Zavrieť

Porady

alfa-platba kartou

Mohol by mi niekto napísať postup ako účtujete v Alfe platbu platobnou kartou? Prečítala som tu kopu príspevkou a akosi sa z toho naviem vysomáriť. Má to byť nejako cez ID aleja som zatiaľ neprišla na to ako. Díky. Účtujem v JÚ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Priebežné položky na konci roka sa nemusia rovnať.
    Vedie nás k tomu aj výkaz o majetku a záväzkoch, viď poučenie na jeho vyplnenie v Postupoch účtovania JÚ, viď
    Vysvetlivky k výkazu o majetku a záväzkoch
    Vyberám:
    V riadku 13 sa vykazujú údaje z peňažného denníka z prehľadu o priebežných položkách. Ak je
    zostatok priebežných položiek ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v peňažnom denníku
    v časti „príjem“, vykáže sa v tomto riadku znamienko „+“. Ak je zostatok priebežných položiek
    ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v peňažnom denníku v časti „výdaj“, vykáže
    sa v tomto riadku znamienko „-“.
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    V ALFE účtujem platbu kartou ako 3. zápisy:

    1. na ID zaúčtujem príjem z priebežnej položky /v sume platby kartou/
    2. na ID zaúčtujem prevádzkovú réžiu - výdavok, aký bol platený kartou
    3. v bankovom výpise zaúčtujem výdavok z priebežnej položky /v sume platby kartou/

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    V zásade súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, len s tým rozdielom, že výdavok účtujem ako prvý krok a prepokladám, že prevádzková réžia bola uvedená len ako príklad. Ak nakupuješ napr. PHM, zaúčtuješ to ako materiál.
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    áno, bolo to uvádzané len ako príklad. o takejto hodine som to už nerozpisovala

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    platbu kartou uctujem priamo pri uctovani vydavku z bankoveho uctu. ID pouzivam len pri nakupe kartou na konci roka (a ide o danovy vydavok), ked sa pohyb zobrazi az s januarovym datumom.

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    31.decemra min.roka mi ludia platili kartou cez terminal a vyučtovanie na účet prišlo 2.januára tohto roka...tym pádom mi nesedia priebežné položky na konci roka.može tak byť?? dakujem
    Naposledy upravil Danielle369 : 17.01.10 at 05:48

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    bobiko Pozri príspevok
    platbu kartou uctujem priamo pri uctovani vydavku z bankoveho uctu. ID pouzivam len pri nakupe kartou na konci roka (a ide o danovy vydavok), ked sa pohyb zobrazi az s januarovym datumom.
    Od 1.1.2008 sú platné nové Postupy JÚ ...a teda platbu kartou musíš účtovať cez priebežné položky

    Postupy JÚ
    (4) Pri inkase platobnou kartou sa v peňažnom denníku dodávateľa účtuje priebežná položka na strane príjmu v sume prijatej tržby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. d). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania inkasa príjem na účte v banke, a priebežná položka na strane výdavku.

    (5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    dan Pozri príspevok
    31.decemra min.roka mi ludia platili kartou cez terminal a vyučtovanie na účet prišlo 2.januára tohto roka...tym pádom mi nesedia priebežné položky na konci roka.može tak byť?? dakujem
    Môže

    P.S.
    Teda správne má byť MUSÍ
    Naposledy upravil Muška : 17.01.10 at 10:04 Dôvod: doplnenie P.S.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.