lianett
04.02.10,13:40
Ahojte,

Mám len jednu otázku:

Protokol o prevzatí bytu je platný v prípade, že je podpísaný len nájomcom a prenajímateľom, nemusí byť podpísaný v prítomnosti svedka? /napr.realitného makléra ap./. V tomto prípade Protokol prevzal prenajímateľ a aj ho podpísal a týkalo sa to ukončenia nájmu. Ak tam nie je ten svedok podpísaný, pretože tam nebol, obstál by takýto protokol na súde?

Vďaka
dana9
04.02.10,12:48
Na platnost pravnych dokumentov v pisomnej forme sa vyzaduje vlastnorucny podpis zmluvnych stran/ucastnikov ukonu, na ich platnost v zasade nie je potrebny svedok, vpripade pochybnosti by aj tak svedok nemusel byt podpisany na dokumente ale by osobne svedcil o skutocnostich ktorych bol svedkom

Predpokladam, ze k ukonceniu najmu doslo v sulade so zakonom a preberaci protokol uz len osvedcuje samotny akt odovzdania a prevzatia predmetu najmu a jeho stavu
lianett
04.02.10,20:34
Ja predpokladám, že zmluva bola ukončená v súlade so zákonom, môj problém nadväzuje na túto tému, pretože mám problém a prenajímateľ mi nechce vrátiť kauciu po ukončení prenájmu-môj problém je popísaný tu: http://www.porada.sk/t130382-nevratena-kaucia-za-prenajaty-byt-v-plnej-vyske.html

A teraz vlastne skúmam akej chyby som sa dopustila. A samozrejme mám záujem tú kauciu získať späť, pretože si myslím, že je zadržaná neoprávnene. A preto ma zaujíma, či v tomto prípade Protokol o prevzatí bytu ak je podpísaný iba mnou a majiteľom bytu bez svedkov, sa nedá spochybniť. Mne ide najmä o dátum, kedy bol byt v skutočnosti prevzatý. Pretože od tohoto dátumu som ja už byt neužívala a mohol ho užívať už len majiteľ.
Ivenka
04.02.10,20:47
Lianett, či bola Zmluva ukončená v súlade so zákonom o tom rozhoduje niekto iný. Ty si malu zmluvu, ktorú si si predlžila aj keď vedel, že to bude max.na 4 mesiace. Sama prenajímam byt a tiež by sa mi nepačilo keby mi podnajomnik oznamil dnes, že od pondelka už nepotrebuje moj prenájom. Ale. Treba sa odvolať písomne a pripomenúť mu účel na aký mala byť kaucia použitá. Možno ťa iba ťahá za nos. Koniec koncom vyučtovania za media ešte neboli za rok 2009. Držím palce.
lianett
04.02.10,21:45
Ahoj Ivenka,

Ja som možno o tú kauciu prišla, a chyba bola pravdepodobne v tom, že som mu nedala výpoveď písomne, takúto chybu už nikdy v živote neurobím. Žiadna dôvera, pekne všetko písomne. Každý sa na to pozerá teraz inak, ale myslela som si, že sme sa dohodli, keď byt prevzal. Mohol sa vyjadriť jasne, byt neprevziať, povedať, že chce aby bola dodržaná výpovednú lehota a ja som tam mohla ešte mesiac bývať. On si medzitým mohol hľadať nájomníka. To by bol čestný spôsob.

Takto má aj byt okamžite k dispozícii aj peniaze navrch. A to je to, čo sa mi v celom tomto probléme nepáči.