Zavrieť

Porady

Pôžička - úver

Dobrý večer,
bola som 1,5 roka nezamestnaná. Od decembra 2009 pracujem v predajni u sukromného podnikateľa. Tento však mi chce predajňu odstúpiť. Môžem požiadať niektoru banku o pôžičku? Aké podmenky musím splnať, aby som dostala pôžičku? Mám vôbec nárok na poskytnutie pôžičky? Ďakujem za skoré odpovede
Usporiadat
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
zuzu50 Pozri príspevok
Dobrý večer,
bola som 1,5 roka nezamestnaná. Od decembra 2009 pracujem v predajni u sukromného podnikateľa. Tento však mi chce predajňu odstúpiť. Môžem požiadať niektoru banku o pôžičku? Aké podmenky musím splnať, aby som dostala pôžičku? Mám vôbec nárok na poskytnutie pôžičky? Ďakujem za skoré odpovede

Ako odstúpiť,prečo odstúpiť a za čo odstúpiť? Tomu nerozumiem.
Nechce on od Teba niečo iné a slubuje Ti hory,doly?
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

Majiteľ končí s podnikaním. Je to odstupenie vlastne iba tovaru a zaridenia predajne. Potrebujem peniaze na zaplatenie tovaru a zariadenia zabehnutej predajne
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
zuzu50 Pozri príspevok
Majiteľ končí s podnikaním. Je to odstupenie vlastne iba tovaru a zaridenia predajne. Potrebujem peniaze na zaplatenie tovaru a zariadenia zabehnutej predajne

Tak napíš hneď,že Ti to chce predať.No myslím,že podla toho čo si napísala nemáš šancu uspieť v banke a v nebankovke to ani neskúšaj!
Treba si rozmyslieť,do čoho ideš. Preber si všetky plusy aj mínusy .Nepoznám podnikatela,ktorí sa vzdáva biznisu,keď mu šlape.
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

O nebankovky nemám zájem, jedine cez banky. Podnikateľ ruší predajnu, nakoľko sa ide venovať iným obchodným aktivitám. Ked si dokážem požičat peniaze trebárs od sukromnej osoby , môžem si splácanie tejto pôžičky uplatniť do nákladov a akým spôsobom?
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
zuzu50 Pozri príspevok
O nebankovky nemám zájem, jedine cez banky. Podnikateľ ruší predajnu, nakoľko sa ide venovať iným obchodným aktivitám. Ked si dokážem požičat peniaze trebárs od sukromnej osoby , môžem si splácanie tejto pôžičky uplatniť do nákladov a akým spôsobom?

Ideš na to zhurta! Máš už živnostenský list? Dosť predbiehaš udalosti.Nič v zlom,ale trocha vychladni!
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

Ďakujem za radu, pokusím sa vychladnúť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zuzu50 Pozri príspevok
Ďakujem za radu, pokusím sa vychladnúť.
Ludex,to myslel v dobrom-proste tým chcel povedať to, že aby si sa neunáhlila a nenakúpila napríklad tovar,ktorý by si nepredala a pod.-takže ludex to myslel v dobrom...
Mala by si zabezpečený odbyt tovaru,išli by kšefty? Vieš ked si tam od decembra,tak nemožeš vedieť prečo to zatvára a pod.-daj si pozor na tieto veci...
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

V banke iny ako bezucelovy uver nedostanes. Z toho mala co si tu napisala si dovolim povedat, ze ani bezucelovy ti nedaju pokial nebudes niecim rucit (financnymi produktmi alebo inou osobou). Navyse ti to nemusia schvalit ako podnikatelke, ale len ako sukromnej osobe.
Najlepsie bude ak sa spytas v bankach.
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

Obom ďakujem, ja som sa neurazila. Ved preto sa pýtam, lebo si myslím, že my pomôžete a nie ma vysmejete. Predajnu poznám už viac ako 2 roky. V zatváraní predajne sú rodinné problémy. Poznám i pracovníčku, ktorá tam pracovala predo mnou a neboli iné problémy. Zákazníci chodia, tovar sa míňa. Nie je to síce na zbohatnutie ale na prežitie to je. Nepredajný tovar si majiteľ berie so sebou - nezostáva v predajni.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no a nedá sa s majiteľom dohodnúť na splátkach..urobiť zmluvu o predaji a splátkový kalendár?..to by bolo podľa mňa najjednoduchšie..on vie, ako to tam ide, koľko sa utŕži, tak nejaká rozumná splátka by sa možno dala, aby si aj prežila aj tovar nakupovala..skús aj takto..
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

Ďakujem za radu. Skusim sa teda poradiť v banke.
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

ďakujem p. pepsikovej, skusim sa spýtať majiteľa o splátkach. To ma naozaj nenapadlo díky
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pepsikova Pozri príspevok
..no a nedá sa s majiteľom dohodnúť na splátkach..urobiť zmluvu o predaji a splátkový kalendár?..to by bolo podľa mňa najjednoduchšie..on vie, ako to tam ide, koľko sa utŕži, tak nejaká rozumná splátka by sa možno dala, aby si aj prežila aj tovar nakupovala..skús aj takto..
No pepsi, máš celkom rozumný nápad teda...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
No pepsi, máš celkom rozumný nápad teda...
..
..Stanko, sem- tam sa mi zadarí..len aby pomohol..držím palce..
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

Ďakujem všetkým za poradu, nesklamali ste ma. Som rada, že ste sa mi snažili pomôcť. Ešte raz díky
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
v banke to neskusaj... bez min. 2 rokov podnikania ti neda ziadna banka... usetris cas ...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ešte jedna možnosť..dohodnúť sa s majiteľom,s výpoveďou sa zaevidovať na úrade, po 4 mesiacoch ísť na živnosť a požiadať o príspevok na podnikanie a potom riešiť kúpu...síce málo peňazí, ale aspoň niečo..
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

tiež ma to napadlo, skusim sa spýtať
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

pepsikova Pozri príspevok
..ešte jedna možnosť..dohodnúť sa s majiteľom,s výpoveďou sa zaevidovať na úrade, po 4 mesiacoch ísť na živnosť a požiadať o príspevok na podnikanie a potom riešiť kúpu...síce málo peňazí, ale aspoň niečo..
No pepsi, dnes sa prekonávaš. Gratulujem
0 0
zuzu50 zuzu50

zuzu50 je offline (nepripojený) zuzu50

kto umí, ten umí, kto neumí len čumí ako napríklad ja , ste všetci super
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať