bábika
16.01.10,21:34
Viem, že tém ohľadom výživných tu zaiste bolo, ale i tak by som chcela poprosiť o radu ohľadom výživneho, ak sa dvaja ľudia rozviedli a súd určil výživné 33€, pričom sa manželia navzajom po čase bez súdu dohodli na zvýšení o platbe 50€,podlhšom čase pár rokov sa opätovne dohadujú o zvýšení pričom ex manžel nesúhlasí so zvýšením z dôvodu vraj mu to z platu nevychádza/ pri zárobku 331,93€/ ex manželka to doposiaľ súdom riešiť nechce, ale syn dospieva a 50€ výživného na dnešnú dobu je nepostačujúce, preto prosím o radu treba požiadať súd o zvýšenie? na akú sumu má ex manželka nárok? môže byť ,že by súd nezvýšil výživné keď ex manžel ovi to z platu nevychádza?alebo ak by exmanželkin plat bol vyšší ako jeho?ďakujem za všetky rady budú mi nápomocné.
miramax1
16.01.10,20:59
50 € je na dospievajúceho syna málo, treba požiadať o zvýšenie. Súd nemusí vždy vyhovieť žiadateľovi o zvýšenie výživného. záleží od príjmu platiteľa výživného.
bobiku
18.01.10,10:30
Určite treba dať návrh na zvýšenie! Súd pri rozhodovaní pozerá samozrejme hlavne na príjem povinného, ale aj na jeho možnosti a schopnosti zabezpečiť si vyšší alebo druhý príjem. Aj mne to uznali a mojmu ex poradila sudkyna, že nech nenarieka a na základe svojho vzdelania a možností nech si nájde lepšie zamestnanie. Ved ide o peniaze na dieťa. Ved je jednoduche povedať, že viac nemám a tak nedám, ale koľko žien si berie aj druhé práce po večeroch, aby uživili svoje deti.
Flinstone
18.01.10,14:58
Určite treba dať návrh na zvýšenie! Súd pri rozhodovaní pozerá samozrejme hlavne na príjem povinného, ale aj na jeho možnosti a schopnosti zabezpečiť si vyšší alebo druhý príjem. Aj mne to uznali a mojmu ex poradila sudkyna, že nech nenarieka a na základe svojho vzdelania a možností nech si nájde lepšie zamestnanie. Ved ide o peniaze na dieťa. Ved je jednoduche povedať, že viac nemám a tak nedám, ale koľko žien si berie aj druhé práce po večeroch, aby uživili svoje deti.
v dnešnej dobe to je len tak nájsť lepšie zamestnanie... kvôli kríze sa všetci zamestnávatelia vzácne zhodli, že nemôžu platiť viac... Sudca/sudkyňa sa ťažko vžije do situácie ako sa dá vyžiť z 300-400 eur keď má skoro 10 násobok
bobiku
20.01.10,11:41
v dnešnej dobe to je len tak nájsť lepšie zamestnanie... kvôli kríze sa všetci zamestnávatelia vzácne zhodli, že nemôžu platiť viac... Sudca/sudkyňa sa ťažko vžije do situácie ako sa dá vyžiť z 300-400 eur keď má skoro 10 násobok


Nechcem sa zastávať sudcov a sudkýň, ale mnohí z nich sa vedia a snažia pochopiť a vžiť do situácie iných.
A mnohí chlapi (ale aj ženy) svoju neochotu platiť radi schovávajú za výhovorku (ja chudák viac nedokážem zarobiť a z čoho mám žiť?) a z čoho by žili, keby sa nerozviedli a platili nielen na svoje deti, ale v manželstve majú predsa vyživovaciu povinnosť manželia voči sebe navzájom. Takto dá chlap (žena) z výplaty len časť na deti, ale ked je ženatý celý príjem ide do rodiny.
Flinstone
20.01.10,14:12
Nechcem sa zastávať sudcov a sudkýň, ale mnohí z nich sa vedia a snažia pochopiť a vžiť do situácie iných.
A mnohí chlapi (ale aj ženy) svoju neochotu platiť radi schovávajú za výhovorku (ja chudák viac nedokážem zarobiť a z čoho mám žiť?) a z čoho by žili, keby sa nerozviedli a platili nielen na svoje deti, ale v manželstve majú predsa vyživovaciu povinnosť manželia voči sebe navzájom. Takto dá chlap (žena) z výplaty len časť na deti, ale ked je ženatý celý príjem ide do rodiny.
ale keď sa manželia rozvádzajú, musí byť im jasné, že to pre oboch bude znamenať pokles životnej úrovne. Lenže ak človek sleduje tieto diskusie, má pocit, že pre muža rozvodom život skončil. V zákone je že má prispievať podľa svojich schopností a možností, ale nie vždy sa to rešpektuje. Keď žena povie že nemá z čoho vyžiť je to holý fakt, keď to povie muž, je to výhovorka... K tomu už niet čo dodať.
bobiku
20.01.10,17:51
lenže väčšina mužov neberie do úvahy aj cenu ženskej práce. To znamená starostlivosť o deti (pranie, žehlenie, varenie, upratovanie, učenia sa s nimi). Aj toto je "finančný" príspevok žien na deti. Ale koľkí muži to uznajú. Mnohí vedia len nariekať ako ich chcú obrať ženy po rozvode. ja netvrdím, že nie sú ženy, ktoré chcú mužov zneužiť, ale ja teda väčšinou poznám obetavé matky, ktoré musia stále bojovať s ex.
Xanti
20.01.10,17:57
A tiež si mnohí neuvedomia,
že ak sú manželia tak majú dva príjmy a platia jeden byt.

A ak sa rozvedú, tak s tých istých príjmov sú nútený platiť už dva byty. Predsa nemôže ísť jeden pod most. Vždy budú peniaze chýbať. Výživné nikdy nenahradí druhý príjem, vždy to bude len aká taká záplata.
Flinstone
20.01.10,18:01
lenže väčšina mužov neberie do úvahy aj cenu ženskej práce. To znamená starostlivosť o deti (pranie, žehlenie, varenie, upratovanie, učenia sa s nimi). Aj toto je "finančný" príspevok žien na deti. Ale koľkí muži to uznajú. Mnohí vedia len nariekať ako ich chcú obrať ženy po rozvode. ja netvrdím, že nie sú ženy, ktoré chcú mužov zneužiť, ale ja teda väčšinou poznám obetavé matky, ktoré musia stále bojovať s ex.
problém je, že človek je tvor večne nespokojný... ženy ktoré majú problém s tým, že muži neplatia načas, resp. vôbec by neviem čo dali za to, keby aspoň to čo má platil tak ako má... a tie ktoré tento problém nemajú zas majú pocit, že by mohol platiť viac... čo si asi tak môže súdny človek myslieť o príspevkoch typu: "poraďte mi ako z muža vytrieskať 720 eur" alebo že niekomu priklepli nejakú extrémne vysokú sumu, a žena podá na zvýšenie...
Veľa žien používa deti ako nástroj pomsty voči bývalému... mnohokrát sa potom vzťahy upravia až keď sú deti dospelé a sami prídu na to, že neexistuje len čierna a biela, ale aj kopec toho medzi tým...
Ak sa rozídu dvaja normálni, tak sa vedia zvyčajne dohodnúť na niečom akceptovateľnom pre obe strany. Tam kde je jeden alebo obaja neústupčiví tam musí rozhodnúť súd a málokedy rozhodne tak aby bol spokojný aspoň jeden.
BambiKN
20.01.10,19:28
Hmm, pekný názor a ja aj napriek tomu, že som žena sa zastanem mužov, lebo sama prežívam peklo svojho partnera,ktorému súd určil platiť 100,-eur mesačne, on súhlasil, lebo ex mu povedala že neuvidí malého, je nezamestnaný, bez vzdelania, má len základnú a teraz na neho podala trestné oznámenie za neplatenie výživného... Hlavne, že mu nedovolí vidieť syna už od marca, všade vykrikuje že on nieje jeho otec, ale platiť má a proste je to úplný hnus. A sudkyne? Netvrdím, že všetky, ale skoro všetky nadŕžajú ženám a vôbec ich nezaujíma situácia chlapa, že má snahu, ale viac nezvláda, že žije na úkor druhého človeka, lebo si nevie nájsť prácu a že ajtak platí aspoň občas nejakú sumu. Je zbytočné chlapovi žiadať o zníženie výživného, neprejde mu to! Môj partner platí na 2 ročné dieťa, teda mal by platiť už spomínaných 100,- eur a čo matka? Tiež prispeje 100,-eur? Tak potom ten malý si žije príliš dobre, lebo 200,-eur na stravu a ostatné výdavky ako oblečenie, kozmetika atď nezostane koľkokrát ani 4-člennej rodine...

