Lord_AI
02.02.10,19:20
Zdravim poradaci.. chcel by som sa vas opytat, uz dlhsie studujem toto forum a pohravam sa roznymi myslienkami na podnikanie, no nemam nic konkretne.. dnes ma napadla myslienka podnikat popri zamestnani.. momentalne som zamestnany na plny uvazok, premyslal som o zriadeni zivnosti, ako je to napr. keby chcem popri praci "sprostredkovavat predaj" alebo nieco podobne?? zaujima ma konkretne otazka, platim ako zivnostnik potom nejake odvody do zdravotnej, socialnej atd?? alebo staci, ze ich za mna plati zamestnavatel vo firme, kde pracujem?? dakujem za odpoved..:)
Melnick
02.02.10,18:35
Platenie odvodov z podnikania popri zamestnaní závisí od príjmu, ktorý z podnikania dosiahneš. Do ZP sa prihlásiť musíš hneď a výšku odvodov si môžeš určiť, rozdiel si potom vyrovnáš v RZZP. Do SP budeš povinný registrovať sa v prípade, že Tvoje príjmy presiahnu hranicu 12-násobku minimálneho základu ,čo je pre rok 2009 - 3834,96€
kankai
24.02.10,18:01
A ako je to u pracujuceho dochodcu ktory ma aj zivnost? Co mmusi platit a kam a kedy sa musi prihlasit?
BLINDSIDE
28.02.10,06:23
Dochodca si má užívať penziu a môže byť vďačný, že sa jej dožil v zdraví.
marlo
01.03.10,10:28
Platenie odvodov z podnikania popri zamestnaní závisí od príjmu, ktorý z podnikania dosiahneš. Do ZP sa prihlásiť musíš hneď a výšku odvodov si môžeš určiť, rozdiel si potom vyrovnáš v RZZP. Do SP budeš povinný registrovať sa v prípade, že Tvoje príjmy presiahnu hranicu 12-násobku minimálneho základu ,čo je pre rok 2009 - 3834,96€

Tu sa chcem len opytat na tu registraciu do SP.
Ten prijem sa rata z podnikania alebo aj z pracovneho pomeru ?

Nedavno som si zalozil zivnost popri zamestnani .
Bol som v Zdravotnej poistovni na DU sa zaregistrovat ale na SP nie.
tak aby som nieco nepremeskal
Zoltán Kovács
01.03.10,10:36
Tu sa chcem len opytat na tu registraciu do SP.
Ten prijem sa rata z podnikania alebo aj z pracovneho pomeru ?

Nedavno som si zalozil zivnost popri zamestnani .
Bol som v Zdravotnej poistovni na DU sa zaregistrovat ale na SP nie.
tak aby som nieco nepremeskal

Pre registráciu v SP sa počíta príjem iba z podnikania. Prvý rok si oslobodený od platenia odvodov do SP. A v ďalších rokoch to záleží na tom aký budeš mať brutto príjem.