Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

lepka Pozri príspevok
Variabilný symbol je tvoje DIČ
V pokynoch na DRSR.SK nie je pre daň z mot.v. uvedené, čo tam má byť.
Pre PREDDAVKY na daň z mot. vozidiel nižšie, je hrubým uvedené IČO materskej organizácie (podmienku že nemá DIČ ani IČO by sa dalo ľahko prehliadnuť).
Potom nasleduje DPH a iné dane, a na koniec časť ktorá vyzerá všeobecne, a v nej je napísané že variabilný symbol je DIČ alebo číslo z IČ DPH....

Ja len tak.. dal som DIČ... verím že tam má byť DIČ...
Naposledy upravil coro : 29.01.10 at 13:50
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
babi2 Pozri príspevok
Toto je usmernenie z DRSR a mne z toho vychádza, že preddavky na daň z MV sa platia pod KS 1144 a platba dane, ktorá je na základe DP k dani z MV na KS 1744

• Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z motorových vozidiel.
V prípade, ak daňovníkovi na základe podaného daňového priznania k dani z motorových vozidiel vznikne povinnosť zaplatiť daň, túto daň je potrebné uhradiť na číslo účtu :
• daň z motorových vozidiel - ( miestne príslušnému správcovi dane).
Platbu daňovník označí konštantným symbolom 1744.

• Platenie preddavkov na daň z motorových vozidiel
Upozorňujeme platiteľov dane z motorových vozidiel, že preddavky na daň v zmysle §91 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je potrebné platiť na účet miestne príslušného správcu dane pre daň z motorových vozidiel a platbu označiť konštantným symbolom 1144.
na stránke drsr.sk je uvedený KS k dani z motorových vozidiel:
"daň z motorových vozidiel /miestne príslušnému správcovi dane/. Platbu daňovník označí konštantným symbolom 1744"
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Auto na leasing bolo so súhlasom požičané inej spoločnosti na 2 mesiace. Kto prosím vás má platiť daň? Pôvodná firma, alebo tá druhá, ktorá auto požívala. Ja si myslím, že tá kt. pôvodná, ale niesom si istá. Potvrdíte mi to?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kira Pozri príspevok
Auto na leasing bolo so súhlasom požičané inej spoločnosti na 2 mesiace. Kto prosím vás má platiť daň? Pôvodná firma, alebo tá druhá, ktorá auto požívala. Ja si myslím, že tá kt. pôvodná, ale niesom si istá. Potvrdíte mi to?
Spoločnosť, ktorá má MV na lízing. hoci ho nepožívala, tak ako píšeš (ani si to neviem dobre predstaviť).
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

kira Pozri príspevok
Auto na leasing bolo so súhlasom požičané inej spoločnosti na 2 mesiace. Kto prosím vás má platiť daň? Pôvodná firma, alebo tá druhá, ktorá auto požívala. Ja si myslím, že tá kt. pôvodná, ale niesom si istá. Potvrdíte mi to?
5. Otázka:
Slovenská spoločnosť vozidlo, ktoré má v majetku a využíva ho na podnikanie, ďalej
prenajíma inej firme v SR. Kto má povinnosť zaplatiť daň z motorových vozidiel ?
Odpoveď:
Jednou z podmienok, aby vozidlo bolo predmetom dane z motorových vozidiel podľa § 84
ods. 1 zákona o miestnych daniach je používanie vozidla na podnikanie podľa § 2
Obchodného zákonníka alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z
príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších
predpisov.
Daňovníkom dane z motorových vozidiel podľa § 85 ods.1 písm. a) zákona o miestnych
daniach je v prvom rade držiteľ vozidla zapísaný v dokladoch vozidla, ktorý uvedené vozidlo
spĺňajúce podmienku predmetu dane používa na podnikanie .
Ak slovenská spoločnosť svoje vozidlo, ktorého je držiteľom, prenajíma inej slovenskej
firme, daňovníkom dane z motorových vozidiel je prenajímateľ, nakoľko ako držiteľ vozidla
používa vozidlo na podnikanie. Slovenská spoločnosť (prenajímateľ) ako daňovník dane z
motorových vozidiel, je za uvedené vozidlo povinná podať daňové priznanie a zaplatiť daň z
motorových vozidiel (za rok 2009 do 1.2.2010).
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
azla Pozri príspevok
5. Otázka:

Slovenská spoločnosť vozidlo, ktoré má v majetku a využíva ho na podnikanie, ďalej
prenajíma inej firme v SR. Kto má povinnosť zaplatiť daň z motorových vozidiel ?
Odpoveď:
Jednou z podmienok, aby vozidlo bolo predmetom dane z motorových vozidiel podľa § 84
ods. 1 zákona o miestnych daniach je používanie vozidla na podnikanie podľa § 2
Obchodného zákonníka alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z
príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších
predpisov.
Daňovníkom dane z motorových vozidiel podľa § 85 ods.1 písm. a) zákona o miestnych
daniach je v prvom rade držiteľ vozidla zapísaný v dokladoch vozidla, ktorý uvedené vozidlo
spĺňajúce podmienku predmetu dane používa na podnikanie .
Ak slovenská spoločnosť svoje vozidlo, ktorého je držiteľom, prenajíma inej slovenskej
firme, daňovníkom dane z motorových vozidiel je prenajímateľ, nakoľko ako držiteľ vozidla
používa vozidlo na podnikanie. Slovenská spoločnosť (prenajímateľ) ako daňovník dane z
motorových vozidiel, je za uvedené vozidlo povinná podať daňové priznanie a zaplatiť daň z

motorových vozidiel (za rok 2009 do 1.2.2010).
Anka toto si odkiaľ čerpala? Z drsr?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

marjankaj Pozri príspevok
Anka toto si odkiaľ čerpala? Z drsr?
Janíčko,
je to druhá príloha v prvom príspevku
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, prosím o radu, čo mám urobiť v prípade, že si vozdilo na DU prihlásil a aj zaplatil daň z MV nájomca? Dodatočne prihlási na DU a doplatí daň z MV prenajímateľ? A nájomca ho spätne odhlási a zaplatená daň sa mu vráti? Ďakujem
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

kira Pozri príspevok
Auto na leasing bolo so súhlasom požičané inej spoločnosti na 2 mesiace. Kto prosím vás má platiť daň? Pôvodná firma, alebo tá druhá, ktorá auto požívala. Ja si myslím, že tá kt. pôvodná, ale niesom si istá. Potvrdíte mi to?

Veľmi pekne vám všetkým ďakujem za vaše reakcie.
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

ahojte, chcela by som sa spýtať k evidencii dane z motorových vozidiel. Za rok 2009 mi vznikol preplatok 544 Eur, nakoľko sme platili preddavky a auto bolo v marci predané. Preddavky som viedla v knihe záväzkov aj úhrady k nim. Teraz mám v roku 2009 v Knihe záväzkov nahrať tento preplatok so znamienkom mínus?
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dobry den,
Ake je prosim Vas cislo uctu kde platit dan z motoroveho vozidla?
Kde ho najdem? Nikde v prispevkoch som ho nenasiel.


Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivan999 Pozri príspevok
Dobry den,
Ake je prosim Vas cislo uctu kde platit dan z motoroveho vozidla?
Kde ho najdem? Nikde v prispevkoch som ho nenasiel.


Dakujem
Na stránke drsr.sk, vyberieš si daň, DÚ a číslo účtu je isté. Máš tam dokonca aj VS a KS.
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Vyhodilo mi to iste cislo uctu ako pre DPH prislusnemu danovemu uradu. VS je moje DIC. Chapem to spravne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivan999 Pozri príspevok
Vyhodilo mi to iste cislo uctu ako pre DPH prislusnemu danovemu uradu. VS je moje DIC. Chapem to spravne?
A vybral si si správnu daň? -z MV, VS je DIĆ, správne.
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

jasne mas pravdu ucet je iny... dakujem :-)
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, chcem sa spýtať, môže byť MV na DU odhlásené z dôvodu, že sa nevyužíva na podnikanie ?
Napr. do 28.02.2009-nevyužívalo sa-odhláška, od 01.03-30.09 využívalo - prihláška, a zas od 01.10-31.12. - nevyužívalo odhláška. A daň zaplatiť len za 7 mesiacov. Alebo keď je v majetku firmy tak sa musí zaplatiť celý rok a nemôže sa v priebehu roka odhlasovať a zas prihlasovať? Ďakujem.
Naposledy upravil Iwett : 31.01.10 at 18:18
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Iwett Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa spýtať, môže byť MV na DU odhlásené z dôvodu, že sa nevyužíva na podnikanie ?
Napr. do 28.02.2009-nevyužívalo sa-odhláška, od 01.03-30.09 využívalo - prihláška, a zas od 01.10-31.12. - nevyužívalo odhláška. A daň zaplatiť len za 7 mesiacov. Alebo keď je v majetku firmy tak sa musí zaplatiť celý rok a nemôže sa v priebehu roka odhlasovať a zas prihlasovať? Ďakujem.
Odhlasovať a prihlasovať vozidlo môžeš toľkokrát, koľko chceš. Daň platíš iba za mesiace, v ktorých si vozidlo používala na podnikanie(aspoň jeden deň v mesiaci)
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

marjankaj Pozri príspevok
Odhlasovať a prihlasovať vozidlo môžeš toľkokrát, koľko chceš. Daň platíš iba za mesiace, v ktorých si vozidlo používala na podnikanie(aspoň jeden deň v mesiaci)
Ďakujem. Takže ja ho môžem odhlásiť aj prihlásiť koľkokrát chcem ? A to sa aj vyradí z majetku? Či ostane zaradené v majetku, uplatnia sa odpisy za celý rok aj keď sa používa iba časť roka?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Iwett,

Pozor vznik a zánik do 30 dní ohlásiť
Daňová povinnosť Ti vzniká vždy NASLEDUJÚCI deň, tzn. ak auto použiješ 30.12.2009, tak platíš za december, ale ak auto začneš používať 31.12.2009, tak platíš až za január 2010.

A samozrejme pozor si musíš dať na náklady na auto v mesiaci v ktorom ho "nepoužívaš" na podnikanie.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

A ešte jedna otázka, keď MV vozidlo bolo odhlásené do 28.02., ale používalo sa na podnikanie, môže sa vlastne druhýkrát spätne prihlásiť od 01.01.? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať