Lilly34
19.01.10,17:26
Ak robím Inventúrny súpis k jednotlivým účtom deď začatia inventúry môžem dať 31.12, alebo neskôr. Inventúra bola vykonaná k 31.12.09
susann2
19.01.10,16:39
Ak robím Inventúrny súpis k jednotlivým účtom deď začatia inventúry môžem dať 31.12, alebo neskôr. Inventúra bola vykonaná k 31.12.09
Aj neskôr, to záleží od toho, aké dátumy sú uvedené v príkaze riaditeľa, alebo v časovom harmonograme inventarizačných prác, dôležité je dodržať ten dátum ukončenia. Ak sa vykonáva inventarizácia k 31.12. neznamená, že aj v ten deň musí byť začatá alebo ukončená.
Lilly34
19.01.10,16:41
Ďakujem Susann2. V inventúrnom súpise je uvedené: Zodpovedná osoba. Nerozumiem? Písať všade riaditeľa školy?
Lilly34
19.01.10,16:46
Uvádza sa dátum na súpise. Neviem teraz som trošku zaskočené, lebo fyzická inventúra sa vykonávala skôr ako účtovná. Neviem či dať dátum účtovnej alebo fyzickej. Alebo mám dať taký istý dátum ako pri fyzickej inventúre.
susann2
19.01.10,16:47
Ďakujem Susann2. V inventúrnom súpise je uvedené: Zodpovedná osoba. Nerozumiem? Písať všade riaditeľa školy?
Na všetkých inventúrnych súpisoch musí byť uvedené zloženie inventarizačnej komisie a podpisy, riaditeľ podpisuje až konečný inventarizačný zápis.
susann2
19.01.10,16:56
Uvádza sa dátum na súpise. Neviem teraz som trošku zaskočené, lebo fyzická inventúra sa vykonávala skôr ako účtovná. Neviem či dať dátum účtovnej alebo fyzickej. Alebo mám dať taký istý dátum ako pri fyzickej inventúre.
Aj ked ste vykonávali inventarizáciu skôr, nemohli ste ju ukončiť prv ako 31.12. pretože ste museli zinventarizovať prírastky alebo úbytky od času vykonananie inventarizácie, keby aj žiadny pohyb nebol, tak fyzický stav musí sedieť s účtovným k 31.12., takže dátum ukončenia by nemal byť skorší.
Lilly34
19.01.10,17:00
Veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúce odpovede. :)
Lilly34
21.01.10,10:12
Ak som teraz po uzávierke pri dokladovej inventúre zistila, že som urobila chybu pri účtovaní 472 a nesedí mi zostatok so skutočnosťou ako mám postupovať. Napísať záznam o chybe? Uviesť túto skutočnosť v inventarizačnom zápise?
susann2
21.01.10,10:58
Ak som teraz po uzávierke pri dokladovej inventúre zistila, že som urobila chybu pri účtovaní 472 a nesedí mi zostatok so skutočnosťou ako mám postupovať. Napísať záznam o chybe? Uviesť túto skutočnosť v inventarizačnom zápise?
Tak to v žiadnom prípade, inventarizácia mala byť ukončená do uzávierky. Keď nebola, aj tak tam daj dátum skončenia do uzávierky a o žiadnej chybe sa nezmieňuj. Ak to bude potrebné opravíš to v priebehu roka, s dátumom po uzávierke, akože si prišla až potom na chybu.
Lilly34
21.01.10,11:28
máš pravdu. Vďaka.
Sojka 007
22.01.10,05:37
Mám veľmi pedantného kontrolóra. Vo februári mi príde na inventarizáciu. Chcem sa ubezpečiť , že mám všetko: Takže vytlačila som inventarizačné súpisy podľa úložného miesta, mám ich podpísané zodpovednými aj inventarizačnou komisiou.Skontrolovala som pohľadávky, záväzky, bankové účty priložila som kópie posledných dokladov podľa ktorých som účtovala. Priložila som aj kópie inventarizácie pokladne, príkazný list riaditeľa, mzdový list za 12/2009 .Zabudla som ešte na niečo?
Reve
16.06.12,05:11
Ahojte,
u nás za rok 2011 sa OZ rozhodlo nemať fyzickú inventarizáciu, čiže mi ostala dokladová. Auditor chce po mne príkaz na dokladovú inventarizáciu. Prosím Vás, je nutný príkaz? Nevyplýva to automaticky zo zákona, že sa každý rok musí robiť dokladová inventarizácia? Súrne.... Veľmi pekne ďakujem