Zavrieť

Porady

Priebežné položky

Ahojte poraďaci. V ,,POHODE" v JU neviem ako mám účtovať priebežné položky medzi bankou a pokladňou:
SZČO má namiesto podnikateľského účtu účet osobný a preto mu účtujem v banke iba zaplatené fa. Celú došlu platbu (príjem na účet) mu potom presúvam z účtu do pokladne. Musí to ísť cez priebežné položky. Čiže:
výdaj z banky - príjem na priebežné položky
príjem do pokladne - výdaj z priebežných položiek.
Lenže ak si dám v banke výdaj z banky, tak sa mi nedá nastaviť predkontácia na príjem na priebežné položky. Stále ma to hádže iba na výdaj z priebežných položiek.
A tak isto je to aj s pokladňou.
Mám tam niečo zlé nastavené, alebo ako to mám robiť?
Prosím poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Pokiaľ ti ide o účtovanie pribežných položiek v Jú v POHODE, tak sa to účtuje takto:
    Výber peňazí z banky:
    banka výdaj: predkontácia 0Cvýdaj-peniaze na ceste výdaj
    pokladňa príjem: predkontácia 0Cpríjem-peniaze na ceste príjem

    Pokiaľ v pokladni zaúčtuješ výber peňazí a ldáš spomínanú predkontáciu 0C výdaj a uložíš, tak ti softvér sám ponúkne, že zaúčtuje príjem peňazí do pokladne.
    Toto je štandardný postup.

    Len som celkom nerozumela, ty účtuješ aj o súkromnom účte?

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    súkromný účet neúčtujem. Nakoľko nemá podnikateľský a peniaze za vystavené fa mu chodia na osobný účet, tak mu musím nejako tie peniaze dostať do podnikania. Takže v účtovníctve má banku s pohybmi uhradených vyšlých fa a celé sumy presunuté do pokladne. Takže banka má nulový stav.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Julča Pozri príspevok
    Pokiaľ ti ide o účtovanie pribežných položiek v Jú v POHODE, tak sa to účtuje takto:
    Výber peňazí z banky:
    banka výdaj: predkontácia 0Cvýdaj-peniaze na ceste výdaj
    pokladňa príjem: predkontácia 0Cpríjem-peniaze na ceste príjem

    Pokiaľ v pokladni zaúčtuješ výber peňazí a ldáš spomínanú predkontáciu 0C výdaj a uložíš, tak ti softvér sám ponúkne, že zaúčtuje príjem peňazí do pokladne.
    Toto je štandardný postup.

    Len som celkom nerozumela, ty účtuješ aj o súkromnom účte?

    ĎAKUJEM
    pomohla si mi

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    stefany2505 Pozri príspevok
    súkromný účet neúčtujem. Nakoľko nemá podnikateľský a peniaze za vystavené fa mu chodia na osobný účet, tak mu musím nejako tie peniaze dostať do podnikania. Takže v účtovníctve má banku s pohybmi uhradených vyšlých fa a celé sumy presunuté do pokladne. Takže banka má nulový stav.
    Ja by som to účtovala priamo iba cez pokladňu PPD a poprípade priložiť k tomu výpis, ale účtovať priebežné položky s bankou, ktorú nemáš nárok účtovať je podľa mňa nezmysel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.