Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
siia siia

siia je offline (nepripojený) siia

Spolocnost zmenila sidlo z okresu TS do okresu MA v priebehu roka. Ma 2 vlastne vozidla, 2 vozidla prenajate od SZCO v okrese TS, a dalsie 2 vozidla prenajate od SZCO s ceskymi poznavacimi znackami. Na DU ktoreho okresu sa podava DP k DzMV a sadzby ktoreho okresu sa pouziju?
0 0
jeny9999 jeny9999

jeny9999 je offline (nepripojený) jeny9999

Dobry den,

naposledy sme podali danove priznanie v roku 2007. V roku 2008 sa stav nezmenil, teda dalsie priznanie sme nepodavali. V roku 2009 sa na danove priznanie pravdepodobne nedopatrenim zabudlo.
Firma pouziva tri sluzobne auta. Dve z nich su uz odpisane. Napriek tomu sa ma podat priznanie za vsetky tri? Dokedy sa podava DP z motorovych vozidiel? Dovtedy kym sa auta pouzivaju?
Dakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

DP z motorových voz.sa robí ako vyúčtovanie za predchádzajúci rok,t.z.do 31.01.2010 je povinnosť podať DP za rok 2009.Vašou povinnosťou bolo do 31.1.2009 podať DP za rok 2008,aj bez ohľadu že sa Vám nič nezmenilo.DP sa podáva za autá,ktoré sa používajú na podnikanie,je jedno že sú odpísané,DP sa podáva do doby používania na podnikanie,pokiaľ neoznámite DÚ ukončenie používania.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

siia Pozri príspevok
Spolocnost zmenila sidlo z okresu TS do okresu MA v priebehu roka. Ma 2 vlastne vozidla, 2 vozidla prenajate od SZCO v okrese TS, a dalsie 2 vozidla prenajate od SZCO s ceskymi poznavacimi znackami. Na DU ktoreho okresu sa podava DP k DzMV a sadzby ktoreho okresu sa pouziju?
Odpoved nájdeš v tomto Pokyne:

DZMV určenie miestnej príslušnosti.pdf
0 0
jeny9999 jeny9999

jeny9999 je offline (nepripojený) jeny9999

Dakujem.
V pripade, ze mame tri firemne auta, mam stranu 3 danoveho priznania vytlacit dvakrat?
Vdaka
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno v jednom DP sa uvádzajú všetky autá,ktoré spoločnosť používa.
0 0
jeny9999 jeny9999

jeny9999 je offline (nepripojený) jeny9999

Vdaka.
a snad posledna otazka. Kedze sme v kosickom kraji, okres Michalovce, tak to mam poslat na DU do Mi?
a zaplatit na cislo uctu kosickeho kraja?
Vdaka
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Svojmu správcovi dane,na ktorom máte registráciu.
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
Ahojte chcela by som sa spýtať ak pri výpočte dane z MV mám za jedno vozidlo 119,49 a za druhé 92,94 súčet oboch vozidiel bude v riadku 48 na výkaze 212,43 alebo sa zaokrúhľuje na 212,40 ?????
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

212,43 nezaokruhluje sa
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
UBIKA25 Pozri príspevok
212,43 nezaokruhluje sa
Ďakujem a prajem príjemný deň
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý večer,vedeli by ste mi prosím Vás niekto pomôcť,keď vypĺňame daňové priznanie z motorových vozidiel - za prívesný vozík?akú sadzbu použiť - tú najnižšiu pri osobných motorových vozidlách?
a aký typ označenia?
´dakujem moc vopred za pomoc
0 0
ZSZ ZSZ

