Zavrieť

Porady

Výživné

Viem, že tém ohľadom výživných tu zaiste bolo, ale i tak by som chcela poprosiť o radu ohľadom výživneho, ak sa dvaja ľudia rozviedli a súd určil výživné 33€, pričom sa manželia navzajom po čase bez súdu dohodli na zvýšení o platbe 50€,podlhšom čase pár rokov sa opätovne dohadujú o zvýšení pričom ex manžel nesúhlasí so zvýšením z dôvodu vraj mu to z platu nevychádza/ pri zárobku 331,93€/ ex manželka to doposiaľ súdom riešiť nechce, ale syn dospieva a 50€ výživného na dnešnú dobu je nepostačujúce, preto prosím o radu treba požiadať súd o zvýšenie? na akú sumu má ex manželka nárok? môže byť ,že by súd nezvýšil výživné keď ex manžel ovi to z platu nevychádza?alebo ak by exmanželkin plat bol vyšší ako jeho?ďakujem za všetky rady budú mi nápomocné.
Usporiadat
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

50 € je na dospievajúceho syna málo, treba požiadať o zvýšenie. Súd nemusí vždy vyhovieť žiadateľovi o zvýšenie výživného. záleží od príjmu platiteľa výživného.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Určite treba dať návrh na zvýšenie! Súd pri rozhodovaní pozerá samozrejme hlavne na príjem povinného, ale aj na jeho možnosti a schopnosti zabezpečiť si vyšší alebo druhý príjem. Aj mne to uznali a mojmu ex poradila sudkyna, že nech nenarieka a na základe svojho vzdelania a možností nech si nájde lepšie zamestnanie. Ved ide o peniaze na dieťa. Ved je jednoduche povedať, že viac nemám a tak nedám, ale koľko žien si berie aj druhé práce po večeroch, aby uživili svoje deti.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

bobiku Pozri príspevok
Určite treba dať návrh na zvýšenie! Súd pri rozhodovaní pozerá samozrejme hlavne na príjem povinného, ale aj na jeho možnosti a schopnosti zabezpečiť si vyšší alebo druhý príjem. Aj mne to uznali a mojmu ex poradila sudkyna, že nech nenarieka a na základe svojho vzdelania a možností nech si nájde lepšie zamestnanie. Ved ide o peniaze na dieťa. Ved je jednoduche povedať, že viac nemám a tak nedám, ale koľko žien si berie aj druhé práce po večeroch, aby uživili svoje deti.
v dnešnej dobe to je len tak nájsť lepšie zamestnanie... kvôli kríze sa všetci zamestnávatelia vzácne zhodli, že nemôžu platiť viac... Sudca/sudkyňa sa ťažko vžije do situácie ako sa dá vyžiť z 300-400 eur keď má skoro 10 násobok
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Flinstone Pozri príspevok
v dnešnej dobe to je len tak nájsť lepšie zamestnanie... kvôli kríze sa všetci zamestnávatelia vzácne zhodli, že nemôžu platiť viac... Sudca/sudkyňa sa ťažko vžije do situácie ako sa dá vyžiť z 300-400 eur keď má skoro 10 násobok

Nechcem sa zastávať sudcov a sudkýň, ale mnohí z nich sa vedia a snažia pochopiť a vžiť do situácie iných.
A mnohí chlapi (ale aj ženy) svoju neochotu platiť radi schovávajú za výhovorku (ja chudák viac nedokážem zarobiť a z čoho mám žiť?) a z čoho by žili, keby sa nerozviedli a platili nielen na svoje deti, ale v manželstve majú predsa vyživovaciu povinnosť manželia voči sebe navzájom. Takto dá chlap (žena) z výplaty len časť na deti, ale ked je ženatý celý príjem ide do rodiny.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

bobiku Pozri príspevok
Nechcem sa zastávať sudcov a sudkýň, ale mnohí z nich sa vedia a snažia pochopiť a vžiť do situácie iných.
A mnohí chlapi (ale aj ženy) svoju neochotu platiť radi schovávajú za výhovorku (ja chudák viac nedokážem zarobiť a z čoho mám žiť?) a z čoho by žili, keby sa nerozviedli a platili nielen na svoje deti, ale v manželstve majú predsa vyživovaciu povinnosť manželia voči sebe navzájom. Takto dá chlap (žena) z výplaty len časť na deti, ale ked je ženatý celý príjem ide do rodiny.
ale keď sa manželia rozvádzajú, musí byť im jasné, že to pre oboch bude znamenať pokles životnej úrovne. Lenže ak človek sleduje tieto diskusie, má pocit, že pre muža rozvodom život skončil. V zákone je že má prispievať podľa svojich schopností a možností, ale nie vždy sa to rešpektuje. Keď žena povie že nemá z čoho vyžiť je to holý fakt, keď to povie muž, je to výhovorka... K tomu už niet čo dodať.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

lenže väčšina mužov neberie do úvahy aj cenu ženskej práce. To znamená starostlivosť o deti (pranie, žehlenie, varenie, upratovanie, učenia sa s nimi). Aj toto je "finančný" príspevok žien na deti. Ale koľkí muži to uznajú. Mnohí vedia len nariekať ako ich chcú obrať ženy po rozvode. ja netvrdím, že nie sú ženy, ktoré chcú mužov zneužiť, ale ja teda väčšinou poznám obetavé matky, ktoré musia stále bojovať s ex.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A tiež si mnohí neuvedomia,
že ak sú manželia tak majú dva príjmy a platia jeden byt.

A ak sa rozvedú, tak s tých istých príjmov sú nútený platiť už dva byty. Predsa nemôže ísť jeden pod most. Vždy budú peniaze chýbať. Výživné nikdy nenahradí druhý príjem, vždy to bude len aká taká záplata.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

bobiku Pozri príspevok
lenže väčšina mužov neberie do úvahy aj cenu ženskej práce. To znamená starostlivosť o deti (pranie, žehlenie, varenie, upratovanie, učenia sa s nimi). Aj toto je "finančný" príspevok žien na deti. Ale koľkí muži to uznajú. Mnohí vedia len nariekať ako ich chcú obrať ženy po rozvode. ja netvrdím, že nie sú ženy, ktoré chcú mužov zneužiť, ale ja teda väčšinou poznám obetavé matky, ktoré musia stále bojovať s ex.
problém je, že človek je tvor večne nespokojný... ženy ktoré majú problém s tým, že muži neplatia načas, resp. vôbec by neviem čo dali za to, keby aspoň to čo má platil tak ako má... a tie ktoré tento problém nemajú zas majú pocit, že by mohol platiť viac... čo si asi tak môže súdny človek myslieť o príspevkoch typu: "poraďte mi ako z muža vytrieskať 720 eur" alebo že niekomu priklepli nejakú extrémne vysokú sumu, a žena podá na zvýšenie...
Veľa žien používa deti ako nástroj pomsty voči bývalému... mnohokrát sa potom vzťahy upravia až keď sú deti dospelé a sami prídu na to, že neexistuje len čierna a biela, ale aj kopec toho medzi tým...
Ak sa rozídu dvaja normálni, tak sa vedia zvyčajne dohodnúť na niečom akceptovateľnom pre obe strany. Tam kde je jeden alebo obaja neústupčiví tam musí rozhodnúť súd a málokedy rozhodne tak aby bol spokojný aspoň jeden.
0 0
BambiKN BambiKN

BambiKN je offline (nepripojený) BambiKN

obyčajné žieňa, na ktoré sa lepí smola za smolou a ktoré chce pomôcť svojej láske... ...viac
Hmm, pekný názor a ja aj napriek tomu, že som žena sa zastanem mužov, lebo sama prežívam peklo svojho partnera,ktorému súd určil platiť 100,-eur mesačne, on súhlasil, lebo ex mu povedala že neuvidí malého, je nezamestnaný, bez vzdelania, má len základnú a teraz na neho podala trestné oznámenie za neplatenie výživného... Hlavne, že mu nedovolí vidieť syna už od marca, všade vykrikuje že on nieje jeho otec, ale platiť má a proste je to úplný hnus. A sudkyne? Netvrdím, že všetky, ale skoro všetky nadŕžajú ženám a vôbec ich nezaujíma situácia chlapa, že má snahu, ale viac nezvláda, že žije na úkor druhého človeka, lebo si nevie nájsť prácu a že ajtak platí aspoň občas nejakú sumu. Je zbytočné chlapovi žiadať o zníženie výživného, neprejde mu to! Môj partner platí na 2 ročné dieťa, teda mal by platiť už spomínaných 100,- eur a čo matka? Tiež prispeje 100,-eur? Tak potom ten malý si žije príliš dobre, lebo 200,-eur na stravu a ostatné výdavky ako oblečenie, kozmetika atď nezostane koľkokrát ani 4-člennej rodine...

TOĽKO KU SPRAVODLIVOSTI....
0 0
BambiKN BambiKN

BambiKN je offline (nepripojený) BambiKN

obyčajné žieňa, na ktoré sa lepí smola za smolou a ktoré chce pomôcť svojej láske... ...viac
Flinstone Pozri príspevok
problém je, že človek je tvor večne nespokojný... ženy ktoré majú problém s tým, že muži neplatia načas, resp. vôbec by neviem čo dali za to, keby aspoň to čo má platil tak ako má... a tie ktoré tento problém nemajú zas majú pocit, že by mohol platiť viac... čo si asi tak môže súdny človek myslieť o príspevkoch typu: "poraďte mi ako z muža vytrieskať 720 eur" alebo že niekomu priklepli nejakú extrémne vysokú sumu, a žena podá na zvýšenie...
Veľa žien používa deti ako nástroj pomsty voči bývalému... mnohokrát sa potom vzťahy upravia až keď sú deti dospelé a sami prídu na to, že neexistuje len čierna a biela, ale aj kopec toho medzi tým...
Ak sa rozídu dvaja normálni, tak sa vedia zvyčajne dohodnúť na niečom akceptovateľnom pre obe strany. Tam kde je jeden alebo obaja neústupčiví tam musí rozhodnúť súd a málokedy rozhodne tak aby bol spokojný aspoň jeden.
Viď môj komentár vyššie :-(
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

a čo matka? Tiež prispeje 100,-eur? Tak potom ten malý si žije príliš dobre, lebo 200,-eur na stravu a ostatné výdavky ako oblečenie, kozmetika atď nezostane koľkokrát ani 4-člennej rodine...

A čo takto ako už písala, jej osobná starostlivosť o dieťa? Ved aj to má svoju cenu. Ona sa predsa stará o dieťa ked je choré, pere mu, varí a pod.
Aj môj manžel má dve deti s prvého manželstva a tiež jeho ex dávala už roky (teraz aj dospelé deti) pravidelne návrh na zvýšenie výživného. Ale nevidím v tom problém a chápem ju, ved tiež som matka a viem, že sa snaží len zabezpečiť svoje deti a nesnažim sa ju haniť ako mnohé ženy, ktoré mali rátať s určitými problémami, ked si brali rozvedeného so záväzkami. Takže manžel sa vždy dohodne s deťmi aj s ex. teraz deti končia vysoké školy a ja viem, že aj ked skončí manželovi vyž. povinnosť tak budeme odkladať peniaze pre nich. Toto celé je o tolerancií a treba hlavne pochopiť, že sa to ani tak netýka otcov a matiek ako tých detí, ktoré sa museli zmieriť s rozvodom svojich rodičov. samozrejme, že každý z parnerov má nárok na nový život, ale už raz splodili v tom predchádzajúcom vzťahu deti, takže to je zodpovednosť na ktorú musia myslieť.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

BambiKN Pozri príspevok
Hmm, pekný názor a ja aj napriek tomu, že som žena sa zastanem mužov, lebo sama prežívam peklo svojho partnera,ktorému súd určil platiť 100,-eur mesačne, on súhlasil, lebo ex mu povedala že neuvidí malého, je nezamestnaný, bez vzdelania, má len základnú a teraz na neho podala trestné oznámenie za neplatenie výživného... Hlavne, že mu nedovolí vidieť syna už od marca, všade vykrikuje že on nieje jeho otec, ale platiť má a proste je to úplný hnus. A sudkyne? Netvrdím, že všetky, ale skoro všetky nadŕžajú ženám a vôbec ich nezaujíma situácia chlapa, že má snahu, ale viac nezvláda, že žije na úkor druhého človeka, lebo si nevie nájsť prácu a že ajtak platí aspoň občas nejakú sumu. Je zbytočné chlapovi žiadať o zníženie výživného, neprejde mu to! Môj partner platí na 2 ročné dieťa, teda mal by platiť už spomínaných 100,- eur a čo matka? Tiež prispeje 100,-eur? Tak potom ten malý si žije príliš dobre, lebo 200,-eur na stravu a ostatné výdavky ako oblečenie, kozmetika atď nezostane koľkokrát ani 4-člennej rodine...

TOĽKO KU SPRAVODLIVOSTI....
Dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov.
To znamena, ze ak otec zarobi mesacne 5000 EUR, moze byt vyzivne od neho kludne aj 2000 EUR. A prijem matky to nijako neovplyvni.
Ak vsak otec zostane nezamestnany tak ako tvoj parner, tak si ma rozhodne poziadat o znizenie vyzivneho a nie lutovat sa, ze mu ho aj tak neznizia..
Ak sa dieta ma podielat na jeho zivotnej urovni, tak nemoze cely svoj prijem davat dietatu.
Je to uplne rovnake ako v kompletnych rodinach.
Ak maju rodicia vysoky prijem, deti dostanu ovela ovela viac ako ked su rodicia na socialnych davkach.
Mozes to posudzovat zo strany otca aj zo strany matky, vzdy si vsat treba uvedomit, ze vyzivne patri dietatu, ktore nemoze za to, ze jeho rodicia sa rozhodli nezit spolu.
Ak si myslis, ze ktorekolvek dieta srsi nadsenim z takeho stavu, tak si na velkom omyle.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Flinstone Pozri príspevok
v dnešnej dobe to je len tak nájsť lepšie zamestnanie... kvôli kríze sa všetci zamestnávatelia vzácne zhodli, že nemôžu platiť viac... Sudca/sudkyňa sa ťažko vžije do situácie ako sa dá vyžiť z 300-400 eur keď má skoro 10 násobok
Neviem aké platy majú sudcovia. Ale ak sa nevedia vžiť do situácie posudzovaných, tak na akom základe rozhodujú o ľudských osudoch?

Môj brat žije s manželkou 47 rokov, mali jedno dieťa, ale po celý život mal dve zamestnania. Pretože chcel. A nemusel. Pracuje ešte aj teraz. A pomáhajú kde môžu obaja.

Takže aj dnes je možnosť nájsť si prácu hoci i na dohodu, alebo inú, a nie vedome zatajovať príjmy a ukladať ich na notárskych úložkách, a zastavovať vlastné deti v rozvoji ako telesnom, tak i duševnom, o dôležitosti získania vzdelania nehovoriac.

Založila som tému - Notárska úložka - dodnes je tam ticho ako v hrobe. Absolútne tabu pre túto spoločnosť.
Taktiež tému - Zákon o rodine. Dva príspevky, vraj nie vhodná téma na tento web. A kde? Len alimenty sú pootvárané na niekoľkých témach roztrúsene. A príspevky pribúdajú.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Takže aj dnes je možnosť nájsť si prácu hoci i na dohodu, alebo inú, a nie vedome zatajovať príjmy a ukladať ich na notárskych úložkách, a zastavovať vlastné deti v rozvoji ako telesnom, tak i duševnom, o dôležitosti získania vzdelania nehovoriac.

Ak som správne rozumel,tak telesný a duševný rozvoj vlastných detí je závislý od velkosti peňaženky rodičov. Správne som to pochopil? Ak áno,tak prepáč,ale !!!!
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ivka70 Pozri príspevok
Dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov.
To znamena, ze ak otec zarobi mesacne 5000 EUR, moze byt vyzivne od neho kludne aj 2000 EUR. ........ A nie je takáto výška výživného s dobrými mravmi? Skončí platenie výživného a dítko bude prekvapené, že žiaden zamestnávateľ mu nedá takú mzdu.
Ak vsak otec zostane nezamestnany tak ako tvoj parner, tak si ma rozhodne poziadat o znizenie vyzivneho a nie lutovat sa, ze mu ho aj tak neznizia.. Lenže bohužial z viacerých prípadov viem, že tomu tak je. A okrem iného zvyšovačky sa posudzujú takmer okamžite a zníženie sa vlečie koľkokrát aj cez rok a napriek tomu väčšinou výsledok je ten, že výživné sa nezníži
vysvetlenie v texte
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

willma Pozri príspevok
vysvetlenie v texte
Dieta sa ma podielat na zivotnej urovni rodicov.
To znamena, ze ak otec zarobi mesacne 5000 EUR, moze byt vyzivne od neho kludne aj 2000 EUR. ........ A nie je takáto výška výživného s dobrými mravmi? Skončí platenie výživného a dítko bude prekvapené, že žiaden zamestnávateľ mu nedá takú mzdu.


Ked dieta zije s nerozvedenymi rodicmi a rodicia velmi dobre zarabaju, tak dostane odpoved, ze nepojde s nimi na dovolenku ALL INCLUSIVE, lebo ked sa zamestna, tak si na to nezarobi?
Ako suvisi vyzivne s buducim platom dietata?
Ak ma dieta sikovneho opatrovnika, z vyzivneho mu nasetri tolko, aby jeho start do zivota s platom absolventa nebol az tak kruty.
Kolko je rodicov, ktori si to mozu dovolit, kupi svojim dospelym detom byt?
To nemoze dostat dieta rozvedenych rodicov, lebo 2000 EUR, ktore jeho otec ani nepociti, ze nema, je v rozpore s dobrymi mravmi? Preco?
Ked otec zarobi, preco by nemohol investovat do SVOJHO dietata?

willma Pozri príspevok
Ak vsak otec zostane nezamestnany tak ako tvoj parner, tak si ma rozhodne poziadat o znizenie vyzivneho a nie lutovat sa, ze mu ho aj tak neznizia.. Lenže bohužial z viacerých prípadov viem, že tomu tak je. A okrem iného zvyšovačky sa posudzujú takmer okamžite a zníženie sa vlečie koľkokrát aj cez rok a napriek tomu väčšinou výsledok je ten, že výživné sa nezníži
Mas statistiku, ze to tak je?
Ja si mylsim, ze sa neznizi hlavne v pripadoch, ked strata zamestnania je spekulativna a otec sa snazi vyhnut plateniu vyzivneho.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ivka70 Pozri príspevok
[/I]

..............
Ako suvisi vyzivne s buducim platom dietata?
Ak ma dieta sikovneho opatrovnika, z vyzivneho mu nasetri tolko, aby jeho start do zivota s platom absolventa nebol az tak kruty. Veď práve o to ide, AK má dieťa šikovného opatrovníka, ale som presvedčená, že to je jeden prípad zo sto. Skôr by určite každý chlap s tak vysokým príjmom súhlasil s tým, že k rukám matky menšiu čiastku a zbytok na účet s ktorým by sa až do plnoletosti mohlo manipulovať v odôvodnených prípadoch len so súhlasom súdu.
Kolko je rodicov, ktori si to mozu dovolit, kupi svojim dospelym detom byt?
To nemoze dostat dieta rozvedenych rodicov, lebo 2000 EUR, ktore jeho otec ani nepociti, ze nema, je v rozpore s dobrymi mravmi? Preco?
Ked otec zarobi, preco by nemohol investovat do SVOJHO dietata? Do svojho dieťaťa investovať aj chce, ale skôr vyššie uvedeným spôsobom.



Mas statistiku, ze to tak je?
Ja si mylsim, ze sa neznizi hlavne v pripadoch, ked strata zamestnania je spekulativna a otec sa snazi vyhnut plateniu vyzivneho. Z blízkeho okolia mám viac negatívnych prípadov - a to neprišli o prácu vlastným pričinením.
A ďalší negatívny prípad z blízkeho okolia- matka posielala deti k otcovi zásadne v tom najhoršom a najdošklbanejšom čo doma našla - otec sa na to dívať nemohol a pokaždé pokúpil potrebné. Obliekli to len v tom čase čo boli u neho a na ďalšiu návštevu sa to opakovalo. Posielanie šekov aj napriek dosť vysokému výživnému bolo pravidlom. Chlap do dnešného dňa býva u matky a ex si kúpila nový byt.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Nezabúdajme,že pri zvyšovaní výživného sa prihliada aj na to,či odporca má alebo nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť.Ale iné som chcel. Ja osobne neuznávam výživné,uprednostnujem finančnú pomoc na konkrétnu vec.Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci. Má moja dcéra počítač,tak prečo by ho časom nemohol mať aj môj nemanželský syn! Platím dcére školu? Tak sa musím podielať aj na školnom pre syna a pod. Toť,môj skromný názor.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Tak všeobecne sa mi zdá, že sa zvyknú chlapi ľutovať, aké to majú ťažké po rozvode, ale aj tu mi chýba od mnohých pochopenie pre ženy, ktoré zostanú samé. Zdá sa mi, že veľakrát sú stavané do role vyciciavajúcich mŕch. Ale ved mnohé z nich robia len to úplne prirodzené, chránia si záujmy svojích detí. Sú to predsa oni na ktorých pleciach zostáva väčšinou starostlivosť o deti po rozvode. Teraz upozorňujem, že samozrejme ja hovorím o tých "normálnych" ženách. Viem aj ja o niekoľkých potvorách, ale z vlastnej pracovnej praxe si dovolím tvrdiť, že tých obetavých je oveľa viac. A dovolím so tvrdiť, že odkopnutých a opustených žien je viacej, lebo poznám nejeden prípad, ked muž nechal ženu kvôli mladšej a nie aby bol charakter a snažil sa rozviesť slušne a kultivovane, ale ešte kydal na manžleku, že chudák ako trpel a teraz konečne znova žije. Ved koľko žien opustí svoje rodiny a odíde si k mladšiemu?!
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ludex Pozri príspevok
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Nezabúdajme,že pri zvyšovaní výživného sa prihliada aj na to,či odporca má alebo nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť.Ale iné som chcel. Ja osobne neuznávam výživné,uprednostnujem finančnú pomoc na konkrétnu vec.Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci. Má moja dcéra počítač,tak prečo by ho časom nemohol mať aj môj nemanželský syn! Platím dcére školu? Tak sa musím podielať aj na školnom pre syna a pod. Toť,môj skromný názor.
Prepáč ale nedá sa s tebou súhlasiť.

Oblečenie fajn, výlet v škole fajn... ale to je nad rámec. Má tvoja dcéra PC, môže ho mať aj tvoj syn je to pravda.
Ale tvoja dcéra má každý deň na tanieri jedlo? Má teplo? Má postel? Myslím, že má.
A tvoj syn? Ak by dostal od teba len peniaze na výlet, na PC? Ako by si riešil to, že aj on chce mať postel. Chce mať každý deň čosi na tanieri aby nehladoval. Chce mať tiež teplo. A toto všetko čosi stojí, asi tam idú tie neadresné tvoje 27 eurá každý mesiac.

Dokázal by si zabezpečiť svojej dcére všetko čo potrebuje jedlo, teplo, postel.... za 54 eur mesačne? Myslím, že nie.

Nemyslím si, že výživné má nahradiť druhý príjem v rodine. Ale zase treba si uvedomiť, že to dieťa tvoje dieťa tvoja krv potrebuje aj iné ako len výlet, alebo PC.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať