Zavrieť

Porady

Dopravné náklady pri záručnej oprave

Sme montážna firma, ktorá dodáva a inštaluje zariadenia po celej SR.Záruka 24 mesačná. Neviem sa dopátrať, či máme nárok na preplatenie dopravy /osobným autom/ pri záručnej oprave zariadenia. /pozn. keď sa mi pokazí TV musím ho zaniesť do obchodu na svoje náklady a niekedy tam musím ísť aj viac krát- na svoje náklady/. Ako to je s dopravnými nákladmi pri reklamácii /alebo opravy v záručnej dobe/ ktorú zasielam poštou, prepravkou - kto znáša prepravné náklady???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    ivica sisolak Pozri príspevok
    Náklady znáša predávajúci, ust. § 598 OZ.
    My ale nevykonávame kontrolu /lebo §598 hovorí:Ak vykonávateľ kontroly nevykonal kontrolu riadne, nevznikajú mu nároky podľa § 595 a objednávateľ môže po uplynutí doby určenej na vykonanie kontroly od zmluvy odstúpiť./ ale
    záručnú opravu. Oprava je v záruke zdarma, ale jedná sa mi o dopravné náklady k zákazníkovi a späť. §598 a 595 spadá pod diel XII. Zmluva o kontrolnej činnosti.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Vlastas Pozri príspevok
    My ale nevykonávame kontrolu /lebo §598 hovorí:Ak vykonávateľ kontroly nevykonal kontrolu riadne, nevznikajú mu nároky podľa § 595 a objednávateľ môže po uplynutí doby určenej na vykonanie kontroly od zmluvy odstúpiť./ ale
    záručnú opravu. Oprava je v záruke zdarma, ale jedná sa mi o dopravné náklady k zákazníkovi a späť. §598 a 595 spadá pod diel XII. Zmluva o kontrolnej činnosti.
    posúvam

    Dopravné náklady pri záručnej oprave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.