Zavrieť

Porady

praca

Dobry den,

Chcela som sa spytat ohladne mojej prace, chcu ma prepustit dohodou s ktorou som nesuhlasila, tak sa mi vyhrazaju, prepustenim za neplenie povinnosti, doteraz som neobdrzala niaky varovny list z hr, prosim da sa voci firme neak branit? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    kajanka1 Pozri príspevok
    Dobry den,

    Chcela som sa spytat ohladne mojej prace, chcu ma prepustit dohodou s ktorou som nesuhlasila, tak sa mi vyhrazaju, prepustenim za neplenie povinnosti, doteraz som neobdrzala niaky varovny list z hr, prosim da sa voci firme neak branit? dakujem
    Nemôžu Ťa prepustiť za neplnenie povinnosti, ak si nedostala žiadne písomné napomenutie. Iba ak by si hrubo porušila pracovnú disciplínu , môžu Ťa prepustiť okamžite.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    kajanka1 Pozri príspevok
    Dobry den,

    Chcela som sa spytat ohladne mojej prace, chcu ma prepustit dohodou s ktorou som nesuhlasila, tak sa mi vyhrazaju, prepustenim za neplenie povinnosti, doteraz som neobdrzala niaky varovny list z hr, prosim da sa voci firme neak branit? dakujem
    Výpoveď a skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe sú jednými možnosťami ako môže zamestnávateľ s tebou skončiť pracovný pomer jednostranným prejavom vôle.
    Obe tieto možnosti však musia spĺňať určité náležitosti.

    Výpoveď
    Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v § 63 z.č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce.

    V tvojom prípade sa spomína neplnenie si povinností. Toto je jedným z dôvodov, ale za predpokladu, že ťa zamestnávateľ v priebehu 6 mesiacov písomne vyzve na odstránenie nedostatkov a ty ich v primeranej lehote neodstrániš. /§ 63 ods. 1 písm. d č. 4 ZP/

    Okamžité skončenie pracovného pomeru
    V tomto prípade je to ešte zložitejšie, a podmienky na platne dané okamžité skončenie prac. pomeru sú veľmi prísne a presne uvedené v § 68 ZP.

    Ak dostaneš výpoveď alebo okamžité skončenie prac. pomeru a si si istá, že bolo neoprávnene, písomne (do vlastných rúk) oboznám zamestnávateľa s tým, že s tým nesúhlasíš a žiadaš, aby ti naďalej prideľoval prácu. Choď aj do práce a ak ti pracovať neumožní, podaj v lehote 2 mesiacov odo dňa skončenia prac. pomeru návrh na súd aby vyslovil, že prac. pomer bol skončený neplatne a naďalej trvá. Tiež v žalobe treba uviesť, že žiadaš náhradu trov právneho zastúpenia (ak ťa bude zastupovať advokát) a náhradu mzdy. /§ 77 - 80 ZP/

    Zo svojich skúsenosti viem, že je veľmi pravdepodobné, že pokiaľ zamestnávateľ nebude postupovať presne podľa dikcie zákona, súd rozhodne v tvoj prospech (cca 90% sporov končí v prospech zamestnanca).

    kajanka1 je offline (nepripojený) kajanka1

    kajanka1
    Prosim Vas este sa vratim k okamzitemu skonceniu pracovneho pomeru, prosim Vas das sa skoncit takymto sposobom, kedze mi niekdo dokaze ze som na svojho nadriadeneho vulgarne nadavala, dovody bolo sikanovanie, daval mi pracu ktoru nemam v popise prace, ohovaral ma a navyse moju poziciu ponukal inemu kolegovi s tym ze jemu zvysia mne znizia a ja ho mam zaucat, dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.