Zavrieť

Porady

Výživné

Viem, že tém ohľadom výživných tu zaiste bolo, ale i tak by som chcela poprosiť o radu ohľadom výživneho, ak sa dvaja ľudia rozviedli a súd určil výživné 33€, pričom sa manželia navzajom po čase bez súdu dohodli na zvýšení o platbe 50€,podlhšom čase pár rokov sa opätovne dohadujú o zvýšení pričom ex manžel nesúhlasí so zvýšením z dôvodu vraj mu to z platu nevychádza/ pri zárobku 331,93€/ ex manželka to doposiaľ súdom riešiť nechce, ale syn dospieva a 50€ výživného na dnešnú dobu je nepostačujúce, preto prosím o radu treba požiadať súd o zvýšenie? na akú sumu má ex manželka nárok? môže byť ,že by súd nezvýšil výživné keď ex manžel ovi to z platu nevychádza?alebo ak by exmanželkin plat bol vyšší ako jeho?ďakujem za všetky rady budú mi nápomocné.
Usporiadat
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

[QUOTE=ludex;1266710]Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci.

No a zase jeden čo si myslí, že to určite pomíňa jeho ex. ale ved vaša ex sa stará o Vášho syna, ako som už vyššie napísala, mnohí z nás si neuvedomujú aj cenu ženskej práce pri starostlivosti o deti, ona je s ním každý deň, rieši jeho problémy, musí mu navariť, umyť ten riad, oprať, požehliť, upratať, pozašívať a pod. A samozrejme má náklady na bývanie, stravu, kozmetiku, a iné bežné náklady, ktoré z tých vašich zmiešných 27 EUR,- nemá šancu uplatiť.
nepíšete prečo jej nezvýšili výživné, nakoľko mi to príde čudné, lebo ako kolízny pracovník som sa na pojednávaní s takouto smiešnou sumou ešte nestretla.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

bobiku Pozri príspevok
Tak všeobecne sa mi zdá, že sa zvyknú chlapi ľutovať, aké to majú ťažké po rozvode, ale aj tu mi chýba od mnohých pochopenie pre ženy, ktoré zostanú samé. ...........
Len pre obraz o mne - sama sa tiež starám o dve deti, boxujem o výživné ale v medziach normy. Bohužial sa ale v poslednom čase stále viac stretávam okrem iného aj na tomto fóre s tým, ako vytĺcť z chlapa čo najviac a využívaním detí ako zbrane - nezaplatíš - nebudeš sa stretávať a možno aj keď platíš prečo by si sa mal stretávať.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Xanti Pozri príspevok
Prepáč ale nedá sa s tebou súhlasiť.

Oblečenie fajn, výlet v škole fajn... ale to je nad rámec. Má tvoja dcéra PC, môže ho mať aj tvoj syn je to pravda.
Ale tvoja dcéra má každý deň na tanieri jedlo? Má teplo? Má postel? Myslím, že má.
A tvoj syn? Ak by dostal od teba len peniaze na výlet, na PC? Ako by si riešil to, že aj on chce mať postel. Chce mať každý deň čosi na tanieri aby nehladoval. Chce mať tiež teplo. A toto všetko čosi stojí, asi tam idú tie neadresné tvoje 27 eurá každý mesiac.

Dokázal by si zabezpečiť svojej dcére všetko čo potrebuje jedlo, teplo, postel.... za 54 eur mesačne? Myslím, že nie.

Nemyslím si, že výživné má nahradiť druhý príjem v rodine. Ale zase treba si uvedomiť, že to dieťa tvoje dieťa tvoja krv potrebuje aj iné ako len výlet, alebo PC.
Ano máš pravdu,ale keby som napísal,aby tie peniaze išli na jedlo,teplo,postel, tak mi napíšeš,že to nie je všetko a sú aj iné výdaje ako oblečenie,školné atd. atd. Ale veď to dieťa má aj matku nie? To že sme sa rozviedli,neznamená,že za trest jej budem dávať celú výplatu aby mali všetko o čom sa im sníva.

A poprosím Ta,prečítaj si môj príspevok pozorne a nevytrhávaj ho z kontextu.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
ludex Pozri príspevok
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Nezabúdajme,že pri zvyšovaní výživného sa prihliada aj na to,či odporca má alebo nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť.Ale iné som chcel. Ja osobne neuznávam výživné,uprednostnujem finančnú pomoc na konkrétnu vec.Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci. Má moja dcéra počítač,tak prečo by ho časom nemohol mať aj môj nemanželský syn! Platím dcére školu? Tak sa musím podielať aj na školnom pre syna a pod. Toť,môj skromný názor.
Pre istotu zvýrazňujem podstatu príspevku.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ludex Pozri príspevok
Ano máš pravdu,ale keby som napísal,aby tie peniaze išli na jedlo,teplo,postel, tak mi napíšeš,že to nie je všetko a sú aj iné výdaje ako oblečenie,školné atd. atd. Ale veď to dieťa má aj matku nie? To že sme sa rozviedli,neznamená,že za trest jej budem dávať celú výplatu aby mali všetko o čom sa im sníva.

A poprosím Ta,prečítaj si môj príspevok pozorne a nevytrhávaj ho z kontextu.
Hm... nevytrhávala som s kontextu, napísal si to v štýle ako som reagovala. Ano dieťa má aj matku, a myslíš že matka ak dieťaťu prispeje rovnakou sumou ako ty 27 eur, tak že to dieťa dostane každý mesiac všetko čo potrebuje? Z tej spoločnej sumy 54 €.

Vlastne teraz píšeš, že matka sa má viac starať a znášať vyššie náklady na výchovu dieťaťa.

Btw. ja stále hovorím výživné nie je druhý príjem do rodiny, toto by si mali poniektoré ženy uvedomiť. Tak ako by si mali poniektorí chlapi uvedomiť, že peniaze čo dávajú ako výživné nejdú exkám ale im vlastným deťom.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
[QUOTE=bobiku;1266718]
ludex Pozri príspevok
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci.

No a zase jeden čo si myslí, že to určite pomíňa jeho ex. ale ved vaša ex sa stará o Vášho syna, ako som už vyššie napísala, mnohí z nás si neuvedomujú aj cenu ženskej práce pri starostlivosti o deti, ona je s ním každý deň, rieši jeho problémy, musí mu navariť, umyť ten riad, oprať, požehliť, upratať, pozašívať a pod. A samozrejme má náklady na bývanie, stravu, kozmetiku, a iné bežné náklady, ktoré z tých vašich zmiešných 27 EUR,- nemá šancu uplatiť.
nepíšete prečo jej nezvýšili výživné, nakoľko mi to príde čudné, lebo ako kolízny pracovník som sa na pojednávaní s takouto smiešnou sumou ešte nestretla.
Moja Ex sa stará o ďalšie dve deti,na ktoré ich otcovia vôbec neprispievajú a stará sa o nezamestnaného alkoholika,ktorí s ňou žije. A čo sa týka výšky výživného,tak ho nezvýšili,preto že mám ďalšie dve deti a je preukázatelné že na syna prispievam aj inak ako platením výživného vo viac ako dostatočnej miere.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

willma Pozri príspevok
Len pre obraz o mne - sama sa tiež starám o dve deti, boxujem o výživné ale v medziach normy. Bohužial sa ale v poslednom čase stále viac stretávam okrem iného aj na tomto fóre s tým, ako vytĺcť z chlapa čo najviac a využívaním detí ako zbrane - nezaplatíš - nebudeš sa stretávať a možno aj keď platíš prečo by si sa mal stretávať.

Nemôžem súhlasiť, nakoľko tí čo sa väčšinou tu na fóre sťažujú sú bud expartneri, prípadne ženy, ktoré si zobrali rozvedeného so záväzkami a celkovo si myslím, že často píšu veľmi subjektívne. Lebo ten čo tu žiada o pomoc píše so svojho uhlu pohľadu a určite by Vám jeho ex alebo jej ex povedal niečo iné. A myslím si, že zbytočne aj s našim súhlasom sa tu často prezentujú ženy ako potvory. Robím kolíznu opatrovateľku na súde a z praxe môžem prehlásiť, že skôr muži pri súdnych pojednávaniach sú tí nepríjemnejší a nie je zdaleka toľko potvor ako sa tu mnoho krát píše.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Xanti Pozri príspevok
Hm... nevytrhávala som s kontextu, napísal si to v štýle ako som reagovala. Ano dieťa má aj matku, a myslíš že matka ak dieťaťu prispeje rovnakou sumou ako ty 27 eur, tak že to dieťa dostane každý mesiac všetko čo potrebuje? Z tej spoločnej sumy 54 €.

Vlastne teraz píšeš, že matka sa má viac starať a znášať vyššie náklady na výchovu dieťaťa.

Btw. ja stále hovorím výživné nie je druhý príjem do rodiny, toto by si mali poniektoré ženy uvedomiť. Tak ako by si mali poniektorí chlapi uvedomiť, že peniaze čo dávajú ako výživné nejdú exkám ale im vlastným deťom.
Ja mesačne prispievam súhrnou sumou cca 200 Eur. Matka je na socialke a má dalšie dve deti. Teraz čo napíšeš!
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

[QUOTE=ludex;1266816]
bobiku Pozri príspevok

Moja Ex sa stará o ďalšie dve deti,na ktoré ich otcovia vôbec neprispievajú a stará sa o nezamestnaného alkoholika,ktorí s ňou žije. A čo sa týka výšky výživného,tak ho nezvýšili,preto že mám ďalšie dve deti a je preukázatelné že na syna prispievam aj inak ako platením výživného vo viac ako dostatočnej miere.
Ja si myslím, že Vás už nemá moc čo zaujímať ako a s kým žije, koľko a s kým má deti. Samozrejme pokiaľ sa o syna riadne stará a prostredie v ktorom syn žije je v poriadku. Každý máte svoj život, a nie je vaším právom posudzovať či si zaslúži dostávať výživné na syna či nie. A máte tie ďalšie príspevky na syna aj v rozsudku? Lebo je taká prax, že pokiaľ prispievate navyše a preto Vám nezvýšia výživne, tak to musíte mať uvedené v rozsudku. Viete a čo je to prispievanie v dostatočnej miere podľa Vás?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ludex Pozri príspevok
Ja mesačne prispievam súhrnou sumou cca 200 Eur. Matka je na socialke a má dalšie dve deti. Teraz čo napíšeš!
Ja píšem len reakciu na tvojich 27 eur.

Je fajn a chválihodné, že si sa na syna s prepáčením nevy.... a pomáhaš mu adresne. Ale nie o tom tu bolo.
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

ludex Pozri príspevok
Ja mesačne prispievam súhrnou sumou cca 200 Eur. Matka je na socialke a má dalšie dve deti. Teraz čo napíšeš!

No čo by mala napísať? Ved platíš na svoje dieťa. to sa chváliš? Ja mám na svoje deti výživne 500 EUR a moj ex sa nechváli, berie to normálne (teda konečne) a môj manžel platí na svoje deti 450 EUR a tiež to špecialne neprežívame. a samozrejme nerátam, že obaja prispievajú aj na iné veci.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Týmto sa nechcem hádať,ale myslím že každý jeden prípad je individuálny.

Sú ženy,ktoré si dávajú zvyšovať výživné len za to,aby si samé pre seba zabezpečili vyšší štandard, tkz. vycuciavačky a na druhej strane sú ženy,ktoré chcú pre svoje deti základné potreby,ale majú smolu,lebo majú vychcaných ex-manželou a potom sú ženy,ktoré ja najviac lutujem a to tie ktoré by boli radi aj za to málo,čo im súd priklepol,ale ich ex-manželia sú neexistujúci. Takže v tejto téme sa diskutovať do nemoty a aj tak sa nenájde správne riešenie,lebo zákony sú také aké sú a postihy detto. Bohužial!
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
[QUOTE=bobiku;1266843]No čo by mala napísať? Ved platíš na svoje dieťa. to sa chváliš? Ja mám na svoje deti výživne 500 EUR a moj ex sa nechváli, berie to normálne (teda konečne) a môj manžel platí na svoje deti 450 EUR a tiež to špecialne neprežívame. a samozrejme nerátam, že obaja prispievajú aj na iné veci.[/QUOTE]

Si šťastná žena !
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja by som k tejto téme dodala iba takú malú pripomienku, že nakoľko osamelá matka sa musí či chce alebo nechce postarať o svoje deti a nemôže si dovoliť pokiaľ nedosiahnu určitý vek samostatnosti, ďalší príjem. (Potom môže byť už pre trh práce zasa neatraktívna.) Je odkázaná iba na svoj plat, ďalšie vzdelávanie má taktiež zhoršené. Otec detí, pokiaľ nemá deti pridelené, má vždy utvorený väčší priestor pre svoj kariérny rozvoj.
To isté sa vzťahuje i na otcov, ktorí sú zamestnaní mimo domova, alebo v zahraničí, napriek tomu že žijú v riadnom rodinnom, resp. partnerskom zväzku.

Preto sa mi páčila poznámka v jednej diskusnej relácii ministerky Tomanovej, že pribúda v spoločnosti veľká skupina starých chudobných žien. Je všeobecne známe, že ženy majú (mám pocit v celej EÚ) nižšie platy ako muži na rovnakých pozíciách a z tohto dôvodu majú nižšie penzie.
.
http://www.euractiv.sk/socialna-poli...ku-ovela-menej
Ženy zarábajú na Slovensku oveľa menej
22.08.2008
Ženy v Európe zarábajú za rovnakú prácu stále menej ako muži. Najhoršia je situácia na Slovensku, najlepšia v Slovinsku.
.
Ženy v Európe zarábajú za porovnateľnú prácu stále o 15,9% menej, než ich mužskí kolegovia, odhaľujú údaje publikované v pravidelnej analýze Opens external link in new windowEuropean Industrial Relations Observatory (EIRO).

Zatiaľ čo rozdiel sa krajinách pôvodnej európskej pätnástky zmenšuje, v nových členských krajinách je pomerne vysoký. Aj tu sú ale výnimky – na Slovensku, hoci sa situácia za posledných niekoľko rokov mierne zlepšila, sú platové rozdiely medzi mužmi a ženami podľa EIRO najvyššie zo skúmaných 28 krajín, až 26,9%. Slovinsko Slovinsko bolo prvou z častí Juhoslávie, ktorá začiatkom 90. rokov vyhlásila samostatnosť. Na rozdiel od iných krajín regiónu sa mu podarilo osamostatniť pomerne pokojne.viac na www.EuropskaUnia.sk »ich má najnižšie, 6,9%.

Pri krajinách, kde sú dostupné informácie za niekoľko rokov, sa dá určiť trend:

* mierneho poklesu – Rakúsko Neskorý vstup do EÚ bol výsledkom špecifického postavenia krajiny počas druhej svetovej vojny. Na základe dohody veľmocí, ktoré Rakúsko okupovali v rokoch 1945-55, bolo nezávislé Rakúsko vyhlásené za "trvalo neutrálne". viac na www.EuropskaUnia.sk » Lotyšsko Podobne ako ostatné dve pobaltské krajiny (Estónsko, Litva), Lotyšsko dosiahlo nezávislosť od ZSSR v roku 1991, ruské jednotky odišli v roku 1994. Členom Únie i NATO NATO je medzivládna organizácia združených krajín s úlohou chrániť slobodu a bezpečnosť svojich členov politickými a vojenskými prostriedkami.viac na www.EuropskaUnia.sk »sa stalo spolu so Slovenskom v roku 2004.viac na www.EuropskaUnia.sk » Luxembursko Luxembursko patrí medzi zakladajúcich členov EÚ, už počas druhej svetovej vojny (1944) vytvorila exilová vláda s Belgickom a Holandskom združenie Benelux.viac na www.EuropskaUnia.sk » Rumunsko Rumunsko musí po vstupe do EÚ 1. januára 2007 splniť podmienky v oblasti reformy súdnictva, boja proti korupcii a organizovanému zločinu, v opačnom prípade mu hrozia sankcie, vrátanie zadržania finančnej pomoci EÚ.viac na www.EuropskaUnia.sk » Slovensko Slovensko vstúpilo do EÚ v máji 2004. viac na www.EuropskaUnia.sk » Slovinsko, Španielsko Španielsko má najväčšie príjmy z cestovného ruchu spomedzi všetkých európskych krajín.viac na www.EuropskaUnia.sk »
* mierneho rastu – Česká republika Česká republika vstúpila do EÚ spolu so Slovenskom v máji 2004. Česká republika a Slovensko majú dlhú históriu spolužitia v jednom štáte.viac na www.EuropskaUnia.sk » Nemecko Nemecko je stále najvyšším prispievateľom so spoločného rozpočtu EÚ, čo mu spolu s ľudnatosťou dáva veľkú váhu v európskej politike.viac na www.EuropskaUnia.sk » Malta Malta vstúpila do EÚ v máji 2004, nepatrí však do skupiny postkomunistických krajín. Modernú politickú nezávislosť získala až v roku 1964.viac na www.EuropskaUnia.sk » Portugalsko

Štúdia však upozorňuje, že čísla poskytujú len široký obraz. Rozdiely medzi krajinami môžu byť spôsobené rozdielnou metódou výpočtu. Zmeny zdroja údajov a ich spracovania tiež môžu skresliť časový vývoj.

http://www.euractiv.sk/fileadmin/ima...-muzi-zeny.JPG
Naposledy upravil korela : 23.01.10 at 16:28 Dôvod: Úprava
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

ludex Pozri príspevok
Ja platím výživné už 17 rokov vo výške 27 Eur. mesačne. Bývalá sa snažila o zvýšenie,ale nikdy neuspela. Nezabúdajme,že pri zvyšovaní výživného sa prihliada aj na to,či odporca má alebo nemá ďalšiu vyživovaciu povinnosť.Ale iné som chcel. Ja osobne neuznávam výživné,uprednostnujem finančnú pomoc na konkrétnu vec.Môj syn síce dostane 27 Eur.,ale nemá z toho nič,lebo tie peniaze idú na rôzne iné veci.Ale ich musím posielať,lebo inak ma zavrú!Neviem si predstaviť,že by som posielal 2 000 Eur. a neviem si skontrolovať ich použitie.Ja makám ako šroub a niekto si za to užíva! To iste. Som radšej,keď príde osobne,povie čo potrebuje / oblečenie,výlet v škole, a podobné potrebné veci/ a v rámci možností sa mu snažím pomôcť. A to si myslím ,že by malo byť v zákone. Áno platiť,ale na potrebné a užitočné veci. Má moja dcéra počítač,tak prečo by ho časom nemohol mať aj môj nemanželský syn! Platím dcére školu? Tak sa musím podielať aj na školnom pre syna a pod. Toť,môj skromný názor.
.
Neviem koľko rokov má tvoj syn, ale ak je v puberte, tak za 27 eur neprestravuješ syna a nakoniec ani seba.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

bobiku Pozri príspevok
Nemôžem súhlasiť, nakoľko tí čo sa väčšinou tu na fóre sťažujú sú bud expartneri, prípadne ženy, ktoré si zobrali rozvedeného so záväzkami a celkovo si myslím, že často píšu veľmi subjektívne. Lebo ten čo tu žiada o pomoc píše so svojho uhlu pohľadu a určite by Vám jeho ex alebo jej ex povedal niečo iné. A myslím si, že zbytočne aj s našim súhlasom sa tu často prezentujú ženy ako potvory. Robím kolíznu opatrovateľku na súde a z praxe môžem prehlásiť, že skôr muži pri súdnych pojednávaniach sú tí nepríjemnejší a nie je zdaleka toľko potvor ako sa tu mnoho krát píše.
Kolízne opatrovníčky sú práve zbytočný článok súdneho systému pri výživnom!!! Zatiaľ som stretol niekoľko a ani jedna nestála nohami na zemi v realite!
Pre vysvetlenie jeden skutočný príbeh... Na súd sa dostaví, tvári sa že zastupuje záujmy dieťaťa, pritom jej jediný záujem je vytrieskať čo najviac, akoby pod pojmom výživné existovali len peniaze. Dokonca požadovala ešte vyššiu sumu ako matka!
Prešlo pár mesiacov milujúca matka vyhodila deti z domu, vraj majú ísť k otcovi. Otcovi síce zavolali, že ich vyhodila, ale otec sa nachádzal ďaleko od svojho bydliska... Tak musel volať na políciu, lebo napriek tomu že sa vrátili s tým, že otec nieje doma, nepustila ich. Po vyjednávaní s políciou ich pustila. Na druhý deň bol otec na OSVaR za milými dámami, ktoré stretával na súde. Spísali záznam, že to prešetria... prešiel mesiac, ticho... Tak sa zastavil, čo je s tým. Ani sa nenamáhali dať mu vedieť... Mali to uzavreté... Vraj drobné rodinné nezhody!
Čo bude keď prídu veľké nezhody?
A teraz mi skúste vysvetliť, že kolízne opatrovníčky zastupujú záujmy dieťaťa!
NESPRAVILI NIČ!!!
Nebudem sa zamýšľať nad tým, čo by sa stalo ak by to isté s deťmi urobil chlap.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

