Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sybila3 Pozri príspevok
dnes mi prišlo z DU, že máme prísť opraviť DP z MV. Ja som pri dodávke uplatnila euro 3, ale v riadku pre zníženie sa mi nezobrazila žiadna suma-základe pre výpočet dane, ale daň mi vyrátalo dobre z tej zníženej sadzby. Neviem prečo? Ale z daňového teraz chcú aby som opravila správne, nie v zníženej sadzbe ale tak ako má byť.
Áno treba to opraviť tak, ako má byť. Ale z tvojho príspevku to nezistí ani sám Herkule Poirot s jeho šedými bunkami.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

asi som to nezrozumiteľne napísala, keď som vypisovala DMV, tak tam v dalo v správnom riadku aj tú zníženú sadzbu dane, aj vyrátalo dobre, ale keď som dala náhľad a tlač, tak tam sa to nezobrazilo, neviem prečo.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

bola som na DU opraviť to a nakoniec som to mala dobre. zbytočne som chodila.
kam zaúčtujem daň z MV - dodatočné, ktoré som robila v r. 2010 za rok 2008?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

môžem ju zaevidovať ako záväzok r. 2010?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Kamarát živnostník má auto kúpené na živnosť, auto je už odpísané cca 4 roky a od vtedy auto nepoužíva na pracovné cesty iba na súkromný účely a nedáva si do účtovníctva žiadne náklady. Ale neplatí od vtedy ani DMVZ. Ja som mu tvrdil že platiť musí ak je auto stále vedené vo firme aj keď ho nepoužíva. že mám pravdu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
auto musel mať prihlásené na DMV. Ak túto daň odhlásil, tak platiť nemusí, veď auto de facto vyradil z majetku. je to tak?
Ale ak je stále auto registrovaníé na DU pre DMV, tak daň od neho vymáhať budú. Ledaže by urobil oznámenie so spiatočným dátumom a radšej riskoval pokutu za nedodržanie oznamovacej povinnosti.
3 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
KEJKA Pozri príspevok
auto musel mať prihlásené na DMV. Ak túto daň odhlásil, tak platiť nemusí, veď auto de facto vyradil z majetku. je to tak?
Ale ak je stále auto registrovaníé na DU pre DMV, tak daň od neho vymáhať budú. Ledaže by urobil oznámenie so spiatočným dátumom a radšej riskoval pokutu za nedodržanie oznamovacej povinnosti.
Auto nevyradil len už mánulovú hodnotu 4.rok a na DI je stále registrované na IČO. Určite ho neodhlásil ani na DU vtedy na Cestnú daň.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja sa ale čudujem , že vlastne ani nikomu nechýba daňové priznanie , pokiaľ je registrovaný na daň z MV.No treba to dať do poriadku , lebo tam hrozí aj sankcia za nepodanie DP.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pivko Pozri príspevok
Auto nevyradil len už mánulovú hodnotu 4.rok a na DI je stále registrované na IČO. Určite ho neodhlásil ani na DU vtedy na Cestnú daň.
O čo ti ide?
To si sa s ním stavil?
Alebo budeš platiť za neho?

Odhlásiť auto z "cestnej" dane môže aj dodatočne. Akurát riskuje pokutu za oneskorené splnenie povinnosti.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
marjankaj Pozri príspevok
O čo ti ide?
To si sa s ním stavil?
Alebo budeš platiť za neho?

Odhlásiť auto z "cestnej" dane môže aj dodatočne. Akurát riskuje pokutu za oneskorené splnenie povinnosti.
Ide mi o to aby som mu poradil čo má urobiť ,aby ho to vyšlo čo najlacnejšie nakoľko som si aj ja bol istý že mal platiť daň.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pivko Pozri príspevok
Ide mi o to aby som mu poradil čo má urobiť ,aby ho to vyšlo čo najlacnejšie nakoľko som si aj ja bol istý že mal platiť daň.
Keď auto nepoužíval na podnikanie, tak nemal platiť daň z motorových vozidiel. Mal ho však do 30 dní odhlásiť.
2 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
marjankaj Pozri príspevok
Keď auto nepoužíval na podnikanie, tak nemal platiť daň z motorových vozidiel. Mal ho však do 30 dní odhlásiť.
Stačilo ho odhlásiť na DU? mohlo zostať v majetku firmy / ŠPZ na IČO/ Aká pokuta mu hrozí za to neodhlásenie?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pivko Pozri príspevok
Stačilo ho odhlásiť na DU? mohlo zostať v majetku firmy / ŠPZ na IČO/ Aká pokuta mu hrozí za to neodhlásenie?
Stačilo. Pokuta bola 2000 Sk teda 6,63 €.
Je to ako píše Zitka. Ak ide o zákon o miestnych daniach, tak PO min. 66,38 € a FO min 6,63 €. Narýchlo som to skombinoval nejako divne.
Naposledy upravil marjankaj : 06.07.10 at 04:28
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Stačilo. Pokuta bola 2000 Sk teda 6,693 €.

Najmenej 66,38 eura a najviac 3 319,39 eura - Zákon o správe daní a poplatkov § 35 odst.7 písm.b)

FO najmenej - 6,63 eura ( s takou malou pokutou som sa ešte nestretla ) U SZČO som sa stretla pri nepodaní oznámenia 66,38 eura.
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pivko Pozri príspevok
Kamarát živnostník má auto kúpené na živnosť, auto je už odpísané cca 4 roky a od vtedy auto nepoužíva na pracovné cesty iba na súkromný účely a nedáva si do účtovníctva žiadne náklady. Ale neplatí od vtedy ani DMVZ. Ja som mu tvrdil že platiť musí ak je auto stále vedené vo firme aj keď ho nepoužíva. že mám pravdu.
Ešte raz sa vrátim k otázke . Ja by som už v tejto dobe prípad riešila zistením a dohodou u správkyni dane .Ako je to s prihlásením a odhlásením MV na daňovom úrade v evidencii u daňovej správkyni .

Vychádzam zo Zákona o správe daní a poplatkov § 38 písm.1)- kedy daňové priznanie " nepodal " !? , ale ani správca dane daňovníka nevyzval a ďalšie znenie toho istého zákona § 58 a - správca dane ho "môže vyzvať " , ale aj nemusí .......v súvislosti s neustálym nedostatkom financií sa mi nechce veriť , aby daňovník -Vaša SZČO takúto výzvu nedostala .

Takže navrhujem dohodu so správkyňou a na základe toho sa riadiť , ale určite túto vec treba doriešiť a nenechať tomu časový priestor na zvyšovanie sa sankcií a možných problémov.

Hrať sa na mŕtveho chrobáka v záležitostiach v súvislosti s DU sa neoplatí - ak viem , že MV je prihlásené .
1 0
Markéta Novadová Markéta Novadová
Ďakujem, pomohli mi to.
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

chcela by som sa spýtať, novozaložená spoločnosť ,slov.s.r.o. medzinárodná doprava, bude mať kamiony prihlásené na Slovensku / ŠPZ slov./, ale jazdiť s nimi bude len v Nemecku a Rakúsku, je povinná platiť daň z mot.vozidiel na Slovensku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzkic Pozri príspevok
chcela by som sa spýtať, novozaložená spoločnosť ,slov.s.r.o. medzinárodná doprava, bude mať kamiony prihlásené na Slovensku / ŠPZ slov./, ale jazdiť s nimi bude len v Nemecku a Rakúsku, je povinná platiť daň z mot.vozidiel na Slovensku?
Nie, nie je.
§ 84
Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len "vozidlo"), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len "podnikanie").

1 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Prosím ...či rozmýšľam správne..

Ak sme ako firma z BA zapožičali auto inej firme v inom meste v r. 2010 na 2 mesiace. Podávame DzMV za rok 2010 za 10 mesiacov nášmu DÚ v BA a ten čo ho mal v prenájme a používal na podnikanie podá DzMV za 2 mesiace ---ale tiež nášmu DÚ...pretože nedošlo k zmene držiteľa.


Je to tak správne???

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

plavčík Pozri príspevok
Prosím ...či rozmýšľam správne..

Ak sme ako firma z BA zapožičali auto inej firme v inom meste v r. 2010 na 2 mesiace. Podávame DzMV za rok 2010 za 10 mesiacov nášmu DÚ v BA a ten čo ho mal v prenájme a používal na podnikanie podá DzMV za 2 mesiace ---ale tiež nášmu DÚ...pretože nedošlo k zmene držiteľa.


Je to tak správne???

Ďakujem
Nie, nie je, podávate a platíte daň za celý rok vy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať