Zavrieť

Porady

Vloženie garáže na podnikanie

Vedel by mi niekto poradiť, ako je to, keď podnikateľ chce vložiť garáž do majetku firmy a používať ju pre služobné auto? Ďakujem. Alča
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nie som detailista ivica sisolak
    čo myslíš pod pojmom vložiť do majetku? Iba previesť vlastnícke právo alebo vložiť do základného imania?

    Alča je offline (nepripojený) Alča

    Alča
    Celkom tomu nerozumiem - nemám s takýmto niečím žiadne skúsenosti, ale podľa mňa previesť vlastnícke právo. Túto otázku som dostala od SZČO.
    Podľa mňa ide hlavne o to dať do nákladov, napr. daň, elektriku, .. možno aj odpisy? bolo by to možné? Ďakujem. Alča

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Alča Pozri príspevok
    Celkom tomu nerozumiem - nemám s takýmto niečím žiadne skúsenosti, ale podľa mňa previesť vlastnícke právo. Túto otázku som dostala od SZČO.
    Podľa mňa ide hlavne o to dať do nákladov, napr. daň, elektriku, .. možno aj odpisy? bolo by to možné? Ďakujem. Alča
    Ano, bolo, ak je SZCO vlastnikom tejto nehnutelnosti.

    Potrebujes doklady o kupe - rok nadobudnutia nehnutelnosti (kvoli odpisom, nemozes odpisovat od zaciatku, len doodpisujes), kupnu cenu (kvoli OC pre zaradenie na kartu a vypocet odpisov).
    lepsia moznost je mozno prenajat si vlastnu nehnutelnost svojej firme - ako sklad, sidlo, apod.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zabehnutyobchod Pozri príspevok
    lepsia moznost je mozno prenajat si vlastnu nehnutelnost svojej firme - ako sklad, sidlo, apod.
    ak ide o SZČO - to bohužial nepôjde ...

    Vloženie garáže na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.