Zavrieť

Porady

Pracovny pomer+zivnost

Zdravim poradaci.. chcel by som sa vas opytat, uz dlhsie studujem toto forum a pohravam sa roznymi myslienkami na podnikanie, no nemam nic konkretne.. dnes ma napadla myslienka podnikat popri zamestnani.. momentalne som zamestnany na plny uvazok, premyslal som o zriadeni zivnosti, ako je to napr. keby chcem popri praci "sprostredkovavat predaj" alebo nieco podobne?? zaujima ma konkretne otazka, platim ako zivnostnik potom nejake odvody do zdravotnej, socialnej atd?? alebo staci, ze ich za mna plati zamestnavatel vo firme, kde pracujem?? dakujem za odpoved..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Platenie odvodov z podnikania popri zamestnaní závisí od príjmu, ktorý z podnikania dosiahneš. Do ZP sa prihlásiť musíš hneď a výšku odvodov si môžeš určiť, rozdiel si potom vyrovnáš v RZZP. Do SP budeš povinný registrovať sa v prípade, že Tvoje príjmy presiahnu hranicu 12-násobku minimálneho základu ,čo je pre rok 2009 - 3834,96€
    Naposledy upravil Melnick : 02.02.10 at 18:57

    kankai je offline (nepripojený) kankai

    kankai
    A ako je to u pracujuceho dochodcu ktory ma aj zivnost? Co mmusi platit a kam a kedy sa musi prihlasit?

    marlo je offline (nepripojený) marlo

    marlo
    Melnick Pozri príspevok
    Platenie odvodov z podnikania popri zamestnaní závisí od príjmu, ktorý z podnikania dosiahneš. Do ZP sa prihlásiť musíš hneď a výšku odvodov si môžeš určiť, rozdiel si potom vyrovnáš v RZZP. Do SP budeš povinný registrovať sa v prípade, že Tvoje príjmy presiahnu hranicu 12-násobku minimálneho základu ,čo je pre rok 2009 - 3834,96€
    Tu sa chcem len opytat na tu registraciu do SP.
    Ten prijem sa rata z podnikania alebo aj z pracovneho pomeru ?

    Nedavno som si zalozil zivnost popri zamestnani .
    Bol som v Zdravotnej poistovni na DU sa zaregistrovat ale na SP nie.
    tak aby som nieco nepremeskal

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marlo Pozri príspevok
    Tu sa chcem len opytat na tu registraciu do SP.
    Ten prijem sa rata z podnikania alebo aj z pracovneho pomeru ?

    Nedavno som si zalozil zivnost popri zamestnani .
    Bol som v Zdravotnej poistovni na DU sa zaregistrovat ale na SP nie.
    tak aby som nieco nepremeskal
    Pre registráciu v SP sa počíta príjem iba z podnikania. Prvý rok si oslobodený od platenia odvodov do SP. A v ďalších rokoch to záleží na tom aký budeš mať brutto príjem.

    Pracovny pomer+zivnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.