TOĽKO KU SPRAVODLIVOSTI....
BambiKN
20.01.10,19:29
problém je, že človek je tvor večne nespokojný... ženy ktoré majú problém s tým, že muži neplatia načas, resp. vôbec by neviem čo dali za to, keby aspoň to čo má platil tak ako má... a tie ktoré tento problém nemajú zas majú pocit, že by mohol platiť viac... čo si asi tak môže súdny človek myslieť o príspevkoch typu: "poraďte mi ako z muža vytrieskať 720 eur" alebo že niekomu priklepli nejakú extrémne vysokú sumu, a žena podá na zvýšenie...
Veľa žien používa deti ako nástroj pomsty voči bývalému... mnohokrát sa potom vzťahy upravia až keď sú deti dospelé a sami prídu na to, že neexistuje len čierna a biela, ale aj kopec toho medzi tým...
Ak sa rozídu dvaja normálni, tak sa vedia zvyčajne dohodnúť na niečom akceptovateľnom pre obe strany. Tam kde je jeden alebo obaja neústupčiví tam musí rozhodnúť súd a málokedy rozhodne tak aby bol spokojný aspoň jeden.
Viď môj komentár vyššie :-(
bobiku
21.01.10,08:50
a čo matka? Tiež prispeje 100,-eur? Tak potom ten malý si žije príliš dobre, lebo 200,-eur na stravu a ostatné výdavky ako oblečenie, kozmetika atď nezostane koľkokrát ani 4-člennej rodine...

A čo takto ako už písala, jej osobná starostlivosť o dieťa? Ved aj to má svoju cenu. Ona sa predsa stará o dieťa ked je choré, pere mu, varí a pod.
Aj môj manžel má dve deti s prvého manželstva a tiež jeho ex dávala už roky (teraz aj dospelé deti) pravidelne návrh na zvýšenie výživného. Ale nevidím v tom problém a chápem ju, ved tiež som matka a viem, že sa snaží len zabezpečiť svoje deti a nesnažim sa ju haniť ako mnohé ženy, ktoré mali rátať s určitými problémami, ked si brali rozvedeného so záväzkami. Takže manžel sa vždy dohodne s deťmi aj s ex. teraz deti končia vysoké školy a ja viem, že aj ked skončí manželovi vyž. povinnosť tak budeme odkladať peniaze pre nich. Toto celé je o tolerancií a treba hlavne pochopiť, že sa to ani tak netýka otcov a matiek ako tých detí, ktoré sa museli zmieriť s rozvodom svojich rodičov. samozrejme, že každý z parnerov má nárok na nový život, ale už raz splodili v tom predchádzajúcom vzťahu deti, takže to je zodpovednosť na ktorú musia myslieť.
ivka70
21.01.10,09:04
Hmm, pekný názor a ja aj napriek tomu, že som žena sa zastanem mužov, lebo sama prežívam peklo svojho partnera,ktorému súd určil platiť 100,-eur mesačne, on súhlasil, lebo ex mu povedala že neuvidí malého, je nezamestnaný, bez vzdelania, má len základnú a teraz na neho podala trestné oznámenie za neplatenie výživného... Hlavne, že mu nedovolí vidieť syna už od marca, všade vykrikuje že on nieje jeho otec, ale platiť má a proste je to úplný hnus. A sudkyne? Netvrdím, že všetky, ale skoro všetky nadŕžajú ženám a vôbec ich nezaujíma situácia chlapa, že má snahu, ale viac nezvláda, že žije na úkor druhého človeka, lebo si nevie nájsť prácu a že ajtak platí aspoň občas nejakú sumu. Je zbytočné chlapovi žiadať o zníženie výživného, neprejde mu to! Môj partner platí na 2 ročné dieťa, teda mal by platiť už spomínaných 100,- eur a čo matka? Tiež prispeje 100,-eur? Tak potom ten malý si žije príliš dobre, lebo 200,-eur na stravu a ostatné výdavky ako oblečenie, kozmetika atď nezostane koľkokrát ani 4-člennej rodine...

TOĽKO KU SPRAVODLIVOSTI....

Dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov.
To znamena, ze ak otec zarobi mesacne 5000 EUR, moze byt vyzivne od neho kludne aj 2000 EUR. A prijem matky to nijako neovplyvni.
Ak vsak otec zostane nezamestnany tak ako tvoj parner, tak si ma rozhodne poziadat o znizenie vyzivneho a nie lutovat sa, ze mu ho aj tak neznizia..
Ak sa dieta ma podielat na jeho zivotnej urovni, tak nemoze cely svoj prijem davat dietatu.
Je to uplne rovnake ako v kompletnych rodinach.
Ak maju rodicia vysoky prijem, deti dostanu ovela ovela viac ako ked su rodicia na socialnych davkach.
Mozes to posudzovat zo strany otca aj zo strany matky, vzdy si vsat treba uvedomit, ze vyzivne patri dietatu, ktore nemoze za to, ze jeho rodicia sa rozhodli nezit spolu.
Ak si myslis, ze ktorekolvek dieta srsi nadsenim z takeho stavu, tak si na velkom omyle.
korela
21.01.10,19:21
v dnešnej dobe to je len tak nájsť lepšie zamestnanie... kvôli kríze sa všetci zamestnávatelia vzácne zhodli, že nemôžu platiť viac... Sudca/sudkyňa sa ťažko vžije do situácie ako sa dá vyžiť z 300-400 eur keď má skoro 10 násobok

Neviem aké platy majú sudcovia. Ale ak sa nevedia vžiť do situácie posudzovaných, tak na akom základe rozhodujú o ľudských osudoch?

Môj brat žije s manželkou 47 rokov, mali jedno dieťa, ale po celý život mal dve zamestnania. Pretože chcel. A nemusel. Pracuje ešte aj teraz. A pomáhajú kde môžu obaja.

Takže aj dnes je možnosť nájsť si prácu hoci i na dohodu, alebo inú, a nie vedome zatajovať príjmy a ukladať ich na notárskych úložkách, a zastavovať vlastné deti v rozvoji ako telesnom, tak i duševnom, o dôležitosti získania vzdelania nehovoriac.

Založila som tému - Notárska úložka - dodnes je tam ticho ako v hrobe. Absolútne tabu pre túto spoločnosť.
Taktiež tému - Zákon o rodine. Dva príspevky, vraj nie vhodná téma na tento web. A kde? Len alimenty sú pootvárané na niekoľkých témach roztrúsene. A príspevky pribúdajú.
ludex
21.01.10,19:40
Takže aj dnes je možnosť nájsť si prácu hoci i na dohodu, alebo inú, a nie vedome zatajovať príjmy a ukladať ich na notárskych úložkách, a zastavovať vlastné deti v rozvoji ako telesnom, tak i duševnom, o dôležitosti získania vzdelania nehovoriac.

Ak som správne rozumel,tak telesný a duševný rozvoj vlastných detí je závislý od velkosti peňaženky rodičov. Správne som to pochopil? Ak áno,tak prepáč,ale :eek::eek::eek: !!!!
willma
22.01.10,06:40
Dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov.
To znamena, ze ak otec zarobi mesacne 5000 EUR, moze byt vyzivne od neho kludne aj 2000 EUR. ........ A nie je takáto výška výživného s dobrými mravmi? Skončí platenie výživného a dítko bude prekvapené, že žiaden zamestnávateľ mu nedá takú mzdu.
Ak vsak otec zostane nezamestnany tak ako tvoj parner, tak si ma rozhodne poziadat o znizenie vyzivneho a nie lutovat sa, ze mu ho aj tak neznizia.. Lenže bohužial z viacerých prípadov viem, že tomu tak je. A okrem iného zvyšovačky sa posudzujú takmer okamžite a zníženie sa vlečie koľkokrát aj cez rok a napriek tomu väčšinou výsledok je ten, že výživné sa nezníži
vysvetlenie v texte
ivka70
22.01.10,07:43
vysvetlenie v texte
Dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov.
To znamena, ze ak otec zarobi mesacne 5000 EUR, moze byt vyzivne od neho kludne aj 2000 EUR. ........ A nie je takáto výška výživného s dobrými mravmi? Skončí platenie výživného a dítko bude prekvapené, že žiaden zamestnávateľ mu nedá takú mzdu.


Ked dieta zije s nerozvedenymi rodicmi a rodicia velmi dobre zarabaju, tak dostane odpoved, ze nepojde s nimi na dovolenku ALL INCLUSIVE, lebo ked sa zamestna, tak si na to nezarobi?
Ako suvisi vyzivne s buducim platom dietata?
Ak ma dieta sikovneho opatrovnika, z vyzivneho mu nasetri tolko, aby jeho start do zivota s platom absolventa nebol az tak kruty.
Kolko je rodicov, ktori si to mozu dovolit, kupi svojim dospelym detom byt?
To nemoze dostat dieta rozvedenych rodicov, lebo 2000 EUR, ktore jeho otec ani nepociti, ze nema, je v rozpore s dobrymi mravmi? Preco?
Ked otec zarobi, preco by nemohol investovat do SVOJHO dietata?



