Ardonaiel
22.01.10,18:41
Ahojte,

ak vytvorím výberový dotaz, ktorý má vnorený dotaz a znova po uložení ho otvorím v SQL zobrazení, tak mi Access dá pred príkazom SELECT a pred aliasom namiesto okrúhlej zátvorky hranatú a ešte aj bodku ( [SELECT.... ]. AS subdotaz ) Po spustení dotazu vypíše: Invalid bracketing of name 'SELECT atď. Po tom čo tieto hranaté zátvorky a bodku nahradím kulatými, dotaz opäť funguje. No stále sa mi to opravovať nechce. Viete mi niekto poradiť čo s tým urobiť? :(
Vopred ďakujem
Pidgey
23.01.10,22:56
no, neviem presne ako vyzera cely dotaz, a asi ani ako to urobit tak aby sa to nemenilo.ale neskusil si urobit dva samostatne dotazy, resp ten vnoreny ako samostatny, a potom ho iba zapasovat do toho selektu? Ja som to takto bezne robil a nemal som s tym ziadne problemy
Ardonaiel
26.01.10,17:01
4Pidgey, áno takto to riešim aj ja ale to nerieši problém s hranatými zátvorkami. No všimol som si že v Accesse 2007 to už nie je, asi to ošetrili. Ja len či niekto nemá nápad a čo to vôbec ide.

Aj to mi dosť vadí, že Access SQL kód rozhádže a upraví podla seba a dosť to prekáža a zdržuje pri oprave a zmenách, hlavne keď je veľmi dlhý kód.