Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Iwet,
nerozumiem, tzn., že boli prihlásené 1.3.2009???

A čo Ti chýbajú tie 2 mesiace ??
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

čítala si??
klikni: http://www.porada.sk/1278618-post280.html
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem, ono je to tak, že teraz musím odhlasovať a prihlasovať MV na DU spätne. Auto nebolo v priebehu roka prihlasované a odhlasované, a dnes mi prišiel majiteľ povedať, že nepoužíval MV od 9/2009. Mám len odhlášku do 28.02.2009. Takže teraz môžem urobiť nasledovné?
spätnú prihlášku od 01.01. a spätnú odhlášku do 30.09.2009 a zaplatiť daň za 9 mesiacov?
A ospravedlňujem sa za hlúpe otázky, ale nemám čas už hľadať na porade odpovede, lebo mi to oznámil pred hodinou
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Iwett Pozri príspevok
odhlásené do 28.02., Ďakujem
...toto je zlé spojenie.
Je vznik a zánik.
Takže si oznámila ZÁNIK ku dňu 28.02. a k 1.3. si oznámila VZNIK ???
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem, ono je to tak, že teraz musím odhlasovať a prihlasovať MV na DU spätne. Auto nebolo v priebehu roka prihlasované a odhlasované, a dnes mi prišiel majiteľ povedať, že nepoužívať MV od 9/2009. Mám len odhlášku do 28.02.2009. Takže teraz môžem urobiť nasledovné:
spätnú prihlášku od 01.01. a spätnú odhlášku do 30.09.2009 a zaplatiť daň za 9 mesiacov?
A ospravedlňujem sa za hlúpe otázky, ale nemám čas už hľadať na porade odpovede, lebo mi to oznámil pred hodinou
Iwett, za každé neoznámenie je tuším 66,- EUR pokuta.
Takže vznik k 1.3. - 66 EUR
zánik 30.9.2009 - 66 EUR

Nebude daň nižšia ak bude od 1.3. do 31.12.???
Potrebuje tie prvé dva mesiace???

Už som sa aj ja doplietla:

On má vlastne auto prihlásené do 28.2.2009, takže by si mala oznámiť VZNIK k 1.3.2009
Naposledy upravil Muška : 31.01.10 at 18:56
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
Áno, čítala, dokonca to aj ovládam, len môj známy si myslí, že stačí 31.01. mi oznámiť skutočnosti, ktoré som vôbec nevedela.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
...toto je zlé spojenie.
Je vznik a zánik.
Takže si oznámila ZÁNIK ku dňu 28.02. a k 1.3. si oznámila VZNIK ???
Muška, ďakujem za trpezlivosť. A ešte raz vysvetlím. Známy minulý rok ohlásil zánik do 28.02.2009, o čom som ja nevedela. Pred hodinou mi to povedal. A tiež, že ho používal do 9/2009. Pozrela som do dokladov a zistila, že MV používal aj v 1/2009, aj keď bolo odhlásené. A ja teraz neviem, čo vlastne mám urobiť s jeho DP
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
Iwett, za každé neoznámenie je tuším 66,- EUR pokuta.
Takže vznik k 1.1. - 66 EUR
zánik 30.9.2009 - 66 EUR

Nebude daň nižšia ak bude od 1.3. do 31.12.???
Potrebuje tie prvé dva mesiace???
Práveže sa jedná o nákladné MV ťahač s návesom, a stazky má povypisované pekne od 07.01.2009. Neviem, čo by bolo najlepšie urobiť.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Iwett Pozri príspevok
Práveže sa jedná o nákladné MV ťahač s návesom, a stazky má povypisované pekne od 07.01.2009. Neviem, čo by bolo najlepšie urobiť.
Iwett,
opravila som ten príspevok, lebo tým, že si stále písala, že chceš prihlásiť k 1.1., tak som sa toho chytili a Ty si auto vlastne mala 1.1. prihlásené, veď ste ho ODHlÁSILI k 28.2.2009, - tento dátum potrebujete buď zrušiť /neviem či sa to u správkyne dá - akože to ste omylom odhlásili / alebo potom už len tak, že k 1.3. prihlásiť aj s pokutkou. a 30.9. odhlásiť aj s pokutkou.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
Iwett, za každé neoznámenie je tuším 66,- EUR pokuta.
Takže vznik k 1.3. - 66 EUR
zánik 30.9.2009 - 66 EUR

Nebude daň nižšia ak bude od 1.3. do 31.12.???
Potrebuje tie prvé dva mesiace???

Už som sa aj ja doplietla:

On má vlastne auto prihlásené do 28.2.2009, takže by si mala oznámiť VZNIK k 1.3.2009
Už som to asi naozaj doplietla, ospravedlňujem sa, už som v strese. Auto má do 28.02.2009 odhlásené na DU. Ale používal si ho zvesela na podnikanie.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Iwett Pozri príspevok
ohlásil zánik do 28.02.2009,:
Iwett,
vidíš toto je zlé spojenie.
Nerozumiem DO???? a od 1.3. mal potom prihlásenie , či ako???
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
Iwett,
opravila som ten príspevok, lebo tým, že si stále písala, že chceš prihlásiť k 1.1., tak som sa toho chytili a Ty si auto vlastne mala 1.1. prihlásené, veď ste ho ODHlÁSILI k 28.2.2009, - tento dátum potrebujete buď zrušiť /neviem či sa to u správkyne dá - akože to ste omylom odhlásili / alebo potom už len tak, že k 1.3. prihlásiť aj s pokutkou. a 30.9. odhlásiť aj s pokutkou.
Nebolo prihlásené, do 28.02. bolo odhlásené. No aj ja tak rozmýšľam, že od 01.03. prihlásim, 30.09. odhlásim. Len neviem, čo tie 2 mesiace, čo sa používalo a bolo odhlásené.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Iwet,
veď ale to Ti píšem, že autá sa neodhlasujú "DO"

Autá sa odhlasujú "K" alebo "OD"

Takže ako môžete mať auto odhlásené "DO"???
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
Iwett,
vidíš toto je zlé spojenie.
Nerozumiem DO???? a od 1.3. mal potom prihlásenie , či ako???
Muška takto:
Na DU.......odhlásené od neviem /2008/ do 28.02.2009 - zánik daňovej povinnosti.
Skutočnosť: auto sa používalo od 01.01.2009 do 30.09.2009
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
Iwet,
veď ale to Ti píšem, že autá sa neodhlasujú "DO"

Autá sa odhlasujú "K" alebo "OD"

Takže ako môžete mať auto odhlásené "DO"???
Prepáč, máš pravdu, ja už píšem, bez rozmýšľania. Takže zánik DP povinnosti bol 28.02.2009.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Takže platí to čo som písala o tej správkyni, že možno sa s ňou dá porozprávať, že to oznámenie o ZÁNIKU ste poslali omylom , aby ho zrušila /vyhnete sa jednej pokute/, alebo

Napíš oznámenie o vzniku k 1.3.2009 a ďalšie oznámenie o zániku k 30.9.2009. Čiže dve oznámenia -
A má klient 2 pokuty.
Naposledy upravil Muška : 31.01.10 at 19:21
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Takže Iwett,
je to tak, že vlastne tie prvé 2 mesiace má auto prihlásené.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
Takže platí to čo som písala o tej správkyni, že možno sa s ňou dá porozprávať, že to oznámenie o ZÁNIKU ste poslali omylom , aby ho zrušila /vyhnete sa jednej pokute/, alebo

Napíš oznámenie o vzniku k 1.1.2009 a ďalšie oznámenie o zániku k 30.9.2009. Čiže dve oznámenia -
A má klient 2 pokuty.
Hej, už si to uvedomujem čo píšem. To som opakovala po tom známom keď mi to vysvetľoval, že od 9/08 do 2/09 bolo auto odhlásené...tak som opakovala po ňom , bez rozmýšľania. Len som vytočená, lebo poslal mi techničák, ja už som mala vypísané DP týždeň, a on si príde 31.01. a porozpráva mi ako oddychovalo auto, aj keď neodychovalo, a keď odychovalo tak sa zas zabudlo odhlásiť Ďakujem za trpezlivosť Muška, pekný večer.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Iwett Pozri príspevok
od 9/08 do 2/09 bolo auto odhlásené....
takže vlastne nie odhlásené , ale bolo prihlásené v termíne od 9/08 do 2/09, hej???
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Muška Pozri príspevok
takže vlastne nie odhlásené , ale bolo prihlásené v termíne od 9/08 do 2/09, hej???
28.02.2009 ohlásil známy zánik daňovej povinnosti, takže na DU bolo odhlásené, ale v skutočnosti sa používalo. Ale prečo - to už neviem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať