zuzu50
12.01.10,20:21
Dobrý večer,
bola som 1,5 roka nezamestnaná. Od decembra 2009 pracujem v predajni u sukromného podnikateľa. Tento však mi chce predajňu odstúpiť. Môžem požiadať niektoru banku o pôžičku? Aké podmenky musím splnať, aby som dostala pôžičku? Mám vôbec nárok na poskytnutie pôžičky? Ďakujem za skoré odpovede
ludex
12.01.10,19:26
Dobrý večer,
bola som 1,5 roka nezamestnaná. Od decembra 2009 pracujem v predajni u sukromného podnikateľa. Tento však mi chce predajňu odstúpiť. Môžem požiadať niektoru banku o pôžičku? Aké podmenky musím splnať, aby som dostala pôžičku? Mám vôbec nárok na poskytnutie pôžičky? Ďakujem za skoré odpovede


Ako odstúpiť,prečo odstúpiť a za čo odstúpiť? Tomu nerozumiem.
Nechce on od Teba niečo iné a slubuje Ti hory,doly? :confused:
zuzu50
12.01.10,19:30
Majiteľ končí s podnikaním. Je to odstupenie vlastne iba tovaru a zaridenia predajne. Potrebujem peniaze na zaplatenie tovaru a zariadenia zabehnutej predajne
ludex
12.01.10,19:38
Majiteľ končí s podnikaním. Je to odstupenie vlastne iba tovaru a zaridenia predajne. Potrebujem peniaze na zaplatenie tovaru a zariadenia zabehnutej predajne


Tak napíš hneď,že Ti to chce predať.No myslím,že podla toho čo si napísala nemáš šancu uspieť v banke a v nebankovke to ani neskúšaj!
Treba si rozmyslieť,do čoho ideš. Preber si všetky plusy aj mínusy .Nepoznám podnikatela,ktorí sa vzdáva biznisu,keď mu šlape. :confused:
zuzu50
12.01.10,19:44
O nebankovky nemám zájem, jedine cez banky. Podnikateľ ruší predajnu, nakoľko sa ide venovať iným obchodným aktivitám. Ked si dokážem požičat peniaze trebárs od sukromnej osoby , môžem si splácanie tejto pôžičky uplatniť do nákladov a akým spôsobom?
ludex
12.01.10,19:48
O nebankovky nemám zájem, jedine cez banky. Podnikateľ ruší predajnu, nakoľko sa ide venovať iným obchodným aktivitám. Ked si dokážem požičat peniaze trebárs od sukromnej osoby , môžem si splácanie tejto pôžičky uplatniť do nákladov a akým spôsobom?


Ideš na to zhurta! Máš už živnostenský list? Dosť predbiehaš udalosti.Nič v zlom,ale trocha vychladni! ;)
zuzu50
12.01.10,19:52
Ďakujem za radu, pokusím sa vychladnúť.
Stanislav 1975
12.01.10,19:56
Ďakujem za radu, pokusím sa vychladnúť.

