ma aj kontrakty a je zarucene jej pokracovanie cinnosti. A pisal som hore keby sa to da predam ju aj z uctami (samozrejme ked tam bude 0) aj s telefonom.
Z toho čo si napísal je pravdepodobnosť Tvojho nízkeho zisku v nevedomosti istých zákonitostí podnikania v obchodnej činnosti. Nepíšeš o tom, koľko máš ešte zásob, nepíšeš informácie potrebné čo i len k hypotetickej možnosti vyjadriť sa k cene. Ja osobne som presvedčená, že toto nie je s.r.o., z ktorej by si nemal dosiahnuť zisk pri predaji. Možno dobrý predavač by Tvoj problém vyriešil k spokojnosti Vás oboch. Ak je niečo z podnikania najťažšie, tak spojazdniť firmu. Tvoj obrat nasvedčuje tomu, že je životaschopná. Treba sa len pozrieť na rub mince v oblasti výdajov, nákladov a pod.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Nebolo mojim cielom sa ta dotknut .

MatoB Pozri príspevok
... urcite ju nedam zadarmo mumakom co mi vypisuju do SS ze ju odemna preberu (asi 16 SS mi doslo) ale s tym ze nic nedostanem. Jasne ja ju dam volakomu zadarmo on za nu bude mat provizie ach padov som s jahody!!!
Toto je pre mna zaujimavy poznatok - hmm, neviem, co tych ludi moze motivovat. Ja osobne by som totiz firmu nekupovala z viacerych dovodov:
- obavy z minulosti tej firmy (aj napriek tomu, ze kazdy konatel si zodpoveda vykon svojej cinnosti pocas svojho posobenia),
- firma je relativne nova, takze nie je to ani firma "s minulostou",
- dnes je velmi jednoduche a casovo nie zdlhave zalozit si vlastnu firmu.

MatoB Pozri príspevok
...s tym ze nic nedostanem. Jasne ja ju dam volakomu zadarmo on za nu bude mat provizie ach padov som s jahody!!!
Hmm, mozno toto je pre nich motivacia, dostat sa k firme zadarmo. Zadarmo je urcite nedavaj.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Lianka Pozri príspevok
Nebolo mojim cielom sa ta dotknut .



Toto je pre mna zaujimavy poznatok - hmm, neviem, co tych ludi moze motivovat. Ja osobne by som totiz firmu nekupovala z viacerych dovodov:
- obavy z minulosti tej firmy (aj napriek tomu, ze kazdy konatel si zodpoveda vykon svojej cinnosti pocas svojho posobenia),
- firma je relativne nova, takze nie je to ani firma "s minulostou",
- dnes je velmi jednoduche a casovo nie zdlhave zalozit si vlastnu firmu.


Hmm, mozno toto je pre nich motivacia, dostat sa k firme zadarmo. Zadarmo je urcite nedavaj.
Hm, hm, hm.......
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Lianka Pozri príspevok
Ja osobne by som totiz firmu nekupovala z viacerych dovodov:
- obavy z minulosti tej firmy (aj napriek tomu, ze kazdy konatel si zodpoveda vykon svojej cinnosti pocas svojho posobenia),
- firma je relativne nova, takze nie je to ani firma "s minulostou",
- dnes je velmi jednoduche a casovo nie zdlhave zalozit si vlastnu firmu.


Hmm, mozno toto je pre nich motivacia, dostat sa k firme zadarmo. Zadarmo je urcite nedavaj.
Nie neboj sa nedotkla si sa ma

Prave s toho dovodu, ze firma moze mat istu minulost som srocku nekupoval ale racej som si ju dal zalozit (vyslo ma to lacnejsie 350€ od uin.sk)

Teraz nenarazam na tych co mi pisu SS. Ale vacsinou takychto ludi motivuje v tom to, ze srocku skoro zadarmo prevedu na seba respketive na svoju firmu a po nejakom case (rok, dva, tri) tu firmu za dobru cenu predaju (600€ +). Takychto stranok kde vidis vetu "Predaj firiem založených za účelom ďalšieho predaja, ktoré nevykonávali žiadnu činnosť." ti nájdem na SR minimalne 1000. Sem-tam nie vzdy firme pred predajom urobia zavazok a predaju ju "akoze" bez zavazkov. Ked som zakladal firmu bolo jedine stastie, ze som videl jedneho chlapika od nas (NR), ktory kupil pol roka dozadu (dnes uz vyse roka) rocnu srocku "akoze bez zavazkov" s dlhom pol melona korun chudak o tom nevedel a DU mu dal este aj pokutu za nesplnenie si nejakej povinnosti. A ked ukazal kontrolorom z DU, ze ma od byvalych konatelov a spolocnikov tej firmy prehlasenie o tom, ze firma nema zavazky, povedali mu, ze to moze hodit do kosa to ich a ani nikoho nezaujima. Teraz nema srocku nema nic len 800 000 splacat dlhy na zebrakov.
Zakony na SR su robene tak, ze byvali majitelia s tym nemaju absolutne nic spolocne.

Maju len lóve. No čo business je business


Tolko odomna.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dakujem za vysvetlenie. Ten "biznis" so zakladanim a prevadzanim sro je zrejme urceny pre ludi s nizsim pravnym a ekonomickym povedomim. Kto sa chce seriozne venovat podnikaniu, da si zalezat aj na pravnej cistote. Lepsie zacat od nuly, ako od minus 800 000.