korela Pozri príspevok
.
Neviem koľko rokov má tvoj syn, ale ak je v puberte, tak za 27 eur neprestravuješ syna a nakoniec ani seba.
ak si to čítala celé, prispieva aj inak... ale ak by platil aj viac, nieje isté že by to skončilo tam kde má a nie ako spotrebná daň z alkoholu a tabakových výrobkov a pod...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Flinstone Pozri príspevok
ak si to čítala celé, prispieva aj inak... ale ak by platil aj viac, nieje isté že by to skončilo tam kde má a nie ako spotrebná daň z alkoholu a tabakových výrobkov a pod...
Čítala. A ak platí 17 rokov a ak je reč o tomto dieťati, tak 27 eur na stravu je veľmi málo. To je tak na potraviny za 50% v deň končenia záruky v Bille, alebo 30% v Lidli, ak má šťastie na ne natrafiť.
Vôbec termín - výživné - je archaizmus. Veď to nie je len o výžive, ale komplexnosti vybavenia jedinca, ktorého splodili obaja rodičia. A je rozdiel v akej rodine sa dieťa narodilo, či už zo stránky hmotnej, intelektuálnej, duchovnej. Akými skúškami majú všetci aktéri prejsť a ako ich zvládnu.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

korela Pozri príspevok
Čítala. A ak platí 17 rokov a ak je reč o tomto dieťati, tak 27 eur na stravu je veľmi málo. To je tak na potraviny za 50% v deň končenia záruky v Bille, alebo 30% v Lidli, ak má šťastie na ne natrafiť.
Vôbec termín - výživné - je archaizmus. Veď to nie je len o výžive, ale komplexnosti vybavenia jedinca, ktorého splodili obaja rodičia. A je rozdiel v akej rodine sa dieťa narodilo, či už zo stránky hmotnej, intelektuálnej, duchovnej. Akými skúškami majú všetci aktéri prejsť a ako ich zvládnu.
ak si to čítala, tak si si určite všimla, že prispieva aj inak, čo skončí ako investícia priamo pre dieťa a nie v matkinej peňaženke. Pokúpi všetko čo mu vidí na očiach a čo potrebuje... Súhlasím, že tá suma nieje veľa ale výživné nieje len o peniazoch a pripomínam, že dieťa má dvoch rodičov. Ktosi tu spomínal pojem ako ženská práca ale to je blbosť ktorá je s obľubou prezentovaná na súdoch. V realite je to zakaždým inak, preto aj súdy posudzuju individuálne a neexituje tabuľka, kde by si otec vyrátal podľa príjmu koľko má posielať.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
korela Pozri príspevok
Čítala. A ak platí 17 rokov a ak je reč o tomto dieťati, tak 27 eur na stravu je veľmi málo. To je tak na potraviny za 50% v deň končenia záruky v Bille, alebo 30% v Lidli, ak má šťastie na ne natrafiť.
Vôbec termín - výživné - je archaizmus. Veď to nie je len o výžive, ale komplexnosti vybavenia jedinca, ktorého splodili obaja rodičia. A je rozdiel v akej rodine sa dieťa narodilo, či už zo stránky hmotnej, intelektuálnej, duchovnej. Akými skúškami majú všetci aktéri prejsť a ako ich zvládnu.

Položím Ti otázku,ako žene: Čo by Ti viac vyhovovalo, 100 Eur. nariadených súdom a nič,alebo 27 Eur. nariadených súdom a zabezpečenie potrebných a užitočných potrieb dieťaťa,ktoré by vychádzali mesačne cca 300 Eur ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať