didushik
19.01.10,07:06
Ahojte, chcela by som si nechať od Vás poradiť.

Neviete náhodou, či sa dá stavebné povolenie vystaviť na dva mená. S priateľom ešte nie sme zosobášený, pozemok je napísaný na mňa, a aby bol aj on zabezpečený, právnik mi poradil aby som stavebné povolenie vystavila aj na neho, ale neviem či je to možné?

Ďakujem:)
radek666
19.01.10,06:29
Ahojte, chcela by som si nechať od Vás poradiť.

Neviete náhodou, či sa dá stavebné povolenie vystaviť na dva mená. S priateľom ešte nie sme zosobášený, pozemok je napísaný na mňa, a aby bol aj on zabezpečený, právnik mi poradil aby som stavebné povolenie vystavila aj na neho, ale neviem či je to možné?

Ďakujem:)

Dá sa to. Stavebníci (investori) možu byť aj dvaja. My to máme tiež tak.
mendo933
19.01.10,11:14
Ja mam presne ten isty pripad. Ak este nemate projekt, tak aj v projektovej dokumentácii nech figuruju obe mena. Bezne sa to tak robi

predpokladam ze ste len v pripravnej faze tak tu je okolo stavebneho povolenia zvlast tema v ,ktorej radi Cimon, ktory sa vyzna v problematike
http://www.porada.sk/t101034-p95-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html
didushik
20.01.10,06:23
Projekt už máme a je písaný na neho. Pozemok zas na mňa.
katkaj
20.01.10,07:48
Projekt už máme a je písaný na neho. Pozemok zas na mňa.


V pohode to tak môže byť. Veď neskôr aj pri vybavovaní Vám nebudú všade písať 2 mená. Napríklad vyjadrenia od elektrikárov, vodárov a podobne budú vždy len na jedného. Ale stavebné žiadajte obaja a my sme ešte davali k stavebnému konaniu nájomnú zmluvu že vlastník pozemku dovoluje stavať druhému investorovi na svojom pozemku