stefany2505
17.02.10,12:41
Ahojte poraďaci. V ,,POHODE" v JU neviem ako mám účtovať priebežné položky medzi bankou a pokladňou:
SZČO má namiesto podnikateľského účtu účet osobný a preto mu účtujem v banke iba zaplatené fa. Celú došlu platbu (príjem na účet) mu potom presúvam z účtu do pokladne. Musí to ísť cez priebežné položky. Čiže:
výdaj z banky - príjem na priebežné položky
príjem do pokladne - výdaj z priebežných položiek.
Lenže ak si dám v banke výdaj z banky, tak sa mi nedá nastaviť predkontácia na príjem na priebežné položky. Stále ma to hádže iba na výdaj z priebežných položiek.
A tak isto je to aj s pokladňou.
Mám tam niečo zlé nastavené, alebo ako to mám robiť?
Prosím poraďte mi.
Julča
17.02.10,11:52
Pokiaľ ti ide o účtovanie pribežných položiek v Jú v POHODE, tak sa to účtuje takto:
Výber peňazí z banky:
banka výdaj: predkontácia 0Cvýdaj-peniaze na ceste výdaj
pokladňa príjem: predkontácia 0Cpríjem-peniaze na ceste príjem

Pokiaľ v pokladni zaúčtuješ výber peňazí a ldáš spomínanú predkontáciu 0C výdaj a uložíš, tak ti softvér sám ponúkne, že zaúčtuje príjem peňazí do pokladne.
Toto je štandardný postup.

Len som celkom nerozumela, ty účtuješ aj o súkromnom účte?
stefany2505
17.02.10,12:00
súkromný účet neúčtujem. Nakoľko nemá podnikateľský a peniaze za vystavené fa mu chodia na osobný účet, tak mu musím nejako tie peniaze dostať do podnikania. Takže v účtovníctve má banku s pohybmi uhradených vyšlých fa a celé sumy presunuté do pokladne. Takže banka má nulový stav.
stefany2505
17.02.10,12:01
Pokiaľ ti ide o účtovanie pribežných položiek v Jú v POHODE, tak sa to účtuje takto:
Výber peňazí z banky:
banka výdaj: predkontácia 0Cvýdaj-peniaze na ceste výdaj
pokladňa príjem: predkontácia 0Cpríjem-peniaze na ceste príjem

Pokiaľ v pokladni zaúčtuješ výber peňazí a ldáš spomínanú predkontáciu 0C výdaj a uložíš, tak ti softvér sám ponúkne, že zaúčtuje príjem peňazí do pokladne.
Toto je štandardný postup.

Len som celkom nerozumela, ty účtuješ aj o súkromnom účte?


ĎAKUJEM
pomohla si mi
bv_alexandra
23.02.10,06:24
Peniaze z osobného účtu účtujem cez ID;)
cathyc
25.02.10,11:48
súkromný účet neúčtujem. Nakoľko nemá podnikateľský a peniaze za vystavené fa mu chodia na osobný účet, tak mu musím nejako tie peniaze dostať do podnikania. Takže v účtovníctve má banku s pohybmi uhradených vyšlých fa a celé sumy presunuté do pokladne. Takže banka má nulový stav.
Ja by som to účtovala priamo iba cez pokladňu PPD a poprípade priložiť k tomu výpis, ale účtovať priebežné položky s bankou, ktorú nemáš nárok účtovať je podľa mňa nezmysel.