Alča
24.01.10,19:59
Vedel by mi niekto poradiť, ako je to, keď podnikateľ chce vložiť garáž do majetku firmy a používať ju pre služobné auto? Ďakujem. Alča
ivica sisolak
26.01.10,11:47
čo myslíš pod pojmom vložiť do majetku? Iba previesť vlastnícke právo alebo vložiť do základného imania?
Alča
28.01.10,08:51
Celkom tomu nerozumiem - nemám s takýmto niečím žiadne skúsenosti, ale podľa mňa previesť vlastnícke právo. Túto otázku som dostala od SZČO.
Podľa mňa ide hlavne o to dať do nákladov, napr. daň, elektriku, .. možno aj odpisy? bolo by to možné? Ďakujem. Alča
Lianka
28.01.10,19:26
Celkom tomu nerozumiem - nemám s takýmto niečím žiadne skúsenosti, ale podľa mňa previesť vlastnícke právo. Túto otázku som dostala od SZČO.
Podľa mňa ide hlavne o to dať do nákladov, napr. daň, elektriku, .. možno aj odpisy? bolo by to možné? Ďakujem. Alča

Ano, bolo, ak je SZCO vlastnikom tejto nehnutelnosti.

Potrebujes doklady o kupe - rok nadobudnutia nehnutelnosti (kvoli odpisom, nemozes odpisovat od zaciatku, len doodpisujes), kupnu cenu (kvoli OC pre zaradenie na kartu a vypocet odpisov).
zabehnutyobchod
28.01.10,19:46
lepsia moznost je mozno prenajat si vlastnu nehnutelnost svojej firme - ako sklad, sidlo, apod.
veronikasad
28.01.10,19:48
lepsia moznost je mozno prenajat si vlastnu nehnutelnost svojej firme - ako sklad, sidlo, apod.
ak ide o SZČO - to bohužial nepôjde ...