peepee
01.02.10,17:57
Dobrý večer, mám podnikateľský zámer, a to sprostredkovať nezamestnaným pracovné ponuky a nájsť im prácu. Samozrejme, že budem ponúkať aj rôzne školenia, podľa toho o akú prácu bude záujem....prosím poradte mi, čo by som mal ako prvé urobiť, samozrejme vrátane kapitálu (koľko asi cca), ďakujem za každú radu...v tomto som laik,ale odhodlaný:D
peepee
01.02.10,17:56
Som laik, prosím ak môžete, poradte....ďakujem
Zoltán Kovács
01.02.10,17:58
Zrejme to bude za odplatu. V tom prípade potrebuješ mať povolenie od ÚP na vykonávanie tejto činnosti, a samozrejme aj patričné vzdelanie. Ak sa nemýlim tak vysokoškolské.
peepee
01.02.10,18:45
ďakujem, to o tom vzdelaní som nevedel, chcel som si najať ľudí a rozbehnúť to vo veľkom...
Lianka
08.02.10,16:30
Ak patricne vzdelanie nemas ty, mozem podnikat, ak si urcis (zamestnas) zodpovedneho zastupcu, t. j. cloveka, ktory splna potrebne podmienky kvalifikacie.
Kolenčík
08.02.10,19:05
Ale potom menej zarobí, bo sa bude musieť asi podeliť
Laco-monter
09.02.10,01:42
ďakujem, to o tom vzdelaní som nevedel, chcel som si najať ľudí a rozbehnúť to vo veľkom...

Tvoj optimizmus sa mi páči.:):):)
Lianka
09.02.10,08:13
Ale potom menej zarobí, bo sa bude musieť asi podeliť

Samozrejme, ale takto nebude vobec tuto cinnost vykonavat vobec, t. j. nebude mat z nej ziaden prijem (nula).
Laco-monter
09.02.10,08:37
Peepee daj bližšie info ako to chceš robiť , "dávať prácu nezamestnaným ":confused:

lebo na tom pracuje celý tím ľudí na MPSVaR a tiež táto otázka patrí medzi priority vlády SR.;)

Takže ak vyriešiš problém s nezamestnanosťou zviditeľníš sa nielen v rámci Slovenska , ale možeš kandidovať aj na Nobelovú cenu za ekonomiu.:cool:

Lebo nezamestnanosť je momentálne problém nielen slovenský ,ale celosvetový.:rolleyes:
peepee
09.02.10,09:03
Ešte raz ďakujem všetkým, ktorých táto téma zaujala a postarali sa o doplnenie mojich informácií...chcel som najskôr:
1. "ja" teda adekvátna osoba zohnať kontakty vrámci internetu s korektnými firma ohľadom voľných pracovných miest aj do budúcna, stála aktualizácia trhu s voľnými miestami,
2. nájsť voľné priestory pre vykonávanie aktivít ako sú napr. rôzne školenia, porady, preškolenia, teda priamy kontakt s ľuďmi bez práce,
3. zabezpečiť plynulí prechod nezamestnanému do zamestnania,
4. ALE nemám kontakty, ktoré sú, ako som sa dopočul v tejto oblasti veľmi potrebné, tak rozmýšľam nad niečim iným....
peepee
09.02.10,09:19
Chcem ešte dodať k tej priorite vlády, prečo sa nesnažia pomôcť firmám (rôzne daňové úľavy, bonusy, atď), aby neprepúšťali zamestnancov, ale aby ich naberali. Ja viem že je "kríza", ale je lepšie prispievať firme na jej normálny chod aj do budúcna, ako prispievať pár drobnými tým, ktorý nerobia a chceli by pracovať.
misisko
10.02.10,20:20
To dava logiku.Mna by to tiez zaujimalo.Vlada sa aj trochu snazi s tou podporou,ale mozno keby viac chceli tak by sa to dalo robit aj lepsie
zurex
10.02.10,21:11
Máte dobrú myšlienku.:) Mám pre vás riešenie. Ozvite sa na 0918 495 343, 0903 304 295.