Ludex,to myslel v dobrom-proste tým chcel povedať to, že aby si sa neunáhlila a nenakúpila napríklad tovar,ktorý by si nepredala a pod.;)-takže ludex to myslel v dobrom...
Mala by si zabezpečený odbyt tovaru,išli by kšefty? Vieš ked si tam od decembra,tak nemožeš vedieť prečo to zatvára a pod.-daj si pozor na tieto veci...
camozzi
12.01.10,20:00
V banke iny ako bezucelovy uver nedostanes. Z toho mala co si tu napisala si dovolim povedat, ze ani bezucelovy ti nedaju pokial nebudes niecim rucit (financnymi produktmi alebo inou osobou). Navyse ti to nemusia schvalit ako podnikatelke, ale len ako sukromnej osobe.
Najlepsie bude ak sa spytas v bankach.
zuzu50
12.01.10,20:02
Obom ďakujem, ja som sa neurazila. Ved preto sa pýtam, lebo si myslím, že my pomôžete a nie ma vysmejete. Predajnu poznám už viac ako 2 roky. V zatváraní predajne sú rodinné problémy. Poznám i pracovníčku, ktorá tam pracovala predo mnou a neboli iné problémy. Zákazníci chodia, tovar sa míňa. Nie je to síce na zbohatnutie ale na prežitie to je. Nepredajný tovar si majiteľ berie so sebou - nezostáva v predajni.
pepsikova
12.01.10,20:09
..no a nedá sa s majiteľom dohodnúť na splátkach..urobiť zmluvu o predaji a splátkový kalendár?..to by bolo podľa mňa najjednoduchšie..on vie, ako to tam ide, koľko sa utŕži, tak nejaká rozumná splátka by sa možno dala, aby si aj prežila aj tovar nakupovala..skús aj takto..
zuzu50
12.01.10,20:09
Ďakujem za radu. Skusim sa teda poradiť v banke.
zuzu50
12.01.10,20:11
ďakujem p. pepsikovej, skusim sa spýtať majiteľa o splátkach. To ma naozaj nenapadlo díky
Stanislav 1975
12.01.10,20:15
..no a nedá sa s majiteľom dohodnúť na splátkach..urobiť zmluvu o predaji a splátkový kalendár?..to by bolo podľa mňa najjednoduchšie..on vie, ako to tam ide, koľko sa utŕži, tak nejaká rozumná splátka by sa možno dala, aby si aj prežila aj tovar nakupovala..skús aj takto..

No pepsi, máš celkom rozumný nápad teda...:)
pepsikova
12.01.10,20:27
No pepsi, máš celkom rozumný nápad teda...:)..
..Stanko, sem- tam sa mi zadarí..len aby pomohol..držím palce..
zuzu50
12.01.10,20:29
Ďakujem všetkým za poradu, nesklamali ste ma. Som rada, že ste sa mi snažili pomôcť. Ešte raz díky
padro
12.01.10,20:35
v banke to neskusaj... bez min. 2 rokov podnikania ti neda ziadna banka... usetris cas ...
pepsikova
12.01.10,20:56
..ešte jedna možnosť..dohodnúť sa s majiteľom,s výpoveďou sa zaevidovať na úrade, po 4 mesiacoch ísť na živnosť a požiadať o príspevok na podnikanie a potom riešiť kúpu...síce málo peňazí, ale aspoň niečo..
zuzu50
12.01.10,21:16
tiež ma to napadlo, skusim sa spýtať
wagner
12.01.10,21:29
..ešte jedna možnosť..dohodnúť sa s majiteľom,s výpoveďou sa zaevidovať na úrade, po 4 mesiacoch ísť na živnosť a požiadať o príspevok na podnikanie a potom riešiť kúpu...síce málo peňazí, ale aspoň niečo..
No pepsi, dnes sa prekonávaš. Gratulujem
zuzu50
12.01.10,21:51
kto umí, ten umí, kto neumí len čumí ako napríklad ja , ste všetci super
zuzu50
14.01.10,18:10
Milí moji poraďáci, ešte by som sa chcela k tejto téme znovu spýtať. Peniaze sa mi na predajnu podarilo zohnať. Čo všetko k tomu potrebujem - myslím doklady ako napriklad : nejaké potvrdenie o tovare, o hodnote tovaru, a pod. Dohodli sme sa, že nepredajný tovar si majiteľ berie, nezostáva v predajni. A hlavne aké náležitosti musí obsahovať zmluva? Prosím poraďte mi, som v týchto veciach neskusená. Nerada by som naletela.
zuzu50
14.01.10,20:29
Nikto mi nepomôže?
pavol54
14.01.10,21:02
Ako živnostníčka by si mala od živnostníka získať tovar najmä nákupom bud na faktúru alebo blok z ERP zmluva o prevzatí tovaru nie daňovým dokladom
zuzu50
15.01.10,16:13
Ďakujem za radu