Tie dlhy si mohol dotycny vymahat od konatelov - bolo by to zrejme na dlhsie a bez sudnej cesty by to neslo. Prave na toto som sa snazila poukazat vo svojom pripevku, lebo ako aj ty pises, je v tom viac rizika ako osohu. A kvoli lakomosti zaplatit za zalozenie vlastnej sro cca. 350 EUR, aby clovek splacal napr. 800 000, to je privelke riziko. Zrejme v tej firme ani nemali bohviako vedene uctovnictvo, ked o tom zaväzku dotycny kupujuci nevedel.

Dovolila som si taku uvahu .
0 0
Martin_Timko Martin_Timko

Martin_Timko je offline (nepripojený) Martin_Timko

MatoB Pozri príspevok
Mohli by ste mi laskavo povedat alebo napisat kde som napisal v mojich prispevkoch ze ju chcem draho predat??? Pytal som sa ze co stoji taka sro mne je jedno kolko bude stat ale urcite ju nedam zadarmo mumakom co mi vypisuju do SS ze ju odemna preberu (asi 16 SS mi doslo) ale s tym ze nic nedostanem. Jasne ja ju dam volakomu zadarmo on za nu bude mat provizie ach padov som s jahody!!!

Lianka mas pravdu s tou poslednou vetou dam ti bod za to necham to tak racej.

Diki cawes
Suhlas aj s tebou, aj s ostatnymi, nepredavat, ponechaj si, obrali by ta o spolocnost, mumaci. A zarobili na tom majland, predali za tisic eur a tebe nic. A ani nelikviduj. Kamosovi tiez nukali, nakoniec likvidoval spolocnost, sice trvalo to rok, kopec nervov, papierov pre sud, nechcel k pravnikovi, aj ten by ho zodral.
0 0
svetra76 svetra76

svetra76 je offline (nepripojený) svetra76

absolventka Právnickej fakulty Masarykovy Univerzity v Brne ...viac
S týmto nesúhlasím,rada by som vedela,kto mi založí s.r.o. za 12 000 SKK,-keď iba koľkové zmámky pre príslušný reg. súd stoja 10 000,- pripočítaj notára,vydanie patričných živn. opravnení a čo ten,kto všetko vypracoval??
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
svetra76 Pozri príspevok
S týmto nesúhlasím,rada by som vedela,kto mi založí s.r.o. za 12 000 SKK,-keď iba koľkové zmámky pre príslušný reg. súd stoja 10 000,- pripočítaj notára,vydanie patričných živn. opravnení a čo ten,kto všetko vypracoval??
Ak si prečítaš pozorne príspevky na Porade, dočítaš sa aj to, koľko podnikateľov si založilo s.r.o svojpomocne. Vďaka bezplatným a kvalitným radám právnikov a ekonómov práve tu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja by som pri predaji takejto firmy upozornila ešte na jednu vec: nemusí náhodou držať na tovar, čo predala, dvojročnú záruku?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Ja by som pri predaji takejto firmy upozornila ešte na jednu vec: nemusí náhodou držať na tovar, čo predala, dvojročnú záruku?
Podla mojho nazoru, pokial firma existuje, tak ano. Ak by bola firma zlikvidovana, nie je ziadny pravny nastupca - spotrebitelia maju smolu .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Lianka Pozri príspevok
Podla mojho nazoru, pokial firma existuje, tak ano. Ak by bola firma zlikvidovana, nie je ziadny pravny nastupca - spotrebitelia maju smolu .
no ved práve, keď už kupovať firmu, tak nikdy nie takú, čo tesne pred predajom predávala napríklad VT

(mali sme voľakedy firmu, čo VT predávala. A musím povedať, že po dvoch rokoch od ukončenia činnosti som si riadne vydýchla - firma existovala ndalej, len nevykazovala činnosť.)
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Reklamaciu tovaru nema na starosti firma alebo obchod ktora tovar predala ale vyrobca tovaru! (obchod / firma len sprostredkovanie servisu)
Cize ked ja predam v pondelok notebook Asus stredu predam firmu a stvrtok sa dotycnemu Asus pokazi moze ho dat v piatok bez problemov na reklamaciu autorizovanemu servisu. Firma respektive obchod s tym ine aj tak neurobia len zavolaju kuriera aby to odniesol do autorizovaneho servisu.
A zarucny list plati aj ked bude firma predana alebo zrusena!
Zarucny list je fakticky len doklad o tom ze prave ten vyrobok bol zakupeny prave v tento den tu a tu a este mu plati zaruka cize servis preplati vyrobca AsusTEC LLC.

Dáša_ - to ste si robili len zbytocnu galibu
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Este som sa zabudol vyjadrit k svetra76 zalozit srocku mozes aj za 350 (elektronicky) alebo za 399 napriklad ako som hore uvadzal prostrednictvom uin.sk a kolkove znamky stoja 3€ / jeden predmet podnikania alebo ich stes mat sto??? a podpis STACI AJ NA MATRIKE za 6€ /15 podpisov ci kolko to bolo ja si to uz nepamatam

Dobra matematika ne????
A keby vyuzijes vianocnu akciu uin.sk (co uz je neskoro) mozes ju mat zo vsetkym len za 300€
Naposledy upravil MatoB : 15.01.10 at 18:28 Dôvod: matrika - 6€ / 15 podpisov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať