JOMIKA
02.02.10,17:08
Chcem sa opýtať skúsených či zamestnávateľ - 5 zamestnancov - má nejakú oznamovaciu povinnosť na Inšpektorát práce. Ak áno - či sa to týka aj keď sú len na DoVP.
Ďakujem.
Tweety
02.02.10,16:09
Chcem sa opýtať skúsených či zamestnávateľ - 5 zamestnancov - má nejakú oznamovaciu povinnosť na Inšpektorát práce. Nie, nemá. Ak áno - či sa to týka aj keď sú len na DoVP.
Ďakujem.
Odpoveď v texte.
JOMIKA
02.02.10,16:13
Máme nejakú doporučenú zásielku z Inšpektorátu a pritom u nás neboli na žiadnej kontrole...tak mi nie je jasné, čo môžu chcieť...napadlo mi len, či sme niečo nezmeškali...Ďakujem za odpoveď :-)
ALIBABKA
20.12.10,13:55
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s § 87 odst. 1 českého zákona , a to o povinnosťi ohlasovať zamestnancov slov.firmy, ak pracujú na základe zmluvy o dielo pre českého odberateľa, na úrade práce v čechách , alebo či táto povinnosť prináleží českej firme pre ktorú sa práce vykonávajú.Ďakujem
UVEDENý PARAGRAF:
(1) Nastoupí-li do zaměstnání občan Evropské unie, jeho rodinný příslušník (§ 3 odst. 2), rodinný příslušník občana České republiky uvedený v § 3 odst. 3 nebo cizinec uvedený v § 98 písm. a) až e) a j) až p), u kterého se nevyžaduje povolení k zaměstnání, jsou zaměstnavatel nebo právnická nebo fyzická osoba, ke které jsou tyto osoby svým zahraničním zaměstnavatelem na základě smlouvy vyslány k výkonu práce, povinni o této skutečnosti písemně informovat příslušný úřad práce nejpozději v den nástupu těchto osob k výkonu práce. Obdobná povinnost se vztahuje na případy, kdy za trvání zaměstnání nastane skutečnost, na jejímž základě již cizinec povolení k zaměstnání nebo zelenou kartu nepotřebuje, s tím, že tato informační povinnost musí být splněna nejpozději do 10 kalendářních dnů ode dne, kdy nastala skutečnost, na jejímž základě se povolení k zaměstnání nevyžaduje.
ALIBABKA
18.01.11,12:36
Zdravím a ešte raz sa pokúšam spýtať či nikto nemá s týmto skúsenosť.Ak by sa mi niekto zareagoval velmi by mi to pomohlo.Ešte raz ďakujem za každú odpoveď.