Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
daň zaplatí až v roku 2011 / do 31.1
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

mrki Pozri príspevok
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať takú skôr praktickú stránku vypĺňania priznania (v iných diskusiách som to neobjavil) - v prípade že áut k DzMV je väčší počet (viac ako 200), je nutné vypisovať ich v časti III. daň. priznania všetky jedno po druhom, nie je prípustné ako prílohu dodať zoznam spolu so všetkými uvedenými dátami ktoré sa vpisujú do priznania spolu s celkovou kalkuláciou dane? Ďakujem. Marek.
Podľa môjho názoru asi nie, je predpísaná forma podávania daňového priznania; podanie na neprislušnom tlačive (aj časť III ) by sa mohlo považovať za nepodanie.
Na druhej strane dodržanie vzoru III. strany je dôležité ( myslím si ) aj z dôvodu spracovania dát.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...laciva1209.pdf
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Levizub Pozri príspevok
Ahojte. Vedeli by ste mi poradit? Nasa firma kupila stare auto este v roku 2008. V novembri 2009 sa pokazilo a zatial sme do jeho opravy neinvestovali. Takze v decembri sa nepouzivalo. Je mozne, zeby sme nemuseli nan zaplatit dan za mesiac december?
Ak sa auto už v decembri nepoužívalo, bolo potrebné podať Oznámenie o ukončení používania do 30 dní.

Ak sa tak nestalo, máte dve možnosti:
- ak podáte oznámenie dodatočne, môžete dostať pokutu z neskoré oznámenie (a daň za december neplatíte)
- ak podáte oznámenie až teraz ,že ste prestali auto používať niekedy v decembi (nebudete riskovať pokutu ), daň za december zaplatíte, avšak auto už nebude predmetom dane v januári 2010.

Levizub Pozri príspevok
A podobna otazka, v roku 2008 sme kupili nakladne vozidlo ako tovar. Chceli sme ho predat, ale akosi z obchodu zislo, nam zostalo toto auto na sklade a az v juni sme prisli na to, ze firma, ktora nam ho predala ho na nas prepisala, a vybavil sa technicky preukaz, v ktorom sme jeho drzitelom od februara 2009. Tak sme toto auto zacali vyuzivat i na podnikanie, ale az od juna 2009. Lamem si hlavu, odkedy mam platit cestnu dan... Hmmm?
Ak ste auto začali používať na podnikanie v júni, tak ste boli povinní poslať oznámenie o začatí používania . Auto sa stáva predmetom dane od júna a za toto obdobie je povinnosť zaplatiť daň.
0 0
mrki mrki

mrki je offline (nepripojený) mrki

Ďakujem za odpoveď, po dlhšom čase som sa na daňový úrad dovolal a je to skutočne tak, treba to vyplniť, hlavne kvôli tomu že to potom scanujú. Tak to idem klepať, ešte že sa to dá na robiť s prestávkami na internete a uložiť si to. Pekný deň všetkým.
0 0
Levizub Levizub

Levizub je offline (nepripojený) Levizub

Dakujem za radu. To som teda rada, ze je teda i takato moznost. Lebo zatial som o tom nikde necitala. Mozno to auto dame este opravit a potom ho opat prihlasim pre dan, a mozno nie a necham ho teda odhlasene. Pekny den prajem
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Dobrý deň,

mám dve otázky ohľadne dane z motorových vozidiel za rok 2009.

1. kam podávať daňové priznanie, ak OA, ktorý bol DO 17.6.2009 registrovaný na DU v ZA (ŠPZ ZA...) a OD 17.6.2009 bol novo registrovaný v inom meste (zmena ŠPZ CA...). Ten 6 mesiac mám celý započítať do ZA alebo do CA??

2. v roku 2007 firma kúpila auto na Leasing, keď dnes (r.2010) pozerám technický preukaz, tak vlastníkom automobilu je Leasingová spoločnosť. Rok 2007 a 2008 bolo však toto auto uvádzané do ZD z Motor. vozidiel za oba roky. Je nutné aby som podávala za tieto dva roky opravné DP a následne žiadať preplatok späť? alebo ako som pozerala zákon tak ja MOŽEM podať OPRAVNÉ DP za rok 2008. Ak aj podám opravné za 2008 ako to potom naúčtujem, v ktorom roku??????

Ďakujem za rady.
0 0
mária68 mária68

mária68 je offline (nepripojený) mária68

Poradaci, ako vyplnim r.52 predpokladana dan k 1.januaru nasledujuceho zdan.obd., ked tieto sadzby este nikde nezverejnili? Alebo sa mylim?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

ivkň Pozri príspevok
2.
v roku 2007 firma kúpila auto na Leasing, keď dnes (r.2010) pozerám technický preukaz, tak vlastníkom automobilu je Leasingová spoločnosť. Rok 2007 a 2008 bolo však toto auto uvádzané do ZD z Motor. vozidiel za oba roky. Je nutné aby som podávala za tieto dva roky opravné DP a následne žiadať preplatok späť? alebo ako som pozerala zákon tak ja MOŽEM podať OPRAVNÉ DP za rok 2008. Ak aj podám opravné za 2008 ako to potom naúčtujem, v ktorom roku??????

Ďakujem za rady.
Čítala som dvakrát, ale nerozumiem otázke.
Čo riešiš v r. 2007 a čo v r. 2008 ?
Prečo chceš podavať opravné DP za r.2008 ?


ivkň Pozri príspevok
1.
kam podávať daňové priznanie, ak OA, ktorý bol DO 17.6.2009 registrovaný na DU v ZA (ŠPZ ZA...) a OD 17.6.2009 bol novo registrovaný v inom meste (zmena ŠPZ CA...). Ten 6 mesiac mám celý započítať do ZA alebo do CA?? Ďakujem za rady.
Ak sa nemenilo sídlo, iba miesto evidencie vozidla, tak príslušný je daňový úrad , ktorý sa nachádza v mieste evidencie vozidla k 31.12 predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia (predchádzajúcim zdaňovacím obdobím je rok, ktorý tesne predchádza roku, za ktoré sa daňové priznanie podáva).

V prílohe si nájdeš rôzne príklady (myslím, že si nájdeš tam aj svoju situáciu)
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Ako čítam tak teda to ostane v ZA, a DP podávam do ZA za cely rok 2009, len mi robia starosť tie dátumy odhlášky a prihlášky, načo sa tam potom dávajú?

"5. Určenie miestnej príslušnosti pri zmene miesta evidencie vozidla v priebehu
zdaňovacieho obdobia
Podľa § 99 ods. 6 zákona č. 582/2004 Z. z. na zmenu miestnej príslušnosti
v priebehu zdaňovacieho obdobia sa neprihliada.
Za zmenu miesta evidencie vozidla
v priebehu zdaňovacieho obdobia na ktorú sa neprihliada sa považuje iba taká zmena
evidencie vozidla, ak súčasne so zmenou evidenčného čísla nedošlo aj k zmene osoby
daňovníka.
To znamená, že ak došlo k zmene miesta evidencie vozidla, ktoré je predmetom dane
z motorových vozidiel v priebehu zdaňovacieho obdobia bez toho, aby súčasne došlo aj
k zmene osoby daňovníka, neovplyvní to miestnu príslušnosť správcu dane.
Príklad č.10
Vozidlo da
ňovníka k 31. decembru 2008 je evidované na dopravnom inšpektoráte v Trnave.
V priebehu zda
ňovacieho obdobia r. 2009 došlo u daňovníka k zmene miesta evidencie
vozidla z Trnavy do Bardejova.
Miestna príslušnos
ť sa určí v tomto prípade podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru
2008, t. j. miestne príslušným správcom dane je Da
ňový úrad Trnava. Pri zmene miesta
evidencie vozidla v priebehu zda
ňovacieho obdobia z Trnavy do Bardejova, nedochádza k
zmene miestnej príslušnosti správcu tejto dane, pretože na zmenu miesta evidencie vozidla

v priebehu zda
ňovacieho obdobia sa neprihliada."

