kajanka1
16.02.10,17:20
Dobry den,

Chcela som sa spytat ohladne mojej prace, chcu ma prepustit dohodou s ktorou som nesuhlasila, tak sa mi vyhrazaju, prepustenim za neplenie povinnosti, doteraz som neobdrzala niaky varovny list z hr, prosim da sa voci firme neak branit? dakujem
miramax1
16.02.10,16:44
Dobry den,

Chcela som sa spytat ohladne mojej prace, chcu ma prepustit dohodou s ktorou som nesuhlasila, tak sa mi vyhrazaju, prepustenim za neplenie povinnosti, doteraz som neobdrzala niaky varovny list z hr, prosim da sa voci firme neak branit? dakujem
Nemôžu Ťa prepustiť za neplnenie povinnosti, ak si nedostala žiadne písomné napomenutie. Iba ak by si hrubo porušila pracovnú disciplínu , môžu Ťa prepustiť okamžite.
Mgr.Shrek
16.02.10,16:59
Dobry den,

Chcela som sa spytat ohladne mojej prace, chcu ma prepustit dohodou s ktorou som nesuhlasila, tak sa mi vyhrazaju, prepustenim za neplenie povinnosti, doteraz som neobdrzala niaky varovny list z hr, prosim da sa voci firme neak branit? dakujem

Výpoveď a skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe sú jednými možnosťami ako môže zamestnávateľ s tebou skončiť pracovný pomer jednostranným prejavom vôle.
Obe tieto možnosti však musia spĺňať určité náležitosti.

Výpoveď
Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v § 63 z.č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce.

V tvojom prípade sa spomína neplnenie si povinností. Toto je jedným z dôvodov, ale za predpokladu, že ťa zamestnávateľ v priebehu 6 mesiacov písomne vyzve na odstránenie nedostatkov a ty ich v primeranej lehote neodstrániš. /§ 63 ods. 1 písm. d č. 4 ZP/

Okamžité skončenie pracovného pomeru
V tomto prípade je to ešte zložitejšie, a podmienky na platne dané okamžité skončenie prac. pomeru sú veľmi prísne a presne uvedené v § 68 ZP.

Ak dostaneš výpoveď alebo okamžité skončenie prac. pomeru a si si istá, že bolo neoprávnene, písomne (do vlastných rúk) oboznám zamestnávateľa s tým, že s tým nesúhlasíš a žiadaš, aby ti naďalej prideľoval prácu. Choď aj do práce a ak ti pracovať neumožní, podaj v lehote 2 mesiacov odo dňa skončenia prac. pomeru návrh na súd aby vyslovil, že prac. pomer bol skončený neplatne a naďalej trvá. Tiež v žalobe treba uviesť, že žiadaš náhradu trov právneho zastúpenia (ak ťa bude zastupovať advokát) a náhradu mzdy. /§ 77 - 80 ZP/

Zo svojich skúsenosti viem, že je veľmi pravdepodobné, že pokiaľ zamestnávateľ nebude postupovať presne podľa dikcie zákona, súd rozhodne v tvoj prospech (cca 90% sporov končí v prospech zamestnanca).
kajanka1
17.02.10,09:10
dakujem :0) velmo ste mi pomohli
kajanka1
18.02.10,10:05
Prosim Vas este sa vratim k okamzitemu skonceniu pracovneho pomeru, prosim Vas das sa skoncit takymto sposobom, kedze mi niekdo dokaze ze som na svojho nadriadeneho vulgarne nadavala, dovody bolo sikanovanie, daval mi pracu ktoru nemam v popise prace, ohovaral ma a navyse moju poziciu ponukal inemu kolegovi s tym ze jemu zvysia mne znizia a ja ho mam zaucat, dakujem