Ak vsak otec zostane nezamestnany tak ako tvoj parner, tak si ma rozhodne poziadat o znizenie vyzivneho a nie lutovat sa, ze mu ho aj tak neznizia.. Lenže bohužial z viacerých prípadov viem, že tomu tak je. A okrem iného zvyšovačky sa posudzujú takmer okamžite a zníženie sa vlečie koľkokrát aj cez rok a napriek tomu väčšinou výsledok je ten, že výživné sa nezníži


Mas statistiku, ze to tak je?
Ja si mylsim, ze sa neznizi hlavne v pripadoch, ked strata zamestnania je spekulativna a otec sa snazi vyhnut plateniu vyzivneho.
willma
22.01.10,08:06
[/I]

..............
Ako suvisi vyzivne s buducim platom dietata?
Ak ma dieta sikovneho opatrovnika, z vyzivneho mu nasetri tolko, aby jeho start do zivota s platom absolventa nebol az tak kruty. Veď práve o to ide, AK má dieťa šikovného opatrovníka, ale som presvedčená, že to je jeden prípad zo sto. Skôr by určite každý chlap s tak vysokým príjmom súhlasil s tým, že k rukám matky menšiu čiastku a zbytok na účet s ktorým by sa až do plnoletosti mohlo manipulovať v odôvodnených prípadoch len so súhlasom súdu.
Kolko je rodicov, ktori si to mozu dovolit, kupi svojim dospelym detom byt?
To nemoze dostat dieta rozvedenych rodicov, lebo 2000 EUR, ktore jeho otec ani nepociti, ze nema, je v rozpore s dobrymi mravmi? Preco?
Ked otec zarobi, preco by nemohol investovat do SVOJHO dietata? Do svojho dieťaťa investovať aj chce, ale skôr vyššie uvedeným spôsobom.



Mas statistiku, ze to tak je?
Ja si mylsim, ze sa neznizi hlavne v pripadoch, ked strata zamestnania je spekulativna a otec sa snazi vyhnut plateniu vyzivneho. Z blízkeho okolia mám viac negatívnych prípadov - a to neprišli o prácu vlastným pričinením. A ďalší negatívny prípad z blízkeho okolia- matka posielala deti k otcovi zásadne v tom najhoršom a najdošklbanejšom čo doma našla - otec sa na to dívať nemohol a pokaždé pokúpil potrebné. Obliekli to len v tom čase čo boli u neho a na ďalšiu návštevu sa to opakovalo. Posielanie šekov aj napriek dosť vysokému výživnému bolo pravidlom. Chlap do dnešného dňa býva u matky a ex si kúpila nový byt.
ludex
22.01.10,08:09
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Nezabúdajme,že pri zvyšovaní výživného sa prihliada aj na to,či odporca má alebo nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť.Ale iné som chcel. Ja osobne neuznávam výživné,uprednostnujem finančnú pomoc na konkrétnu vec.Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci. Má moja dcéra počítač,tak prečo by ho časom nemohol mať aj môj nemanželský syn! Platím dcére školu? Tak sa musím podielať aj na školnom pre syna a pod. Toť,môj skromný názor. ;)
bobiku
22.01.10,08:11
Tak všeobecne sa mi zdá, že sa zvyknú chlapi ľutovať, aké to majú ťažké po rozvode, ale aj tu mi chýba od mnohých pochopenie pre ženy, ktoré zostanú samé. Zdá sa mi, že veľakrát sú stavané do role vyciciavajúcich mŕch. Ale ved mnohé z nich robia len to úplne prirodzené, chránia si záujmy svojích detí. Sú to predsa oni na ktorých pleciach zostáva väčšinou starostlivosť o deti po rozvode. Teraz upozorňujem, že samozrejme ja hovorím o tých "normálnych" ženách. Viem aj ja o niekoľkých potvorách, ale z vlastnej pracovnej praxe si dovolím tvrdiť, že tých obetavých je oveľa viac. A dovolím so tvrdiť, že odkopnutých a opustených žien je viacej, lebo poznám nejeden prípad, ked muž nechal ženu kvôli mladšej a nie aby bol charakter a snažil sa rozviesť slušne a kultivovane, ale ešte kydal na manžleku, že chudák ako trpel a teraz konečne znova žije. Ved koľko žien opustí svoje rodiny a odíde si k mladšiemu?!
Xanti
22.01.10,08:16
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Nezabúdajme,že pri zvyšovaní výživného sa prihliada aj na to,či odporca má alebo nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť.Ale iné som chcel. Ja osobne neuznávam výživné,uprednostnujem finančnú pomoc na konkrétnu vec.Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci. Má moja dcéra počítač,tak prečo by ho časom nemohol mať aj môj nemanželský syn! Platím dcére školu? Tak sa musím podielať aj na školnom pre syna a pod. Toť,môj skromný názor. ;)Prepáč ale nedá sa s tebou súhlasiť.

Oblečenie fajn, výlet v škole fajn... ale to je nad rámec. Má tvoja dcéra PC, môže ho mať aj tvoj syn je to pravda.
Ale tvoja dcéra má každý deň na tanieri jedlo? Má teplo? Má postel? Myslím, že má.
A tvoj syn? Ak by dostal od teba len peniaze na výlet, na PC? Ako by si riešil to, že aj on chce mať postel. Chce mať každý deň čosi na tanieri aby nehladoval. Chce mať tiež teplo. A toto všetko čosi stojí, asi tam idú tie neadresné tvoje 27 eurá každý mesiac.

Dokázal by si zabezpečiť svojej dcére všetko čo potrebuje jedlo, teplo, postel.... za 54 eur mesačne? Myslím, že nie.

Nemyslím si, že výživné má nahradiť druhý príjem v rodine. Ale zase treba si uvedomiť, že to dieťa tvoje dieťa tvoja krv potrebuje aj iné ako len výlet, alebo PC. ;)
bobiku
22.01.10,08:17
[QUOTE=ludex;1266710]Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci.

No a zase jeden čo si myslí, že to určite pomíňa jeho ex. ale ved vaša ex sa stará o Vášho syna, ako som už vyššie napísala, mnohí z nás si neuvedomujú aj cenu ženskej práce pri starostlivosti o deti, ona je s ním každý deň, rieši jeho problémy, musí mu navariť, umyť ten riad, oprať, požehliť, upratať, pozašívať a pod. A samozrejme má náklady na bývanie, stravu, kozmetiku, a iné bežné náklady, ktoré z tých vašich zmiešných 27 EUR,- nemá šancu uplatiť.
nepíšete prečo jej nezvýšili výživné, nakoľko mi to príde čudné, lebo ako kolízny pracovník som sa na pojednávaní s takouto smiešnou sumou ešte nestretla.
willma
22.01.10,08:53
Tak všeobecne sa mi zdá, že sa zvyknú chlapi ľutovať, aké to majú ťažké po rozvode, ale aj tu mi chýba od mnohých pochopenie pre ženy, ktoré zostanú samé. ........... Len pre obraz o mne - sama sa tiež starám o dve deti, boxujem o výživné ale v medziach normy. Bohužial sa ale v poslednom čase stále viac stretávam okrem iného aj na tomto fóre s tým, ako vytĺcť z chlapa čo najviac a využívaním detí ako zbrane - nezaplatíš - nebudeš sa stretávať a možno aj keď platíš prečo by si sa mal stretávať.
ludex
22.01.10,09:05
Prepáč ale nedá sa s tebou súhlasiť.

Oblečenie fajn, výlet v škole fajn... ale to je nad rámec. Má tvoja dcéra PC, môže ho mať aj tvoj syn je to pravda.
Ale tvoja dcéra má každý deň na tanieri jedlo? Má teplo? Má postel? Myslím, že má.
A tvoj syn? Ak by dostal od teba len peniaze na výlet, na PC? Ako by si riešil to, že aj on chce mať postel. Chce mať každý deň čosi na tanieri aby nehladoval. Chce mať tiež teplo. A toto všetko čosi stojí, asi tam idú tie neadresné tvoje 27 eurá každý mesiac.

Dokázal by si zabezpečiť svojej dcére všetko čo potrebuje jedlo, teplo, postel.... za 54 eur mesačne? Myslím, že nie.

Nemyslím si, že výživné má nahradiť druhý príjem v rodine. Ale zase treba si uvedomiť, že to dieťa tvoje dieťa tvoja krv potrebuje aj iné ako len výlet, alebo PC. ;)

Ano máš pravdu,ale keby som napísal,aby tie peniaze išli na jedlo,teplo,postel, tak mi napíšeš,že to nie je všetko a sú aj iné výdaje ako oblečenie,školné atd. atd. Ale veď to dieťa má aj matku nie? To že sme sa rozviedli,neznamená,že za trest jej budem dávať celú výplatu aby mali všetko o čom sa im sníva.

A poprosím Ta,prečítaj si môj príspevok pozorne a nevytrhávaj ho z kontextu.
ludex
22.01.10,09:08
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Nezabúdajme,že pri zvyšovaní výživného sa prihliada aj na to,či odporca má alebo nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť.Ale iné som chcel. Ja osobne neuznávam výživné,uprednostnujem finančnú pomoc na konkrétnu vec.Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci. Má moja dcéra počítač,tak prečo by ho časom nemohol mať aj môj nemanželský syn! Platím dcére školu? Tak sa musím podielať aj na školnom pre syna a pod. Toť,môj skromný názor. ;)

Pre istotu zvýrazňujem podstatu príspevku.
Xanti
22.01.10,09:09
Ano máš pravdu,ale keby som napísal,aby tie peniaze išli na jedlo,teplo,postel, tak mi napíšeš,že to nie je všetko a sú aj iné výdaje ako oblečenie,školné atd. atd. Ale veď to dieťa má aj matku nie? To že sme sa rozviedli,neznamená,že za trest jej budem dávať celú výplatu aby mali všetko o čom sa im sníva.

A poprosím Ta,prečítaj si môj príspevok pozorne a nevytrhávaj ho z kontextu.
Hm... nevytrhávala som s kontextu, napísal si to v štýle ako som reagovala. Ano dieťa má aj matku, a myslíš že matka ak dieťaťu prispeje rovnakou sumou ako ty 27 eur, tak že to dieťa dostane každý mesiac všetko čo potrebuje? Z tej spoločnej sumy 54 €.

Vlastne teraz píšeš, že matka sa má viac starať a znášať vyššie náklady na výchovu dieťaťa.

Btw. ja stále hovorím výživné nie je druhý príjem do rodiny, toto by si mali poniektoré ženy uvedomiť. Tak ako by si mali poniektorí chlapi uvedomiť, že peniaze čo dávajú ako výživné nejdú exkám ale im vlastným deťom.
ludex
22.01.10,09:18
[QUOTE=ludex;1266710]Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci.

No a zase jeden čo si myslí, že to určite pomíňa jeho ex. ale ved vaša ex sa stará o Vášho syna, ako som už vyššie napísala, mnohí z nás si neuvedomujú aj cenu ženskej práce pri starostlivosti o deti, ona je s ním každý deň, rieši jeho problémy, musí mu navariť, umyť ten riad, oprať, požehliť, upratať, pozašívať a pod. A samozrejme má náklady na bývanie, stravu, kozmetiku, a iné bežné náklady, ktoré z tých vašich zmiešných 27 EUR,- nemá šancu uplatiť.
nepíšete prečo jej nezvýšili výživné, nakoľko mi to príde čudné, lebo ako kolízny pracovník som sa na pojednávaní s takouto smiešnou sumou ešte nestretla.

Moja Ex sa stará o ďalšie dve deti,na ktoré ich otcovia vôbec neprispievajú a stará sa o nezamestnaného alkoholika,ktorí s ňou žije. A čo sa týka výšky výživného,tak ho nezvýšili,preto že mám ďalšie dve deti a je preukázatelné že na syna prispievam aj inak ako platením výživného vo viac ako dostatočnej miere.
bobiku
22.01.10,09:20
Len pre obraz o mne - sama sa tiež starám o dve deti, boxujem o výživné ale v medziach normy. Bohužial sa ale v poslednom čase stále viac stretávam okrem iného aj na tomto fóre s tým, ako vytĺcť z chlapa čo najviac a využívaním detí ako zbrane - nezaplatíš - nebudeš sa stretávať a možno aj keď platíš prečo by si sa mal stretávať.


Nemôžem súhlasiť, nakoľko tí čo sa väčšinou tu na fóre sťažujú sú bud expartneri, prípadne ženy, ktoré si zobrali rozvedeného so záväzkami a celkovo si myslím, že často píšu veľmi subjektívne. Lebo ten čo tu žiada o pomoc píše so svojho uhlu pohľadu a určite by Vám jeho ex alebo jej ex povedal niečo iné. A myslím si, že zbytočne aj s našim súhlasom sa tu často prezentujú ženy ako potvory. Robím kolíznu opatrovateľku na súde a z praxe môžem prehlásiť, že skôr muži pri súdnych pojednávaniach sú tí nepríjemnejší a nie je zdaleka toľko potvor ako sa tu mnoho krát píše.
ludex
22.01.10,09:21
Hm... nevytrhávala som s kontextu, napísal si to v štýle ako som reagovala. Ano dieťa má aj matku, a myslíš že matka ak dieťaťu prispeje rovnakou sumou ako ty 27 eur, tak že to dieťa dostane každý mesiac všetko čo potrebuje? Z tej spoločnej sumy 54 €.

Vlastne teraz píšeš, že matka sa má viac starať a znášať vyššie náklady na výchovu dieťaťa.

Btw. ja stále hovorím výživné nie je druhý príjem do rodiny, toto by si mali poniektoré ženy uvedomiť. Tak ako by si mali poniektorí chlapi uvedomiť, že peniaze čo dávajú ako výživné nejdú exkám ale im vlastným deťom.

Ja mesačne prispievam súhrnou sumou cca 200 Eur. Matka je na socialke a má dalšie dve deti. Teraz čo napíšeš!
bobiku
22.01.10,09:26
[QUOTE=bobiku;1266718]

Moja Ex sa stará o ďalšie dve deti,na ktoré ich otcovia vôbec neprispievajú a stará sa o nezamestnaného alkoholika,ktorí s ňou žije. A čo sa týka výšky výživného,tak ho nezvýšili,preto že mám ďalšie dve deti a je preukázatelné že na syna prispievam aj inak ako platením výživného vo viac ako dostatočnej miere.

Ja si myslím, že Vás už nemá moc čo zaujímať ako a s kým žije, koľko a s kým má deti. Samozrejme pokiaľ sa o syna riadne stará a prostredie v ktorom syn žije je v poriadku. Každý máte svoj život, a nie je vaším právom posudzovať či si zaslúži dostávať výživné na syna či nie. A máte tie ďalšie príspevky na syna aj v rozsudku? Lebo je taká prax, že pokiaľ prispievate navyše a preto Vám nezvýšia výživne, tak to musíte mať uvedené v rozsudku. Viete a čo je to prispievanie v dostatočnej miere podľa Vás?
Xanti
22.01.10,09:30
Ja mesačne prispievam súhrnou sumou cca 200 Eur. Matka je na socialke a má dalšie dve deti. Teraz čo napíšeš!
Ja píšem len reakciu na tvojich 27 eur.

Je fajn a chválihodné, že si sa na syna s prepáčením nevy.... a pomáhaš mu adresne. Ale nie o tom tu bolo. ;)
bobiku
22.01.10,09:31
Ja mesačne prispievam súhrnou sumou cca 200 Eur. Matka je na socialke a má dalšie dve deti. Teraz čo napíšeš!


No čo by mala napísať? Ved platíš na svoje dieťa. to sa chváliš? Ja mám na svoje deti výživne 500 EUR a moj ex sa nechváli, berie to normálne (teda konečne) a môj manžel platí na svoje deti 450 EUR a tiež to špecialne neprežívame. a samozrejme nerátam, že obaja prispievajú aj na iné veci.
ludex
22.01.10,09:40
Týmto sa nechcem hádať,ale myslím že každý jeden prípad je individuálny.

Sú ženy,ktoré si dávajú zvyšovať výživné len za to,aby si samé pre seba zabezpečili vyšší štandard, tkz. vycuciavačky a na druhej strane sú ženy,ktoré chcú pre svoje deti základné potreby,ale majú smolu,lebo majú vychcaných ex-manželou a potom sú ženy,ktoré ja najviac lutujem a to tie ktoré by boli radi aj za to málo,čo im súd priklepol,ale ich ex-manželia sú neexistujúci. Takže v tejto téme sa diskutovať do nemoty a aj tak sa nenájde správne riešenie,lebo zákony sú také aké sú a postihy detto. Bohužial!
ludex
22.01.10,09:57
No čo by mala napísať? Ved platíš na svoje dieťa. to sa chváliš? Ja mám na svoje deti výživne 500 EUR a moj ex sa nechváli, berie to normálne (teda konečne) a môj manžel platí na svoje deti 450 EUR a tiež to špecialne neprežívame. a samozrejme nerátam, že obaja prispievajú aj na iné veci.

Si šťastná žena ! ;)
korela
22.01.10,19:52
Ja by som k tejto téme dodala iba takú malú pripomienku, že nakoľko osamelá matka sa musí či chce alebo nechce postarať o svoje deti a nemôže si dovoliť pokiaľ nedosiahnu určitý vek samostatnosti, ďalší príjem. (Potom môže byť už pre trh práce zasa neatraktívna.) Je odkázaná iba na svoj plat, ďalšie vzdelávanie má taktiež zhoršené. Otec detí, pokiaľ nemá deti pridelené, má vždy utvorený väčší priestor pre svoj kariérny rozvoj.
To isté sa vzťahuje i na otcov, ktorí sú zamestnaní mimo domova, alebo v zahraničí, napriek tomu že žijú v riadnom rodinnom, resp. partnerskom zväzku.

Preto sa mi páčila poznámka v jednej diskusnej relácii ministerky Tomanovej, že pribúda v spoločnosti veľká skupina starých chudobných žien. Je všeobecne známe, že ženy majú (mám pocit v celej EÚ) nižšie platy ako muži na rovnakých pozíciách a z tohto dôvodu majú nižšie penzie.
.
http://www.euractiv.sk/socialna-politika/clanok/zeny-zarabaju-na-slovensku-ovela-menej
Ženy zarábajú na Slovensku oveľa menej
22.08.2008
Ženy v Európe zarábajú za rovnakú prácu stále menej ako muži. Najhoršia je situácia na Slovensku, najlepšia v Slovinsku.
.
Ženy v Európe zarábajú za porovnateľnú prácu stále o 15,9% menej, než ich mužskí kolegovia, odhaľujú údaje publikované v pravidelnej analýze Opens external link in new windowEuropean Industrial Relations Observatory (EIRO).

Zatiaľ čo rozdiel sa krajinách pôvodnej európskej pätnástky zmenšuje, v nových členských krajinách je pomerne vysoký. Aj tu sú ale výnimky – na Slovensku, hoci sa situácia za posledných niekoľko rokov mierne zlepšila, sú platové rozdiely medzi mužmi a ženami podľa EIRO najvyššie zo skúmaných 28 krajín, až 26,9%. Slovinsko Slovinsko bolo prvou z častí Juhoslávie, ktorá začiatkom 90. rokov vyhlásila samostatnosť. Na rozdiel od iných krajín regiónu sa mu podarilo osamostatniť pomerne pokojne.viac na www.EuropskaUnia.sk »ich má najnižšie, 6,9%.

Pri krajinách, kde sú dostupné informácie za niekoľko rokov, sa dá určiť trend:

* mierneho poklesu – Rakúsko Neskorý vstup do EÚ bol výsledkom špecifického postavenia krajiny počas druhej svetovej vojny. Na základe dohody veľmocí, ktoré Rakúsko okupovali v rokoch 1945-55, bolo nezávislé Rakúsko vyhlásené za "trvalo neutrálne". viac na www.EuropskaUnia.sk » Lotyšsko Podobne ako ostatné dve pobaltské krajiny (Estónsko, Litva), Lotyšsko dosiahlo nezávislosť od ZSSR v roku 1991, ruské jednotky odišli v roku 1994. Členom Únie i NATO NATO je medzivládna organizácia združených krajín s úlohou chrániť slobodu a bezpečnosť svojich členov politickými a vojenskými prostriedkami.viac na www.EuropskaUnia.sk »sa stalo spolu so Slovenskom v roku 2004.viac na www.EuropskaUnia.sk » Luxembursko Luxembursko patrí medzi zakladajúcich členov EÚ, už počas druhej svetovej vojny (1944) vytvorila exilová vláda s Belgickom a Holandskom združenie Benelux.viac na www.EuropskaUnia.sk » Rumunsko Rumunsko musí po vstupe do EÚ 1. januára 2007 splniť podmienky v oblasti reformy súdnictva, boja proti korupcii a organizovanému zločinu, v opačnom prípade mu hrozia sankcie, vrátanie zadržania finančnej pomoci EÚ.viac na www.EuropskaUnia.sk » Slovensko Slovensko vstúpilo do EÚ v máji 2004. viac na www.EuropskaUnia.sk » Slovinsko, Španielsko Španielsko má najväčšie príjmy z cestovného ruchu spomedzi všetkých európskych krajín.viac na www.EuropskaUnia.sk »
* mierneho rastu – Česká republika Česká republika vstúpila do EÚ spolu so Slovenskom v máji 2004. Česká republika a Slovensko majú dlhú históriu spolužitia v jednom štáte.viac na www.EuropskaUnia.sk » Nemecko Nemecko je stále najvyšším prispievateľom so spoločného rozpočtu EÚ, čo mu spolu s ľudnatosťou dáva veľkú váhu v európskej politike.viac na www.EuropskaUnia.sk » Malta Malta vstúpila do EÚ v máji 2004, nepatrí však do skupiny postkomunistických krajín. Modernú politickú nezávislosť získala až v roku 1964.viac na www.EuropskaUnia.sk » Portugalsko

Štúdia však upozorňuje, že čísla poskytujú len široký obraz. Rozdiely medzi krajinami môžu byť spôsobené rozdielnou metódou výpočtu. Zmeny zdroja údajov a ich spracovania tiež môžu skresliť časový vývoj.

http://www.euractiv.sk/fileadmin/images/platy-muzi-zeny.JPG
korela
22.01.10,20:05
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Nezabúdajme,že pri zvyšovaní výživného sa prihliada aj na to,či odporca má alebo nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť.Ale iné som chcel. Ja osobne neuznávam výživné,uprednostnujem finančnú pomoc na konkrétnu vec.Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci. Má moja dcéra počítač,tak prečo by ho časom nemohol mať aj môj nemanželský syn! Platím dcére školu? Tak sa musím podielať aj na školnom pre syna a pod. Toť,môj skromný názor. ;)
.
Neviem koľko rokov má tvoj syn, ale ak je v puberte, tak za 27 eur neprestravuješ syna a nakoniec ani seba.
Flinstone
23.01.10,15:31
Nemôžem súhlasiť, nakoľko tí čo sa väčšinou tu na fóre sťažujú sú bud expartneri, prípadne ženy, ktoré si zobrali rozvedeného so záväzkami a celkovo si myslím, že často píšu veľmi subjektívne. Lebo ten čo tu žiada o pomoc píše so svojho uhlu pohľadu a určite by Vám jeho ex alebo jej ex povedal niečo iné. A myslím si, že zbytočne aj s našim súhlasom sa tu často prezentujú ženy ako potvory. Robím kolíznu opatrovateľku na súde a z praxe môžem prehlásiť, že skôr muži pri súdnych pojednávaniach sú tí nepríjemnejší a nie je zdaleka toľko potvor ako sa tu mnoho krát píše.
Kolízne opatrovníčky sú práve zbytočný článok súdneho systému pri výživnom!!! Zatiaľ som stretol niekoľko a ani jedna nestála nohami na zemi v realite!
Pre vysvetlenie jeden skutočný príbeh... Na súd sa dostaví, tvári sa že zastupuje záujmy dieťaťa, pritom jej jediný záujem je vytrieskať čo najviac, akoby pod pojmom výživné existovali len peniaze. Dokonca požadovala ešte vyššiu sumu ako matka!
Prešlo pár mesiacov milujúca matka vyhodila deti z domu, vraj majú ísť k otcovi. Otcovi síce zavolali, že ich vyhodila, ale otec sa nachádzal ďaleko od svojho bydliska... Tak musel volať na políciu, lebo napriek tomu že sa vrátili s tým, že otec nieje doma, nepustila ich. Po vyjednávaní s políciou ich pustila. Na druhý deň bol otec na OSVaR za milými dámami, ktoré stretával na súde. Spísali záznam, že to prešetria... prešiel mesiac, ticho... Tak sa zastavil, čo je s tým. Ani sa nenamáhali dať mu vedieť... Mali to uzavreté... Vraj drobné rodinné nezhody!
Čo bude keď prídu veľké nezhody?
A teraz mi skúste vysvetliť, že kolízne opatrovníčky zastupujú záujmy dieťaťa!
NESPRAVILI NIČ!!!
Nebudem sa zamýšľať nad tým, čo by sa stalo ak by to isté s deťmi urobil chlap.
Flinstone
23.01.10,15:42
.
Neviem koľko rokov má tvoj syn, ale ak je v puberte, tak za 27 eur neprestravuješ syna a nakoniec ani seba.
ak si to čítala celé, prispieva aj inak... ale ak by platil aj viac, nieje isté že by to skončilo tam kde má a nie ako spotrebná daň z alkoholu a tabakových výrobkov a pod...
korela
23.01.10,16:14
ak si to čítala celé, prispieva aj inak... ale ak by platil aj viac, nieje isté že by to skončilo tam kde má a nie ako spotrebná daň z alkoholu a tabakových výrobkov a pod...

Čítala. A ak platí 17 rokov a ak je reč o tomto dieťati, tak 27 eur na stravu je veľmi málo. To je tak na potraviny za 50% v deň končenia záruky v Bille, alebo 30% v Lidli, ak má šťastie na ne natrafiť.
Vôbec termín - výživné - je archaizmus. Veď to nie je len o výžive, ale komplexnosti vybavenia jedinca, ktorého splodili obaja rodičia. A je rozdiel v akej rodine sa dieťa narodilo, či už zo stránky hmotnej, intelektuálnej, duchovnej. Akými skúškami majú všetci aktéri prejsť a ako ich zvládnu.
Flinstone
23.01.10,16:26
Čítala. A ak platí 17 rokov a ak je reč o tomto dieťati, tak 27 eur na stravu je veľmi málo. To je tak na potraviny za 50% v deň končenia záruky v Bille, alebo 30% v Lidli, ak má šťastie na ne natrafiť.
Vôbec termín - výživné - je archaizmus. Veď to nie je len o výžive, ale komplexnosti vybavenia jedinca, ktorého splodili obaja rodičia. A je rozdiel v akej rodine sa dieťa narodilo, či už zo stránky hmotnej, intelektuálnej, duchovnej. Akými skúškami majú všetci aktéri prejsť a ako ich zvládnu.
ak si to čítala, tak si si určite všimla, že prispieva aj inak, čo skončí ako investícia priamo pre dieťa a nie v matkinej peňaženke. Pokúpi všetko čo mu vidí na očiach a čo potrebuje... Súhlasím, že tá suma nieje veľa ale výživné nieje len o peniazoch a pripomínam, že dieťa má dvoch rodičov. Ktosi tu spomínal pojem ako ženská práca ale to je blbosť ktorá je s obľubou prezentovaná na súdoch. V realite je to zakaždým inak, preto aj súdy posudzuju individuálne a neexituje tabuľka, kde by si otec vyrátal podľa príjmu koľko má posielať.
ludex
23.01.10,16:34
Čítala. A ak platí 17 rokov a ak je reč o tomto dieťati, tak 27 eur na stravu je veľmi málo. To je tak na potraviny za 50% v deň končenia záruky v Bille, alebo 30% v Lidli, ak má šťastie na ne natrafiť.
Vôbec termín - výživné - je archaizmus. Veď to nie je len o výžive, ale komplexnosti vybavenia jedinca, ktorého splodili obaja rodičia. A je rozdiel v akej rodine sa dieťa narodilo, či už zo stránky hmotnej, intelektuálnej, duchovnej. Akými skúškami majú všetci aktéri prejsť a ako ich zvládnu.


Položím Ti otázku,ako žene: Čo by Ti viac vyhovovalo, 100 Eur. nariadených súdom a nič,alebo 27 Eur. nariadených súdom a zabezpečenie potrebných a užitočných potrieb dieťaťa,ktoré by vychádzali mesačne cca 300 Eur ?:confused:
korela
23.01.10,16:50
Položím Ti otázku,ako žene: Čo by Ti viac vyhovovalo, 100 Eur. nariadených súdom a nič,alebo 27 Eur. nariadených súdom a zabezpečenie potrebných a užitočných potrieb dieťaťa,ktoré by vychádzali mesačne cca 300 Eur ?:confused:

Z R E L O S Ť oboch rodičov.
willma
23.01.10,16:53
Z R E L O S Ť oboch rodičov. v 99.99% sa zrelosť a slušnosť a komunikácia medzi bývalými obmedzili na zaplať a neukážem.
bobiku
23.01.10,20:50
"Flinstone" akým právom si dovoľujete hádzať všetky kolízne opatovateľky do jedného vreca! Je to od Vás nefér. Nemáte ani šajnu, čo ta práca obnáša a nejaká subjektívna skúsenosť alebo sprostredkovaná infomácia Vás neoprávňuje takto ich posudzovať. Mnohým iným pomohli, ako napríklad moja kolegynka sa výrazne u sudkyne zasadila, aby boli deti zverené do opatery otcovi. Vo vašich príspevkoch je cíťiť určitý hnev, asi nemáte dobrú osobnú skúsenosť.
bobiku
23.01.10,20:55
v 99.99% sa zrelosť a slušnosť a komunikácia medzi bývalými obmedzili na zaplať a neukážem.

Toto, ale veľmi zovšeobecňujete. veľká skupina rodičov sa aj napriek značným rozporom nakoniec dohodne na výchove detí, alebo čas obrúsi hrany a potom sa dohodnú. Dosť sa tu útočí na ženy, že vydierajú otcov cez deti zaplať - uvidíš dieťa. Ale bohužiaľ moja profesná skúsenosť je skôr opačná, že mnohí muži, ktorí si založia druhé rodiny po rozvode postupne strácajú záujem o svoje staršie deti. Skôr sa ženy sťažujú, že nielen že neplatia, ale ani inak nemajú záujem o dieťa.
Flinstone
25.01.10,05:48
"Flinstone" akým právom si dovoľujete hádzať všetky kolízne opatovateľky do jedného vreca! Je to od Vás nefér. Nemáte ani šajnu, čo ta práca obnáša a nejaká subjektívna skúsenosť alebo sprostredkovaná infomácia Vás neoprávňuje takto ich posudzovať. Mnohým iným pomohli, ako napríklad moja kolegynka sa výrazne u sudkyne zasadila, aby boli deti zverené do opatery otcovi. Vo vašich príspevkoch je cíťiť určitý hnev, asi nemáte dobrú osobnú skúsenosť.
Zatiaľ všetky čo som poznal patrili do jedného vreca! A nebola to sprostredkovaná informácia.
katrine
25.01.10,16:27
nestiham sa cudovat.....ake percento je zien, ktore neskutocne zdiera chudacikov muzov, ktori nemaju??? nehnevajte sa, ale ja ked nemam, koho to zaujima??? proste musim mat! ked som mala malo, tak som cez tyzden robila osmicky, v piatok a sobotu som robila po diskotekach a popri tom som sa po veceroch ucila na skusky na VŠ. chlap ked nema, tak urobi na sude smutne ocka, pokrci plecami, povie ze nama a keby mal, tak by rad dal, ved je to predsa jeho dieta, ale ani ho nenapadne sa postarat o to, aby mal viac, aby sa mohol postarat lepsie....lebo zena si chce zvysovat vyzivnym svoj standart :eek::eek::eek:.....ako tymi 100 alebo 150timi eurami??? 95% zien (ak nie viac) to vyzivne vyuziva skutocne na dieta, ale to oteckovia nemaju ani paru o tom, ake su skutocne mesacne vydavky na dieta!!! nehovoriac o ich novych polovickach, ktore tvrdia, ze chudacikovia chlapi nemozu zacat novy zivot, lebo musia platit neuveritelnych 100 eur na vyzivnom a nemozu si zalozit novu rodinu, lebo to financne neutiahnu....a zena s dietatom si moze zacat zit novy zivot len tak??? ja stale tvrdim, keby sme my zeny mali to srdce (co samozrejme nemame) , kazdemu jednemu oteckovi by som zaklopala na dvere, dieta by malo batostek na chrbte s kefkou a spodnym pradlom a dala by som im ich aspon na mesiac, dva, nech si to vyskusaju ake to je, ako si zeny zvysuju zivotny standart a bohatnu na ich alimentoch.....
samozrejme nehadzem vsetkych do jedneho vreca, ani zeny, ani muzov....
a co sa tyka kuratoriek, nie vzdy je to tak Flinstone, viem o kuratorkach , ktore zrazili poziadavky na vyzivne, aj ked neboli nejake prehnane...
ludex
25.01.10,16:34
nestiham sa cudovat.....ake percento je zien, ktore neskutocne zdiera chudacikov muzov, ktori nemaju??? nehnevajte sa, ale ja ked nemam, koho to zaujima??? proste musim mat! ked som mala malo, tak som cez tyzden robila osmicky, v piatok a sobotu som robila po diskotekach a popri tom som sa po veceroch ucila na skusky na VŠ. chlap ked nema, tak urobi na sude smutne ocka, pokrci plecami, povie ze nama a keby mal, tak by rad dal, ved je to predsa jeho dieta, ale ani ho nenapadne sa postarat o to, aby mal viac, aby sa mohol postarat lepsie....lebo zena si chce zvysovat vyzivnym svoj standart :eek::eek::eek:.....ako tymi 100 alebo 150timi eurami??? 95% zien (ak nie viac) to vyzivne vyuziva skutocne na dieta, ale to oteckovia nemaju ani paru o tom, ake su skutocne mesacne vydavky na dieta!!! nehovoriac o ich novych polovickach, ktore tvrdia, ze chudacikovia chlapi nemozu zacat novy zivot, lebo musia platit neuveritelnych 100 eur na vyzivnom a nemozu si zalozit novu rodinu, lebo to financne neutiahnu....a zena s dietatom si moze zacat zit novy zivot len tak??? ja stale tvrdim, keby sme my zeny mali to srdce (co samozrejme nemame) , kazdemu jednemu oteckovi by som zaklopala na dvere, dieta by malo batostek na chrbte s kefkou a spodnym pradlom a dala by som im ich aspon na mesiac, dva, nech si to vyskusaju ake to je, ako si zeny zvysuju zivotny standart a bohatnu na ich alimentoch.....
samozrejme nehadzem vsetkych do jedneho vreca, ani zeny, ani muzov....
a co sa tyka kuratoriek, nie vzdy je to tak Flinstone, viem o kuratorkach , ktore zrazili poziadavky na vyzivne, aj ked neboli nejake prehnane...


Aj Tebe ušiel muž a neplatí? :mad: Ak áno,tak Tvoju reakciu chápem!
katrine
25.01.10,17:05
Aj Tebe ušiel muž a neplatí? :mad: Ak áno,tak Tvoju reakciu chápem!


nie, neusiel....skor som usla ja :), kym nebolo horsie...plati, musi....tiez boli problemy, ale cas robi zazraky, plati riadne (aj ked nie bohviekolko:o), ma maleho na vikendy a kedy chce, vsetko je tak ako si myslim, ze by malo byt medzi rodicmi....nehadame sa, nedotahujeme o maleho, nekydame na seba a pod.....nie preto bola moja reakcia taka ako bola....nie som z tych, ktorym usiel muz za mladsou....:---
bobiku
26.01.10,12:13
nie, neusiel....skor som usla ja :), kym nebolo horsie...plati, musi....tiez boli problemy, ale cas robi zazraky, plati riadne (aj ked nie bohviekolko:o), ma maleho na vikendy a kedy chce, vsetko je tak ako si myslim, ze by malo byt medzi rodicmi....nehadame sa, nedotahujeme o maleho, nekydame na seba a pod.....nie preto bola moja reakcia taka ako bola....nie som z tych, ktorym usiel muz za mladsou....:---


Prečo si muži myslia, že ked je žena kritická, tak je bud sklamaná láskou, ušiel jej manžel, prípadne je feministka? Toto je trošku jednostranný pohľad.
katrine
26.01.10,15:29
Prečo si muži myslia, že ked je žena kritická, tak je bud sklamaná láskou, ušiel jej manžel, prípadne je feministka? Toto je trošku jednostranný pohľad.


no lebo automaticky musi byt zena sklamana,opustena alebo nieco podobne, aby mohla mat takyto nazor.....a co sa tyka vyzivneho, tak tych 27 eur, co tu bolo spomenutych radsej ani nekomentujem....mne sa vcera byvaly stazoval, ze jak bol u neho maly, tak za vikend minul 50 eur, tak som sa len pousmiala s poznamkou: ale nevrav....a mne tych 66 co posielas musi stacit na mesiac....tak hned stichol :D....
Xanti
26.01.10,15:34
no lebo automaticky musi byt zena sklamana,opustena alebo nieco podobne, aby mohla mat takyto nazor.....a co sa tyka vyzivneho, tak tych 27 eur, co tu bolo spomenutych radsej ani nekomentujem....mne sa vcera byvaly stazoval, ze jak bol u neho maly, tak za vikend minul 50 eur, tak som sa len pousmiala s poznamkou: ale nevrav....a mne tych 66 co posielas musi stacit na mesiac....tak hned stichol :D....
Prepáč povieš A - 27 eur mesačne k rukám matky
ale nepovieš B - 200 eur mesačne na potreby dieťaťa, ktoré žije s tou matkou.
Dosť tendenčne si to poňala.
ludex
26.01.10,15:44
Prečo si muži myslia, že ked je žena kritická, tak je bud sklamaná láskou, ušiel jej manžel, prípadne je feministka? Toto je trošku jednostranný pohľad.


Lebo to vyplýva z väčšiny príspevkov v tejto téme! Bez urážky,ale prečítaj si po sebe príspevky. Nie sú jednostranné? :confused:
katrine
26.01.10,19:56
Prepáč povieš A - 27 eur mesačne k rukám matky
ale nepovieš B - 200 eur mesačne na potreby dieťaťa, ktoré žije s tou matkou.
Dosť tendenčne si to poňala.

ano, to je sice fajn, ale za to matka nekupi zakladne veci na co je vyzivne urcene....a sotva by mi pomohlo, ze moj syn bude mat zaplateny vylet, nieco nove na seba, pocitac a pod. ked mu nemam dat co jest.....ako zaklad vyzivneho na zakladne veci je to zalostne malo.....
katrine
26.01.10,20:04
Lebo to vyplýva z väčšiny príspevkov v tejto téme! Bez urážky,ale prečítaj si po sebe príspevky. Nie sú jednostranné? :confused:

tiez ked mi niekto povie, ze chce zena 500 eur vyzivne na jedno dieta, tak si myslim, ze je to zdieranie, ale 27 je proste malo, ma to byt na zakladne veci, najom, strava, kozmetika a pod. a z tejto sumy ( ani z 54 eur, ked sa prirata dalsia polovica za matku) to nedokaze urcite zabezpecit....o tom ja pisem....nemam jednostranny pohlad, tiez sa mi nepaci, ked zeny zdieraju chlapov, ale uz som pisala, kolko ich takych je? vacsina naozaj tie peniaze minie na dieta a este ovela viac...len ked citam tie prispevky, kde sa pise ako chlap nechce platit viac ako dajme tomu 50 eur, lebo kto vie kde tie peniaze pojdu, tak je to az smiesne.....
Xanti
26.01.10,20:08
ano, to je sice fajn, ale za to matka nekupi zakladne veci na co je vyzivne urcene....a sotva by mi pomohlo, ze moj syn bude mat zaplateny vylet, nieco nove na seba, pocitac a pod. ked mu nemam dat co jest.....ako zaklad vyzivneho na zakladne veci je to zalostne malo.....
Hm, a bolo by lepšie keby pisateľ dal matke 200 eur, a synovi by sa z toho dostalo 50 eur a chodil by otrhaný. A nemal nič.
Lebo matka vyživuje aj dalšie deti, ktoré nie sú vo vyživovacej povinnosti pisateľa a živí ešte aj chlapa bez práce.

Ja osobne som presvedčená, že pisateľ dáva dieťaťu dosť p rostriedkov aj na stravu, ošatenie, knihy , kultúru a všetko čo potrebuje.
Keby to tak nebolo súd by určite za tie roky to výživné dvihol. Nemyslíš?
ludex
26.01.10,20:12
ano, to je sice fajn, ale za to matka nekupi zakladne veci na co je vyzivne urcene....a sotva by mi pomohlo, ze moj syn bude mat zaplateny vylet, nieco nove na seba, pocitac a pod. ked mu nemam dat co jest.....ako zaklad vyzivneho na zakladne veci je to zalostne malo.....


Na niektoré príspevky mám asi málo mozgov!:eek: Ty si kuchárka? Čo sú základné veci? To nie je náhodou aj oblečenie,školné a ako som už napísal
Veci potrebné a užitočné pre dieťa!!!!! Čítajte prosím pozorne príspevky! :mad: Apropo! Keď ja sa postarám finančne o ostatné potrebné veci,tak matka dieťaťa by sa mala postarať aspoň a výživu dieťaťa!
katrine
26.01.10,20:22
[/B]


Na niektoré príspevky mám asi málo mozgov!:eek: Ty si kuchárka? Čo sú základné veci? To nie je náhodou aj oblečenie,školné a ako som už napísal
Veci potrebné a užitočné pre dieťa!!!!! Čítajte prosím pozorne príspevky! :mad: Apropo! Keď ja sa postarám finančne o ostatné potrebné veci,tak matka dieťaťa by sa mala postarať aspoň a výživu dieťaťa!

no uplne najzakladnejsie su urcite tie, ktore som napisala, samozrejme dalej je skola atd...ja tie prispevky citam pozorne....zopakujem, to je vsetko fajn, ale nestaci to ani na stravu, nehovoriac o tom, ze je matka nezamestnana....to potom s cistym svedomim spis, ked nevies, ci ma dieta co jest? zas je tu len tvoj pohlad, ale nepozname jej stranu....prepac, ale preco ked je to tak zle s ex si nepoziadal o zverenie syna do vychovy? no ja by som asi nespavala, keby moj syn zil v takych podmienkach ako si opisal.....:rolleyes:
katrine
26.01.10,20:26
Hm, a bolo by lepšie keby pisateľ dal matke 200 eur, a synovi by sa z toho dostalo 50 eur a chodil by otrhaný. A nemal nič.
Lebo matka vyživuje aj dalšie deti, ktoré nie sú vo vyživovacej povinnosti pisateľa a živí ešte aj chlapa bez práce.

Ja osobne som presvedčená, že pisateľ dáva dieťaťu dosť p rostriedkov aj na stravu, ošatenie, knihy , kultúru a všetko čo potrebuje.
Keby to tak nebolo súd by určite za tie roky to výživné dvihol. Nemyslíš?

Xanti ako si sama pisala na zaciatku niekde, 27 je to tak ci tak malo...mne je to cele nepochopitelne, lebo si neviem ani len predstavit taku matku.....ale uz som pisala, pozname len jednu stranu...
Xanti
26.01.10,20:28
Xanti ako si sama pisala na zaciatku niekde, 27 je to tak ci tak malo...mne je to cele nepochopitelne, lebo si neviem ani len predstavit taku matku.....ale uz som pisala, pozname len jednu stranu...
Ano presne tak písala som na začiatku či sa Ludex nehanbí. Vysvetlil to, a ja ho chápem.

Prečo by mal svojimi mozoľami živiť deti iných mužov? Prečo by mal živiť chlapa čo sedí doma na riti a nič nerobí? Ked vie, že ak dá prachy priamo synovi. Zaplatí mu obedy v škole, dá mu vreckové. Kúpi knihy, kúpi čo potrebuje tak má z toho jeho vlastné dieťa viac ako keby tie peniaze dal neadresne matke.
ludex
26.01.10,20:31
tiez ked mi niekto povie, ze chce zena 500 eur vyzivne na jedno dieta, tak si myslim, ze je to zdieranie, ale 27 je proste malo, ma to byt na zakladne veci, najom, strava, kozmetika a pod. a z tejto sumy ( ani z 54 eur, ked sa prirata dalsia polovica za matku) to nedokaze urcite zabezpecit....o tom ja pisem....nemam jednostranny pohlad, tiez sa mi nepaci, ked zeny zdieraju chlapov, ale uz som pisala, kolko ich takych je? vacsina naozaj tie peniaze minie na dieta a este ovela viac...len ked citam tie prispevky, kde sa pise ako chlap nechce platit viac ako dajme tomu 50 eur, lebo kto vie kde tie peniaze pojdu, tak je to az smiesne.....


Toto sú podla Teba najzákladnejšie veci? :eek::eek: Kozmetika? Komu? Vravím,asi mám málo mozgov! Prepáč!
ludex
26.01.10,20:34
Ano presne tak písala som na začiatku či sa Ludex nehanbí. Vysvetlil to, a ja ho chápem.

Prečo by mal svojimi mozoľami živiť deti iných mužov? Prečo by mal živiť chlapa čo sedí doma na riti a nič nerobí? Ked vie, že ak dá prachy priamo synovi. Zaplatí mu obedy v škole, dá mu vreckové. Kúpi knihy, kúpi čo potrebuje tak má z toho jeho vlastné dieťa viac ako keby tie peniaze dal neadresne matke.

Xanti,poznáš tú pesničku: " Netráp sa,je to zbytočné!" ;):);)
katrine
27.01.10,07:07
Toto sú podla Teba najzákladnejšie veci? :eek::eek: Kozmetika? Komu? Vravím,asi mám málo mozgov! Prepáč!

Kozemetika - drogeria (kefka, pasta, mydlo, krem, toaletny papier a kopec inych veci). prepac, ale hygiena patri medzi najzakladnejsie veci! Nemyslela som kozmetiku ako parfumy a podobne veci...zle som sa vyjadrila...
katrine
27.01.10,07:40
Ano presne tak písala som na začiatku či sa Ludex nehanbí. Vysvetlil to, a ja ho chápem.

Prečo by mal svojimi mozoľami živiť deti iných mužov? Prečo by mal živiť chlapa čo sedí doma na riti a nič nerobí? Ked vie, že ak dá prachy priamo synovi. Zaplatí mu obedy v škole, dá mu vreckové. Kúpi knihy, kúpi čo potrebuje tak má z toho jeho vlastné dieťa viac ako keby tie peniaze dal neadresne matke.

Xanti, ja viem, co tym chcete povedat, a v podstate aj mate pravdu, len mi to pride hrozne malo, aj na odstravovanie toho dietata a asi tazko je mozne, aby mu denno denne zabezpecoval ranajky a veceru a tak.....ale ked sa dvaja nedokazu dohodnut je to vzdy tazke..
bobiku
27.01.10,07:59
[/B]


Na niektoré príspevky mám asi málo mozgov!:eek: Ty si kuchárka? Čo sú základné veci? To nie je náhodou aj oblečenie,školné a ako som už napísal
Veci potrebné a užitočné pre dieťa!!!!! Čítajte prosím pozorne príspevky! :mad: Apropo! Keď ja sa postarám finančne o ostatné potrebné veci,tak matka dieťaťa by sa mala postarať aspoň a výživu dieťaťa!


Stále tu naznačujete nie veľmi dobrú starostlivosť zo strany matky a tiež hovoríte o nie práve najlepšom mravnom živote matky vášho dieťaťa. Ked sa Vám to nepáči a máte také jednoznačné výhrady, tak prečo sa nesnažíte dostať dieťa do opatery. Už aj v dnešnej dobe bývajú chlapi úspešní, alebo o to aspoň bojujú. Ja osobne uprednostním dobrú starostlivosť otca pred nevhodnou od matky.
maladama
06.02.10,18:18
ahoj..mam 8r. dcerku a s jej otcom sme spolu iba zili,nie sme zobraty..uz 6 rokov spolu nezijeme a za ten cely čas neprispel (korunou)..zila som u rodicov,nic nam nechybalo a ni som od neho nic nechcela,nechcela som mat s nim nic spolocne..teraz 4 roky mam priatela,zijeme spolu a praca sa nam rtochu skomplikovala..malej otec je uz 2 roky na protidrogovom lieceni..a dlho bude..ako ziskam na malu vyzivne,kedze nie je zanestnany?
iriska
07.02.10,06:11
1. je uvedený v rodnom liste ako otec?
2. súd určí výživné vždy, aj keď len minimálne, t.č. je to okolo 25,-EUR, možno by to chcelo žiadať výživné od dátumu narodenia dieťaťa
kyblik
07.02.10,06:36
..ako ziskam na malu vyzivne,kedze nie je zanestnany?


V tomto prípade je potrebné dať na súd návrh na úpravu výživného. Po rozodnutí súdu potom sociálka vypláca výživné na dieťa a následne si to vymáha od otca.
maladama
07.02.10,07:51
ano,je v rodnom liste..od datumu narodenia??to sa da?..socialka da len 25 euro,to je katastrofalne malo,ten clovek nerobi a pochybujem,ze aj niekedy bude..takze najprv mam ist na socialku,ci na sud?? dakujem za odpovede..
hena22
07.02.10,08:03
Potrebuješ najprv súdne rozhodnutie o výživnom. Skús požiadať spätne od narodenia dieťaťa (neviem či to priznajú až toľko spätne ale požiadaj určite takto). Keď budeš mať v ruke právoplatné rozhodnutie súdu a otec nebude platiť, potom môžeš žiadať náhradné výživné. Pri všetkých krokoch (počnúc napísaním návrhu na určenie výživného) by ti mali byť nápomocné pracovníčky sociálneho oddelenia UPSVAR.
kyblik
07.02.10,08:25
Rodičia sú povinní starať sa - podieľať sa na výchove a starostlivosti. Samozrejme od narodenia, ak si sa Ty starala od narodenia - akým právom sa tomuto niekto vyhýba...? Takže treba najskôr podať na príslušný súd navrh na úpravu výživného. Tu treba napísať všetky okolnosti týkajúce sa dieťaťa, zahrnúť všetky výdavky a následne si skúsiť spočítať koľko by Ti mal doplatiť, tzv. "ušlé výživné"... Treba tam napísať, že si ho opakovane vyzývala na zaplatenie no nereagoval. (Nemôžeš tam napísať "nič som od neho nechcela ale teraz som si to rozmyslela...") A trval by som na uznaní daného nároku. Ďalším faktom prečo s otcom dieťaťa trošku zatočiť je aj ten, že niektorí chlapi dokážu perfektne používať časť tela ( potrebnú na plodenie) a nedokážu používať inú časť tela (porebnú na uvedomenie si starostlivosti o dieťa). Dôsledkom toho niektoré matky s deťmi končia na ulici, príp. v iných centrách, ústavoch a pod...
Flinstone
08.02.10,05:39
1. je uvedený v rodnom liste ako otec?
2. súd určí výživné vždy, aj keď len minimálne, t.č. je to okolo 25,-EUR, možno by to chcelo žiadať výživné od dátumu narodenia dieťaťa
výživné možno priznať spätne max 3 roky v prípadoch hodných osobitného zreteľa... Skúsiť môže požadovať aj spätne, v podstate nemá čo stratiť.
iriska
08.02.10,06:22
výživné možno priznať spätne max 3 roky v prípadoch hodných osobitného zreteľa... Skúsiť môže požadovať aj spätne, v podstate nemá čo stratiť.

Ja som si vedomá, že som odpovedala divne, ale pri maloletých deťoch, súd niekedy rozhodne od narodenia aj keď sú staršie ako 3 roky.
LauraL
08.02.10,09:45
to kyblik
z praxe: to, co pises o muzoch a ich ciastach tela, plati velmi casto aj o zenach, iba ze tie potom maju situaciu tazsiu o "hmatatelne nasledky".
Inak, v danom pripade sa vzdy sud pyta, preco navrhovatelka nepodala navrh skor...