Zavrieť

Porady

MS Access - vnorené dotazy

Ahojte,

ak vytvorím výberový dotaz, ktorý má vnorený dotaz a znova po uložení ho otvorím v SQL zobrazení, tak mi Access dá pred príkazom SELECT a pred aliasom namiesto okrúhlej zátvorky hranatú a ešte aj bodku ( [SELECT.... ]. AS subdotaz ) Po spustení dotazu vypíše: Invalid bracketing of name 'SELECT atď. Po tom čo tieto hranaté zátvorky a bodku nahradím kulatými, dotaz opäť funguje. No stále sa mi to opravovať nechce. Viete mi niekto poradiť čo s tým urobiť?
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    no, neviem presne ako vyzera cely dotaz, a asi ani ako to urobit tak aby sa to nemenilo.ale neskusil si urobit dva samostatne dotazy, resp ten vnoreny ako samostatny, a potom ho iba zapasovat do toho selektu? Ja som to takto bezne robil a nemal som s tym ziadne problemy

    Ardonaiel je offline (nepripojený) Ardonaiel

    Ardonaiel
    4Pidgey, áno takto to riešim aj ja ale to nerieši problém s hranatými zátvorkami. No všimol som si že v Accesse 2007 to už nie je, asi to ošetrili. Ja len či niekto nemá nápad a čo to vôbec ide.

    Aj to mi dosť vadí, že Access SQL kód rozhádže a upraví podla seba a dosť to prekáža a zdržuje pri oprave a zmenách, hlavne keď je veľmi dlhý kód.

    MS Access - vnorené dotazy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.