a rok 2008 a07 už radšej nejdem riešiť, lebo by som sa tu z toho zbláznila asi. Keď človek preberá účto po niekom inom všeličo nájde ... a na druhej strane mám strach z kontroly z DU.
0 0
mrki mrki

mrki je offline (nepripojený) mrki

mária68 Pozri príspevok
Poradaci, ako vyplnim r.52 predpokladana dan k 1.januaru nasledujuceho zdan.obd., ked tieto sadzby este nikde nezverejnili? Alebo sa mylim?
Mária tá daň je prepokladaná, čo znamená že použiješ pre jej výpočet sadzby dane z roku 2009. Samozrejme týka sa to už len áut ktoré prechádzajú do roku 2010, teda nového zdaňovacieho obdobia.
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
Mám otázočku?
Kúpili sme auto tzv. osobné ŠKODA OCTAVIA ale v technickom má N1-nákladné motorové vozidlo.
Ako postupovať?
Dať ho v daňovom na cm3 alebo ako nákladné?????
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Keď je v technickom preukaze, že je nákladné, tak ho aj do priznania dáš, že je nákladné.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

adabirk Pozri príspevok
- Prešovský samosprávny kraj - nové sadzby dane z motorových vozidiel - prepočet platný od 13.01.2010

http://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/...ne-nariadenia/

- bez komentára -

No super, a ja som podala už pred 13.1.2010. Čo mám teraz podať opravné???
0 0
patricia27 patricia27

patricia27 je offline (nepripojený) patricia27

Dobrý podvečer,

vie mi prosím niekto poradiť, ako mám vypočítať pomernú časť, resp. počet mesiacov, keď bolo auto odhlasované 9. 9. 2009. Mám zarátať aj september ? Nikde som to nenašla...:-(
Naposledy upravil patricia27 : 19.01.10 at 15:50 Dôvod: Našla som: Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

patricia27 Pozri príspevok
Dobrý podvečer,

vie mi prosím niekto poradiť, ako mám vypočítať pomernú časť, resp. počet mesiacov, keď bolo auto odhlasované 9. 9. 2009. Mám zarátať aj september ? Nikde som to nenašla...:-(
Áno, zarátaš do doby používania aj september
0 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

Ahojte.
Plati sa cestna dan aj z vysokozdižného vozíka. Do ziadnej kategorie mi nezapada, tak som z toho jelen.
Vopred dakujem za odpoved.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mima P. Pozri príspevok
Ahojte.
Plati sa cestna dan aj z vysokozdižného vozíka. Do ziadnej kategorie mi nezapada, tak som z toho jelen.
Vopred dakujem za odpoved.
Aká kategória je uvedená v technickom preukaze? M,N,O ?
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

K tomu Prešovskému samosprávnemu kraju: Ja som robila priznania asi tak pred 10 dňami - vtedy som volala na kraj s tým, či sa sadzby menia. Bolo mi povedané, že nie, že na eurá si máme prepočítať sami, že oni nestíhajú. Včera večer na stránke daňového riaditeľstva ešte tie sadzby neboli. To je najhorší kraj v strednej Európe - čo sa úradníctva týka - tam robia asi len protekční....
Dnes píšem predsedovi sťažnosť, veď sú jediní v republike, čo to takto odflákli. Ale peniaze chcú. Keď mám pravdu povedať, v našom prípade sa jednalo o rozdiely 1 cent, tak neviem. Ale že sa na to úradníci vy.... to je jasné.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Netrápte sa, Tu vám prilepím všetky kraje a mali by byť zaručene dobré, pretože sú z DRSR.

Doplnok: 20. 01. 2010 o cca 11,55 hod.
Priložený VZN č. á/2005 z PSK s prepočom na eurá a fakt sú tam rozdiely v centoch !!!!!!!!!!!
V ďalšom príspevku prilepujem, ale neručím za správnosť, pretože od úradníkov z PSK sa dá čakať všetko... ešte by som dačo sťavnaté napísala...
Naposledy upravil cactus : 20.01.10 at 09:55
1 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

cactus Pozri príspevok
Netrápte sa, Tu vám prilepím všetky kraje a mali by byť zaručene dobré, pretože sú z DRSR.
Prešovský kraj v tej tabuľke určite nie je správny!!! Majú iné sadzby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať