psps
13.01.10,20:15
Potrebujem súrne pomoc. V témach sú niekedy súbody v pdf s ikonkou adobe. Aby ste vedeli o čo sa jedná, je to napríklad v téme daň z motorových vozidiel 2010, hneď v prvom príspevku sú tri také ikony. Určite sú dosť cenné informácie a mne to ani za.......... nejde otvoriť. Aká je to verzia Adobe? Ja som to skúšala otvoriť vo verzii 8.2 - 9.3 a nejde. Prosím poradťe mi!
jojom
13.01.10,19:22
Skús si stiahnuť foxit reader. Otvoril mi to bez problémov. je to free programek a lepší a rýchlejší ako reader od adobe.
http://www.porada.sk/search.php?searchid=9840268
domenico.office
13.01.10,19:37
Súhlas s Jojom, že alternatívy sú lepšie, ako samotné Adobe Reader, mám dobrú skúsenosť s programom vo free verzii PDF XChange vewier. I napriek tomu, že používam Adobe profesional, otestoval som tento programík a funguje super.,
psps
13.01.10,19:59
Skús si stiahnuť foxit reader. Otvoril mi to bez problémov. je to free programek a lepší a rýchlejší ako reader od adobe.
http://www.porada.sk/search.php?searchid=9840268
Stále mi to nejde. Keď to otváram v tom programe vypíše mi:
format error: not a PDF or corrupted
domenico.office
13.01.10,20:04
Ulož si to na disk a tak si to otvor, zrejme nemáš nainštalovaný plugin na otváranie pdf-ka v prehliadači, skúsil som, funguje to.
jojom
13.01.10,20:13
Skúsil si aktualizovať foxit? mám verziu 3.0 build 1301. Skús teda otvoriť Foxit: Nápoveda > skontrolovať aktualizácie. Alebo na domovskú stránku Foxitu: http://www.foxitsoftware.com/downloads/index.php .
psps
13.01.10,20:14
Stiahla som aj ten XChange viewer, mám to na ploche, ale ako ďalej ako ten dokument otvoriť? Niečo robím stále zle, ale neviem čo.
domenico.office
13.01.10,20:17
Treba ho nainštalovať. To znamená dvakrát klik na tú ikonku na ploche, prebehne inštalácia a po inštalácii by si mal program nainštalovať pluginy na otvorenie pdf v prehliadači.
psps
13.01.10,20:44
Nainštalované všetko mám, aj v priehliadači je plugin a stále nič. Čo môžem mať ešte zle nadstavené?
domenico.office
13.01.10,20:48
Reštart PC a vyskúšaj.... nič iné sa tam nenastavuje...ešte tu spomeň aký prehliadač, typ Windowsu....
psps
13.01.10,20:50
Mozila firefox aktualizovaný, Windows XP Profesional
psps
13.01.10,21:00
Keď to otváram, stále mi vypisuje:
C:/Documents and Settings/MMPP/Desktop/attachment.php":Error (PDF Structure 40): Invalid file format
Nevieš čo to znamená?
domenico.office
13.01.10,21:00
Ani reštart nepomohol? Mne funguje o všetkých prehliadačoch. Mozilla, Opera, Safari, Explorer, žiadny problém. XP je aktualizované?
psps
13.01.10,21:05
Keď to otváram, stále mi vypisuje:
C:/Documents and Settings/MMPP/Desktop/attachment.php":Error (PDF Structure 40): Invalid file format
Nevieš čo to znamená?
Nepomohol ani reštart.
domenico.office
13.01.10,21:08
Podľa všetkého máš na ploche odkaz na súbor a nie samotné pdf. klikni ľavým tlačidlom na ten odkaz, musí sa ti otvoriť okno, kde sa ťa pýta či otvoriť v nejakom programe, alebo uložiť do PC.
psps
13.01.10,21:16
aj to som skúšala. Ešte nerozumiem, prečo je vo vlastnostiach uvedený súbor PHP a nie PDF
domenico.office
13.01.10,21:22
Lebo si ten súbor ukladáš spôsobom klik pravým a uložiť cieľ odkazu ako.... a to uložíš na plochu len odkaz a ten je vo formáte php. Ešte raz. Otvor si stránku http://www.porada.sk/t127372-p7-dan-z-motorovych-vozidiel-2010-a.html#post1255828 , klikni na prvý odkaz ľavým tlačidlom myšky jeden krát a otvorí sa ti okno ako na obrázku, čo som priložil. Môžeš si vybrať, v akom programe otvoriť súbor, alebo si vyberieš uloženie na disk PC. Ak si vyberieš program Adobe, PDF vewier, otvorí ti to v om, ktorom si si si vybrala. Ak uložíš na disk, uloží ti ho do tvojho umiestnenia, zrejme na plochu Ak bude na ploche, vo vlastnostiach musíš nájsť, že je to pdf, klik dva krát a otvorí ti ho v predvolenom programe.
jojom
13.01.10,21:25
PHP je skriptovací jazyk pre tvorbu internetových aplikácii.
Stiahol som prvé dva pdf-ká z tej diskusie o mot vozidlách a dal Ti do zipu. Skús si stiahnuť stadeto ten súbor otvor ho a skús otvoriť či sa podarí. Bo to nechápem.
psps
13.01.10,21:34
neotvorí sa mi tabuľka ako na tvojom obrázku, mne sa otvorí preberanie súboru.
domenico.office
13.01.10,21:47
Neviem, čo ti ešte poradiť, neviem si to nasimulovať akokoľvek chcem. Napísal som ti presne postup, iný neexistuje... naozaj ani ja nechápem.
psps
13.01.10,21:50
Dík za ochotu, nejde ani to. Mne sa tam to okno ako na obrázku od domenico objaví,ale len na sekundu, len to blikne a hneď mi naskočí tabuľka preberania. No nič, v robote mi to ide, tak tam asi budem tráviť viac času a čítať. Ešte raz ďakujem a dobrú noc, možno ma v noci čosi napadne.
domenico.office
13.01.10,21:53
Dobrú noc a prajem ti sny plné nápadov. :) :) :)
Blankake
14.01.10,05:34
neotvorí sa mi tabuľka ako na tvojom obrázku, mne sa otvorí preberanie súboru.
Keď Ti prehliadač rovno preberá súbor, treba nastaviť, aby sa Ťa najprv opýtal, že či chceš súbor otvoriť alebo uložiť s možnosťou výberu miesta uloženia.
V Mozille napr. takto:
Nástroje/Možnosti/Hlavné a v časti Preberanie súborov označiť možnosť Vždy sa opýtať, kam súbory uložiť a potom budeš môcť zvoliť cestu uloženia aj program, pomocou ktorého sa má súbor otvoriť.
psps
14.01.10,12:09
Keď Ti prehliadač rovno preberá súbor, treba nastaviť, aby sa Ťa najprv opýtal, že či chceš súbor otvoriť alebo uložiť s možnosťou výberu miesta uloženia.
V Mozille napr. takto:
Nástroje/Možnosti/Hlavné a v časti Preberanie súborov označiť možnosť Vždy sa opýtať, kam súbory uložiť a potom budeš môcť zvoliť cestu uloženia aj program, pomocou ktorého sa má súbor otvoriť.
Nastavila som, reštartovala a nič. Stále len jedna tabuľka len blikne a otvorí sa preberanie.
Blankake
14.01.10,12:14
Nastavila som, reštartovala a nič. Stále len jedna tabuľka len blikne a otvorí sa preberanie.
Mohla by si ešte skúsiť preinštalovať Mozillu.
psps
14.01.10,13:12
Huráááááááááááááááááááááá, už mi to ide a viete nakoniec ako jednoducho. Stačí na tú ikonu kliknúť pravým tlačidlom, vybrať Uložiť odkaz ako... a tam už si vyberem akýkoľvek program v ktorom ho chcem uložiť. Nejde to síce napriamo, ale už to aspoň otvorím. No ešte sa budem musieť veeeeeeeeeeľa učiť. ďakujem všetkým čo sa týmto zaoberali. No a idem na tie dane.:mee:
domenico.office
14.01.10,13:17
Ty nemáš klikať na ikonu, ale na text-odkaz, ktorý sa ti podčiarkne, keď priblížiš myšku....
psps
14.01.10,14:46
Samozrejme, že na text, zle som sa vyjadrila. Keby som klikala na ikonu, tak by som uložila akurát tak obrázok. Dík