Vlastas
27.01.10,14:18
Sme montážna firma, ktorá dodáva a inštaluje zariadenia po celej SR.Záruka 24 mesačná. Neviem sa dopátrať, či máme nárok na preplatenie dopravy /osobným autom/ pri záručnej oprave zariadenia. /pozn. keď sa mi pokazí TV musím ho zaniesť do obchodu na svoje náklady a niekedy tam musím ísť aj viac krát- na svoje náklady/. Ako to je s dopravnými nákladmi pri reklamácii /alebo opravy v záručnej dobe/ ktorú zasielam poštou, prepravkou - kto znáša prepravné náklady???:confused::confused:
ivica sisolak
28.01.10,16:34
Náklady znáša predávajúci, ust. § 598 OZ.
Vlastas
01.02.10,06:31
Náklady znáša predávajúci, ust. § 598 OZ.

My ale nevykonávame kontrolu /lebo §598 hovorí:Ak vykonávateľ kontroly nevykonal kontrolu riadne, nevznikajú mu nároky podľa § 595 a objednávateľ môže po uplynutí doby určenej na vykonanie kontroly od zmluvy odstúpiť./ ale
záručnú opravu. Oprava je v záruke zdarma, ale jedná sa mi o dopravné náklady k zákazníkovi a späť. §598 a 595 spadá pod diel XII. Zmluva o kontrolnej činnosti.
Vlastas
03.02.10,14:39
My ale nevykonávame kontrolu /lebo §598 hovorí:Ak vykonávateľ kontroly nevykonal kontrolu riadne, nevznikajú mu nároky podľa § 595 a objednávateľ môže po uplynutí doby určenej na vykonanie kontroly od zmluvy odstúpiť./ ale
záručnú opravu. Oprava je v záruke zdarma, ale jedná sa mi o dopravné náklady k zákazníkovi a späť. §598 a 595 spadá pod diel XII. Zmluva o kontrolnej činnosti.

posúvam