piaculum
28.01.10,14:51
ahojte všetci na tejto stránke, dozvedela som sa od nej od mojej psychologičky.Snáď tu nájde POMOC - ktorú tak veľmi potrebujem.Som bezmocná,pretože môj bývalý "ani neviem ako ho mám nazvať", neboli sme manželia mi neustále robí zo života katastrofu. VEĽMI POTREBUJEM PRÁVNE PORADENSTVO. PROSÍM VÁS POMOŽTE MI. :mee:
piaculum
28.01.10,13:57
:mee:
ahojte všetci na tejto stránke, dozvedela som sa od nej od mojej psychologičky.Snáď tu nájde POMOC - ktorú tak veľmi potrebujem.Som bezmocná,pretože môj bývalý "ani neviem ako ho mám nazvať", neboli sme manželia mi neustále robí zo života katastrofu. VEĽMI POTREBUJEM PRÁVNE PORADENSTVO. PROSÍM VÁS POMOŽTE MI. :mee:


:mee::mee: Prosím aj ostatných, som naozaj na dne, pokúste sa mi nejako pomôcť.Ani sama neviem od čoho sa mám odraziť. Neviem, či na tejto stránke existuje niekto - kto by ma vedel nasmerovať ako riešiť môj strašný problém s políciou.PROSÍM O POMOC,ďakujem vám.
buchač
28.01.10,13:59
ahojte všetci na tejto stránke, dozvedela som sa od nej od mojej psychologičky.Snáď tu nájde POMOC - ktorú tak veľmi potrebujem.Som bezmocná,pretože môj bývalý "ani neviem ako ho mám nazvať", neboli sme manželia mi neustále robí zo života katastrofu. VEĽMI POTREBUJEM PRÁVNE PORADENSTVO. PROSÍM VÁS POMOŽTE MI. :mee:

No hej , všetko by bolo v poriadku .....ale nejak tu chýba to hlavné ...nejaká ta bližšia špecifikácia problému ...

Ono výraz " katastrofa " je dosť široký pojem ...
veronikasad
28.01.10,14:01
:mee:


:mee::mee: Prosím aj ostatných, som naozaj na dne, pokúste sa mi nejako pomôcť.Ani sama neviem od čoho sa mám odraziť. Neviem, či na tejto stránke existuje niekto - kto by ma vedel nasmerovať ako riešiť môj strašný problém s políciou.PROSÍM O POMOC,ďakujem vám.
piaculum, prihlásila si sa na forum, kde sa problémy riešia verejne. Ak chceš pomoc, musíš o nich napísať viac ...
Chobot
28.01.10,14:03
ahojte všetci na tejto stránke, dozvedela som sa od nej od mojej psychologičky.Snáď tu nájde POMOC - ktorú tak veľmi potrebujem.Som bezmocná,pretože môj bývalý "ani neviem ako ho mám nazvať", neboli sme manželia mi neustále robí zo života katastrofu. VEĽMI POTREBUJEM PRÁVNE PORADENSTVO. PROSÍM VÁS POMOŽTE MI. :mee:

Ako ti máme pomôcť, keď nevieme, v čom je tvoj problém....:confused::confused:

Žiadnu otázku si nezadala.
Halli
28.01.10,14:04
ahojte všetci na tejto stránke, dozvedela som sa od nej od mojej psychologičky.Snáď tu nájde POMOC - ktorú tak veľmi potrebujem.Som bezmocná,pretože môj bývalý "ani neviem ako ho mám nazvať", neboli sme manželia mi neustále robí zo života katastrofu. VEĽMI POTREBUJEM PRÁVNE PORADENSTVO. PROSÍM VÁS POMOŽTE MI. :mee:

Nejako mi to nesedí, že by psychologička radila, že mi tvoj problém tu vyriešime? To čo za psychologičku?? Určite to budú dosť diskrétne veci a to si myslím, že nie je najvhodnejšie riešiť touto formou...ak hľadáš právnu pomoc, tu toho zase toľko nieje, ale môžno sem nejaký právnik zablúdi a ozve sa ti cez ss.
Gabi03
28.01.10,14:05
Nejako mi to nesedí, že by psychologička radila, že mi tvoj problém tu vyriešime? To čo za psychologičku??

Možno myslela po tej právnej stránke. :rolleyes:
veronikasad
28.01.10,14:06
Nejako mi to nesedí, že by psychologička radila, že mi tvoj problém tu vyriešime? To čo za psychologičku??
Nemyslela psychologička bezplatnú právnu pomoc na PORADe ?
pepsikova
28.01.10,15:49
Nemyslela psychologička bezplatnú právnu pomoc na PORADe ?..

..no, nabudúce sa dozvieme, že sem kardiolog pošle pacienta, lebo tu nájde pomoc..
truch
28.01.10,16:11
Asi sa zľakla, keď sa už neozvala:(:(:(
piaculum
28.01.10,16:38
Nemyslela psychologička bezplatnú právnu pomoc na PORADe ?

Ahoj VERONIKAsad,
je fakt že som sa odmlčala, prečítala som si aspoň názory niektorých poraďákov.Som aj smutná z posmešných hlášok - čo už, každý sme nejaký. Pod pojmom katastrofa som myslela to, žeuž aj moja chudera mama sa zrútila z ťažkostí,ktoré nám celej rodine spôsobuje do dnešného dňa určitá osoba. Predtým to boli vyhrážky, neskôr bitky, prenasledovania (ale do detailov nechcem zachádzať, pretože som aj trocha rozladená z reakcií).
Potrebujem podať trestné oznámenie za psychický teror, ktorý prežívam neustále.Snáď skutočný právnik - alebo odborník by to adekvátne pochopil a aj posúdil.Nebudem reagovať na všetky reakcie, ničoho som sa nezľakla ako to tu ktosi opísal.Som v situácii, ktorú nie každý vie pochopiť. Nevadí.

Áno, potrebujem právne poradenstvo, neviem či som na správnej adrese....
Eulalia
28.01.10,16:50
Pokiaľ ide o psychické a už aj fyzické týranie, najlepšia a najrýchlejšia je cesta na najbližšiu policajnú stanicu. Trestné oznámenie nemusíš vôbec vopred písomne formulovať. Polícia je povinná spísať s Tebou zápisnicu o ústnom podaní trestného oznámenia a začať to šetriť.
Mgr.Shrek
28.01.10,18:16
Ahoj VERONIKAsad,
je fakt že som sa odmlčala, prečítala som si aspoň názory niektorých poraďákov.Som aj smutná z posmešných hlášok - čo už, každý sme nejaký. Pod pojmom katastrofa som myslela to, žeuž aj moja chudera mama sa zrútila z ťažkostí,ktoré nám celej rodine spôsobuje do dnešného dňa určitá osoba. Predtým to boli vyhrážky, neskôr bitky, prenasledovania (ale do detailov nechcem zachádzať, pretože som aj trocha rozladená z reakcií).
Potrebujem podať trestné oznámenie za psychický teror, ktorý prežívam neustále.Snáď skutočný právnik - alebo odborník by to adekvátne pochopil a aj posúdil.Nebudem reagovať na všetky reakcie, ničoho som sa nezľakla ako to tu ktosi opísal.Som v situácii, ktorú nie každý vie pochopiť. Nevadí.

Áno, potrebujem právne poradenstvo, neviem či som na správnej adrese....

Pozri Piaculum.
Na tomto fóre, ako už bolo spomenuté, sa riešia problémy verejne, z jednoduchého dôvodu. Čím viac hláv, tým viac rozumu. Niektorí máme viac skúsenosti, niektorý menej. Preto by bolo lepšie keby si neurážala a prekonala ostych a napísala svoj problém do témy a nie do ss. Skôr ti budeme vedieť poradiť.
dzanina
28.01.10,19:05
akosi by som nepodceňoval žiaden takýto odkaz....dotyčná žienka viac krát apeluje na slovo PROSÍM O POMOC...ľudia,nebuďte uštipační.........
dzanina
28.01.10,19:10
akosi by som nepodceňoval žiaden takýto odkaz....dotyčná žienka viac krát apeluje na slovo PROSÍM O POMOC...ľudia,nebuďte uštipační.........


ozaj zabudol som - pokiaľ viem, tak slovo "piaculum" - znamená asi v latinčine obeť.......
Ale súhlasím so Shrekom, odlož ostych a napíš nám viac.
ja sám mám veľa starostí - no ľudia poraďáci OK pomohli - nasmerovali...
sám som tu písal veci, ktoré ma až udivovali ako som sa rozpísal...., tak DRŽ sa PIACULUM;)
pepsikova
28.01.10,19:27
..no ja teda nechcem byť hnusná, ale to psychologička riešila odkázaním na internetovú stránku a nie odkázaním na políciu?..myslím, že ak psycholog vie o domácom násilí, môže poskytnúť informácie pacientovi o tom, kde a ako má toto násilie nahlásiť, prípadne môže zavolať políciu a dosvedčiť, čo pacient vypovie u neho..no a ak sa matka zrútila, to nikto nebol s ňou u lekára?..a tam sa nedalo povedať, že prečo sa zrútila?..alebo že by sa lekár nespýtal?..a ty sama, piaculum, necháš matku týrať?..a potom pýtaš radu, že čo s tým?..mám pocit, že tu niečo nie je oki...
dzanina
29.01.10,09:54
..no ja teda nechcem byť hnusná, ale to psychologička riešila odkázaním na internetovú stránku a nie odkázaním na políciu?..myslím, že ak psycholog vie o domácom násilí, môže poskytnúť informácie pacientovi o tom, kde a ako má toto násilie nahlásiť, prípadne môže zavolať políciu a dosvedčiť, čo pacient vypovie u neho..no a ak sa matka zrútila, to nikto nebol s ňou u lekára?..a tam sa nedalo povedať, že prečo sa zrútila?..alebo že by sa lekár nespýtal?..a ty sama, piaculum, necháš matku týrať?..a potom pýtaš radu, že čo s tým?..mám pocit, že tu niečo nie je oki...


Zdravím pepsi....,
-pozorne som čítal stránky Piaculum......, neviem ako ty, no ja som z toho jednoznačne pochopil, ŽE ZREJME POTREBUJE POMOC s písaním TRESTn0HO OZNÁMENIA !...pokiaľ sa mýlim,..pozorne čítaj jej odkazy...uvidíme.
-Myslím, že nie je na mieste riešiť tu teraz, či s jej matkou bol ktosi u lekára alebo nie.jezrejmé, že určite asi áno.

Pochopil som (teda aspoň ja-napriek tomu že niesom advokát), že jednoznačne POTREBUJE podať TRESTNéE oznámenie...., možno ak by zareagoval niekto kompetentný,poradil by ako má postupovať.

- A na záver : môj názor(psychológ) sa zaoberá zdravím apod. - možno jej poradila webprávnika - nie je namieste posmievať sa (sorry môj názor).

- mne tu mnohí pomohli, prečo sa o to nepokúsiť aj piaculum ....?
dzanina
29.01.10,09:58
Zdravím pepsi....,
-pozorne som čítal stránky Piaculum......, neviem ako ty, no ja som z toho jednoznačne pochopil, ŽE ZREJME POTREBUJE POMOC s písaním TRESTn0HO OZNÁMENIA !...pokiaľ sa mýlim,..pozorne čítaj jej odkazy...uvidíme.
-Myslím, že nie je na mieste riešiť tu teraz, či s jej matkou bol ktosi u lekára alebo nie.jezrejmé, že určite asi áno.

Pochopil som (teda aspoň ja-napriek tomu že niesom advokát), že jednoznačne POTREBUJE podať TRESTNéE oznámenie...., možno ak by zareagoval niekto kompetentný,poradil by ako má postupovať.

- A na záver : môj názor(psychológ) sa zaoberá zdravím apod. - možno jej poradila webprávnika - nie je namieste posmievať sa (sorry môj názor).

- mne tu mnohí pomohli, prečo sa o to nepokúsiť aj piaculum ....?


:confused:APROPO : piaculum hneď v úvode spomínala - že dotýčný človek nebol manželom, takže išlo vôbec o ide vlastne DOMÁCE NÁSILIE ?????? REAGOVAŤ BY MAL PRÁVNIK ahoj pepsi.....
veronikasad
29.01.10,09:59
dzanina - nemýliš sa.

citujem z jej príspevku "Potrebujem podať trestné oznámenie za psychický teror,".

Žial, už sa na PORADe neobjavila, neodpovedá ani na SS ...
pepsikova
29.01.10,10:30
:confused:APROPO : piaculum hneď v úvode spomínala - že dotýčný človek nebol manželom, takže išlo vôbec o ide vlastne DOMÁCE NÁSILIE ?????? REAGOVAŤ BY MAL PRÁVNIK ahoj pepsi.....


..no..ja teda fakt nechcem byť hnusná na piaculum..ale- ak má problém, tak ho hneď napíše,aby ľudia mohli reagovať a nebude čakať, až sa nejaký právnik ozve..mimochodom, trestné oznámenie sa nepíše samo doma, to sa podáva na polícii, tam sa spisuje predmet oznámenia, píšu ho policajti, ktorí dostanú podnet, spolu s podávateľom, ten musí byť prítomný..myslím, že toto už dnes vie každý..no a keďže neviem doteraz, čoho sa to násilie týkalo, to čo napísala, nie je veľa, tak to nechám tak..
..myslím si, že ak aj nemá možnosť sa pravidelne dostať k internetu, to, že tu napísala prvý príspevok, mohla využiť na to, že napíše podrobne, aby bolo v čom radiť...a ešte: psychológ, akýkoľvek, je človek rozhľadený, teda nepošle klienta hľadať pomoc na internet..
..toto sú len moje myšlienky, fin..
Danila
29.01.10,10:44
Ahoj VERONIKAsad,
je fakt že som sa odmlčala, prečítala som si aspoň názory niektorých poraďákov.Som aj smutná z posmešných hlášok - čo už, každý sme nejaký. Pod pojmom katastrofa som myslela to, žeuž aj moja chudera mama sa zrútila z ťažkostí,ktoré nám celej rodine spôsobuje do dnešného dňa určitá osoba. Predtým to boli vyhrážky, neskôr bitky, prenasledovania (ale do detailov nechcem zachádzať, pretože som aj trocha rozladená z reakcií).
Potrebujem podať trestné oznámenie za psychický teror, ktorý prežívam neustále.Snáď skutočný právnik - alebo odborník by to adekvátne pochopil a aj posúdil.Nebudem reagovať na všetky reakcie, ničoho som sa nezľakla ako to tu ktosi opísal.Som v situácii, ktorú nie každý vie pochopiť. Nevadí.

Áno, potrebujem právne poradenstvo, neviem či som na správnej adrese....... už zase? Hm,...akoby niektoré nicky jedna mater mala....;)
Halli
29.01.10,12:19
Nikto tu nie je uštipačný, posmešný a nič podobné, každý odpovedá tak, ako to cíti a preto sa nevyjadrujme k názorom našim, ale k zadavateľke. Ja som to v prvom momente cítila tak, že taká psychologička, ktorá odporučí nešťastného človeka na pomoc do verejného fóra nie je kvalifikovaná psychologička. Psychológovia spolupracujú s centrami záchrany, policajtami a inými inštitúciami na to zriadenými...To ju mohla hňed poslať za kartárkou. Akože čo my tu vieme riešiť? Pytvať sa v jej probléme? Možno je pracovný, možno osobný a možno sexuálny...čo ja viem čo ešte. Takže nebuďme zas tak "opravari" na všetko. Ak je to tak vážny problém, že zadavateľka sa nazvala obeťou, to je už myslím upne na inú parketu. A toto je len môj názor.
Petra Nová
29.01.10,12:51
... už zase? Hm,...akoby niektoré nicky jedna mater mala....;)
Máš zrejme pravdu. Ako vždy. Jedna dobrá téma skončí a druhá, ešte lepšia, začne.:eek:
Petra Nová
29.01.10,13:10
ahojte všetci na tejto stránke, dozvedela som sa od nej od mojej psychologičky.Snáď tu nájde POMOC - ktorú tak veľmi potrebujem.Som bezmocná,pretože môj bývalý "ani neviem ako ho mám nazvať", neboli sme manželia mi neustále robí zo života katastrofu. VEĽMI POTREBUJEM PRÁVNE PORADENSTVO. PROSÍM VÁS POMOŽTE MI. :mee:
Ak napíšeš, v čom má spočívať právne poradenstvo, som pripravená Ti radiť a predpokladám, že aj väčšina právnikov z Porady. Ale verejne, nie cez SS. Aby to právne poradenstvo malo zmysel a neminulo sa účinkom, treba napísať podrobnosti, k čomu radu potrebuješ. Ak si myslíš, že nie sú vhodné pre verejnosť, máš možnosť sa obrátiť na advokáta v mieste bydliska a riešiť to prostredníctvom neho. Ak sa potrebuješ porozprávať o svojom probléme, tak to treba tak napísať.

Zatiaľ si nič z rozumných informácií neposkytla, tak je logické, že si ani žiadne nemohla dostať.
Danila
29.01.10,16:45
Ak napíšeš, v čom má spočívať právne poradenstvo, som pripravená Ti radiť a predpokladám, že aj väčšina právnikov z Porady. Ale verejne, nie cez SS. Aby to právne poradenstvo malo zmysel a neminulo sa účinkom, treba napísať podrobnosti, k čomu radu potrebuješ. Ak si myslíš, že nie sú vhodné pre verejnosť, máš možnosť sa obrátiť na advokáta v mieste bydliska a riešiť to prostredníctvom neho. Ak sa potrebuješ porozprávať o svojom probléme, tak to treba tak napísať.

Zatiaľ si nič z rozumných informácií neposkytla, tak je logické, že si ani žiadne nemohla dostať....Ty ten nick nepoznáš?????:):):):):). Neverím. Ale už budem tíško, aby som sa nedostala do dôkazovej tiesne....;)
veronikasad
29.01.10,16:51
...Ty ten nick nepoznáš?????:):):):):). Neverím. Ale už budem tíško, aby som sa nedostala do dôkazovej tiesne....;)
Dalila, veľmi rada by som sa mýlila - tie predchádzajúce nicky som odhalila veľmi rýchlo. Tu mi môj vnútorný hlas hovorí niečo iné ...

Zúfalé prosby o pomoc som už našla aj na inej stránke
ski555
29.01.10,16:59
..

..no, nabudúce sa dozvieme, že sem kardiolog pošle pacienta, lebo tu nájde pomoc..
buď ho tu rýchlajšie trafí šľak,pardon,alebo ozdravie,no a to bol asi pokus o vtip,alebo psychologička je chorá,nech sa potom pýty,čo je najvhodnejšie na obmurovku ako v stredoveku haha
Petra Nová
29.01.10,18:39
...Ty ten nick nepoznáš?????:):):):):). Neverím. Ale už budem tíško, aby som sa nedostala do dôkazovej tiesne....;)
Prisahám, že tento nie!:mee::confused: Ale sledujem to poletovanie, raz sem a potom zas tam, aj si s ním poklebetím, ale neviem. To mi ver.:eek:
Danila
30.01.10,06:55
Dalila, veľmi rada by som sa mýlila - tie predchádzajúce nicky som odhalila veľmi rýchlo. Tu mi môj vnútorný hlas hovorí niečo iné ...

Zúfalé prosby o pomoc som už našla aj na inej stránkeVeronika, zúfalé prosby o pomoc patria na iné linky. Minimálne bezplatné linky dôvery. Denne mám v súkromnom emaily rôzne nechcené bludy od ....a vidím ich aj na rôznych iných stránkach....Mne môj vnútorný hlas hovorí, že na Porade ťažko hľadať pomoc ak sa jedná o domáce týranie. Ani tam spoločne nenabehneme, ani nevieme, koho môžeme v príbytku prichýliť......:mee:
Danila
30.01.10,06:56
Prisahám, že tento nie!:mee::confused: Ale sledujem to poletovanie, raz sem a potom zas tam, aj si s ním poklebetím, ale neviem. To mi ver.:eek:Pripomína mi politika. Na rozdiel od neho však so zmenou kabáta mení aj meno.;)
Stanislav 1975
30.01.10,08:12
Dievčatá, nič v zlom, ale raz ste jednej kočke trošku ublížili-tiež ste takto reagovali, že je to vymyslený nick a podobne a ja jediný som si ju zastával a ešte som aj ja od Vás svoje dostal a vy neviete,že to fakt bolo naozaj,ja som sa s ňou skamarátil a občas si napíšeme cez fejsbúúúk- a fakt to,čo písala bola pravda-preto hneď neodsudzujme dopredu,že to a to je vymyslené...skúsme troška ľuďom veriť...


P.S.-uvedomujem si, že teraz ma obhajobou nezachráni ani Ben Matlock...

bolo to v tejto téme.... http://www.porada.sk/t123988-co-mam-robit.html
marjankaj
30.01.10,08:36
Dievčatá, nič v zlom, ale raz ste jednej kočke trošku ublížili-tiež ste takto reagovali, že je to vymyslený nick a podobne a ja jediný som si ju zastával a ešte som aj ja od Vás svoje dostal a vy neviete,že to fakt bolo naozaj,ja som sa s ňou skamarátil a občas si napíšeme cez fejsbúúúk- a fakt to,čo písala bola pravda-preto hneď neodsudzujme dopredu,že to a to je vymyslené...skúsme troška ľuďom veriť...


P.S.-uvedomujem si, že teraz ma obhajobou nezachráni ani Ben Matlock...

bolo to v tejto téme.... http://www.porada.sk/t123988-co-mam-robit.html

Stanko nekritizuj a radšej poraď zadávateľke, keď vieš. Keď ostatní nevedia poradiť, máš možnosť. Možno že ty máš krištáľovú guľu.
Danila
30.01.10,08:39
Dievčatá, nič v zlom, ale raz ste jednej kočke trošku ublížili-tiež ste takto reagovali, že je to vymyslený nick a podobne a ja jediný som si ju zastával a ešte som aj ja od Vás svoje dostal a vy neviete,že to fakt bolo naozaj,ja som sa s ňou skamarátil a občas si napíšeme cez fejsbúúúk- a fakt to,čo písala bola pravda-preto hneď neodsudzujme dopredu,že to a to je vymyslené...skúsme troška ľuďom veriť...


P.S.-uvedomujem si, že teraz ma obhajobou nezachráni ani Ben Matlock...

bolo to v tejto téme.... http://www.porada.sk/t123988-co-mam-robit.htmlStanko, Teba by mali menovať za poraďáckeho ombudsmana, a ja by som za Teba hlasovala.:) Vieš, po mnohých skúsenostiach, a nie jeden z nás tu už bol opľutý aj dourážaný, občas dvakrát poniektorí z nás meriame a raz striháme. Ale môžeš mať indíciu správnu. A Ben Matlock má voľno. Nemusíme predsa zdieľať rovnaké názory. A pri rôznorodých sa vieme povzniesť a prijať ich. Ako ja rešpektujem Tvoj. Takže budeme naďalej psychológmi, kardiológmi, chirurgami, zubármi:), a keď zvýši čas aj niečo zaúčtujeme, odaníme, dodaníme a naučíme. Pekný deď, Ty slniečko pre utláčaných.....;)
Stanislav 1975
30.01.10,08:40
Stanko nekritizuj a radšej poraď zadávateľke, keď vieš. Keď ostatní nevedia poradiť, máš možnosť. Možno že ty máš krištáľovú guľu.

Ale šak ja nekritizujem,ja len píšem že hneď neodsudzujme niekoho,že klame-pomocť cez net určite neviem, to možno skor by som vedel osobne...
veronikasad
30.01.10,08:42
Ale šak ja nekritizujem,ja len píšem že hneď neodsudzujme niekoho,že klame-pomocť cez net určite neviem, to možno skor by som vedel osobne...
Stanko, v tomto prípade nemusí ísť o klamstvo - len príliš málo informácii na to, aby jej na PORADe niekto mohol pomôcť.
Stanislav 1975
30.01.10,08:44
Stanko, Teba by mali menovať za poraďáckeho ombudsmana, a ja by som za Teba hlasovala.:) Vieš, po mnohých skúsenostiach, a nie jeden z nás tu už bol opľutý aj dourážaný, občas dvakrát poniektorí z nás meriame a raz striháme. Ale môžeš mať indíciu správnu. A Ben Matlock má voľno. Nemusíme predsa zdieľať rovnaké názory. A pri rôznorodých sa vieme povzniesť a prijať ich. Ako ja rešpektujem Tvoj. Takže budeme naďalej psychológmi, kardiológmi, chirurgami, zubármi:), a keď zvýši čas aj niečo zaúčtujeme, odaníme, dodaníme a naučíme. Pekný deď, Ty slniečko pre utláčaných.....;)

Danilečka, neurážaj sa hneď:cool:,ja len vravím,že nie každý si musí hneď vymýšľať-ale my ho hneď zarežeme reakciami typu-ty si vymýšľaš a drž ústa, a ak to je pravda náhodou-vieš ako sa taký človek musí cítiť?Ja to nemyslím v zlom...
a rozhodne niesom slniečko utláčaných-snažím sa ľudom veriť a je síce pravda,že som pár krát na to doplatil,aj keď je pravdou,že vždy som bol viac-menej orientovaný troška doľava...:D:D:D
marjankaj
30.01.10,08:55
Ale šak ja nekritizujem,ja len píšem že hneď neodsudzujme niekoho,že klame-pomocť cez net určite neviem, to možno skor by som vedel osobne...
Veď neodsudzujeme, ale treba povedať o čo ide. To ak keby som ja dal otázku.
"Poraďte mi som zúfalý, neviem čo mám zajtra napísať v písomke, aby to bolo správne. Je to veľmi súrne.":mee::mee::mee:
Stanislav 1975
30.01.10,08:56
Veď neodsudzujeme, ale treba povedať o čo ide. To ak keby som ja dal otázku.
"Poraďte mi som zúfalý, neviem čo mám zajtra napísať v písomke, aby to bolo správne. Je to veľmi súrne.":mee::mee::mee:

ale ja píšem o inom-nerozumeli sme sa -ok, nechajme to tak...
Petra Nová
30.01.10,12:23
Dievčatá, nič v zlom, ale raz ste jednej kočke trošku ublížili-tiež ste takto reagovali, že je to vymyslený nick a podobne a ja jediný som si ju zastával a ešte som aj ja od Vás svoje dostal a vy neviete,že to fakt bolo naozaj,ja som sa s ňou skamarátil a občas si napíšeme cez fejsbúúúk- a fakt to,čo písala bola pravda-preto hneď neodsudzujme dopredu,že to a to je vymyslené...skúsme troška ľuďom veriť...


P.S.-uvedomujem si, že teraz ma obhajobou nezachráni ani Ben Matlock...

bolo to v tejto téme.... http://www.porada.sk/t123988-co-mam-robit.html
Stanko, bol si s ňou aj na káve? Lebo ja neverím, aj napriek Tvojim uisteniam. Písať sa dá o všetkom možnom a monitor toho veľa znesie. Viď naša Porada a najrôznejšie témy na nej, z ktorých zostáva človeku rozum stáť. A ak by som mala posudzovať vyspelosť národa podľa toho, v čom si nicky žiadajú poradiť, tak sa nebojím povedať, že školáčikovia v prvej triede nemajú s riešením ich otázok žiadny problém. Samozrejme to platí hlavne na neodborné témy.
Stanislav 1975
30.01.10,13:42
Stanko, bol si s ňou aj na káve? Lebo ja neverím, aj napriek Tvojim uisteniam. Písať sa dá o všetkom možnom a monitor toho veľa znesie. Viď naša Porada a najrôznejšie témy na nej, z ktorých zostáva človeku rozum stáť. A ak by som mala posudzovať vyspelosť národa podľa toho, v čom si nicky žiadajú poradiť, tak sa nebojím povedať, že školáčikovia v prvej triede nemajú s riešením ich otázok žiadny problém. Samozrejme to platí hlavne na neodborné témy.

Peťka, na káve som s ňou síce nebol(inak,však najbližšia moja káva poraďácka je s tebou...:rolleyes::cool:),ale zasa viem po dlhšej debate odhadnúť človeka,či hovorí pravdu alebo nie...-zas Peti, nemožeš byť až taký neveriaci Tomáš, neklame tu každý...
Stanislav 1975
30.01.10,13:44
Stanko, v tomto prípade nemusí ísť o klamstvo - len príliš málo informácii na to, aby jej na PORADe niekto mohol pomôcť.

Ale zasa ja sa ani nečudujem autorke, že už ani nedá viac informácií-ja by som tiež nedal, keby som niekde niečo napísal niekde a začal o mne čítať ako si vymýšľam a aký som podvodník,tak tiež už by som sa neozval viac...
Danila
30.01.10,15:16
Ale zasa ja sa ani nečudujem autorke, že už ani nedá viac informácií-ja by som tiež nedal, keby som niekde niečo napísal niekde a začal o mne čítať ako si vymýšľam a aký som podvodník,tak tiež už by som sa neozval viac......ani ja by som veru nedala;). Len tak.
Stanulienko, napíšem to cez túto jednu citáciu...ja sa na Porade skutočne neurážam. Na nič. A na nikoho. Internet je anonymné čudo, je to hračka pre silné nátury, a to ja som a ja sa rada hrám. Občas vážne, občas len tak z dlhej chvíle...:)
Neřeším, co mně neživí.....a nie jeden nick sa na nás zabáva. A ja som rada. Smiech lieči.....:)
14igor
30.01.10,18:50
...ani ja by som veru nedala;). Len tak.
Stanulienko, napíšem to cez túto jednu citáciu...ja sa na Porade skutočne neurážam. Na nič. A na nikoho. Internet je anonymné čudo, je to hračka pre silné nátury, a to ja som a ja sa rada hrám. Občas vážne, občas len tak z dlhej chvíle...:)
Neřeším, co mně neživí.....a nie jeden nick sa na nás zabáva. A ja som rada. Smiech lieči.....:)


Milá teta Danila.

Ale no :D :--- :--- .
Stanislav 1975
30.01.10,20:33
...ani ja by som veru nedala;). Len tak.
Stanulienko, napíšem to cez túto jednu citáciu...ja sa na Porade skutočne neurážam. Na nič. A na nikoho. Internet je anonymné čudo, je to hračka pre silné nátury, a to ja som a ja sa rada hrám. Občas vážne, občas len tak z dlhej chvíle...:)
Neřeším, co mně neživí.....a nie jeden nick sa na nás zabáva. A ja som rada. Smiech lieči.....:)

Dani, Stanulienko mi ešte nikto nikdy nepovedal- som dojatý...:o:rolleyes:;)
katarina.j
30.01.10,21:23
...Ty ten nick nepoznáš?????:):):):):). Neverím. Ale už budem tíško, aby som sa nedostala do dôkazovej tiesne....;)
suhlasim s vami damy, tiez sa mi to zda podozrivo podozrive.hovori sa sice "nikdy nehovor nikdy" /mozno aj my raz budeme v tiesni.../, ale aby niekto pytal radu a zaroven mlcal sa mi zda byt chore...a to nemusim byt psycholog ani psychiater, kazdy normalny clovek to pochopi na prvy šup:) Danila asi odhalila autorku, ozaj sa viac neozyva, takze to by som nazvala "zahodena tema" s vysledkom nula. nulou nemyslim vase prispevky a postrehy, ale zadavatelku temy,ktora sa prestala zaujimat o nase odpovede-bez reakcie/snad ked sa jej napisalo,ze ma dat do temy svoj kompletny problem a nie cez ss, tak to dufam plati, nech vedia aj ostatni čomu sa vyvarovat v pripade,ze sa nas to nedaj-boze bude niekedy tykat/.
dana9
30.01.10,22:25
No ahojte vsetci, neda mi nereagovat na tuto temu, kedze ma s podobnou situaciou skusenost,
ja osobne zadavatelke verim, a trochu chapem co chce zrejme povedat

Na zaklade viacerych skusenosti s policiou v podobnych pripadoch predpokladam, ze zadavatelka ma problem, ktory spociva v tom, ze ked pride ohlasit na policiu napadnutie, tak ju policajti zacnu odhovarat od podania oznamenia, odmietnu ho spisat a vysvetluju jej, ze to cele prehana, ze ked nebola zranena, a nema svedkov a podobne, tak ide len o priestupok, ktory aj tak nebude vediet preukazat, ze sa naozaj stal atd atd.
Ked im pvoie, ze ved jej pise vyhrazne, sms, maily, telefonaty, tak jej oznamia ze vyhrazne sms a telefonaty sa nedaju pouzit ako dokaz, aj ked sa jej rovno vyhraza smrtou a podobne
Na zaver ma pocit, ze policia, ktora by take veci mala riesit, jej nepomoze, Ona ma strach, pravdepodobne odovodneny a nevie, co ma dalej robit.

Ist za pravnikom nie je lahke, ked ste ho doteraz nepotrebovali, a hlavne po rozhovore s policiou ma pocit, ze aj pravnik bude reagovat rovnako

Ked clovek nema pravne vzdelanie, resp skusenosti, a navyse je rozruseny, tak po takom rozhovore s policiou, kde vam vysvetlia ze nemate sancu a vlastne ste hysterka ktora si za to moze sama, lebo s takym chlapom zila... tak neviete co mate robit a hladate radu a pomoc aj na takomto fore.

Za seba by som jej poradila, ist na policiu, ziadat o spisanie zapisnice, lebo na to ma pravo, ak odmietnu, pisomne o tom informovat prokuraturu a stazovat sa na psotup policie
Taktiez oznamenie o napadnuti urobit pisomne cez prokuraturu

prokurature nasledne bude dozorovat postup policie

dana
14igor
31.01.10,05:22
No ahojte vsetci, neda mi nereagovat na tuto temu, kedze ma s podobnou situaciou skusenost,
ja osobne zadavatelke verim, a trochu chapem co chce zrejme povedat

Na zaklade viacerych skusenosti s policiou v podobnych pripadoch predpokladam, ze zadavatelka ma problem, ktory spociva v tom, ze ked pride ohlasit na policiu napadnutie, tak ju policajti zacnu odhovarat od podania oznamenia, odmietnu ho spisat a vysvetluju jej, ze to cele prehana, ze ked nebola zranena, a nema svedkov a podobne, tak ide len o priestupok, ktory aj tak nebude vediet preukazat, ze sa naozaj stal atd atd.
Ked im pvoie, ze ved jej pise vyhrazne, sms, maily, telefonaty, tak jej oznamia ze vyhrazne sms a telefonaty sa nedaju pouzit ako dokaz, aj ked sa jej rovno vyhraza smrtou a podobne
Na zaver ma pocit, ze policia, ktora by take veci mala riesit, jej nepomoze, Ona ma strach, pravdepodobne odovodneny a nevie, co ma dalej robit.

Ist za pravnikom nie je lahke, ked ste ho doteraz nepotrebovali, a hlavne po rozhovore s policiou ma pocit, ze aj pravnik bude reagovat rovnako

Ked clovek nema pravne vzdelanie, resp skusenosti, a navyse je rozruseny, tak po takom rozhovore s policiou, kde vam vysvetlia ze nemate sancu a vlastne ste hysterka ktora si za to moze sama, lebo s takym chlapom zila... tak neviete co mate robit a hladate radu a pomoc aj na takomto fore.

Za seba by som jej poradila, ist na policiu, ziadat o spisanie zapisnice, lebo na to ma pravo, ak odmietnu, pisomne o tom informovat prokuraturu a stazovat sa na psotup policie
Taktiez oznamenie o napadnuti urobit pisomne cez prokuraturu

prokurature nasledne bude dozorovat postup policie

dana

Danka.

A. - proti
Nemá to "vyvážene" = uveriteľne formulované (alebo nerozumie významu slov) :
- katastrofa / strašný problém / som obeť :) - (obete píšu inak )
-a oproti tomu ľahký tón písania - (psychický teror - malina )
- ničoho som sa nezľakla
- píše do rubriky predstavte sa :D
- čas príspevkov - 28.1.2010 (PM) 3,51 / 3,57 / = štart ;6,38 = pokus o oživenie
Posledná návšteva: 29-01-10 05:43 PM = kontrola :D
- nie je podľa textu blbá - jasne vie, že ak " nepopíše problém" = NEVIE nikto poradiť ( a vie, že kto "veľa píše - veľa napíše" )

PS
A nikto z Porady by nemohol za ňu hovoriť policajtom, čo ONA cíti v tom momente (keby im tak v tej situácii zavolala a povedala, že "sa cíti ohrozená" _ MUSIA vyjsť von a riešiť to, lebo sa telefonáty zaznamenávajú !!! )

B, - za
Hocikomu sa môže stať všeličo.
- Ale "hrušky musia dozrieť" = sama musí niečo začať ROBIŤ (okrem písania/čítania Porady ).
- Zamestnanie - iné
toho času PN
drobecek1
31.01.10,05:54
Bezplatná právna pomoc sa poskytuje v centre bezplatnej právnej pomoci , ktoré je pri každom krajskom súde,ale je tam ...ale... músí to byť osoba vo finančnej núdzi, či ako sa to odborne nazýva, aspoň rada kam to skúsiť
Danila
31.01.10,06:19
Milá teta Danila.

Ale no :D :--- :--- .Ty tu dokedy budeš strašiť?;) Milý ujo xy......:mee::---
14igor
31.01.10,06:36
Ty tu dokedy budeš strašiť?;) Milý ujo xy......:mee::---

Keď už teda "obeť" kašle na nás:) zvysoka :

mimotemy


Nette Tante Danila.


Warum fragst du mich?
Haste du Angst von mir ? :D :D
Nééééééééé.
Unglaublich bei dir. :---
14igor
31.01.10,06:38
Ty tu dokedy budeš strašiť?;) Milý ujo xy......:mee::---

mimotemy

Dokedy to MŇA bude baviť.

PS
Ale dúfam, že nie som "jediný" :D .
Danila
31.01.10,09:44
mimotemy

Dokedy to MŇA bude baviť.

PS
Ale dúfam, že nie som "jediný" :D .Ty si nesmrteľný.;)
14igor
31.01.10,09:48
Ty si nesmrteľný.;)

Ďakujem:) (m t D ).

PS
Myslíš, že nám "obeť" ešte dá správu ? :D
Danila
31.01.10,11:39
Ďakujem:) (m t D ).

PS
Myslíš, že nám "obeť" ešte dá správu ? :D...ak sa Ti bude chcieť písať, nepochybne áno. Dobrú chuť k nedeľnému obedu......;)
korela
31.01.10,13:54
..

..no, nabudúce sa dozvieme, že sem kardiolog pošle pacienta, lebo tu nájde pomoc..

Vtipné, aj so súhlasmi..., a nakoniec, aj prečo nie? Veď sme ľudia.

Nedávno som sa dostala do situácie, že som zostala bez telefónu. A to práve pár dní po návšteve RZP neskoro večer. Takže v opätovnom prípade RZP by som mala problém. A linka záchrany nemá e-mailový kontakt. Na porade je vždy niekto. :)
(Stratený telefón aj s ohlásením jeho straty u operátora som našla po mesiaci doma nešťastne zapadnutý. Aj to sa stáva. Prišla som na "stratu" po 24-hod., vtedy bol už vybitý. Takže prezváňanie nepomohlo.)
korela
31.01.10,13:59
Dúfam že od tejto ženy nikto neočakáva na tejto stránke konkrétne svoje zážitky a ich opisy.
Už na základe "obrazne" jedného slova to nemusí byť pre ňu veľmi bezpečné.
"Ak chcete týranej osobe pomôcť:
- nepočítajte vždy s tým, že sa obeť sama prizná,
- pýtajte sa priamo, ale rátajte so zatajovaním či zdržanlivosťou obete, ktorej sa o násilí hovorí veľmi ťažko,
- verte obeti a uvedomte si, že násilník na verejnosti nemusí preukazovať žiadne násilnícke sklony, práve naopak, môže sa javiť ako pokojamilovný človek,
- vyhnite sa výčitkám a obviňovaniu obete,
- pokúšajte sa spoločne nájsť východiská a odbornú pomoc,
- podporujte rozhodnutie obete skoncovať s utrpením.".
(http://zivot.lesk.cas.sk/cl/10174/244017/Nenechajte-sa-t-ra--)
.
http://www.nanicmama.sk/poradne-pre-tyrane-zeny-a-obete-nasilia - je tam pokryté celé Slovensko.

K dispozícii sú krízové telefónne čísla. Predmetom týrania nie je iba domáce násilie. Nemusíš byť vydatá.
Možno nemáš dôveru v políciu, možno nevieš naformulovať svoju žiadosť, sťažnosť, v tomto prípade na uvedenej
stránke nájdeš kvalifikovaných ľudí, ktorým môžeš absolútne dôverovať. Aj s právnou pomocou.


Táto téma už na porada. sk je, pomerne čerstvá - Závislosť a psychický teror - zadaj si do vyhľadávača. Možno ťa niečo osloví.
14igor
31.01.10,14:06
...ak sa Ti bude chcieť písať, nepochybne áno. Dobrú chuť k nedeľnému obedu......;)


Myslíš, že by som si s ňou mohol zopár SSiek vymeniť ???? :D
Ale na "Bendymicus" z "Muz mojho zivota???" určite NEMÁ !!!!!!! :--- :--- :---.

PS
Ďakujem.
Mali sme tzv. obedunited :) .
piaculum
02.02.10,05:54
[QUOTE=korela;1278248]Dúfam že od tejto ženy nikto neočakáva na tejto stránke konkrétne svoje zážitky a ich opisy.
Už na základe "obrazne" jedného slova to nemusí byť pre ňu veľmi bezpečné.
"Ak chcete týranej osobe pomôcť:
- nepočítajte vždy s tým, že sa obeť sama prizná,
- pýtajte sa priamo, ale rátajte so zatajovaním či zdržanlivosťou obete, ktorej sa o násilí hovorí veľmi ťažko,
- verte obeti a uvedomte si, že násilník na verejnosti nemusí preukazovať žiadne násilnícke sklony, práve naopak, môže sa javiť ako pokojamilovný človek,
- vyhnite sa výčitkám a obviňovaniu obete,
- pokúšajte sa spoločne nájsť východiská a odbornú pomoc,
- podporujte rozhodnutie obete skoncovať s utrpením.".
tam pokryté celé Slovensko.

K dispozícii sú krízové telefónne čísla. Predmetom týrania nie je iba domáce násilie. Nemusíš byť vydatá.
Možno nemáš dôveru v políciu, možno nevieš naformulovať svoju žiadosť, sťažnosť, v tomto prípade na uvedenej
stránke nájdeš kvalifikovaných ľudí, ktorým môžeš absolútne dôverovať. Aj s právnou pomocou.



veľmi dakujem, pomoc obetiam nasilia v mojom meste už nema kancelariu.Pokusim sa isť dalej. Dnes idem na červený kríž, a podvečer si cez preukaz v knižnici pozriem tvoje stránky ktoré si mi poslala, je tam pani ktorá mi pomože s hladaním stránok a aj s pisanim.dakujem velmi
piaculum
02.02.10,05:56
velmi dakujem za stranky, dnes idem na červeny kríž, potom do ver.knižnice na internet, je tam pani ktorá mi pomože so strankami od teba.velmi dakujem
piaculum
02.02.10,06:11
POSLEDNA SPRAVA PATRILA podakovaniu KORELE
korela
02.02.10,17:58
POSLEDNA SPRAVA PATRILA podakovaniu KORELE
Ďakujem, rada som prispela.
piaculum
03.02.13,13:01
ahoj všetci na stránke,

ozaj po dlhej dobe somsa ozvala, prešla som si najprv peklom.....potom trochou radosti ...a opäť peklom. Ale spetne som sa vrátila ku všetkým komentárom tu na stránke, kto sa ako vyjadril (či pomocou ktorú som tak VEĽMI POTRBOBALA - ALEBO AJ VÝSMECHOm ). No presne toto sa odohrávalo aj počas riešenia mojich vážnych starostí.....a ostalo to na výsmechu. KORELA mala pravdu vo svojich príspevkoch....pochopila, čo cítim, a ako všetko prežívam. Ale nie každý ma pochopenie - len ten, kto má srdiečko na tom správnom mieste, nie je povýšenecký, a samozrejme vie čo je to utrpenie...... :(
Výsmech, neochota, a spôsobenie potupy inému oveľa zranitelnejšiemu človeku, alebo tvoru je to najstrašnejšie, čo vôbec môže existovať...je to skoro akoby ste mali rakovinu, ktorá vás pomaly zožiera.
Ponižovaná som dodnes, políciou, bývalým ex-idiotom, lebo má peniaze, prokuratúrou, .... pochopenie som našla jedine u ŽENY-advokátky.
všetkých pozdravujem, prajem...aby toto nik nik nik nezažil.....


s pozdravom piaculum
Ingrid Ondruskova
03.02.13,13:13
Držím palčeky, aby už bolo len a len lepšie a aby si vždy našla silu pre správny smer v živote!
piaculum
03.02.13,13:27
Držím palčeky, aby už bolo len a len lepšie a aby si vždy našla silu pre správny smer v živote!

Veľmi pekne ďakujem Ingrid, povzbudzujúce riadky, ďakujem ti.
piaculum
03.02.13,19:55
..no..ja teda fakt nechcem byť hnusná na piaculum..ale- ak má problém, tak ho hneď napíše,aby ľudia mohli reagovať a nebude čakať, až sa nejaký právnik ozve..mimochodom, trestné oznámenie sa nepíše samo doma, to sa podáva na polícii, tam sa spisuje predmet oznámenia, píšu ho policajti, ktorí dostanú podnet, spolu s podávateľom, ten musí byť prítomný..myslím, že toto už dnes vie každý..no a keďže neviem doteraz, čoho sa to násilie týkalo, to čo napísala, nie je veľa, tak to nechám tak..
..myslím si, že ak aj nemá možnosť sa pravidelne dostať k internetu, to, že tu napísala prvý príspevok, mohla využiť na to, že napíše podrobne, aby bolo v čom radiť...a ešte: psychológ, akýkoľvek, je človek rozhľadený, teda nepošle klienta hľadať pomoc na internet..
..toto sú len moje myšlienky, fin..

No, nie je to vždy tak jednoduché, ako písanie riadkov, ale aj tak vám ozaj všetkým veľmi dakujem
piaculum
piaculum
04.02.13,15:02
Vždy kým sa pustíš niečo riešiť, zváž :

- čo do toho vložíš
- čo z toho dostaneš
- či máš na to dosť energie

Takže niekedy môže vyjsť, že napriek jasnej pravde, sa o ňu neoplatí oficiálne bojovať.

Nedá mi, aby som nereagovala, lebo aj ked človek komu je veľmi ublížené naberie z posledných síl odhodlanie bojova (v úvodzovkách) očakáva, že to bude ako na húsenkovej dráhe.
Môj nebohý ocino mi vždy hovorieval, že z bojiska utekajú len "zbabelci"...A ja som bola a aj som v takej situácii, že odísť - znamená prehra...ešte väčšia bolesť...prenasledovanie spomienok...a zrútenie, ktoré ešte raz zažiť nechcem.

Ak by to bolo tak ako si napísala...nikdy by nevišli na javo skutočnosti o ženách, matkách, družkách...a podobne, ktoré boli sú aj budú zažívať "PEKLO" a stým aj ich celá rodina, pokiaľ ju majú. Ale samozrejme všetci svoj názor, no zistila som aspoň, ako funguje naša justícia. Ach jáááj..... a to je tá húsenková dráha o ktorej som písala. Aj ked človek pookreje,naberie silu...príde policajt...atď..atď.... Ale nevzdám sa nikdy, aj keby som mala "bojovať" až do posledných síl.
Piaculum
piaculum
04.02.13,17:19
To "vložíš / dostaneš" som myslel v tej úplne najširšej forme (peniaze/čas/emocie/zdravie/povesť )

Áno, tak až teraz je to presnejšie. Hlavne to zdravie a tá povesť, no a v neposlednom rade spravodlivosť - aj ked je to mocno ťažké, no usilujem sa - ako mnoho dalších duší-žien, ktoré sú úplne na dne a smerujú krôčik po krôčiku späť. Je to ozaj ťažký "boj"


Piaculum
korela
28.02.13,00:12
Áno, tak až teraz je to presnejšie. Hlavne to zdravie a tá povesť, no a v neposlednom rade spravodlivosť - aj ked je to mocno ťažké, no usilujem sa - ako mnoho dalších duší-žien, ktoré sú úplne na dne a smerujú krôčik po krôčiku späť. Je to ozaj ťažký "boj"


Piaculum
Teraz som si uvedomila, že sú to už tri roky!
Je dôležité, že ste už na ceste vpred, nestagnujete. Veľmi vám želám, aby ste boli úspešná a našli pokoj v duši, verili si a dosiahli lepšiu budúcnosť.
Ešte bude dobre. :-)
Prajem všetko dobré.
korela
28.02.13,00:59
Ešte si dovolím vyzdvihnúť príspevok od Dana9 http://www.porada.sk/t129930-p5-piaculum-som-obet.html#post1277766, aby človek zároveň podal oznámenie aj na prokuratúru okrem polície.
Na okraj k čerstvému prípadu z Pezinka, kedy polícia zrejme podcenila situáciu http://crepiny.noviny.sk/zdravie/26-02-2013/policajti-boli-svedkami-vrazdy-pojdu-k-psychologovi.html
Nestalo sa to po prvýkrát.
Nemajú všetci ľudia najmä dnes na právnika, takže ešte raz vďaka za radu - pripojiť do prípadu aj prokurátora.