Pohar
17.01.10,16:03
Dobrý deň prosím poradíte?
je povinný podať majetkové priznanie zástupca riaditeľa strednej školy, ak nie je štatutárom?

dakujem
Pohar
18.01.10,06:30
Dobrý deň prosím poradíte?
je povinný podať majetkové priznanie zástupca riaditeľa strednej školy, ak nie je štatutárom?

dakujem
prosím odpovie mi tu niekto? viem že ste tu múdri.....
dakujem
susann2
18.01.10,07:29
Pozri si diskusiu "Sú učitelia štátni zamestnanci alebo nie". Zákon to vyžadoval u všetkých vedúcich zamestnancov podávať majetkové priznanie, potom bol doplnený, že zamestnávateľ mal možnosť vo vnútornom predpise, stanoviť či to bude od ostatných vedúcich zamestnancov požadovať. Teraz ja v zákone vidím, že povinnosť podať majetkové priznanie majú len štatutári. Až som som niečo prehliadla, tak ma prosím opravte.
Sabadka
18.01.10,08:59
Pozri si diskusiu "Sú učitelia štátni zamestnanci alebo nie". Zákon to vyžadoval u všetkých vedúcich zamestnancov podávať majetkové priznanie, potom bol doplnený, že zamestnávateľ mal možnosť vo vnútornom predpise, stanoviť či to bude od ostatných vedúcich zamestnancov požadovať. Teraz ja v zákone vidím, že povinnosť podať majetkové priznanie majú len štatutári. Až som som niečo prehliadla, tak ma prosím opravte.

Súhlas. Ak máte vo vnútornom predpise definované, že všetci vedúci zamestnanci podávajú majetkové priznanie, tak áno zástupca je povinný podať majetkové priznanie do 31.03 kalendárneho roku alebo do 30 dní od jeho vymenovania do funkcie. Majetkové odovzdáva riaditeľovi.

U nás zriaďovateľ "doporučoval", aby aj vedúci zamestnanci odovzdávali majetkové priznania.