esenc
29.01.10,23:28
Dobry den, ja by som sa len tak pre zaujímavosť chcel informovať, moj sused mal pred časom nehodu a pri tej nehode zomrel spolujazdec..

Dovody nehody este stale nie su zname, vraj tam bola zvysena rýchlosť, alkohol u vodiča nebol...strašne zaujimava nehoda, nikto nevie ako sa to mohlo stat, Vodič je este vzdy v umelom spanku, je to s nim kriticke, tak sa nevie co bolo na tej ceste, co sa dialo v aute.

Mna by zaujímali, co caka toho vodiča???Ak prežije... Vraj vyšetrovateľ ho obvinil z trestneho cinu usmrtenia... da sa proti tomu nejak odvolat potom, alebo ako???
Zatial rodina zosnuleho nepodala ziadnu zalobu, to sa da aj bez toho aby policia z nicoho nic obvinovala niekoho, kto este ani nevypovedal????zaujimave je to na nasom slovensku...
Nechcem tu nikoho obvinovať, ale vodica velmi dobre poznam, nesedi za autom prvy den, nikto si to nevie vysvetlit ako sa to mohlo stat..... tak vas poprosim o radu.... vase nazory na to.. dakujem...
Chobot
29.01.10,22:41
Dobry den, ja by som sa len tak pre zaujímavosť chcel informovať, moj sused mal pred časom nehodu a pri tej nehode zomrel spolujazdec..

Dovody nehody este stale nie su zname, vraj tam bola zvysena rýchlosť, alkohol u vodiča nebol...strašne zaujimava nehoda, nikto nevie ako sa to mohlo stat, Vodič je este vzdy v umelom spanku, je to s nim kriticke, tak sa nevie co bolo na tej ceste, co sa dialo v aute.

Mna by zaujímali, co caka toho vodiča???Ak prežije... Vraj vyšetrovateľ ho obvinil z trestneho cinu usmrtenia... da sa proti tomu nejak odvolat potom, alebo ako???
Zatial rodina zosnuleho nepodala ziadnu zalobu, to sa da aj bez toho aby policia z nicoho nic obvinovala niekoho, kto este ani nevypovedal????zaujimave je to na nasom slovensku...
Nechcem tu nikoho obvinovať, ale vodica velmi dobre poznam, nesedi za autom prvy den, nikto si to nevie vysvetlit ako sa to mohlo stat..... tak vas poprosim o radu.... vase nazory na to.. dakujem...

Neviem, čo je na tom čudné. Veď viedol MV pričom sa stala nehoda, pri ktorej bol niekto usmrtený. To, že je obvinený z TČ usmrtenia, ešte neznamená, že musí byť aj odsúdený. Vyšetrovateľ, ak to umožnia okolnosti a dôkazy, tak urobí vyšetrovanie, ktorého výsledkom bude buď zatavenie vyšerovania (ak uzná na základe dôkazov, že je nevinný a spolujazdcovu smrť nespôsobil), alebo ho obžaluje, ak ho uzná vinným za jeho smrť.

A rodina toho mŕtveho nemusí dávať trestné oznámenie. Aj sám vyšetrovateľ môže zahájiť trestné stíhanie, ak je podozrenie na spáchanie trestného činu. To keby niekto zabil niekoho, kto nemá žiadnych príbuzných, teda nebol by nikto, kto by mohol podať trestné oznámenie, si myslíš, že by nemal byť vrah trestne stíhaný? Že by sa čakalo, kým niekto podá trestné oznámenie?
esenc
30.01.10,08:28
dakujem za info...
Stanislav 1975
30.01.10,08:37
Dobry den, ja by som sa len tak pre zaujímavosť chcel informovať, moj sused mal pred časom nehodu a pri tej nehode zomrel spolujazdec..

Dovody nehody este stale nie su zname, vraj tam bola zvysena rýchlosť, alkohol u vodiča nebol...strašne zaujimava nehoda, nikto nevie ako sa to mohlo stat, Vodič je este vzdy v umelom spanku, je to s nim kriticke, tak sa nevie co bolo na tej ceste, co sa dialo v aute.

Mna by zaujímali, co caka toho vodiča???Ak prežije... Vraj vyšetrovateľ ho obvinil z trestneho cinu usmrtenia... da sa proti tomu nejak odvolat potom, alebo ako???
Zatial rodina zosnuleho nepodala ziadnu zalobu, to sa da aj bez toho aby policia z nicoho nic obvinovala niekoho, kto este ani nevypovedal????zaujimave je to na nasom slovensku...
Nechcem tu nikoho obvinovať, ale vodica velmi dobre poznam, nesedi za autom prvy den, nikto si to nevie vysvetlit ako sa to mohlo stat..... tak vas poprosim o radu.... vase nazory na to.. dakujem...

S tým obvinením je to tak,že VŽDY sa vznáša obvinenie a potom sa to šetrí a buď sa podá obžaloba,alebo sa trestné stíhanie zastaví...
Napr.aj pri samovražde sa nenapíše hneď že je to samovražda, ale obviní sa neznámy páchateľ a keď sa preukáže,že to bol selbstmord,tak sa vyšetrovanie zastaví...
viktorviktor
30.01.10,17:57
podľa mňa bolo začaté konanie vo veci pre usmrtenie, vyšetrovateľ musí zhromaždiť všetko čo prispeje k objasneniu veci a je takmer isté že bude čakať na znalecké posudky, podať návrh na stíhanie osoby nie je len strielanie od boku. V terajšej situácii bude všetko závisieť od znaleckých posudkov. Je dobré zájsť do poisťovne a poinformovať sa - záleží od toho kto platil poistenie vozidla, vodič alebo niekto iný.
Príčinou nehody mohla byť technická závada, zavinenie vodiča, iná príčina. Rodina zosnulého môže žiadať náhradu škody ale od koho, musí počkať na ukončenie veci.
bonboncek
03.02.10,20:44
dobry právnik všetko vyrieši...:)

hlavné su príčiny nehody, svedkovia atd...
axbx
26.02.10,20:15
Datum? kedy to bolo? Tohto roku alebo pred 2 rokmi?
bonboncek
01.04.10,16:36
ja poznam tiez taky pripad... ja by som sa chcela spytat... ci sa da napadnut znalecky posudok????
Chobot
01.04.10,18:24
ja poznam tiez taky pripad... ja by som sa chcela spytat... ci sa da napadnut znalecky posudok????

Môžeš si nechať spraviť vlastný. Ak s ním nebudeš spokojná, môžeš si u iného znalca zase objednať iný. Ak potrebuješ, spravia ti aj 3 znalecké posudky.

Veď aj v Žitného prípade mala prokuratúra vlastný posudok o rýchlosti jazdy a obhajoba tiež vlastný - samozrejme podľa posudku obhajoby išiel oveľa pomalšie, ako podľa posudku prokuratúry.