dareckova
16.01.10,21:08
Mohol by mi niekto napísať postup ako účtujete v Alfe platbu platobnou kartou? Prečítala som tu kopu príspevkou a akosi sa z toho naviem vysomáriť. Má to byť nejako cez ID aleja som zatiaľ neprišla na to ako. Díky. Účtujem v JÚ
andrea palcova
16.01.10,20:29
V ALFE účtujem platbu kartou ako 3. zápisy:

1. na ID zaúčtujem príjem z priebežnej položky /v sume platby kartou/
2. na ID zaúčtujem prevádzkovú réžiu - výdavok, aký bol platený kartou
3. v bankovom výpise zaúčtujem výdavok z priebežnej položky /v sume platby kartou/
lenkam68
16.01.10,20:41
V zásade súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, len s tým rozdielom, že výdavok účtujem ako prvý krok a prepokladám, že prevádzková réžia bola uvedená len ako príklad. Ak nakupuješ napr. PHM, zaúčtuješ to ako materiál.
andrea palcova
16.01.10,20:55
áno, bolo to uvádzané len ako príklad. o takejto hodine som to už nerozpisovala :)
Muška
16.01.10,21:32
Tu je postup priamo od "krosu"
bobiko
17.01.10,01:01
platbu kartou uctujem priamo pri uctovani vydavku z bankoveho uctu. ID pouzivam len pri nakupe kartou na konci roka (a ide o danovy vydavok), ked sa pohyb zobrazi az s januarovym datumom.
Danielle369
17.01.10,04:35
31.decemra min.roka mi ludia platili kartou cez terminal a vyučtovanie na účet prišlo 2.januára tohto roka...tym pádom mi nesedia priebežné položky na konci roka.može tak byť?? dakujem
Maruška54
17.01.10,06:20
dareckova
17.01.10,08:24
Veěmi pekne Vám ďakujem, pomohlo mi to
Muška
17.01.10,08:55
platbu kartou uctujem priamo pri uctovani vydavku z bankoveho uctu. ID pouzivam len pri nakupe kartou na konci roka (a ide o danovy vydavok), ked sa pohyb zobrazi az s januarovym datumom.
Od 1.1.2008 sú platné nové Postupy JÚ ...a teda platbu kartou musíš účtovať cez priebežné položky

Postupy JÚ
(4) Pri inkase platobnou kartou sa v peňažnom denníku dodávateľa účtuje priebežná položka na strane príjmu v sume prijatej tržby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. d). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania inkasa príjem na účte v banke, a priebežná položka na strane výdavku.

(5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.
Muška
17.01.10,09:03
31.decemra min.roka mi ludia platili kartou cez terminal a vyučtovanie na účet prišlo 2.januára tohto roka...tym pádom mi nesedia priebežné položky na konci roka.može tak byť?? dakujem
Môže :)

P.S.
Teda správne má byť MUSÍ :D
Zdenka 0705
17.01.10,13:09
Priebežné položky na konci roka sa nemusia rovnať.
Vedie nás k tomu aj výkaz o majetku a záväzkoch, viď poučenie na jeho vyplnenie v Postupoch účtovania JÚ, viď
Vysvetlivky k výkazu o majetku a záväzkoch
Vyberám:
V riadku 13 sa vykazujú údaje z peňažného denníka z prehľadu o priebežných položkách. Ak je
zostatok priebežných položiek ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v peňažnom denníku
v časti „príjem“, vykáže sa v tomto riadku znamienko „+“. Ak je zostatok priebežných položiek
ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v peňažnom denníku v časti „výdaj“, vykáže
sa v tomto riadku znamienko „-“.