ZSZ je offline (nepripojený) ZSZ

spolumajitelia účtovníckej spoločnosti ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý večer,vedeli by ste mi prosím Vás niekto pomôcť,keď vypĺňame daňové priznanie z motorových vozidiel - za prívesný vozík?akú sadzbu použiť - tú najnižšiu pri osobných motorových vozidlách?
a aký typ označenia?
´dakujem moc vopred za pomoc
Prívesný vozík sa nazýva pri dani z MV ako prípojné vozidlo-označuje sa písmenom O a sadzba je podla najväčšej prípustnej celkovej hmotnosti, tak ako u nákl.vozidiel.
0 0
peek peek

peek je offline (nepripojený) peek

Ahojte, ako konateľ-spoločník 1-osobovej s.r.o som v marci 2009 jednorázovo použil svoje súkromné auto na služobnú cestu, s tým, že cestovné náhrady si dám do nákladov za r. 2009. Je zrejmé, že ak tak chcem urobiť, musím za marec 2009 teraz zaplatiť daň z mot. vozidiel. Oznamovaciu povinnosť som v apríli 2009 nesplnil, tak som to radšej chcel nechať tak... Možno zle rozumiem dokumentom v záhlaví debaty (info_dzmv0110.pdf a ozatky_dzmv0110.pdf), ale z nich mi vyplýva, že v takomto prípade (úhrada cestovných náhrad zamestnanca či konateľa) oznamovacia povinnosť nie je nutná, takže ešte by to nebolo stratené. Viete mi niekto poradiť - je v mojom prípade oznamovacia povinnosť omeškaná, alebo je irelevantná? Dík.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

peek Pozri príspevok
Ahojte, ako konateľ-spoločník 1-osobovej s.r.o som v marci 2009 jednorázovo použil svoje súkromné auto na služobnú cestu, s tým, že cestovné náhrady si dám do nákladov za r. 2009. Je zrejmé, že ak tak chcem urobiť, musím za marec 2009 teraz zaplatiť daň z mot. vozidiel. Oznamovaciu povinnosť som v apríli 2009 nesplnil, tak som to radšej chcel nechať tak... Možno zle rozumiem dokumentom v záhlaví debaty (info_dzmv0110.pdf a ozatky_dzmv0110.pdf), ale z nich mi vyplýva, že v takomto prípade (úhrada cestovných náhrad zamestnanca či konateľa) oznamovacia povinnosť nie je nutná, takže ešte by to nebolo stratené. Viete mi niekto poradiť - je v mojom prípade oznamovacia povinnosť omeškaná, alebo je irelevantná? Dík.
Oznamovaciu povinnosť nemáš, máš povinnosť podať priznanie k dani z MV do 1.2.2010,nič si neporušil, nič nezmeškalZaplatíš alikvótnu daň za 1 mesiac - marec
0 0
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

Prosím pre prípad z predchádzajúceho príspevku, o upresnenie na riadku 52 - predpoklad na budúci rok.
- "...súčet ročnej sadzby dane u jedného správcu dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane."

Patrí tam ročná sadzba za vozidlo ktoré sa použilo len v marci 09? Alebo nula, keďže k 1.1 nie je v evidencii žiadne vozidlo?
Dal by som tam nulu..
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
coro Pozri príspevok
Prosím pre prípad z predchádzajúceho príspevku, o upresnenie na riadku 52 - predpoklad na budúci rok.
- "...súčet ročnej sadzby dane u jedného správcu dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane."

Patrí tam ročná sadzba za vozidlo ktoré sa použilo len v marci 09? Alebo nula, keďže k 1.1 nie je v evidencii žiadne vozidlo?
Dal by som tam nulu..

K 1.1.2010 takže 0€.
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Variabilny symbol

Platim dan z MV a minuly rok som podnikal iba do juna. Variabilny symbol na platbe bude moje rodne cislo alebo DIC, ku ktoremu sa dan viaze aj ked uz nepodnikam? Vdaka za rychlu radu.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Variabilný symbol je tvoje DIČ
0 0
Mona Lisa Mona Lisa

Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

UBIKA25 Pozri príspevok
212,43 nezaokruhluje sa

a nezaokruhluje sa na cele centy nadol?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať