swallow
13.02.10,15:11
Prosim neviete mi niekto poradit, potrebujem sa naucit pracovat so SAPom. Alebo ako sa dá získať manuál k tomuto programu?
Dakujem.
salvosko
13.02.10,14:22
A naco to potrebujes?
monika74
13.02.10,14:59
ak si dáš do vyhľadávania slovo SAP na www.martinus.sk nájdeš tam cca 3 tituly...ťažko poradiť ak neviem v akom module pracuješ - FI/CO, HR-PA, HR-PD, atď. ?...prípadne skús iné kníhkupectvá na webe...ak si užívateľ niektorého z modulov SAP-u dodávateľ tohto SW by mal poskytnúť aj užívateľskú príručku...mám skúsenosti s implementáciou SAP-u u dvoch zamestnávateľov a za každým dodávateľska firma poskytla aj užívateľskú príručku.
dalid
13.02.10,15:02
V SAP-e sa da robit kadeco, da sa nadefinovat nespocetne vela modulov... Co na nom potrebujes vediet? Uctovat, evidovat polozky tovarov, riesit incidenty v SAPe......??

Dodavatel systemu mal dodat aj prirucky k jednotlivim procesom, co v tvojej firme pouzivate. Neviem ci ste zakupili aj testovaci modul, v nom sa naucis pracovat bez dopadu na ostry system, ked nieco spackas.. ;) Vsetko je o tom, co ste si do SAP zalapatili, lebo SAP je tak siroky pojem, ako ked poviem auto...
salvosko
13.02.10,15:11
SAP je tak siroky pojem, ako ked poviem auto...
Tak.
Charon
13.02.10,20:21
... ako ked poviem auto...

No neviem, či si to náhodou neprehnal :-D Lebo pri slove auto si viem niečo predstaviť.

SAP, ako ho poznám ja, sa z knihy, z manuálov nikdy nenaučíš. Na SAP potrebuješ dobré, píšem DOBRÉ ŠKOLENIE. A potom skúšať, skúšať a skúšať a to iba vtedy, ak sa Ti bude niekto venovať... Ja osobne nič besnejšie nepoznám :D
TomasHC
14.02.10,06:17
A ja ten SAP v praci musim supportovat :(
Charon
14.02.10,08:23
A ja ten SAP v praci musim supportovat :(
No, nezávidím... Ale ak si v tom dobrý, tak si vo firme kráľ...
dalid
14.02.10,09:25
SAP, ako ho poznám ja, sa z knihy, z manuálov nikdy nenaučíš. Na SAP potrebuješ dobré, píšem DOBRÉ ŠKOLENIE. A potom skúšať, skúšať a skúšať a to iba vtedy, ak sa Ti bude niekto venovať... Ja osobne nič besnejšie nepoznám :D

Charon - suhlasim, ale ako tu aj monika74 uviedla, impementator ma dodat aj prirucky, aspon tie zakladne. Ja ked som prisiel do fy, kde uz bol SAP, tak ma zaskolili a vysvetilili procesy s ktorymi budem robit - to trvalo asi 2 dni. Potom som si vytlacil prirucky a asi 1. mesiac som robil iba v testovacom. Potom mi veduci spolu s key userom dali za ulohu spravit nejake procesy v testovacom (samozrejme ze s pomocou priruciek) a ked som to zvladol, dostal som pristup od ostreho systemu. Ved aj preto som v mojom prvom prispevku v tomto vlakne spominal testovaci modul ;).
Samozrejme za 4 roky co som vo firme uz boli upgrady, pribudlo CRM-ko, BW-cko, tento rok ma zas nieco pribudnut (ale sa setria naklady, tak neviem..) procesy sa stale upravuju pre potreby firmy a teda pribudaju aj prirucky, pripadne si do tych starych dopisem podstatne zmeny, co pribudli.. Ale je pravda, ze robim stale iba s tou "mojou" castou SAP-u (nazvyme ju obchodno-technickou) a napr. billing nieriesim, iba pri validacii faktur.

TomasHC - nezavidim:mee:
monika74
14.02.10,19:54
no okrem potrebných školení a manuálov je dôležitý aj postoj voči SAP-u - mne pomohlo to, že som v podstate lenivá a pohodlná :D:D:D..takže prvé o čo som sa na školení zaujímala boli nástroje v SAP-e, ktoré by mi maximálne uľahčili a urýchlili robotu :---
...fakt mi to pomohlo, konzultant len "zíral" ako som rýchlo zvládala paralelnú prevádzku (konkrétne v mzdách) ...šak komu by sa kcelo tráviť dlhé dni v práci :):)
TomasHC
14.02.10,20:28
No, nezávidím... Ale ak si v tom dobrý, tak si vo firme kráľ...

Trochu som Vas natiahol - som sice v SAPovom teame, ale staram sa o databazove a aplikacne servere a clustre - o HW, OS, reporting, monitoring... Cize o samotny SAP nie, ale bez nasho timu by si neskrtli :)
salvosko
14.02.10,20:30
Hehe, ze kolega, len ja nie som zo SAP-u ;)
tuta
14.02.10,20:40
alan1986
08.07.11,20:20
potreboval by som poradiť s nastavenim variantu zobrazenia ,filtru v LX O3 tak moniturujem si určity material na sklade filter mi urobi vystup na prvej strane regletu toho čo je predmetom zobrazenia od strany 2,3,4 vy uda všetko čo spľna moje kriteria a čo našiel ako zasobu na sklade, ale a to je hlavne nikde mi neuda mi tie materiali ktore nenašiel a tie by som si predstavoval že mi dako zobrazi na prvej strane ako neaktivne nulove .

vedeli by ste mi s tym poradiť niekto Ďakujem